PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با Stand bye

Overclocker
15-02-09, 10:07
مادربرد P5B و بایوس آخرین ورژن و CPU هم E8400 رم 2گیگ باس 800 Ocz Gold و پاور 380 گرین و گرافیک 8500GT 512 و HDD 500 و .....

تا چند روز پیش وقتی سیستم رو Stand bye میکردم سیستم خاموش میشد و فقط با زدن دکمه ی پاور روی کیس میتونستم روشنش کنم و برم تو ویندوز ولی الان سیستم روشن میمونه فقط مانیتور خاموش میشه ! و با زدن هر دکمه ای روی موس و کیبرد روشن میشه :1. (27):

مشکل کجاست ؟ آیا مادربرد مشکل داره یا قطعه ی دیگه ؟

Ardalan
15-02-09, 17:50
کلا درست Stand By این هست که سیستم خاموش نمیشه و با تکون دادن موس یا کیبورد سیستم روشن میشه
شاید قبلا سیستم خود رو روی هایبرنیت میزاشتید .

Overclocker
15-02-09, 19:14
نخیر اردلان جان فکر میکنم این قابلیت اسوس هست که چنین کاری میکنه اگر سیستم کامل خاموش نشه پس چی رفته Stand bye ؟؟؟؟ حتما مانیتور !!!

مانیتور رو که آدم خیلی آسون خودش میتونه خاموش کنه :1. (38):

من هر چی مادربرد اسوس بستم تا حالا هیچ کدوم اینجوری نبودند فقط این بعد از چند وقت اینجوری شده !!!

من فکر میکنم مادربرد مشکل داره ؟؟!!

scw
15-02-09, 19:49
بابا اینو 100 دفه گفتیم که مشکل از پاور

Overclocker
15-02-09, 20:56
مرسی

منم 101 دفعه مغزم بد سکتور گرفته fdisk کردم:1. (27): :1. (38):

خیلی ممنون واقعا کمپلت از مغزم پاک شده بود !!!!:1. (27):

پس میرم پاورشو میدم گارانتی .

Ardalan
15-02-09, 21:07
نخیر اردلان جان فکر میکنم این قابلیت اسوس هست که چنین کاری میکنه اگر سیستم کامل خاموش نشه پس چی رفته Stand bye ؟؟؟؟ حتما مانیتور !!!

مانیتور رو که آدم خیلی آسون خودش میتونه خاموش کنه :1. (38):

من هر چی مادربرد اسوس بستم تا حالا هیچ کدوم اینجوری نبودند فقط این بعد از چند وقت اینجوری شده !!!

من فکر میکنم مادربرد مشکل داره ؟؟!!

نخیر :1. (38):
از اسمش هم معلومه دیگه
Stand by یعنی آماده با کار
تا موس رو تکون میدی بالا میاد
حالا شما به من بگو اگه سیستم با Standby خاموش بشه فرقش با شات داون چیه ؟ :1. (38):

Labyrinth
15-02-09, 21:28
نخیر :1. (38):
از اسمش هم معلومه دیگه
Stand by یعنی آماده با کار
تا موس رو تکون میدی بالا میاد
حالا شما به من بگو اگه سیستم با Standby خاموش بشه فرقش با شات داون چیه ؟ :1. (38):

توی مین من این استندبای اینجوریه که کیس و مانیتور خاموش میشه و وقتی یک کلید از کیبرد رو بزنی سیستم روشن میشه

این مشکل مربوط میشه به یک گزینه به اسم S3 که توی بایوسه هست که باید اتوماتیک باشه :give_rose:

Ardalan
15-02-09, 22:20
توی مین من این استندبای اینجوریه که کیس و مانیتور خاموش میشه و وقتی یک کلید از کیبرد رو بزنی سیستم روشن میشه

این مشکل مربوط میشه به یک گزینه به اسم S3 که توی بایوسه هست که باید اتوماتیک باشه :give_rose:

خوب وقتی سیستم روشن میشه سیستم از اول بوت میشه یا ادامه داره؟
اگر ادامه داره میشه Sleep نه Standby

خوندن این متن هم خالی از لطف نیست :1. (38):

Only the registered members can see the link

Labyrinth
15-02-09, 22:37
خوب وقتی سیستم روشن میشه سیستم از اول بوت میشه یا ادامه داره؟
اگر ادامه داره میشه Sleep نه Standby

خوندن این متن هم خالی از لطف نیست :1. (38):

Only the registered members can see the link

ما دوتا استند بای داریم یکی دستی هست که بهش Sleep هم میگن یکی هم اینه که بعد از یک زمان مشخص سیستم برای ذخیره انرژی هارد و مانیتور رو خاموش میکنه

برای من هردو گزینه هست :give_rose:

Overclocker
15-02-09, 23:26
درسته اصلش s3 هست !!!!

خوب افتادید به جون هم ها !! :love:

MOHAMMAD1
15-02-09, 23:53
آقا یه سوالم من بپرسم :
من وقتی سیستمو Standby میکنم فن هاشم از کار میفتن و باید فقط دکمه پاور رو بزنم تا دوباره از Standby در بیاد ( خاموش نمیشه ولی ) اینم مشکل داره به نظرتون ؟

AMD>INTEL
16-02-09, 00:35
حالت استند باي الان روي S1 هست يا S3 ?

MOHAMMAD1
16-02-09, 16:05
حالت استند باي الان روي S1 هست يا S3 ?

S3
........

mohammad1985
16-02-09, 21:45
محمد جان سیستم شما مشکل نداره.
مشکل از پاور هم نیست به تنظیم بایوس هست .
کلا دو نوع تنظیم در قسمت انرژی سیستم داریم S1 و S3 که اس 1 قدیمتره و زمانی که سیستم رو در اون حالت تنظیم کنید وقتی سیستم رو در حالت استند بای قرار میدید سی پی یو - هارد دیسک - کارت گرافیکی و یه سری دیگه از قطعات سیستم خاموش میشن ولی خیلی ها هم کار میکنن و در این حالت فنها هم کار می کنن و با تکان دادن موس یازدن یه کلید سیستم به حالت عادی برمیگرده .
اما در حالت S3 اکثر قسمتهای سیستم به طور کامل خاموش میشن و فقط برق رم قطع نمیشه و تمام برنامه های در حال اجرا به همون صورت در رم باقی می مونن و در این حالت با زدن کلید پاور سیستم بلافاصله در ویندوز خواهد بود همونطوری که قبل از استند بای بوده در این روش اگه برق سیستم قطع بشه تمام اطلاعاتی که ذخیره نشدن میپره ! پس بهتره زمانی که می خواین از این روش و همچنین روش قبلی استفاده کنین حتما کارهاتون رو ذخیره کنین .
اما مشکل بسیار عجیب خودم با استندبای
مین من ایسوس و پاورم گرین 380 هست الان یه مدته زمانی که سیستم رو در حالت S 3 استند بای می کنم خود به خود بعد از یه مدت مثلا 10 دقیقه خود به خود روشن میشه قبلا پاورم 250 گرین بود ارتقاع دادم به 380 هنوز هم همین مشکلو دارم . تا اینجاش خیلی عجیب نیست ! موضوع اینه که سیستم بعد از چند دقیقه اگه باهاش کار نکنم و به چیزی دست نزنم دوباره خودبه خود میره توی حالت استندبای ! و دوباره بعد از چند دقیقه دوباره روشن میشه !!!!!

AMD>INTEL
17-02-09, 00:06
درسته s3 تقريبا سيستم خاموش ميشه . تو حالت s1 سريعتر سيستم دوباره ريكاوري ميشه