PDA

مشاهده نسخه کامل : صدای تق تق هارد سامسونگ قبل از ریستارت

Salar2007
27-02-09, 22:31
سلام و خسته نباشید

عرض کنم که من یک هارد ساتا سامسونگ مدل HD300LJ دارم و مشکلم از دیروز و بعد از نصب مجدد ویندوز ویستا سرویس پک 1 نصب کلیه برنامه ها و دقیقا بعد از نصب درایورهای مودم و کارت تیونر تلویزیون بوجود اومد و اما مشکل :

موقع ریستارت یا شات داون و هنگام نمایش پیغام WINDOWS IS SHUTTING DOWN از سیستم چهار بار صدای تق شنیده میشه و بعد از اون عمل ریستارت یا خاموش شدن سیستم انجام میشه
موقع بوت و بعد از شناسایی کامل مقدار رم ، هارد و بقیه قطعات هم سیستم یک مقدار مکث می کنه و بعد از شنیده شدن همون صدا اون هم برای یک بار عملیات لود ویندوز شروع میشه و ویندوز با همون سرعت قبل لود میشه.

با باز کردن کیس پی بردم صدا از هارد هست میخوام بدونم مشکل چیه؟

ضمنا هارد موقع کار الا صدای ضعیف و عادی مربوط به حرکت هد های هارد هیچ صدایی نداره و ضمنا سرعت کپی و خوندن اطلاعات هم افت نکرده و دماش هم 39 درجه هست.

D J V A H I D
27-02-09, 22:51
به نظر من این یه چیز عادیه... اون موقع ها یه هارد 20 کوآنتوم داشتم... به همین صورت بود که هنگام خاموش کردن سیستم...بعد از 2-3 تا تق تق که فکر میکنم ..سیو کردن آخرین اطلاعات قبل از خاموش شدن باشه... حالا روی هارد شما ممکنه با صدای بیشتری همراه باشه... اگه اذیتت نمیکنه فکر نمیکنم چیز مهمی باشه...!!! :yes::great: