PDA

مشاهده نسخه کامل : فوري ! افت شديد سرعت پورت هاي USB

MohsenStar
30-01-09, 16:00
سلام ...
چندي هست سرعت پورتهاي USB سيستم من خيلي افت كرده
يعني زمانيكه از pc به فلش مموري فايلي انتقال ميدم سرعت روي 1 مگابايت ثابت هست و تكون نميخوره ! تا الان با چند تا فلش مموري تست كردم و مطمئنم مشكل از منه
مادر برد من asus m2n8-vmx هست يه بار اينجوري شد بردم تعميرگاه يارو گفت تنظيمات بايوس سيستم بهم خوره بوده و درست شد اخيرا" دوباره خراب شده !
در حاليكه الان من بايوس مادربورد رو آپديت كردم - تنظيمات بايوس رو ديفالت كردم ولي باز هم همين مشكل رو دارم .
ممنون ميشم كمكم كنيد .

مشخصات سيستمم :

Only the registered members can see the link

Dark Devil
30-01-09, 16:11
سلام دوست عزیز
عضویتتون رو تبریک میگم :11():

برای قدم اول شما USB Contoroler رو در بایوس چک کنید و اگه روی Full Speed هست بذارین روی Hi Speed ببنید مشکلتون حل میشه؟

MohsenStar
30-01-09, 16:49
سلام ...
متاسفانه اصلا" تغييري حاصل نشد !
فكر ميكنم از وقتي تنظيمات بايوس مادربرد بهم خورده و يا اينكه ديفالت شده اين مشكل پيش اومده !
يه دفعه ديگه هم اين مشكل پيش اومد كه بردم تعميرگاه درستش كرد و قيمت خيلي گزافي ازم گرفت الان كه دوباره اينجور شده نميدونم چيكار كنم .
من بايوس مادربرد رو آپديت كردم . درايور چيپست مادربرد رو هم آپديت كردم ولي باز هم همين آش و همين كاسست .

Labyrinth
30-01-09, 17:39
شما برید ببینید USB 2.0 فعاله یا نه اگر فعال نیست فعالش کنید

این مورد هم میتونه باشه

:give_rose:

™Ali
30-01-09, 19:41
شما برید ببینید USB 2.0 فعاله یا نه اگر فعال نیست فعالش کنید

این مورد هم میتونه باشه

+ نصب درايورهاي USB 2.0 بر روي XP در صورت نبودن درايورها + اگه بايوس رو آپديت كردي ويندوزت رو دوباره نصب كن !
:11():

MohsenStar
30-01-09, 20:54
سلام ...
همه اين كارها رو كردم رفع نشده !
كسي ميتونه بهترين گزينه هاي تنظيمات بايوس رو بهم بگه فكر ميكنم بخاطره هم خوردن تنظيمات بايوس هست .

WORYA_SH
30-01-09, 22:05
تنظیماتی را که دوستان اشاره کردن انجام بده اگه درست نشد با تعویض ویندوز و چک کردن ویروس با یه آنتی ویروس آپ دیت سیستم را full scan کنید اگه درست نشد از درایور های جدید مین استفاده کنید.

MohsenStar
30-01-09, 23:29
اين تنظيمات Usb در بايوس :

Dark Devil
31-01-09, 00:06
اين تنظيمات Usb در بايوس :

دوست عزیز ، دقیقا همون چیزی که گفتم ، شما باید گزینه رو به Hi Speed تغییر بدین . ضمن اینکه بعضی مینبورد های قدیمی رو بایوشون رو که به آخرین نسخه تغییر می دین این اتفاق براش میوفته ، احتمالا با یه بایوس قدیمی مشکلتون حل میشه ( در بعضی ورژن ها این گزینه بعد از تغییر ، دوباره به حالت اول بر میگرده ) .

MohsenStar
31-01-09, 00:20
سلام ...
روي گزينه HiSpeed هم گذاشتم فرقي نميكنه .
بنده ميخوام با نرم افزار Asus Apdate تحت ويندوز دوباره بايوس قديمي رو بريزم پيغام زير رو ميده در ضمن بنده فلاپي هم ندارم تحت داس آپديت كنم بنظرتون چيكار كنم ؟

scw
31-01-09, 02:47
این مشکل شما از مادربرد شما هست شما اول یک مادربرد دیگه را روی پرت های جولوی usb امتحان کنید

اگر درست بود مشکل از مادربرد قبلی تونه این کار را امتحان کنید چون من یکی از دوستانم همین مشکلو

داشت ولی وقتی مادربرد رو عوض کرد مشکلش حل شد

:yes:

Labyrinth
31-01-09, 08:32
این آموزش رو ببین تا بفهمی چطوری میتونی به نسخه قبلی برگردی

حجم فایل : 1.88 مگابایت

دانلود (Only the registered members can see the link)

Moein
31-01-09, 12:17
شما یه دفعه ویندوز رو عوض کن ضرر نداره چون این مشکل می تونه مال ویندوز هم باشه ضمننا بعد از راه اندازی مجدد سیستم یه کاسپر اسکی یو اس پی چکر رو نصب کن بعد فلش خودتونو به کامپیوتر نصب کن این مشکل اغلب از کامپیوتر های دانشگاه مشاهده میشه

MohsenStar
31-01-09, 20:43
شما یه دفعه ویندوز رو عوض کن ضرر نداره چون این مشکل می تونه مال ویندوز هم باشه ضمننا بعد از راه اندازی مجدد سیستم یه کاسپر اسکی یو اس پی چکر رو نصب کن بعد فلش خودتونو به کامپیوتر نصب کن این مشکل اغلب از کامپیوتر های دانشگاه مشاهده میشه

سلام ...
اين نرم افزار كاسپر اسكاي يو اس بي چكر رو از كجا ميتونم دان كنم ؟