PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل بوت نشدن هارد وسترن

Mehdi_Full
10-02-09, 23:15
سلام دوستان خسته نباشید :11():

در طول این چند سال این اولین باری هست که به مشکلی برخورد کردم و با پشت سر گذاشتن تمام اون چیزهایی که تو ذهنم هست به نتیجه نرسیدم
یه هارد 500 گیگ وسترن مدل WD5000AAJS دارم که دیروز با ویندوز به مشکل برخوردم و تصمیم گرفتم که بک آپ آکرونیز رو برگردونم اما برگردوندن بک آپ حداکثر 4-5 دقیقه بیشتر طول نمیکشید که زمان به بالای 20 دقیقه رسید و بک آپ هم نیمه کاره موندسیستم رو ریست کردم اما بالا نیومد و بدلیل اطلاعاتی که در هارد داشتم ریسک نکردم و کیس یکی از دوستان رو به امانت گرفتم و با اون سیستم هارد رو آوردم بالا سریعا یه هارد اکسترنال خریداری کردم و از کل اطلاعاتم یک کپی گرفتم و بعد از این کار با سی دی بوت وسترن هارد رو آوردم بالا تا مجددا پارتیشن بندی کنم

دومین مشکل اینجا بود که هارد 137 گیگ بیشتر شناخته نمیشد اما بالاخره تونستم کل پارتیشن های هارد رو پاک و مجددا پارتیشن بندی کنم . ویندوز رو نصب کردم و عملا مشکلی نبود تا اینکه شروع به برگردون اطلاعاتم از اکسترنال به اینترنال شدم .

و مشکل اصلی بعد از ریست کردن مجدد اتفاق افتاد و هارد اصلا دیگه بالا نیامد (بوت ویندوز، بوت اکرونیز، بوت پارتیشن منیجر، بوت درایو ایمیج و .....) و هر کاری هم که بگید انجام دادم اما نکته جالب اینه که هارد تو بایوس مادربرد شناخته میشه اما بوت نمیشه .

از اطلاعات دوستان استفاده میکنیم. :11():

سپاس :1. (23):

AMD>INTEL
11-02-09, 00:21
با خود برنامه وسترن پارتشين بندي كن .

Mehdi_Full
11-02-09, 16:34
بهادر جان با هیچ بوتی بالا نمیاد که بتونم پارتیشن بندی کنم

من احساس میکنم که هارد مشکل داخلی داره

راستی کسی تو سازگار آشنا نداره تا کارمون رو زود راه بندازه (بدون سیستم خیلی سخته)

Shahryar
11-02-09, 16:59
مهدی جان یعنی چی بوت نمیشه هارد ؟ ارور خاصی میده در هنگام بوت ؟

Mehdi_Full
11-02-09, 17:04
نه شهریار جان هیچ اروری نمیده مثلا وقتی با بوت خود وسترن یا بوت Partition Manager میخوام بیام بالا ، برنامه قفل میشه

من احساس میکنم هارد هیچ عکس العملی از خودش نشون نمیده

Shahryar
11-02-09, 17:05
نه شهریار جان هیچ اروری نمیده مثلا وقتی با بوت خود وسترن یا بوت Partition Manager میخوام بیام بالا ، برنامه قفل میشه

من احساس میکنم هارد هیچ عکس العملی از خودش نشون نمیده

با ویندوز هم توی نواز لود ویندوز گیر میکنه ؟ ( چون این مشکل آشناست )

Mehdi_Full
11-02-09, 17:09
بله قبل از اینکه اصلا نیاد بالا تو لود ویندوز (نوار آبیه) گیر میکرد و بالا نمیومد

Dark Devil
11-02-09, 17:21
با ویندوز هم توی نواز لود ویندوز گیر میکنه ؟ ( چون این مشکل آشناست )

اگه این بود که به دلیل RAID بود

ولی مهدی جان شما قبل اینکه سیستم بالا بیاد F8 رو بزن ببین اسم هاردت تو لیست میاد؟!

Mehdi_Full
11-02-09, 17:35
اگه منظورت قسمت انتخاب بوت هست بله

Dark Devil
11-02-09, 17:37
بعد وقتی انتخابش میکنی چه اتفاقی میفته؟

Mehdi_Full
11-02-09, 17:54
وقتی انتخابش میکنم صفحه سیاه میشه
وقتی سی دی بوت رو میزارم و انتخابش میکنم قبل از اینکه وارد برنامه بشه قفل میشه

Dark Devil
11-02-09, 18:03
خوب مهدی جان شما خودت استادی ولی تنظیمات RAID رو چک کردی؟ کنترلر رو روی ATA بذار ببین چی میشه

KING
11-02-09, 20:48
مهدی خان از توی سیتاپ مادربرد هارد رو میشناسه درسته ؟

شما چند مرحله ابتدای رو انجام بده

1 - هاردت رو یه سیستم دیگه چک کن

2 - کابل هاردت ساتا رو عوض کن و و بعد بزن رو یه ساتای دیگه حالا 2- 3 یا ....

3 - اینکی اگه رهنمای دوستا و این روشها جواب نداد هاردت رو ببر سازگار :دی ناراحت هارد نباش من یه هارد 320 دارم امانی میدم دستت اگه کارت راه میوفته :great:

Mehdi_Full
11-02-09, 20:52
1 - هاردت رو یه سیستم دیگه چک کن

2 - کابل هاردت ساتا رو عوض کن و و بعد بزن رو یه ساتای دیگه حالا 2- 3 یا ....راستش بهنام جان این دو موردی که فرمودی رو قبلا چک کردم اما جواب نداد :wink:

ممنون :1. (23):

KING
11-02-09, 20:59
یعنی رو یه سیستم دیگه هم هاردت بالا نیامد ؟؟؟
خب اگه اینجوری باشه معلومه هاردت مشکل داره

Mehdi_Full
11-02-09, 22:26
بله روی یه سیستم دیگه هم که میزارم با هارد اون هم بالا نمیاد خیلی جالبه

جالبتر اینکه الآن داشتم برگه گارانتی رو نگاه میکردم گارانتی هارد آسمان رایانه هست

Moein
12-02-09, 00:12
مهدی جان اگه می تونی هاردت رو به عنوان هارد دوم به سیستم وصل کن و با برنامه HDD regenerator بگزار کامل هاردت رو چک کنه بعد یه سوال ساتا 1 هست یا ساتا 2

یه مشکلی که من با یه سری هارد های ساتا داشتم این بود که باید با فلاپی هارد رو بوت می کردم اسم برنامش تو خاطرم نیست برات همین جا اپ لودش می کنم به زودی

ضمننا اگه گارانتی بفرستی می گن مشکلی مشاهده نشد اونا مشکل هاردو یا به خراب شدن سیلندر می دونن یا به خراب شدن برد

AMD>INTEL
12-02-09, 00:25
يك هارد ide وصل كن . و با سيدي wd بالا بيار سيستم رو

Mehdi_Full
12-02-09, 20:45
مهدی جان اگه می تونی هاردت رو به عنوان هارد دوم به سیستم وصل کن و با برنامه HDD regenerator بگزار کامل هاردت رو چک کنه بعد یه سوال ساتا 1 هست یا ساتا 2

یه مشکلی که من با یه سری هارد های ساتا داشتم این بود که باید با فلاپی هارد رو بوت می کردم اسم برنامش تو خاطرم نیست برات همین جا اپ لودش می کنم به زودی

ضمننا اگه گارانتی بفرستی می گن مشکلی مشاهده نشد اونا مشکل هاردو یا به خراب شدن سیلندر می دونن یا به خراب شدن برد
هارد ساتا 2 هست
به عنوان هارد دوم هم که وصل میکنم هارد اولی رو هم نمیزاره بوت بشه تا بتونم کاری بکنم
بالاخره گارانتی باید یا مشکل رو حل کنه یا اینکه یه آکبند دیگه بده هر دلیلی که میخواد داشته باشه :yes:

يك هارد ide وصل كن . و با سيدي wd بالا بيار سيستم رو
متاسفانه هارد IDE ندارم که امتحان کنم

Labyrinth
13-02-09, 21:06
دیروز همین بلا سر من آمده بیشتر فکر میکنم مربوط به ویروسی چیزی باشه که ساختار MFT رو بهم میریزه بد بختی من اینه که من از هارد بکاپ ندارم و اطلاعاتم به احتمال 98 درصد از بین رفته تا الان

دقیقا همه چیز ها رو تست کردم توی لینوکس Ultimate Boot CD هم مشکل رو از MFT و ... میگیره ( خواستید کل نوشته اش رو میگزارم )

خدا بخیر کنه راستی کسی نمیدونه اینهایی که بازیابی اطلاعات میکنن میتونن اطلاعات ما رو برگردونن یا نه ؟

موفق باشید :give_rose: