PDA

مشاهده نسخه کامل : مادر برد خوب و ارزان برای core i7

sibsabz
23-02-09, 14:48
سلام دوستان دو تا سیستم core i7 میخواستم ببندم و میخواستم ببینم مادر ارزون و خوب براشون چی گیر میاد ؟ اهل اور کلاک هم نیستم ولی اکسترنال ساتا و فایر وایر برایم مهم . راستش هرچی مقایسه دوستان انجام داده بودن رو مادر بردهای گرون قیمت بود .

D J V A H I D
23-02-09, 15:06
‍Cori7 ميخواي بايد تا فصل سوم 2009 صبر كني چيپ ارزون قيمت P55 بياد :yes:

Extreme
23-02-09, 15:11
برای چه کاری میخوای ؟
من GA-EX58-UD3R و GA-EX58-UD4P رو پیشنهاد میکنم بهت . :11():
-----------------------------------------------------------------------------
مادربورد مدل ga-ex58-ud3r ارزان قیمت ترین مادربورد خانواده x58 شرکت گیگابایت است که در بازار عرضه می شود.فناوران - این محصول برای کاربرانی در نظر گرفته شده است که بیش تر کارایی بالا مد نظر آنهاست نه امکانات جانبی. این مادربورد از نسل سوم طراحی با طول عمر بالا استفاده می کند که از بردهای مدار چاپی با لایه های مسی ضخیم تر بهره می برند. گیگابایت ادعا می کند استفاده از این بردهای مدار چاپی سبب کاهش 50 درجه ای حرارت در pcb خواهد شد. گیگابایت سعی کرده است تا با حذف امکانات غیر ضروری قیمت مادربورد را تا حد ممکن کاهش دهد. در مقایسه با مدل ga-ex58-extreme که در حال حاضر قدرتمند ترین و گران ترین محصول این شرکت به حساب می آید، مدل ga-ex58-ud3r بسیار ساده تر است. سیستم خنک کننده قدرتمند به کار رفته در مدل extreme که با نام hybrid silent-pipe2 شناخته می شود، در این مدل با خنک کننده ساده تری جایگزین شده است. از آنجایی که مدل extreme مدلی مخصوص اورکلاک است، به خنک کننده ای قدرتمند نیاز دارد، اما مدل ud3r واقعا نیازی به چنین خنک کننده ای ندارد. از سوی دیگر تعداد درگاه ها و اسلات های توسعه نیز در این مادربورد کاهش یافته است. ud3r با دارا بودن دو اسلات توسعه pci-e x16 از پیکره بندی های sli و crossfire پشتیبانی می کند اما مانند مدل exteme نمی توانید از سه اسلات توسعه استفاده کنید و در نتیجه پیکره بندی 3-way sli و crossfirex نیز در دسترس قرار ندارد. یکی از مهم ترین تغییرات در این مدل کاهش تعداد اسلات های حافظه به چهار عدد بوده است. اگر بخواهید پیکره بندی سه کاناله را فعال کنید می توانید حداکثر از 3 اسلات حافظه در دسترس استفاده کنید. تعداد درگاه های sata نیز به 8 عدد کاهش یافته اما این مساله مشکلی را برای بیش تر کاربران پدید نخواهد آورد زیرا کمتر کسی است که بخواهد این تعداد دیسک سخت یا درایو نوری را به مادربورد خود متصل کند. درگاه های esata نیز حذف شده و تعداد درگاه های lan نیز به یک عدد کاهش یافته است. با این حال این مادربورد از جهت کارایی در حد انواع گران قیمت تر است. اگر از آن دسته کاربرانی هستید که نیاز به کارایی بالایی دارند اما نمی خواهند پول زیادی برای امکاناتی که هرگز استفاده نخواهند کرد بپردازند، مادربورد gigabyte ex58t-ud3r می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.
منبع : iranictnews

Xtreme
23-02-09, 16:37
‍Cori7 ميخواي بايد تا فصل سوم 2009 صبر كني چيپ ارزون قيمت P55 بياد :yes:

سلام ..

اون دیگه Core i7 نیست و احتمالا Core i5 نامیده میشه. برای Core i7 طبق برنامه ای که مشخص شده , تنها چیپست X58 و مادربورد مبتنی بر سوکت LGA 1366 تعیین شده .
سوکت پردازنده در پلتفرم مبتنی بر P55 سوکت LGA 1156 هست ..

saeed_hosseiny
23-02-09, 19:17
مادربورد ارزون من DFI x58 LP DK حدودا 316 تومان

AMD>INTEL
24-02-09, 00:38
GA-EX58-UD4P

منم با اين برد موافقم . 3 سال گارانتي هم دارد .

sibsabz
24-02-09, 12:33
دوستان ممکن است قیمت اینها را هم قرار بدین من cpu 920 میخوام و مادر برد هم اگه ممکنه چند مدل قیمت بدین .(دوستان فروشنده)

hamedjahanbakhsh
24-02-09, 14:04
دوست عزیز به نظر من شما مادربورد Biostar TPower X58 با قیمت 343 تومان بردارید که به نظر من بهترین انتخاب هستد و biostar هم همیشه ثابت کرده که محصولاتش قیمت پایین و کیفیت خوب داره برا خرید هم از اینجا (Only the registered members can see the link) میتونید بخرید

™Ali
25-02-09, 02:16
سلام ..

اون دیگه Core i7 نیست و احتمالا Core i5 نامیده میشه. برای Core i7 طبق برنامه ای که مشخص شده , تنها چیپست X58 و مادربورد مبتنی بر سوکت LGA 1366 تعیین شده .
سوکت پردازنده در پلتفرم مبتنی بر P55 سوکت LGA 1156 هست ..
اگه اجازه بدید حرف های آقا علی رو کامل کنم:

سری دوم پردازنده های بر پايه معماری Nehalem پردازنده هایی با اسم رمز Lynnfield ميباشند اين پردازنده ها نيز همانند Bloomfiled چهار هسته ايی بوده و تمام ويژگی های Bloomfiled را دارا ميباشند اما از سوکت LGA1156 و Dual-Channel DDR3 Memory پشتيبانی ميکنند لازم به ذکر است اين پردازنده ها بر روی چيپست P55 و P53 قابل استفاده خواهند بود و قيمتی زير 200 دلار خواهند داشت Lynnfield در نيمه دوم سال 2009 ميلادی به بازار عرضه ميشود.
سری Core i5 هم دارای هسته ی Lynnfield خواهند بود :give_rose: