PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای Raid هارد

ViViD
07-02-09, 16:27
درود بر اساتید میخواستم مقادیری راهنمایی برای Raid کردن 2 هارد بکنید مثلاً من 2 هارد 320 دارم ولی از دو برند وسترن دیجیتال و سیگیت میخوام بدونم امکان Raid کردن این 2 هارد با همدیگه هست و اگر بخواهم Raid کنم باید ویندوز هم جدید نصب کنم؟

سوال دوم اینکه اگر بخواهم Raid کنم اطلاعات یکی از هاردها رو لازم دارم و نمیخواهم از دست بدم آیا با Raid از بین میره؟

اگر هم دوستان لینک راهنمایی هم گذاشتند که بهتر اصول رو بهم یاد بده به هر زبونی هم میخواهد باشه ایرادی نیست بلدم:whistle::1. (38):

Stream
07-02-09, 16:44
درود بر اساتید میخواستم مقادیری راهنمایی برای Raid کردن 2 هارد بکنید مثلاً من 2 هارد 320 دارم ولی از دو برند وسترن دیجیتال و سیگیت میخوام بدونم امکان Raid کردن این 2 هارد با همدیگه هست و اگر بخواهم Raid کنم باید ویندوز هم جدید نصب کنم؟باز هم میشه این دو رو RAID کرد.
هر نوع RAID یک سری مزایا داره و یک سری معایب، این مزایا و معایب هم شامل اطلاعاتی میشه که روی درایوهای RAID هستند. اگه قصد داری مثلا با RAID0 کارایی کلی سیستم رو بالا ببری مسلما باید ویندوز روی درایو های RAID 0 باشه. ولی اجباری توی این کار نیست.

سوال دوم اینکه اگر بخواهم Raid کنم اطلاعات یکی از هاردها رو لازم دارم و نمیخواهم از دست بدم آیا با Raid از بین میره؟موقع Set کردن RAID Array ها همه اطلاعات از بین میره، می تونی از اطلاعاتت Backup بگیری و بعد برگردونی.

اگر هم دوستان لینک راهنمایی هم گذاشتند که بهتر اصول رو بهم یاد بده به هر زبونی هم میخواهد باشه ایرادی نیست بلدم:whistle:Only the registered members can see the linkیک مقاله مقدماتی از Hardware Secrets درباره RAID :

Only the registered members can see the link

ویکیپدیا هم توضیحات کاملی در این زمینه داره:

این هم یک لینک در سایت University of Massachusetts که توضیحات خوبی داره.