PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در دوال کردن رم در P45-UD3R

aminjon625
26-02-09, 15:17
سلام

من امروز مطلبی رو خوندم مبنی بر شکستن رکورد اورکلاک رم های DDR2 توسط شهر سخت افزار و خیلی حال کردم و از اون خبر با این سایت اشنا شدم:1. (40):

اما علارقم توانایی این مادربرد من نتونستم هنوز دو تا رم رو دوال کنم:1. (27):
Only the registered members can see the link
من قبلا P31 داشتم الان چند روزی هست P45 گرفتم و فقط مین رو عوض کردم زمانی که رمها رو به صورت تکی میزارم کار میکنه بصورت دوال نزارم به خوبی کار میکنه اما زمانی که به صورت دوال میزارم حالش خراب میشه یا بالا نمیاد یا اگر هم بیاد یا داخل صفحه ابی ( مرگ ) میره یا هنگ میکنه یا ریستارت میکنه
چند بار ورژن های مختلف بایوس رو هم اپدیت و تست کردم جواب نداده داخل بایوس کامپیوتر هم مشخصات رم بصورت AUTO فرکانس 1066 تایمینگ 5.5.5.15 و ولتاژ 1.8 هستش

اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

shahab_blaster
26-02-09, 16:17
مدل رم هات رو بگو
هر 2 رم با يه باس و تايمينگ هستند؟

aminjon625
26-02-09, 16:30
مدل رم هات رو بگو
هر 2 رم با يه باس و تايمينگ هستند؟

بله دوست عزیز هر دو رمها به یه باس و یه تایمینگ هستند و من تو مین P31 مشکل دوال نداشتم

ممنون

aminjon625
26-02-09, 18:54

بله دوست عزیز هر دو رمها به یه باس و یه تایمینگ هستند و من تو مین P31 مشکل دوال نداشتم

ممنون

سلام

ای اساتید ای کسانی که با این مادربرد رکورد اورکلاک کردید کسی نمیتونه بگه من چی کار کنم؟

ای خدا ما رو با کوله باری از اطلاعات برای خودمون نگه دار: بگو الهی امی

Olesius
26-02-09, 19:04

ممنون
سلام دوست عزیز...

عضویتت رو در PcN تبریک می گم...:11():
راستش من هم یه خورده با این بورد مشکل داشتم! که فکر می کنم در نسخه های جدید بایوس حل بشه...
مشکل شما رو کامل من متوجه نشدم!

هر 4تا اسلات رو هم تست کردید...؟؟ یک بار رو اسلات 1و3 رمها رو نصب کنید تست کنید! و یک بار هم رو اسلات های 2و4...
اگر همچنان مشکل پابرجا بود! سیستم رو تک کاناله بوت کنید و با برنامه ET6 ولتاژ رم رو بخونید چند زده!
ولتاژ رمهای شما 2.3 هست... باید همین عدد رو در قسمت مربوطه مشاهده کنید...
اگر کمتر بود!! راه حل مشکل شما اینه که ولتاژ رمهارو دستی اعمال کنید...

aminjon625
26-02-09, 19:16
سلام دوست عزیز...

عضویتت رو در PcN تبریک می گم...:11():
راستش من هم یه خورده با این بورد مشکل داشتم! که فکر می کنم در نسخه های جدید بایوس حل بشه...
مشکل شما رو کامل من متوجه نشدم!

هر 4تا اسلات رو هم تست کردید...؟؟ یک بار رو اسلات 1و3 رمها رو نصب کنید تست کنید! و یک بار هم رو اسلات های 2و4...
اگر همچنان مشکل پابرجا بود! سیستم رو تک کاناله بوت کنید و با برنامه ET6 ولتاژ رم رو بخونید چند زده!
ولتاژ رمهای شما 2.3 هست... باید همین عدد رو در قسمت مربوطه مشاهده کنید...
اگر کمتر بود!! راه حل مشکل شما اینه که ولتاژ رمهارو دستی اعمال کنید...

سلام دوست عزیز

توی این مدت گفته شما رو عمل کردم و توی این اسلت ها امتحان کردم اما معلوم بود که نتیجه نمیده ( معجزه نمیکنه ) اما خب ادم باید احتمال همه چی رو در نظر بگیره اما روی تک کانال راحت میتونم کار کنم (حتی با دو تا رم) اما راستش این برنامه ET6 رو نمیدونم چی هستش(ناشی هستم دیگه) اگه امکانش هست لینک دانلود رو برام بزارید ممنون میشم اما یه نکته : ولتاژی که روی رم زده رو روی بایوس میرم (2.3) قرمز و چشمک میزنه :1. (28): خودم چند بار خواستم بزنم اما ترسیدم:1. (38):

ولتاژ رو روی 2.1 بردم اما تغییری نشد اما خودت هم میدونی ولتاز 2.3 خیلی خفنه :wink:

چی کار کنم؟:1. (28):

Olesius
26-02-09, 19:46
سلام دوست عزیز

توی این مدت گفته شما رو عمل کردم و توی این اسلت ها امتحان کردم اما معلوم بود که نتیجه نمیده ( معجزه نمیکنه ) اما خب ادم باید احتمال همه چی رو در نظر بگیره اما روی تک کانال راحت میتونم کار کنم (حتی با دو تا رم) اما راستش این برنامه ET6 رو نمیدونم چی هستش(ناشی هستم دیگه) اگه امکانش هست لینک دانلود رو برام بزارید ممنون میشم اما یه نکته : ولتاژی که روی رم زده رو روی بایوس میرم (2.3) قرمز و چشمک میزنه :1. (28): خودم چند بار خواستم بزنم اما ترسیدم:1. (38):

ولتاژ رو روی 2.1 بردم اما تغییری نشد اما خودت هم میدونی ولتاز 2.3 خیلی خفنه :wink:

چی کار کنم؟:1. (28):
ٍEasy Tune 6 تو CD خود بورد هست دوست عزیز... برنامه گیگابایت هست برای نشون دادن دمای سیستم و تنظیمات دیگه... حتما نصب کنید...
دوست عزیز ولتاژ کاری رمهای شما 2.3 هست... چنان چه کمتر بدین سیستم بوت نمی شه!!
در مورد اون رنگ قرمز هم نگران نباشید... تا 2.4 بدون نگرانی می تونید بدید...!!
تست کنید و خبرشو بدید...:11():

aminjon625
26-02-09, 20:27
ٍEasy Tune 6 تو CD خود بورد هست دوست عزیز... برنامه گیگابایت هست برای نشون دادن دمای سیستم و تنظیمات دیگه... حتما نصب کنید...
دوست عزیز ولتاژ کاری رمهای شما 2.3 هست... چنان چه کمتر بدین سیستم بوت نمی شه!!
در مورد اون رنگ قرمز هم نگران نباشید... تا 2.4 بدون نگرانی می تونید بدید...!!
تست کنید و خبرشو بدید...:11():

دوست عزیز نرم افزار رو پیدا کردم و نصب کردم اما راستش سر در نیاوردم:1. (27):

خدمت شما:11():

ممنون:merci:

Olesius
26-02-09, 21:37
دوست عزیز نرم افزار رو پیدا کردم و نصب کردم اما راستش سر در نیاوردم:1. (27):

خدمت شما:11():

از تب HW monitor اگر یک شات بذاری عالی می شه! این تب مربوط می شه به تایمینگ رم... :give_rose:

aminjon625
26-02-09, 21:48
از تب HW monitor اگر یک شات بذاری عالی می شه! این تب مربوط می شه به تایمینگ رم... :give_rose:

چرا نمیشه

خدمت شما ببخشید یکم دیر شد:love:

Olesius
26-02-09, 22:01
چرا نمیشه

خدمت شما ببخشید یکم دیر شد:love:

خواهش می کنم...!!:11():
ولتاژی که بورد برای رمهای شما ست کرده 2.112v هست...!! که با توجه به ولتاژ کاری خود رمها خیلی پایین هست...

این کاری رو که می گم انجام بدید احتمال زیاد مشکلتون حل می شه...

رمهارو 2کاناله نصب کنید! روی اسلات های 1&3...
وارد بایوس بشید و ولتاژ 2.2 رو برای رمها ست کنید... Save کنید و خارج بشید...
اگر باز هم وارد ویندوز نشد!
دوباره وارد بایوس بشید و ولتاژ 2.22 رو برای رمها ست کنید... Save کنید و خارج بشید...

به این ترتیب تا ولتاژ 2.3 این کار رو تکرار کنید...
از لحاظ ولتاژ نگران نباشید... ولتاژ کاری رمهای شما 2.3 هست مشکلی پیش نمیاد...:great:

احتمال زیاد با ولتاژ 2.3 مشکل شما حل بشه...:give_rose:
کارهای بالا صرفا برای پیدا کردن کم ترین ولتاژ پایدار هست...

aminjon625
26-02-09, 22:58
خواهش می کنم...!!:11():
ولتاژی که بورد برای رمهای شما ست کرده 2.112v هست...!! که با توجه به ولتاژ کاری خود رمها خیلی پایین هست...

این کاری رو که می گم انجام بدید احتمال زیاد مشکلتون حل می شه...

رمهارو 2کاناله نصب کنید! روی اسلات های 1&3...
وارد بایوس بشید و ولتاژ 2.2 رو برای رمها ست کنید... Save کنید و خارج بشید...
اگر باز هم وارد ویندوز نشد!
دوباره وارد بایوس بشید و ولتاژ 2.22 رو برای رمها ست کنید... Save کنید و خارج بشید...

به این ترتیب تا ولتاژ 2.3 این کار رو تکرار کنید...
از لحاظ ولتاژ نگران نباشید... ولتاژ کاری رمهای شما 2.3 هست مشکلی پیش نمیاد...:great:

احتمال زیاد با ولتاژ 2.3 مشکل شما حل بشه...:give_rose:
کارهای بالا صرفا برای پیدا کردن کم ترین ولتاژ پایدار هست...

دوست عزیز

من هرچی ولتاژ رو بالا میبردم سرعت هنگ کردن و سریعتر رفتن به صفحه ابی بیشتر میشد و جالب اینکه زمانی که روی 2.2 بردم سرعت فن cpu هم بشدت زیاد شد و موقع لود کردن ویندوز بلافاصله صفحه ابی ظاهر شد

من الان روی همون 1.8 گذاشتم که گزینه رویروش auto هستش و بالا اومد اما نمیدونم این بالا اومدن تا کی پایدار بمونه و کی حالش خراب بشه قدر مسلم من فکر میکنم زمانی که دوال میکنم ولتاژ بالا میره چون تو بایوس auto هستش و باعث این دردسر میشه شاید هم من اشتباه میکنم :wink:

به هر حال از کمکتون تشکر میکنم:give_rose:

Olesius
26-02-09, 23:22
احتمالا رمهای شما با این بورد سازگار نیستند!! از سالم بودن هر 2ماژول مطمئن هستید...؟؟؟
1.8 یک مقدار بعید به نظر می رسه برای فرکانس 1066...؟؟!! دستی ولتاژ 2 رو هم امتحان کنید! ولتاژ 1.8 برای فرکانس 1066 خیلی پایین هست...

شاید دیگر دوستان که پاتریوت استفاده کردند بهتر بتونن راهنمایی کنن...!!
موفق باشید...:11():

AMD>INTEL
26-02-09, 23:47
رم ها رو با برنامه memtest تست كنيد . مدل رمهائي كه داريد چي هست ؟

Overclocker
27-02-09, 00:00
یک مقدار بعید به نظر می رسه برای فرکانس 1066...؟؟!!

علی جان من رمهامو با 1.8 تو 1066 دارم استفاده میکنم 100% پایدار هست ! 1200 6-6-6-18 رو با 1.8 میاره بالا ولی تو ویدوز نمیره اگر هم بره تو لود که میره صفحه آبی میده یا ریست میکنه .

aminjon625
27-02-09, 10:48
رم ها رو با برنامه memtest تست كنيد . مدل رمهائي كه داريد چي هست ؟

سلام

رم های من پاتریوت هستش

و با اون نرم افزار تست کردم اینم نتیجه تست

رم ها با اسلت 1و3 صلا بالا نیومد این تست روی اسلت 2و4 بود

ممنون:11():

Olesius
27-02-09, 12:21
علی جان من رمهامو با 1.8 تو 1066 دارم استفاده میکنم 100% پایدار هست ! 1200 6-6-6-18 رو با 1.8 میاره بالا ولی تو ویدوز نمیره اگر هم بره تو لود که میره صفحه آبی میده یا ریست میکنه .
حسین جان در رمهای شما چیپ جدیدی استفاده شده که مصرف کمتری داره... اگر نگاه کنی چیپ رمها یک رو هست! 2رو نیست... با اینکه مصرف پایینی داره ولی قابلیت اوور بدی داره...
دلیل مطلب هم خودت در جریان هستی که رمهای کروشیال باید 1300 رو 5.5.5.15 بالا بیارن... البته اون قدیمی ها این جوری بودند...:give_rose:

Olesius
27-02-09, 12:26
سلام

رم های من پاتریوت هستش

و با اون نرم افزار تست کردم اینم نتیجه تست

رم ها با اسلت 1و3 صلا بالا نیومد این تست روی اسلت 2و4 بود

ممنون:11():
دوست عزیز رمهای شما کاملا سالم هستند...
اگر مقدور بود برای شما حتما با ماژول رمهای دیگری تست کنید... احتمال ناسازگاری بورد و ماژول رمها کم نیست...
این مشکل برای بنده هم پیش اومده بود...:give_rose:

aminjon625
27-02-09, 16:30
دوست عزیز رمهای شما کاملا سالم هستند...
اگر مقدور بود برای شما حتما با ماژول رمهای دیگری تست کنید... احتمال ناسازگاری بورد و ماژول رمها کم نیست...
این مشکل برای بنده هم پیش اومده بود...:give_rose:

دوست عزیز

ممنون بابت پاسخگویی تون

من الان رمها رو روی اسلت 2 و 4 گذاشتم و با یک بار ریستارت بالا میاد ولی رو اسلت 1و3 جواب نمیده و بالا نمیاد فعلا رم دیگه ای ندارم برای تست اما فعلا رو حالت دوال کار میکنه

یه سوال داشتم من تو سایت گیگا رفتم برای اپدیت بایوس ورژن f3 , f4 بود و دانلود کردم وقتی با خود atBIOS گزینه update bios gigabyte server رو انتخاب میکنم ورژن f7 a رو میده که احتمالا نسخه بتا هستش میخوام بدونم چطوری نسخه f5 , f6 رو گیر بیارم یا میتونم از مدلهای دیگه چیپست p45 کنم یعنی میخوام بدونم چرا سایت این دو نسخه رو نزاشته؟

ممنون

Olesius
27-02-09, 17:14
دوست عزیز

ممنون بابت پاسخگویی تون

من الان رمها رو روی اسلت 2 و 4 گذاشتم و با یک بار ریستارت بالا میاد ولی رو اسلت 1و3 جواب نمیده و بالا نمیاد فعلا رم دیگه ای ندارم برای تست اما فعلا رو حالت دوال کار میکنه

یه سوال داشتم من تو سایت گیگا رفتم برای اپدیت بایوس ورژن f3 , f4 بود و دانلود کردم وقتی با خود atBIOS گزینه update bios gigabyte server رو انتخاب میکنم ورژن f7 a رو میده که احتمالا نسخه بتا هستش میخوام بدونم چطوری نسخه f5 , f6 رو گیر بیارم یا میتونم از مدلهای دیگه چیپست p45 کنم یعنی میخوام بدونم چرا سایت این دو نسخه رو نزاشته؟

ممنون
بسیار عالی...:11():
در این حالت ولتاژ رمها در حالت Auto قرار داره یا دستی ست کردید...؟؟

احتمالا به مسیر درستی در سایت گیگا مراجعه نکردید...!!
در ضمن در دانلود نسخه های بایوس به REV بورد دقت کنید! ep45-ud3r با 2 REV تولید شده... نسخه 1.0 و 1.1...
اگر نسخه بورد رو نمی دونید به گوشه سمت چپ پایین بورد! درست زیر اسلات های PCI نگاه کنید متوجه می شید...

این هم صفحات مربوط به این بورد در سایت گیگا... تمام نسخه های بایوس موجود هست...!!
GA-EP45-UD3R (rev. 1.0)

GA-EP45-UD3R (rev. 1.1)

من خودم که نسخه F6 رو استفاده می کنم...:great:
موفق باشید...

aminjon625
27-02-09, 21:11
بسیار عالی...:11():
در این حالت ولتاژ رمها در حالت Auto قرار داره یا دستی ست کردید...؟؟

احتمالا به مسیر درستی در سایت گیگا مراجعه نکردید...!!
در ضمن در دانلود نسخه های بایوس به REV بورد دقت کنید! ep45-ud3r با 2 REV تولید شده... نسخه 1.0 و 1.1...
اگر نسخه بورد رو نمی دونید به گوشه سمت چپ پایین بورد! درست زیر اسلات های PCI نگاه کنید متوجه می شید...

این هم صفحات مربوط به این بورد در سایت گیگا... تمام نسخه های بایوس موجود هست...!!
GA-EP45-UD3R (rev. 1.0)

GA-EP45-UD3R (rev. 1.1)

من خودم که نسخه F6 رو استفاده می کنم...:great:
موفق باشید...

در این حالت روی auto و ولتاژ 1.8 هستش

برد من ver 1.1 هستش

من مشکلم توی سایت گیگا این بود که روی زبان فارسی رفتم که ناقص بود

و حتی نسخه 1.1 نداشت یا برای منه بی سواد عکسش رو هم نگذاشته درصورتی که ا زبان لاتین هم دو ورژن رو گذاشته هم تمام ورژن های اپدیت شده رو الان ورژن f6 رو دانلود و اپدیت میکنم و جواب رو به اطلاع میرسونم

امیدوارم جواب بده جواب هم نداد بازم ممنون:love:

aminjon625
27-02-09, 21:36
اقا جواب نمیده به محض اومدن بالا یکسره صفحه ابی یا هنگ

ازتون ممنونم

ایشالا بتونم این رمارو بفروشم یا بتونم بارم دیگه ای امتحان کنم

ممنون

Olesius
27-02-09, 21:50
در این حالت روی auto و ولتاژ 1.8 هستش

برد من ver 1.1 هستش

من مشکلم توی سایت گیگا این بود که روی زبان فارسی رفتم که ناقص بود

و حتی نسخه 1.1 نداشت یا برای منه بی سواد عکسش رو هم نگذاشته درصورتی که ا زبان لاتین هم دو ورژن رو گذاشته هم تمام ورژن های اپدیت شده رو الان ورژن f6 رو دانلود و اپدیت میکنم و جواب رو به اطلاع میرسونم

امیدوارم جواب بده جواب هم نداد بازم ممنون:love:
دوست عزیز توجه کنید در بایوس این بورد اعدادی که در سمت چپ گزینه Auto عموما نمایش داده می شه! حالت نرمال هست...!!! به این ترتیب که ولتاژ نرمال برای ماژول رمها مقدار 1.8v هست...
ولی در برنامه ET6 ملاحضه کردید که بورد برای رمهای شما در حالت Auto ولتاژ 2.112 رو قرار می دهد... با توجه به ولتاژ کاری بالای رمهای شما...!!:love:

حتما نیازی به فروش نیست! چنان مقدور بود از دوستان رم امانت بگیرید و در صورتی که مطمئن شدید اقدام به فروش رمها کنید...

--------------------
دوست عزیز در حالتی که رمها روی اسلات های 2و4 نصب شده اند ولتاژ 2.3 رو برای رمها تست کردید...؟؟؟
برای اینکه تمام حالات بررسی شده باشد تاکید می کنم...:give_rose:

AMD>INTEL
27-02-09, 22:48
اين پاتريوت انگار مشكل اساسي با گيگابايت دارد .

aminjon625
27-02-09, 22:55
دوست عزیز توجه کنید در بایوس این بورد اعدادی که در سمت چپ گزینه Auto عموما نمایش داده می شه! حالت نرمال هست...!!! به این ترتیب که ولتاژ نرمال برای ماژول رمها مقدار 1.8v هست...
ولی در برنامه ET6 ملاحضه کردید که بورد برای رمهای شما در حالت Auto ولتاژ 2.112 رو قرار می دهد... با توجه به ولتاژ کاری بالای رمهای شما...!!:love:

حتما نیازی به فروش نیست! چنان مقدور بود از دوستان رم امانت بگیرید و در صورتی که مطمئن شدید اقدام به فروش رمها کنید...

--------------------
دوست عزیز در حالتی که رمها روی اسلات های 2و4 نصب شده اند ولتاژ 2.3 رو برای رمها تست کردید...؟؟؟
برای اینکه تمام حالات بررسی شده باشد تاکید می کنم...:give_rose:

سلام

بعد از بالا بردن ولتاژ رم که باعث شد سرعت فن cpu افزایش پیدا کنه دیگه اصلا بالا نیومد و با این پیغام مواجه شدم

در نتیجه چاره ای جز زدن حروف r نداشتم و بعد از زدن r ریستارت میکنه چندین بار توی ولتاژ های مختلف تست کردم نشد چندین بار هم تو حالت دوال خواستم ویندوز بریزم که یکسره رفت تو صفحه ابی:1. (28):

فکر کنم چاره جز تست با رم دیگه نداشته باشم

حالا اگه بتونم رم امانت بگیرم اگه باس 667 یا 800 باشه ( البته جفت ) فرقی میکنه یا حتما باید باس 1066 باشه؟

ممنون

Olesius
27-02-09, 23:19
سلام

بعد از بالا بردن ولتاژ رم که باعث شد سرعت فن cpu افزایش پیدا کنه دیگه اصلا بالا نیومد و با این پیغام مواجه شدم

در نتیجه چاره ای جز زدن حروف r نداشتم و بعد از زدن r ریستارت میکنه چندین بار توی ولتاژ های مختلف تست کردم نشد چندین بار هم تو حالت دوال خواستم ویندوز بریزم که یکسره رفت تو صفحه ابی:1. (28):

فکر کنم چاره جز تست با رم دیگه نداشته باشم

حالا اگه بتونم رم امانت بگیرم اگه باس 667 یا 800 باشه ( البته جفت ) فرقی میکنه یا حتما باید باس 1066 باشه؟

ممنون
این پیغام خطا هم اکثرا زمانی که ولتاژی خارج از توانایی قطعه داده بشه ظاهر می شه...!!:1. (26):
قبل از این که با رم دیگه ای تست کنید! امتحان این تنظیمات هم ضرری نداره...
از بابت فرکانس رم هم مشکلی نیست! 2کاناله باشه فقط...:great:

این تنظیمات رو در بایوس پیدا کنید و به گزینه های زیر تغییر بدید... توصیه می کنم روی کاغذی یادداشت کنید...

Performance Enhance...................: Standard
Extreme Memory Profile (X.M.P.).....: Disabled

دقت کنید که حتما این گزینه در حالت Auto باشد...

MCH Core..............: Auto

برای ولتاژ رمها هم پس از تغییرات بالا از 2.2 شروع به بوت سیستم کنید...
و در صورت عدم موفقیت 0.2 به ولتاژ قبلی اضافه کنید... این کار رو تا ولتاژ 2.3 ادامه بدید...

DRAM Voltage..........: 2.2v

چنان چه با انجام کارهای بالا مشکل شما رفع نشد! به فکر رمهای دیگری باشید...:give_rose:

aminjon625
28-02-09, 00:03
این پیغام خطا هم اکثرا زمانی که ولتاژی خارج از توانایی قطعه داده بشه ظاهر می شه...!!:1. (26):
قبل از این که با رم دیگه ای تست کنید! امتحان این تنظیمات هم ضرری نداره...
از بابت فرکانس رم هم مشکلی نیست! 2کاناله باشه فقط...:great:

این تنظیمات رو در بایوس پیدا کنید و به گزینه های زیر تغییر بدید... توصیه می کنم روی کاغذی یادداشت کنید...

Performance Enhance...................: Standard
Extreme Memory Profile (X.M.P.).....: Disabled

دقت کنید که حتما این گزینه در حالت Auto باشد...

MCH Core..............: Auto

برای ولتاژ رمها هم پس از تغییرات بالا از 2.2 شروع به بوت سیستم کنید...
و در صورت عدم موفقیت 0.2 به ولتاژ قبلی اضافه کنید... این کار رو تا ولتاژ 2.3 ادامه بدید...

DRAM Voltage..........: 2.2v

چنان چه با انجام کارهای بالا مشکل شما رفع نشد! به فکر رمهای دیگری باشید...:give_rose:

سلامی دوباره

من گزینه اول رو از حالت turbo به standard و دومی رو از حالت auto به disabled تغییر دادم

گزینه سوم روی همون auto بود بعد از تغییر ولتاژ از 2.2 تا 2.3 به ترتیب بردم که نتیجه ای حاصل نشد

اجازه بدید تا در اولین فرصت با رم دیگه ای تست کنم و توی همین تاپیک نتیجه رو اعلام میکنم

ممنون:give_rose:

AMD>INTEL
28-02-09, 00:12
فكر ميكنم مشكل با رم هست . با يك رمي جز پاتريوت تست كنيد . ترنسند و كينگ مكس با گيگابايت خوب كار ميكنن .

aminjon625
01-03-09, 14:24
رم کینگ استون با باس 800

به مقدار حافظه توجه کنید:1. (27):

Olesius
01-03-09, 14:29
رم کینگ استون با باس 800

به مقدار حافظه توجه کنید:1. (27):
عجب...!!!

چه جالب شما 32 گیگ حافطه روی سیستم دارید...!!!:lol:
مشکل و باگ نرم افزاری بوده... احتمالا 2تا 2گیگ نصب کردید که مقدار 3.2 گیگ در ویندوز شناسایی شده...

مشکل حل شد در حالت 2کاناله...؟؟

aminjon625
01-03-09, 14:35
عجب...!!!

چه جالب شما 32 گیگ حافطه روی سیستم دارید...!!!:lol:
مشکل و باگ نرم افزاری بوده... احتمالا 2تا 2گیگ نصب کردید که مقدار 3.2 گیگ در ویندوز شناسایی شده...

مشکل حل شد در حالت 2کاناله...؟؟

من دو گیگ نصب کردم و اولش ناز کرد و با یه ریستارت اومد بالا اما نمیدونم تا کی پایدار باشه بصورت دوال

Olesius
01-03-09, 14:43
من دو گیگ نصب کردم و اولش ناز کرد و با یه ریستارت اومد بالا اما نمیدونم تا کی پایدار باشه بصورت دوال

برای تست پایداری سیستم به این تاپیک یک نگاهی بندازید...:great:

این برنامه پردازش پردازنده و رم رو به 100% می رسونه...!! نوعی تست استرس و فشار سیستم هست!
فقط توجه داشته باشید که این تست دمای پردازنده رو تا حد زیادی بالا می بره...

یک نگاهی به توضیحات تاپیک بندازید بعد آخرین نسخه رو از لینک زیر دانلود و تست کنید...

aminjon625
28-05-09, 22:35
برای تست پایداری سیستم به این تاپیک یک نگاهی بندازید...:great:

این برنامه پردازش پردازنده و رم رو به 100% می رسونه...!! نوعی تست استرس و فشار سیستم هست!
فقط توجه داشته باشید که این تست دمای پردازنده رو تا حد زیادی بالا می بره...

یک نگاهی به توضیحات تاپیک بندازید بعد آخرین نسخه رو از لینک زیر دانلود و تست کنید...

سلام

من بالاخره تونستم رم کروشال بخرم (البته تونستم از شر پاتریوت خلاص بشم)

من مشکلم حل شد و بعد از انداختم رم کروشیال 1066 البته با پارت نامبر 8f سرعت بوت سیستم بهتر شد و بصورت دوال بالا میاد اما مشکل دیگه ای پیدا کردم و اون اینکه با رم پاتریوت در حالت سینگل تمام بازی ها رو راحت اجرا میکردم اما از زمانی که رم کروشیال رو انداختم سیستم روانتر کار میکنه اما بازی هامو اجرا نمیکنه یعنی تیک میزنه

میتونید در حد مبتدی بگید چطوری میتونم رم رو اورکلاک بکنم که بتونم بازی رو اجرا بکنم؟

یا اینکه مجبورم دو تا رم دیگه بگیرم:1. (28):

راستی کارت گرافیکم 8600GT XFX 512 هستش

ویندوز هم ریختم اما باز نشد

پیشاپیش ممنون