PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکلاتی با اورکلاک 4850 Club3D Overclock Edition

Overclocker
20-02-09, 01:10
مشکلاتی برای اورکلاک این کارت گرافیک هست که در ادامه توضیح میدم .

فرکانس هسته این کارت 665 و مموری هم 993 هست ، کولینگ هم خیلی خوب عمل میکنه ! Zerotherm

با کرایسیس تست کردم نهایت فرکانس ای که تونستم پایدار کنم 700 برای هسته و مموری هم Default ! ( فقط به خاطر داغ شدن بیش از حد مموری )

با کال آف 4 تا 690 برای هسته و مموری هم Default !!! :1. (27):

با کرایسیس که تست میکردم در فرکانس 700 دما بیشتر از 65 نمیشد ! و در حالت بدون لود 38 تا 46 بستگی به دور فن داره .

من فکر میکنم ولتاژ کم میاره و نمیتونه تو فرکانس های بالاتر پایدار بشه !

اگر راهی هست که ولتاژ هسته رو افزایش داد ( یه چیزی مثل برنامه ی I Tracker Asus ) خیل خوب میشه چون میتونم با ولتاژ بالا تست کنم ببینم پایدار میشه یا نه !

خلاصه مشکل من اینه که از 690 بالاتر نمیتونم پایدار کنم .

به نظر شما راهی هست که بتونه کمک کنه ؟:give_rose:

™Ali
20-02-09, 01:19
این چیپست RV770 رو زیاد نمیشه اورش کرد. من تا 748 (Only the registered members can see the link) دیدم اورش کنند. (برند Palit (Only the registered members can see the link))
مگر Bios ش رو یکم دستکاری کنی و ولتاژ رو بالا ببری! احتمالا برنامه Bios Editor واسشون گیر بیاد.

اینا رو هم نگاه کن شاید به دردت خورد:
HD4850 to go past 700MHz core (Only the registered members can see the link)

ATI HD4850 Overclockers' United (Only the registered members can see the link)

HD4850 BIOS thread - XtremeSystems Forums (Only the registered members can see the link)

HD4850 modded bios (Only the registered members can see the link) (Only the registered members can see the link)

:give_rose:

Overclocker
20-02-09, 01:24
من تا 815 برای هسته ی 4850 دیدم !

منم دنبال یه همچین راهی هستم .

AMD>INTEL
20-02-09, 01:43
برندش چيه حسين ؟

Overclocker
20-02-09, 10:25
امید جان عنوان تاپیک به همراه اسمش هست ( Club3d )

عکس کارت :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Overclocker
20-02-09, 11:09
این چیزی مه میحواستم پیدا کردم !

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

حالا نمیدونم مثلا تو کلاک 750 باید چه ولتاژی بدم !!؟؟؟:1. (26):

™Ali
20-02-09, 16:45
من تا 815 برای هسته ی 4850 دیدم !

منم دنبال یه همچین راهی هستم .
احتمالا این فرکانس رو با Voltmodding به دست آوردند! مثل همون کاری که یه بار Xtreme انجام دادند.

این چیزی مه میحواستم پیدا کردم !

حالا نمیدونم مثلا تو کلاک 750 باید چه ولتاژی بدم !!؟؟؟:1. (26):
این کار خطرناکه چون اگه ولتاژ رو زیاد بدی کارت دیگه روشن نمیشه. چند تا لینک بهت دادم اونا میتونن کمک کنه. البته اگه حوصله انگلیسی خوندن داشته باشی :give_rose:

Overclocker
20-02-09, 17:44
اگر کسی میدونه ولتاژ هسته ی 4870 چنده کار من راه افتاده !!!!

؟

میتونید بوسیله ی GPUz چک کنید !!

Overclocker
20-02-09, 23:11
کارهایی انجام دادم ولی مشکل دارم باز !

Only the registered members can see the link

الان با این حالت که میبینید مشکل ناپایداری دارم !

ولتاژ هسته رو آخرین انتخاب 1.31 گزاشتم و کلاک هم که میبینید 750 ولی به محض اینکه کارت گرافیک میره توی لود دیگه پایدار نیست و از قسمت Notification یک پیام میده که درایور با موفقیت مشکل رو بر طرف کرد ! یعنی اگر بازی پرت بشه بیرون که هیچی اگر داخل بازی بمونم بازی هنگ میکنه و دوباره بعد از 3 ثانیه راه میوفته بعد 2 ثانیه هنگ و همینطور !

خلاصه نمیدونم باید چه کار کنم که توی کلاک 750 پایدارش کنم !؟؟:1. (28):

Overclocker
20-02-09, 23:26
مشکل حرارتی نداشت + ولتاژ دلخواه هم میتونم بدم .

شهریار جان این هم نتیجه ی ......... . :yes:

AMD>INTEL
21-02-09, 00:03
با ترمو متر اگر دم دستت هست . قسمت تغذيه برد رو دماش رواندازه بگير .

Overclocker
21-02-09, 12:16
امید جان اونو که ندارم و نمیتونم تهیه کنم :1. (28):

ولی دما سنج جیوه ای هست با اون تست میگیرم :1. (38):

Olesius
21-02-09, 12:40
حسین جان من یه علم روز داشتم! که ماتریکس ایسوس رو تا 800 بالا برده بود...
پیدا نکردمش تا vCore رو بهت بگم مقایسه کنی...

سرچ کنی حتما پیدا می کنی... XS هم یه نگاهی بنداز...

Overclocker
21-02-09, 13:02
خبر خوش !

با دما سنج جیوه ای تست دمای قسمت تغذیه رو گرفتم که وقتی کلاک هسته رو روی 725 میزاشتم بعد از 20 ثانیه هنگ میکرد و رد میکرد و دوباره بعد از 3 ، 4 بار این کارو که میکرد دیگه از بازی میامد بیرون . ( GPU لود بالای 85 درصد بود )

در همان لحظه که هنگ میکرد دمای قسمت تغذیه میشد 43 ~ 47 که وقتی 45 رد میشد دیگه از بازی فکر میکنم بیرون میومد ! بعد با یک فن کوچیک دمارو در همان کلاک 725 به 36 درجه نهایتا رسوندم که توی 2 دقیقه تست اصلا به مشکلی بر نخورد !!! :party:

فکر کنم فقط مشکل داغ شدن بیش از حد مدار تغذیه هست !!!

ولتاژ هسته رو تحقیق کردم برو بچس خارجی با 1.2 750 رو پایدار میکردن !

نظر شما چیست ؟

Overclocker
21-02-09, 13:13
دقیقا همین جایی که علامت زدم رو با دما سنج تست دما گرفتم :

یک سوال دیگه برام پیش اومده ، فاز های این کارت اصلا واسه چنین کلاکی جواب گو هستند ؟

Overclocker
23-02-09, 18:46
دوستان نگفتید که وضعیت دما چطوره ؟! من در مورد دمای مدار تغذیه این کارت هیچ اطلاعاتی ندارم که مکس تمپ چند باید باشه و ... !

میخوام یک فن واسه اینجا بزارم ولی نمیدونم درجه حرارت مثلا در فرکانس 750 برای هسته باید چند باشه نهایتا ؟

+ این قسمت برای مموری هم هست ؟ یا مدار تغذیه مموری جداست ؟

AMD>INTEL
24-02-09, 00:31
بايد خنكش كني سيستم تغذيه رو .