PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک در خرید پرینتر چندکاره

ipooria
03-02-09, 21:57
سلام،
من دنبال خرید یک پرینتر چند کاره هستم. واسه خونه میخوام ولی یه چیز خیلی خوب.
200 - 250 هم بودجه دارم.
پرینتر لیزری سیاه سفید میخوام باشه.
من مدلی HP M1120 رو پسندیده بودم که یدفه Samsung SCX-4500 دیدم؟!
نظر دوستان چیه؟! شارژ تونر Samsung مشکل نداره؟ چیکار کنم؟

reza76622201
04-02-09, 10:03
دوست عزيز ، قسمت چاپگر دستگاههاي چندكاره خواه ناخواه پس از مدتي فرسوده ميشه و بايد تعويض بشه(مثل كاغذ گير ، درام و ...)
پشتيباني محصولات HP در ايران رقيب نداره و همه چيزش گير مياد ضمن اينكه يكي از بهترين برندهاي جهانه.
من پيشنهاد مي كنم سامسونگ رو كه اصلا گول ظاهرش رو نخوريد و فقط HP بخريد. بريد توي بازار و با نمايندگان HP كنيد تا محصول روز بازار متناسب با نياز و پولتون رو بتونين تهيه كنين(چند جا هم حتما قيمت بگيريد) ولي از جاي معتبر تهيه كنيد حتي اگر كمي گرونتر بده.

ipooria
06-02-09, 13:08
اخه من از هرکی یه چیزی میشنوم ! یکی میگه خوبه یکی میگه بده!

reza76622201
07-02-09, 12:41
دوست عزيز ، سام سرويس صرفا واسه جا انداختن محصولات چندكاره و چاپگرهاي اشغال ساسونگ به فروشندگان اين محصول سود خوبي ميده. به همين دليل كساني كه اين جنس رو دارن همش از خوبياش مي گن.
اما برند اول جهان كه خوشبختانه در ايران يافت مي شه HP هست و تنها برندي هست كه تمام قطعات يدكيش فراوان و همه جا راحت گير مياد و از نظر فني تقريبا بهترينه. تازه بعد از HP مارك Canon بهتره. چاپگرهاي سامسونگ مخصوصا اونايي كه توي ايران توزيع مي شه كيفيت مطلوبي ندارند.
بازم هر جور خودتون مي دونيد.

Moein
07-02-09, 12:54
دوست عزیز اون چیزی که من شنیدم توزیع لوازم hp در ایران بر عهده شرکت دارلینگتون بوده در دبی طبق ممنوعیت ارسال جنس به ایران این شرکت محصولات رو خریداری می کرده و در ایران توزیع می کرده در اواسط سال 2008 میلادی با بررسی خود شرکت نسبت به خرید این شرکت و جمعیت محدود امارات و لو رفتن فروش به ایران دیگر به این شرکت جنس داده نشد و در پی این حوادس و تحریم 30 ساله ایران جریمه چندین میلیون دلاری برای این شرکت در نظر گرفته شده است از این به بعد هم تمامی محصولات reforbishing وارد ایران میشن (بازیافت شده) hp مارک خوبی هست اما نه در ایران خبر هم موسخه به زودی به طور رسمی هم از سایت hp اعلام می شه
سامسونگ به دلیل گارانتی سام سرویس(15 سهام این شرکت مال سام سرویس هست) مشکل کمتری نسبت به canon و hp و brother و .. پیدا می کنه اپسون هم در سری هاس قبلی بد خراب کرد که الان رو دیگه نمی دونم حالا شما اگه منبعی داری که این خبر ها رو لغو کنه به ما هم بگو شاید من اشتباه کنم

شما دوست عزیز برو سراغ scx-4300

ipooria
07-02-09, 20:37
منم همچین خبری رو شنیدم... ولی والا موندم بین HP و سامسونگ
HP رو بخاطر اطمینان در کیفیت ولی سامسونگ رو بخاطر زیبایی ظاهر و گارانتی (کیفیتش روهم از چند نفر شنیدم خوبه)

h_usefi
08-02-09, 09:19
سلام دوست من
من این پست قبلا هم توی همین بخش دادم
حالا به عنوان مقدمه بد نیست
شما اسم از هر مارکی بردین ولی از brother اصلا اسم نبردین
بنده چندین سال برندهای مختلف چاپگرو میفروشم و از این مهمتر تمیر کار هستم این مارکها هر کدام خصوصیات خاص خودشون رو دارن وبیشتر توجه اینها رو مواد مصرفی شون هست
تونرهای مارکها زیادی اگه اصلی گیر بیارین تونر و درام باهم هست بنابراین هزینه خریدش بالا میره در حالی که عمر درام به طور متوسط سه برار تونر هست بین 5000 تا 10000 برگ در حالی که تونر ها 2000 تا 3000 برگ هستند البته بسته به نوع چاپگرها
اما چاپگرهای برادر (چند کاره - فاکس - چاپگرو ....) مواد مصرفیش به دوقسمت جدا از هم تبدیل میشه که شامل تونر و درام میباشد که درام آن هر 21000 برگ عوض میشه ( البته می تونین با هزینه 10 تا 15 تومان و تعویض اوپتیکال رول در خرید درام 140000 تومانی صرفه جویی میکنید) تونر ها در دو مدل 2000 و 3000 برگی میباشد (البته با صرف هزینه 15000 تومان و شارژ بسیار راحت تونر مانند آب کردن یک لیوان از زیر شیر آب متونی در هزینه صرفه جویی کنید ولی بیشتر از دوبار توصیه نمیشه)
پس بازای هر 6 یا 7 تونر یکبا باید درام عوض بشه که خیلی مقرون به صرفه هست
تنوع محصول و گارانتی معتبر یکساله و وجود نمایندگی در سراسر کشور از نقاط مثبت این چاپگرها هستند
البته دوستان عزیز امیدوارم این حرفها رو به منزله تبلیغات نزارین بنده فقط نظر شخصی خودم رو گفتن با توجه به تجربه کاریم

h_usefi
08-02-09, 09:48
حالا دو مدل رو توی همون رنج قیمت بهت پیشنهاد میکنم :

Brother DCP-7030
Only the registered members can see the link

قیمت با گارانتی نیکاسا حدود 250 هست یکسال گارانتی با مواد مصرفی اوریجینال
مشخصات فنی :
a4,Flatbed,printer(22ppm,2400dpi,16mb usb2 copy(22cpm,600dpi scan(color

Brother DCP-7040

قیمت با گارانتی نیکاسا حدود 300 هست یکسال گارانتی با مواد مصرفی اوریجینال
مشخصات فنی :
a4,Flatbed,printer(22ppm,2400dpi,16mb usb2 copy(22cpm,600dpi scan(color,adf

فرقش با بالایی فقط مکنده کاغذ اتوماتیک داره

مشخصات تونر و درام هر دو مدل:
1500 برگی و 2500 برگی که بین 40 تا 60 هزار تومان هست
درام 12000 برگی که حدود 120000 تومان هست
البته تونرش با یک قوطی پودر 15000 تومانی 3 بار شارژ میشه به راحتی ریختن آب در یک بطری
درامش هم به تعویض یک اپتیکال رول حدود 30 تومان سرو تش هم میاد که البته خودشون میگن به چاپگر اسیب میروسنه که بیشتر جوش سودشون رو میزنن
از لحاظ تعمیرات هم در تمام کشور نمایندگی داره حالا از این هم بگزریم چاپگر بسیار خوش تعمیری هست اصطلاحا چون برای کوچکترین اشکالش روی نمایشگرش کد خطا رو میده که تعمیر کار یا کاربر سریع میرن همون قسمت رو چک میکنن که البته اگه بگردی سرویس منوالش هم هست که دیگه خودت تمیرکارش میشی

این به منزله یک پیشنهاد بدون نه چیز دیگه بازم انتخاب با خودته موفق باشی

h_usefi
08-02-09, 09:54
اینا سه کارهش بودن توی اون رنج قیمتی که خواستی حالا چهارکاره هم داره از 300 داره تا 1150 تومان

ipooria
08-02-09, 13:06
ممنون.
من پرینتر سه کاره فقط لیزری سیاه سفید میخوام به رنگی نیازی ندارم.
شما که تو این کارید با Samsung SCX-4500 کار کردید؟

saman87
08-02-09, 17:28
پیشنهاد می کنم اصلا بطرف دستگاههای چندکاره نرید که به هیچ عنوان صلاح نیست!
دستگاههای چند کاره عیبشون اینه که زود خراب می شند و عمر خیلی کمی دارند و البته کیفیتشون اصلا به پای محصولات تک کاره نمی رسه!!!!!!!

در مورد برند هم فقط سامسونگ و یا اچ پی بقیه رو بذار کنار!!!!!!!
من با سامسونگ تجربه خیلی خوبی دارم و هر دستگاهی از برند سامسونگ خریدم بدون عیب بوده و بسیار خوب کار کرده و اصلا هم هیچ کدومشون کارشون به گارانتی نکشیده!
در مورد اچ پی هم هرچند زیاد با این برند کار نکردم ولی تا حالا نشنیدم تو زمینه چاپگر و اینجور دستگاه های اداری نارضایتی ایجاد کرده باشه البته شنیدم تو مصرف خیلی پرخوری می کنند این دستگهاهای اچ پی!!!!!

نظر من فقط اچ پی و سامسونگ
من به اچ پی همیشه می گم مرد روزهای سخت!!!:1. (38):

ipooria
08-02-09, 20:35
سلام.
ممنون. بله مشخصه که دستگاه های تک کاره کیفیت بهتری دارن. ولی با توجه به کمبود جا و نداشتن انتظار حرفه ای کار کردن از Print/scan/copy ترجیح میدم چندکاره بگیرم.

h_usefi
09-02-09, 07:37
عزیزم
اون چندکاره های برادر سیاه و سفید هستند جیگر فقط اسکنرشون رنگی اسکن میکنه
من با مدل سامسونگ کار نکردم