PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب هارد سیگیت

Labyrinth
12-02-09, 18:35
سلام

عاقبت سیگیت 290 گیگ اطلاعات ما رو به پوچ تبدیل کرد

نکته عجیب :

الان روی اون یکی هاردم ویندوز ریختم . وقتی هارد سیگیت رو وصل میکنم صفحه ی لود ویندوز خیلی طول میکشه و بعد از 7 - 8 دقیقه بدونه اینکه هارد رو بشناسه وارد ویندوز میشه

هارد توی بایوس شناخته میشه با سی دی های پرتابل لینوکس هم درایو ها رو تشخصی میده ولی نه بصورت صحیح

خدا وکیلی در موندم به خدا قسم الان برای امد توی فرم هم با اینترنت اکسپلورر امدم کل برنامه ها و ... انگار پوچ شده

اشکال از Firmware نیست چون وقتی سیستم بالا میاد هارد روشن میشه و حرکت میکنه مثل همیشه ولی توی ویندوز شناسایی نمیشه

با هرچی بگید تست کردم ویندوز لایو و ...

فقط با پارگون تست نکردم

چی شد که اینطور شد :

ما یک نسخه پارتیشن مجیک پرتابل داریم گفتیم اندازه درایو ها رو تغییر بدم اجراش کردیم یک پیام داد گفت سکتور ها مورد داره و یکاری خودش انجام داد بعد دیگه اصلا اجرا نشد

من گفتم خوب میرم با ویندوز ایکس پی پارتیشن ها رو پاک میکنم دوباره میسازم ولی وقتی رفتم توی بوت اصلا صفحه سیاهه نیومد گفتم شاید سیستم اور هنگ کرده ریست کردم خلاصه هی سی دی دربیار دی وی دی بزار و ....

الان موندم چکار کنم توی هارد یکسری اطلاعات مهم هست که برای خودم نیست و کل زحمت یک بنده خداییه

کمک کنید درموندم

:cry:

alborz_k
12-02-09, 18:57
سلام. هاردتون ساتا بود؟ مدل مادربردتون چیه؟؟ بعد تو ویندوز ویستا اصلأ هارد رو نمی شناسه درسته؟
تا حالا سر دو تا dvd-rom های ایسوس من این بلا اومده!! که مجبور شدم هر دو رو بندازم دور!! البته اون ها اپتیکال دیسک
بودن و زیاد ضرر نکردم!!

Labyrinth
12-02-09, 20:29
کاش توی ویندوز نمیشناخت تو هیچ جا شناسایی نمیشه بجز ستاپ

مادربرد P5K-E هست

این رو هم بگم وقتی هارد رو وصل میکنم اون یکی هارده قاطی میکنه

هارد ساتا 500 گیگ سیگت مدل 3500320AS با Firmware نسخه SD1A

اگر درایور سی دی بود اصلا برام مسله نبود من بیشتر یک تعدا فایلهام مهمه برام

یکی از فایلها حاصل 2 سال زحمت خودم توی نت هست ( لینک دونی فایرفاکس بود با حجم 5 مگابایت و حدودا 5860 تا لینک و ...

یک سری پروژه فتوشاپ هم هست که ارزشش برام خیلی خیلی زیاده

کمک کنید

:give_rose:

D J V A H I D
12-02-09, 20:31
هارد منم همینه !!! ببینم چیکارش کردی که همچین شده !!!؟ :1. (27):

D J V A H I D
12-02-09, 20:43
ببین ... تو شیراز یه شرکت هست به اسم ... دکتر هارد ... کلی دستگاه پیشرفته بازیابی اطلاعات دارن !!! قاعدتا باید توی تهران هم همچین چیزی باشه ... اگه کارت نشد و اطلاعاتت واست مهمه پیشنهاد میکنم ببری اونجا !!! :yes::1. (40):
آخرین راهت همینه !!! :great:

mohammad1985
13-02-09, 00:38
بابا آخه چرا بک آپ نمی گیرید از اطلاعات مهمتون ؟؟؟؟؟؟؟ همیشه و در همه حتی درصورتی که بهترین هارد دنیا رو دارید باید از اظلاعات مهم تون بک آپ داشته باشین . بک آپ بک آپ بک آپ بک آپ بک آپ بک آپ بک آپ بک آپ بک آپ بک آپ بک آپ ! اگه هیچ راهی نتونستین پیدا کنین باید بدین به طور تخصصی توی مراکز معتبر اطلاعاتتون رو بازیابی کنن که اون هم معمولا قیمت بالایی داره .

Labyrinth
13-02-09, 03:22
عزیزان من با یکی از مهندسین سیگیت صحبت کردم اطلاعات از دست نرفته فقط بد بختانه هارد توی ویندوز شناسایی نمیشه یک چیزی مثل یک باگ توی سکتور ها اضافه شده

من تا حالا سه بار پیش اینهایی که میگن هارد رو بازیابی میکنن رفتم اون برای موقع هست که ویروس و نوسان برق و ... هارد رو پاک کنه الان مسکل اینه اصلا توی هیچ نرم افزاری چه توی داس چه توی برنامه های بوت و .... هارد دتکت نمیشه

Labyrinth
13-02-09, 12:06
عزیزان همه راه ها تست شد هارد و اطلاعات بای بای شدن هرچی نرم افزار بود در این مورد تست کردم

فردا میبرمش گارانتی ببینم چی میشه

در مورد بکاپ گیری باید بگم اطلاعاتی که در حال بروز شدن هستن رو نمیشه پشتیبانی ازشون گرفت

بعضی قسمت ها رو بکاپ دارم ولی چون بروز شدن نسخه قبلی به دردم نمیخوره

من کمتر برام مشکل پیش میاد ولی وقتی پیش میاد هیچکس کاری از دستش برنمیاد

از همتون تشکر میکنم و آرزو میکنم هیچکس به مورد من دچار نشه

موفق باشید :give_rose:

D J V A H I D
13-02-09, 12:57
عزیزان همه راه ها تست شد هارد و اطلاعات بای بای شدن هرچی نرم افزار بود در این مورد تست کردم

فردا میبرمش گارانتی ببینم چی میشه

در مورد بکاپ گیری باید بگم اطلاعاتی که در حال بروز شدن هستن رو نمیشه پشتیبانی ازشون گرفت

بعضی قسمت ها رو بکاپ دارم ولی چون بروز شدن نسخه قبلی به دردم نمیخوره

من کمتر برام مشکل پیش میاد ولی وقتی پیش میاد هیچکس کاری از دستش برنمیاد

از همتون تشکر میکنم و آرزو میکنم هیچکس به مورد من دچار نشه

موفق باشید :give_rose:

اگه بردی گارانتی باید با اطلاعات خداحافظی کنی !!! میدونی که ؟!!!

Labyrinth
13-02-09, 16:26
اگه بردی گارانتی باید با اطلاعات خداحافظی کنی !!! میدونی که ؟!!!

وحید جان با 6 تا نرم افزار توی بوت ( بسته Ultimate Boot CD ) تست کردم اصلا چیزی به نام پارتیشن وجود نداره

اصلا انگار هارد رو تازه گرفتی خام خامه

من در تعجبم چه بلایی سرش آمده که اینطوری شده

میدونم فایده نداره هزینه ای که بخوام بکنم اطلاعات برگردونم رو میدم اطلاعات رو دوباره جمع میکنم

بازم دستت شما درد نکنه آمدید یک چیزی گفتید بعضی ها که فقط به فکر خودشون هستن و ....

موفق باشید

D J V A H I D
13-02-09, 16:31
وحید جان با 6 تا نرم افزار توی بوت ( بسته Ultimate Boot CD ) تست کردم اصلا چیزی به نام پارتیشن وجود نداره

اصلا انگار هارد رو تازه گرفتی خام خامه

من در تعجبم چه بلایی سرش آمده که اینطوری شده

میدونم فایده نداره هزینه ای که بخوام بکنم اطلاعات برگردونم رو میدم اطلاعات رو دوباره جمع میکنم

بازم دستت شما درد نکنه آمدید یک چیزی گفتید بعضی ها که فقط به فکر خودشون هستن و ....

موفق باشید

ببین امیر جان ... اینا اگه جسد هارد رو هم بهشون بدی واست بازیافت میکنن !!! اگه واقعا اطلاعاتی که داری میدونی که نمیتونی دوباره جمعشون کنی ... پس به قیمتش میرزه که هر چی هزینه کنی ... اطلاعاتت برگرده !!! حتی اگه چند بارم فرمت بشه !!! :yes: حالا باز تصمیم با خودته ... موفق باشید !!! :give_rose:

Labyrinth
13-02-09, 20:36
ببین امیر جان ... اینا اگه جسد هارد رو هم بهشون بدی واست بازیافت میکنن !!! اگه واقعا اطلاعاتی که داری میدونی که نمیتونی دوباره جمعشون کنی ... پس به قیمتش میرزه که هر چی هزینه کنی ... اطلاعاتت برگرده !!! حتی اگه چند بارم فرمت بشه !!! :yes: حالا باز تصمیم با خودته ... موفق باشید !!! :give_rose:

اگر تهران بودی بهت نشون میدادم چه شده مسله بازیابی نیست مسله اینه که هارد اصلا دتکت نمیشه

فکر میکنی چقدر بگیرن بازیابی کنن ؟

اگر بازیابی کنن خوبه ولی بشرط اینکه اطلاعات مورد نیاز من رو برگردونن ؟

بازم میگم هارد هیچ جوره دتکت نمیشه البته توی Seatools داس همه تست ها رو پاس میکنه

به نظرت چکار کنم ؟

Mehdi_Full
13-02-09, 20:53
امیر جان من دچار مشکل مشابه شما شدم متاسفانه
اینجا (Only the registered members can see the link)رو ببین

Labyrinth
13-02-09, 20:59
شانس رو میبینی آقا مهدی ؟

حالا برای من سیگیت بود برای شما که وسترن بود چرا اینجوری شده :1. (27):از وسترن بعیده

من Ultimate Boot CD نسخه جدید رو گرفتم خواستید بگید براتون بفرستم چیز خوبیه البته اگر ندارید ( شک دارم نداشته باشید )

دارم کل تاپیک شما رو میخوانم :give_rose:

موفق باشید

Mehdi_Full
13-02-09, 21:53
والا نمیدونم امیر جان :1. (28):

شروع این مشکل از برگردوندن بک آپ آکرونیز بود که دیدم زمانش برگردوندنش رفت روی 20 دقیقه و تو این زمان کلا 10 درصد رفت جلو

با اینحال من خیلی سریع عمل کردم و یه هارد اکسترنال گرفتم (بازم وسترن) و کل اطلاعاتم رو یه کپی گرفتم که بعد از اون دیگه بالا نیومد

گارانتی هم آسمان هست نمیدونم حالا گارانتی چکار میکنه و چقدر زمانم رو میگیره

الآن هم یه کیس امانت دستم هست خلاصه بدجور دستمون رو گذاشته تو حنا

امیدوارم که مشکلت زودتر حل بشه عزیز :give_rose:

سپاس :1. (23):

D J V A H I D
13-02-09, 22:38
حالا برای من سیگیت بود برای شما که وسترن بود چرا اینجوری شده :1. (27):از وسترن بعیده

اتفاقا از سیگیت بعیده !!! رو چه حسابی اینو میگید ؟! من خودم از سال 81 تا حالا سیگیت استفاده میکنم ... از هارد 40 داشتم تا به امروز که 500 ش رو خریدم ... واقعا راضی بودم !!! :1. (27)::great:

2008
14-02-09, 00:38
دوستان و سروران گرامی!
اگه به سایت سیگیت سر بزنید میبینید که خود شرکت اطلاعیه زده و گفته که یه سری از هارد های دیاموند 22 این شرکت این مشکل رو دارن و قبل از اینکه این اتفاق براشون بیفته باید fw رو ارتقا بدین!
اگه ندین هارد به فنا میره و باید ببرین گارانتی که اونا با ابزار خودشون ارتقا بدن!
همین و بس!

AMD>INTEL
14-02-09, 01:19
اگر تهران بودی بهت نشون میدادم چه شده مسله بازیابی نیست مسله اینه که هارد اصلا دتکت نمیشه

فکر میکنی چقدر بگیرن بازیابی کنن ؟

اگر بازیابی کنن خوبه ولی بشرط اینکه اطلاعات مورد نیاز من رو برگردونن ؟

بازم میگم هارد هیچ جوره دتکت نمیشه البته توی Seatools داس همه تست ها رو پاس میکنه

به نظرت چکار کنم ؟

امير جان شما فريم ويرش رو اپ ديت كردي ؟

Labyrinth
14-02-09, 05:53
قبلا گفتم فريم ويرش نسخه SD1A هست دیروز با یکسی ترفند اوردمش بالا ولی هارد اوایل هنگ میکرد الانم میاد بالا ولی همش شده بدسکتور جوری شده که Seatools نسخه ویندوز اصلا دتکتش نمیکنه

دیگه اطلاعات رو نمیشه کاریش کرد هارد رو زنده کنیم خودش کلی هست

راستی سازگار ارقام چند روزه هارد رو تحویل میده ؟

scw
14-02-09, 20:22
شما میتونید با نرم افزار maxblast 2008 مشکل هارد خودتون رو حل کنید

این نرم افزار مال شرکت ارتباط گستر پرشیا است که شامل دو تا cd قرمز رنگ و کلی برنامه های جدید است

داخل اونها نرمافزار maxblast2008 هم داره میتونی بخری واستفاد کنی تو انقلاب میفروشن

:great:

Labyrinth
14-02-09, 21:05
شما میتونید با نرم افزار maxblast 2008 مشکل هارد خودتون رو حل کنید

این نرم افزار مال شرکت ارتباط گستر پرشیا است که شامل دو تا cd قرمز رنگ و کلی برنامه های جدید است

داخل اونها نرمافزار maxblast2008 هم داره میتونی بخری واستفاد کنی تو انقلاب میفروشن

:great:

چیزهای جالب میشنویم گسترپرشیا از کی تاحالا انقدر پیشرفت کرده ؟ :1. (27):

دوست عزیز خواستید حاضرم باهاتون قرار بزارم تا ببینم خود شما میتونید کاری بکنید

امروز رفتم یکی از مراکز بازیابی هارد اصلا نتونست هارد رو بالا بیاره چه برسه بازیابی اطلاعات

در کل ممنون از راهنمایی تون هرچند که ...

AMD>INTEL
15-02-09, 00:20
بايد بره گارانتي متاسفانه كاري از دستت كسي بر نمياد . واقعا سري مزخرفيه اين سيگيت هاي 7200.11

rezajoon74
27-02-09, 01:03
اگه هارد 500 يا 1000 دارين كه از كار افتاده و ديتكت نميشه و اطلاعاتش براتون مهمه
من ميتونم درستش كنم . و بعد از راه افتادن كل اطلاعات دست نخورده برميگرده :D
تماس :
thc.tabriz@gmail.com
09143040352
09363040352
رضا رهبري ( مدير كلينيك سخت افزار تبريز )
مربي تعميرات فوق تخصصي هارد شركت دوكومو در تهران

Labyrinth
27-02-09, 04:08
اگه هارد 500 يا 1000 دارين كه از كار افتاده و ديتكت نميشه و اطلاعاتش براتون مهمه
من ميتونم درستش كنم . و بعد از راه افتادن كل اطلاعات دست نخورده برميگرده :D
تماس :
thc.tabriz@gmail.com
09143040352
09363040352
رضا رهبري ( مدير كلينيك سخت افزار تبريز )
مربي تعميرات فوق تخصصي هارد شركت دوكومو در تهران

خیر از دست شما هم کاری بر نمیاد کار از دتکت و این حرف ها گذشته بود
ما باهاردی رو به رو بودیم که تماما بد سکتور شده بود

من هرچی توضیح بدم فایده نداره ، الان خیلی وقته هارد رفته گارانتی و برگشته

ممنون

قفل شود :lock: