PDA

مشاهده نسخه کامل : مشكلات هاردهاي Seagate 7200.11

AMD>INTEL
01-02-09, 00:00
توي چند سايت به خريداران و كساني كه اين درايو رو دارند اخطار داده شده است .

A warning for all Segate 7200.11 drive owners!

Only the registered members can see the link

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Official Seagate forums.

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

D J V A H I D
01-02-09, 00:22
میشه بگید اخطار چیه ؟! مگه اینا قبلش تست نمیشن ؟! :1. (27):

AMD>INTEL
01-02-09, 00:27
تست ميشن . ولي اينها مشكلات ذاتي دارند كه توي كار خودش رو نشون ميده

MOHAMMAD1
01-02-09, 11:53
حالا یعنی چی میشن ؟
7200.10 که هیچی ننوشته در بارش ؟

D J V A H I D
01-02-09, 12:35
آقا من پارتیشن بندیش کردم ... الان هم دارم ازش استفاده میکنم !!! خیلی هم توپه و سرعتشم بالاست ... (راستی صدا هم نداره ) که میگید سیگیت ها صدا میدن !!! امیدوارم که در آینده هم به مشکل بر نخورم ...! احساس میکنم سرعت سیستمم نیز بهتر شده !!!

اینا رو هم تو سایتش در مورد همین مدل گذاشته !!!

Key Advantages

Delivers 500-GB capacity
Ships with the industry’s most reliable and proven perpendicular magnetic recording technology
Delivers high performance

105 MB/s sustained data rate
32-MB cache buffer

Environmentally friendly

Consumes almost 15 percent less power during idle than previous products, enabling customers to build low-power systems
Meets strict RoHS environmental requirements

Leverages best combination of technology (areal density, PMR) and proven components for volume availability

Best-Fit Applications

Gamer PCs
High-End PCs
Mainstream PCs
Workstations
Desktop RAID 1 or 0 systems (<3 drives in one system)
USB/FireWire/eSATA personal external storage

AMD>INTEL
01-02-09, 13:14
خود سيگيت هم قبول كرده اين مشكل و فعلا اپ ديت فريم وير رو پيشنهاد داده
كه شامل هاردهاي barcuda 7200.11 و diamondmax 22 ميباشند

DaaDaa
01-02-09, 13:41
سلام مبارکتون باشه. متاسفانه مدل دیگه‌ای توی بازار نیست و خود من هم احتمالا ناچارم همین روزها برم سیگیت بگیرم. اما کلا خرابیشون بسیار زیاد شده و متاسفانه سایت‌های سخت افزاری هم اعلام کردن که سیگیت به کار پاک کردن نظرهای منفی و مشکلات کاربرها از توی سایت پشتیبانی خودش رو آورده ....

البته تا وقتی گارانتی هست شاید مشکلی نباشه ولی دست کم اینکه وقتی کیفیت هارد پاین باشه آدم دلش نمیاد اطلاعاتش رو توش بزاره و همیشه نگرانی خواهد داشت.

از نظر صدا هم من همیشه مکستور که خودم تجریه‌ش رو داشتم گفتم صداش زیاده

MOHAMMAD1
01-02-09, 15:23
(راستی صدا هم نداره ) که میگید سیگیت ها صدا میدن !!!

والا من که یه 320 گیگ 7200.10 دارم به نظرم خیلی صدا میده

D J V A H I D
01-02-09, 15:53

این کاملا سایلنته !!! :yes::yes::yes:

AMD>INTEL
02-02-09, 01:10
متاسفانه اين مشكل جديه . و تمام هاردهاي سري جديد اين مشكل رو دارند . به نظر من احتمال برطرف شدن مشكل فقط با به بروز رساني كار اساسي نيست . احتمالا با بالا بردن زمان دسترسي و ميشه با كند كردن درايو قصد مرتفع كردن مشكل رو دارد

Stream
02-02-09, 12:28
دوستانی که هاردهای 7200.11 دارند فعلا firmware رو آپدیت نکنند. توی این دو هفته Seagate شاید پنج بار firmware رو عوض کرده و خیلی ها هم موقع آپدیت درایوشون Brick شده (به خصوص 500 گیگابایتی ها) از اطلاعاتتون Backup بگیرید و صبر کنید تا Seagate یک firmware جدید و Stable عرضه کنه.

متاسفانه اين مشكل جديه . و تمام هاردهاي سري جديد اين مشكل رو دارند . به نظر من احتمال برطرف شدن مشكل فقط با به بروز رساني كار اساسي نيست . احتمالا با بالا بردن زمان دسترسي و ميشه با كند كردن درايو قصد مرتفع كردن مشكل رو دارد

این مشکل بیشتر به نظر میاد باگ در firmware باشه. حتی وقتی درایو Brick میشه، با Downgrade کردن firmware به یک نسخه قدیمی تر دوباره مشکل درایو حل میشه.

در کل صبر کردن و دست به هیچی نزدن فعلا بهترین کار ممکنه.

vbigdeli
02-02-09, 15:39

حق با شماست،موقع کار کمی صدا داره و البته مثل هارد های سامسونگ نیست..

D J V A H I D
02-02-09, 18:09
سلام مبارکتون باشه. متاسفانه مدل دیگه‌ای توی بازار نیست و خود من هم احتمالا ناچارم همین روزها برم سیگیت بگیرم.

خدا داده مدل !!! اصلا مجبور نیستی... من خودم به خاطر ارادت خاصی که به سیگیت دارم رفتم خریدم ... !!! :1. (38)::yes:

Labyrinth
02-02-09, 19:34
اگر فقط میخواید آرشیو جمع کنید هارد های هیتاچی هم خوب هستن ولی زمان دسترسی بالاست :give_rose:

زمان دسترسی نزدیک به 18.2 میباشد ولی از لحاظ سرعت و پایداری خیلی بهتر از سیگیت و ... هستن

:give_rose:

aminomid
06-04-09, 04:52
با سلام خدمت دوستان.
من هم یک هارد 500 مکستور دارم که دتکت نمیشه و جزء همین لیست کذاییه ...
کسی میتونه کمک کنه که درستش کنم.
چون اطلاعات خیلی مهمی روش دارم نمیخوام اونا رو از دست بدم...
در ضمن گارانتی سازگار هستش و من هم شهرستانم و اونها هم تضمینی نمیدن که اطلاعاتم از بین نره.
خواهشا کمکم کنید اطلاعات درونش از خود هارد برام مهمتره.

mohammad1985
07-04-09, 02:01
اگر فقط میخواید آرشیو جمع کنید هارد های هیتاچی هم خوب هستن ولی زمان دسترسی بالاست :give_rose:

زمان دسترسی نزدیک به 18.2 میباشد ولی از لحاظ سرعت و پایداری خیلی بهتر از سیگیت و ... هستن

:give_rose:
تایید میشه هاردهای خوبی هستن و کاملا بدون صدا ! البته زمان دسترسی هم برای کاربران معمولی اصلا مهم نیست و همچنین برای حتی بعضی کاربران نیمه حرفه ای و حتی حرفه ایی .

darvish1900
10-05-09, 17:07
جواب مشکل شما

mrmostafa
11-05-09, 19:45
من هارد سیگیت 160 گیگ FreeAgeant دارم میشه فرم ویر رو آپدیت کرد به چه صورت هست؟؟؟؟ چه مزایایی داره؟؟؟ اطلاعات داخلش از بین میره؟؟؟؟؟
روی این هارد های سیگیت نمیشه پسورد گذاشت به هر سیستمی وصل میشه پسورد برای ورود به هارد بخواد؟؟؟ یا پارتیشن بندی کرد روی پارتیشن ها پسورد گذاشت؟؟؟؟ برنامهPC Security رو نمیشه نصب کرد رو هارد پسورد گذاشت ولی تو هر سیستمی کار کنه؟؟؟
الان بهترین مدل هارد های اکسترنال چه مارکی هست؟؟؟؟
از کجا بدونم ورژنش چیه؟؟؟؟

Model: FreeAgent Go, Serial: 5MACJ6AH, Firmware: 100F