PDA

مشاهده نسخه کامل : یک مشکل خیلی پیچیده - دوستان لطفا کمک کنند !

Ardalan
08-02-09, 08:51
با سلام
راستش من یک مشکل خیلی پیچیده پیدا کردم عقل خودم دیگه به جایی قد نمیده
مشکلم این هست
من یک مادربرد Winfast Nf4sk8aa و دو عدد رم Ocz 400 Gold High Performance و CPu : 3700 Athlon و هارد 300 و گرافیک 8600 GT و پاور 330 گرین داشتم
یه روز متوجه شدم که زیر کیس آب ریخته منم دست به آب زدم و اون طرف دستم به بدنه پاور خورد ( در کیس باز بود )
برق شدید به من وارد شد از اون موقع به بعد دیگه مادربرد بالا نیومد
مادربرد رو فرستادم گارانتی یه مادربرد نو واسم فرستادن اونو سوار کردم ولی وقتی سیستم رو روشن میکردم بوق ممتد میزد که یعنی رم هات شناسایی نشدن
با یک پاور دیگه که خیلی قدیمی بود شاید 200 ولت ریل هم نبود تست کردم مادربرد راحت بالا اومد
فهمیدم که مشکل از پاور هست
پاور رو دادم بیرون درست کنن یارو گفت پاورت مشکلی نداره من ولتاژ ها رو تست کردم همه رو دقیق نشون میده حتی رو سیستم خودم هم تست کردم
منم پاور رو گرفتم اومدم خونه دوباره تست کردم دیدم سیستم بالا اومد و رفت تو ویندوز
بعد وقتی برای اولین بار ویندوز رو ریست کردم دیگه نرفت داخل ویندوز همش ارور صفحه آبی میداد
حنی ویندوز جدید هم نمیشد نصب کرد و موقع نصب سیستم رست میشد با کلی ور رفتن بهش فهمیدم که اگه یکی از رم ها رو در بیارم ویندوز بالا میاد ولی اگه دوتاش بزارم بالا نمیاد و همچنین اگر رم ها توی اسلات 1-2 باشن بالا نمیاد ولی اگر تو 2-3 یا 3-4 باشن مشکلی نیست و سیستم بالا میاد
ولی در هر صورت چه با یک رم و چه با دو رم داخل ویندوز که میرفتم تا یک کار سنگین باش انجام میدادم دوباره ارور صفحه آبی میومد
حتی یک بار با دوپاور تست کردم یعنی پاور قدیمی من که پورت ساتا نداشت رو به مادربرد و ... وصل کردم و پاور جدید که پورت ساتا داشت رو فقط به هارد وصل کردم که بتونم برم تو ویندوز ولی مشکل همچنان باقی موند
منم مادربرد و رم ها و سی پی یو رو رد کردم رفت حالا به جاش یک مادربرد و رم جدید گرفتم
هنوز CPU نگرفتم
حالا مشکل من اینه من میخام تموم پولم رو بدم CPU بگیر ایا امکان داره این ارور هایی که میداده مال پاور یا گرافیک باشه؟
من الان همه قطعات به جز پاور و گرافیک عوض کردم الان هم میخام CPU بگیرم
حالا اول از کجا مطمئن بشم که این دو تا سالم هستن که برم با خیال راحت CPU بگیرم که بعدش مشکلی نباشه؟
منتظر راهنمایی هاتون هستم
ممنون

murizaki_2000
08-02-09, 09:09
از کارت گرافیک که نیست ..... ولی احتمال اینکه پاورتون هم مشکل داشته باشه هست ...... گارانتی نداره ؟؟!!!

Ardalan
08-02-09, 09:16
از کارت گرافیک که نیست ..... ولی احتمال اینکه پاورتون هم مشکل داشته باشه هست ...... گارانتی نداره ؟؟!!!
خیر گارانتی نداره
ولی من دفعه دوم فقط هارد رو با این پاور روشن کردم بقیه قطعات رو با پاور قدیمی بالا اوردم ولی همچنان مشکل پا بر جا بود

murizaki_2000
08-02-09, 09:20
حالا این مبلغی که برای سی پی یو کنار گذاشتید چقدره ؟؟؟

Ardalan
08-02-09, 09:24
حالا این مبلغی که برای سی پی یو کنار گذاشتید چقدره ؟؟؟
70-80 تومن برای e5200

murizaki_2000
08-02-09, 09:28
مشکلی نیست ...... نهایتا" اگر پاورتون به تعمیر نیاز داشته باشه با هفت هشت تومن حل میشه ...!!!!

Ardalan
08-02-09, 09:37
مشکلی نیست ...... نهایتا" اگر پاورتون به تعمیر نیاز داشته باشه با هفت هشت تومن حل میشه ...!!!!
جالب اینجاست که پاور رو دادم واسه تعمیر تعمیرکار گفت ولتاژ ها رو تست کرده همش خوب بوده رو سیستم خودش هم تست کرده مشکلی نداشته

javadshahvand
08-02-09, 12:06
جالب اینجاست که پاور رو دادم واسه تعمیر تعمیرکار گفت ولتاژ ها رو تست کرده همش خوب بوده رو سیستم خودش هم تست کرده مشکلی نداشته

چطوری تست کرده؟ :1. (2):پاور تا زیر بار نره جواب پس نمی ده

WORYA_SH
08-02-09, 12:36
قبل از خرید قطعات را بدین کامل با هم چک کنند . همچنین با سی پی یو مد نظر هم بگید براتون چک کنند.

Ardalan
08-02-09, 15:34
چطوری تست کرده؟ :1. (2):پاور تا زیر بار نره جواب پس نمی ده
با سلام
فرض رو بر این بگیریم که تعمیرکار اشتباه کرده
از اینجا نمیشه نتیجه گرفت که پاور درست هست ؟

""حتی یک بار با دوپاور تست کردم یعنی پاور قدیمی من که پورت ساتا نداشت رو به مادربرد و ... وصل کردم و پاور جدید که پورت ساتا داشت رو فقط به هارد وصل کردم که بتونم برم تو ویندوز ولی مشکل همچنان باقی موند" "

در این حالت میشه یک احتمال داد که مثلا پرت ساتا خراب هست ولی من حتی بدون هارد خواستم ویندوز نصب کنم ولی باز هم ارور میداد
:give_rose:

Overclocker
13-02-09, 11:35
اردلان جان اگر میتونی پاور رو جدا تست کن روی یک سیستم دوستی آشنایی کسی !

و گرافیک هم همینطور تستش کن روی یک سیستم دیگه اگر سالم بود که مشکلی نداری میری CPU رو میخری .

AMD>INTEL
14-02-09, 00:58
پاور رو بفرستي گرين برات تعمير ميكنن . من ميتونم برات ترتيبش رو بدم .

scw
18-02-09, 02:55
دوست عزیر این errore صفحه آبی از کارت گرافیکته شک نکن چون این اتفاق یه بار برای من پیش امد و مشکل

از کارت گرافیک بود

:great:

hashem65
18-02-09, 03:19
سلام آقا خيال خودتو راحت كن پاور رو عوض كن يا قبل از اين كه رو سيستم جديد نصب كني ببر گارانتي تا اونا تست كنن كه خيالت راحت بشه در كل پاور خراب براحتي ميتونه چيپست مادربورد رو بسوزونه :wink: مخصوصا اگه در اثر ولتاژ بالا پايين خازن هاي داخل پاور باد كرده باشن .

Labyrinth
18-02-09, 03:42
دوست عزیر این Error صفحه آبی از کارت گرافیکته شک نکن چون این اتفاق یه بار برای من پیش امد و مشکل از کارت گرافیک بود

:great:

شما یکبار این اتفاق براتون افتاده مربوط به کارت گرافیک بود دیگه قرار نیست فقط این دلیلش باشه صفحه آبی کدهای مختلفی داره ( کد ارور ها ) و هرکدوم به یک دلیل هستن

پست خودتون هم که نقل قول شده رو یک نگاهی بندازید به نظرم باید بیشتر دقت کنید ( به نظر خودتون اگر پشت سر هم و مرتب بنویسید بهتر نیست ؟ )

:give_rose:

Ardalan
18-02-09, 11:42
پاور رو بفرستي گرين برات تعمير ميكنن . من ميتونم برات ترتيبش رو بدم .

آخه گارانتی تموم شده

یه چیزی رو توجه کنید
من وقتی پاور رو دادم تعمیرگاه تست کنه گفت مشکلی نداره و ولتاژ ها رو دقیق میده و رو سیستم خودم هم تست کردم مشکلی نداشته

روی سیستم خودم هم یه بار با پاور قدیمی تست کردم و پاور جدید رو فقط به هارد وصل کردم که سیستم بالا بیاد
ولی باز هم مشکل بود
به نظرم مشکل از پاور نیست
بیشتر رو گرافیک مشکوکم

AMD>INTEL
18-02-09, 13:09
تو اين موقعيت ها بايد قطعات جداگانه تست بشه تا به قطعه معيوب برسي

AMD>INTEL
18-02-09, 13:11
كد صفحه آبي كه ميده رو داري ؟

Ardalan
18-02-09, 16:23
كد صفحه آبي كه ميده رو داري ؟

والا یادم نیست الان

ولی مطمئنم چند تا ارور مختلف بود

در ضمن هنگامی که میخاستم ویندوز رو نصب کنم هم یا سیستم رستارت میشد یا هنگ میکرد
دقیقا بعد از قسمتی که درایور ها رو لود میکنه مینویسه Starting installing Windows ( تو تب خاکستری پایین )

hashem65
19-02-09, 01:40
سلام ممكن هم هست از كابل هارد يا خوده هارد باشه ها !!:whistle:

AMD>INTEL
19-02-09, 08:30
اول تنظيمات بايوس رو ديفالت كن بعد شروع به نصب كن .
2-رم ها رو با برنامه windiag ميكروسافت تست كن .

Ardalan
19-02-09, 11:59
من دیگه الان اون مادربرد و رم رو رد کردم رفت الان رفتم یه چیز دیگه گرفتم
تا پس فردا هم میخام برم cpu بگیرم
برای خرید Cpu به نظرتون پاور و گرافیک هم ببرم تست کنه یارو ؟

hashem65
19-02-09, 14:28
عمو جان به گرافيك زياد ربط نداره گرافيك اگه خراب باشه يا نمي ياد بالا مانيتور يا هفت در هشت نشون ميده قاطي ميكنه ايني كه ميگي Starting installing Windows نشان مي دهد در درجه اول كابل هارد بعد رمو عوض كن اگه ديدي نشود 100% از هاردته ويندوزو تو درايو ديگه نصب كن شايد هاردت بدسكتور داره يا سكتور 0 يا همون boot مشكل داره روي يك هارد ديگه ويندوز نصب كن خودت متوجه مي شي .

Ardalan
19-02-09, 20:01
عمو جان به گرافيك زياد ربط نداره گرافيك اگه خراب باشه يا نمي ياد بالا مانيتور يا هفت در هشت نشون ميده قاطي ميكنه ايني كه ميگي Starting installing Windows نشان مي دهد در درجه اول كابل هارد بعد رمو عوض كن اگه ديدي نشود 100% از هاردته ويندوزو تو درايو ديگه نصب كن شايد هاردت بدسكتور داره يا سكتور 0 يا همون boot مشكل داره روي يك هارد ديگه ويندوز نصب كن خودت متوجه مي شي .

من حتی بدون هارد هم تست کردم یعنی هارد در اوردم و تست کردم همین مشکل بود

hashem65
19-02-09, 23:59
يعني بدون هارد هم صفحه آبي مياد يا Starting installing Windows رو نشون ميده ؟؟ :whistle:

AMD>INTEL
20-02-09, 00:00
پاور رو حتما تست كن . چون كار دستت ميده . اگر از من ميشنوي يك پاور نو 430 گرين بگير .

Ardalan
20-02-09, 08:35
پاور رو حتما تست كن . چون كار دستت ميده . اگر از من ميشنوي يك پاور نو 430 گرين بگير .

اره تو فکرش هستم
470 Acbel چطوره؟