PDA

مشاهده نسخه کامل : نرم افزار تست پاور کامپیوتر

peymanmst
25-02-09, 17:11
سلام نرم افزاری که من استفاده میکنم everest هست که فقط میتونه تغییرات ولتاژ خروجی پاور رو نشون بده
که البته کار اصلی این نرم افزار درآوردن مشخصات سخت افزاری سیستم هست از دوستان عزیز خواهشمندم اگر نرم افزاری بصورت حرفه ای برای تست پاور میشناسن لطفا معرفی کنند

™Ali
25-02-09, 17:29
سلام نرم افزاری که من استفاده میکنم everest هست که فقط میتونه تغییرات ولتاژ خروجی پاور رو نشون بده
که البته کار اصلی این نرم افزار درآوردن مشخصات سخت افزاری سیستم هست از دوستان عزیز خواهشمندم اگر نرم افزاری بصورت حرفه ای برای تست پاور میشناسن لطفا معرفی کنند

هیچ نرم افزاری واسه تست دقیق پاور وجود نداره. این نرم افزار ها (مثل OCCT) فقط میتونند مقدار Ripple ولتاژ ها رو اندازه بگیرن در صورتی که تست پاور نیازمند داشتن سخت افزار ویژه هست :11():

javadshahvand
25-02-09, 17:37
یه تستر بگیری بد نیست پاور رو زیر فشار قرار نمی ده اما کارت رو جواب میده

peymanmst
28-02-09, 15:59
ممنون از دوستانی که راهنمایی کردند:give_rose:
لطفا لینک نرم افزاری رو که معرفی کردید بگذارید و آیا شماتیکی برای ساخت یک تستر سخت افزاری سراغ دارید که بشه حین ساخت با طرز کار اونها بیشتر آشنا شد:wink:

Moein
28-02-09, 18:12
شما می تونی از occt اتفاده کنی در این زمینه بهترین مانیتورینگ رو داره برای گرفتن روی دانلود کلیک کن دانلود (Only the registered members can see the link)

لینک PHP برای IDM

Only the registered members can see the link

peymanmst
03-03-09, 23:47
من برنامه رو نصب کردم و اونطور که فهمیدم کار اصلی این برنامه تست پایداری سیستم هنگام اجرای پردازش های سنگین یا موقع اورکلاک سیستم میباشد برای چک پاور یک ساعت سیستم رو زیر تست گذاشتم یکبار با مونیتورینگ داخل برنامه سه سنسور با نامهایTMPIN0,TMPIN1,THRM رو فعال کردم که همانطور که در عکس میبینید سه خطا رو گزارش داد و بعد از اینکه اونها رو غیر فعال کردم و همان تست رو اجرا کردم ذیگه خطایی نداد میشه بفرمایید علت چیه ؟
طبق گراف زیر خط 5 ولت نوسان زیادی داره پاور تست شده پورشه هست مدل ا تی ایکس 400 وات پی 4 و کارت گرافیک 6600 ورودی دار که یک خط جداگانه تغذیه 5 و 12 ولت به کارت وصل میشه دوستان عزیزی که با این نرم افزار زیاد کار کردن میشه بگن حد استاندارد نوسان برای یک پاور سالم تو این برنامه چقدر هست تا بشه با خیال راحت از اون پاور استفاده کرد در ضمن یک چیزی که زیاد ذهن من رو مشغول کرده پارازیت زیادیه که موقع روشن شدن سیستم روی رادیو یا تلویزیونی که با سیستم فاصله داره می افته این اشکال میتونه از نوع پاور یا اشکال در اون باشه؟
با تشکر از پاسخ گویی شما

Moein
04-03-09, 00:05
متاسفانه پاورتون خیلی سالم نیست یا بهتر بگم برق خونتون خیلی پایدار نیست شما در صورتی که از محافظ استفاده نمی کنید یک ترانس و دو عدد خازن 1mF رو سری کنید تا حداقل ورودی برق پاورتون ثابت بشه موفق و پیروز باشید

K A S R A
04-03-09, 00:07
اونطور که فهمیدم کار اصلی این برنامه تست پایداری سیستم هنگام اجرای پردازش های سنگین یا موقع اورکلاک سیستم میباشد

در ضمن یک چیزی که زیاد ذهن من رو مشغول کرده پارازیت زیادیه که موقع روشن شدن سیستم روی رادیو یا تلویزیونی که با سیستم فاصله داره می افته این اشکال میتونه از نوع پاور یا اشکال در اون باشه؟
با تشکر از پاسخ گویی شما

بله درسته ... این نرم افزار کار اصلیش همینه .
تست پاور رو با وسایل دیگه مثه مولتیمتر یا واتمتر باید انجام بدی :great:

نویز روی مانیتور CRT بوجود میاد یا اسپیکر ... ؟

این نویز بخاطر خاصیت رآکتانسی موجود در این وسایله در اثر تغییر لحظه ای (کاهش) جریان ...

Moein
04-03-09, 00:15
این پاور من هست شما نگاه کن green 1230 البته من یه تثبیت کننده ولتاژ دمه کنتر ورودی گزاشتم

Mahdi_Moosavi
04-03-09, 01:05
متاسفانه پاورتون خیلی سالم نیست یا بهتر بگم برق خونتون خیلی پایدار نیست شما در صورتی که از محافظ استفاده نمی کنید یک ترانس و دو عدد خازن 1mF رو سری کنید تا حداقل ورودی برق پاورتون ثابت بشه موفق و پیروز باشید

:1. (27):

این مورد ربطی به ورودی 220v پاور نداره .

این نموداری هم که OCCT برای این دوستمون ترسیم کرده ، کلا مشکل داره ! ( چون مادربورد قدیمیه مشکل مونیتورینگ وجود داره ! ) وگرنه با این همه نوسان ، اصلا سیستم پایدار نمیمونه که OCCT بتونه نمودار ازش رسم کنه !

یک ترانس و دو عدد خازن 1mF رو سری کنید

circuit این مورد رو میتونی رسم کنی ؟

peymanmst
04-03-09, 12:27
دوستان اگر گراف نتیجه تست پاورشون رو اینجا بزارن فکر کنم مرجع خوبی برای مقایسه نرم افزاری نوسانات انواع پاور ها باشه برای مثال فقط گراف 5 ولت و 12 ولت و تست حداقل 6 دقیقه با نرم افزار occt

ehsan2
04-03-09, 12:57
power : ACBEL 500W ps2 Golden

Moein
04-03-09, 14:24
:1. (27):

این مورد ربطی به ورودی 220v پاور نداره .

این نموداری هم که OCCT برای این دوستمون ترسیم کرده ، کلا مشکل داره ! ( چون مادربورد قدیمیه مشکل مونیتورینگ وجود داره ! ) وگرنه با این همه نوسان ، اصلا سیستم پایدار نمیمونه که OCCT بتونه نمودار ازش رسم کنه !

circuit این مورد رو میتونی رسم کنی ؟
ای به چشم من دوستان در دوره دبیرستان تو کار الکترونیک بودند و خوب برای تثبیت میزان ولتاژ های ورودی و پایدار کردن اون یعنی تثبیت ولتاژ متناوب از این روش استفاده می کردند در اولین فرصتی که بنده ببینمشون نقشه رو ازشون می گیرم و براتون در پیغام خصوصیتون می فرستم البته شاید چند قطعه رو من جا انداخته باشم

Persianhb
24-12-18, 19:45
‫پاور 2000 وات Zero One ATX

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

AMD>INTEL
25-12-18, 05:57
تاپیک قدیمی بالا نیارید .