PDA

مشاهده نسخه کامل : گزارشی از یکی هیولاهای تهرانی

™Ali
30-01-09, 11:28
Only the registered members can see the link
آرمن صادقی و علی کرباسی مدیران موسسه MD

معرفی خودتون:
آرمن صادقی متولد 1362 و اهل تهران

علاقه مندی شما به اتومبیل؟
کلا این داستان یک عشقی است که در آن معروفیت و... راهی ندارد من اگر اتومبیلم در پارکینگ هم باشد و هیچ کس آنرا نبیند باز هم با آن عشق می کنم

چطور به دنیای آلمانی آمدی؟
من با اولین اتومبیلی که رانندگی را آغاز کزدم اپل کورسا بود و بعد از آن هم که گلف آمد که از همان ابتدا عاشقش بودم تا اینکه خریدم و تا به الان هم این عشق همین طور به نظرم من را تا به اینجا کشانده و کلا گلف استایل جداگانه ای با اتومبیل های دیگر آلمانی دارد و زمانی که از این اتومبیل پیاده می شوی و سوار اتومبیل دیگری می شوی واقعا تفاوت را احساس می کنی

چرا VW ؟
کلا VW GOLF یک اتومبیلی است که از هر لحاظ چه اکونومی چه فنی و... با اتومبیل های دیگر واقعا متفاوت است و زمانی هم که به بازار آمده در همان زمان هم یک اتومبیل کارگری بوده یعنی اتومبیلی بوده که هرکسی می توانست آنرا بخرد البته با قابلیت های بالا و برای کارهای ریسینگ هم این اتومبیل تمام قابلیت ها را دارد

در مورد تغییر شکل پیدا کردن این اتومبیل توضیح بدید:
این اتومبیل از اول که من خریدم فقط 4 تا رینگ و لاستیک داشت و برای یکی از دوستان خوبم بود و کارهایی که روی این اتومبیل انجام شد،سعی کردم کارهایی باشد که خودم هم چیزی یاد بگیرم و دوستان هم مسبب این داستان شدند ولی الان خوشحال هستم شاید کارهای اضافی کردیم ولی چیزی یاد گرفتیم از کابراتور بستن موتور شروع کردیم و موتور 1800 و 2000 و 2100 با لوازم و این چیزی که ملاحظه می کنید و ظاهرش هم که مدام تغییر شکل پیدا کرده.

انگیزه ای که برای جمع کردن این خودرو داشتید؟
من همیشه دوست داشتم که یک اتومبیل قوی داشته باشم و هر اتومبیلی هم که داشتم روی آن کار کردم و من کلا از روزی که این حرکت رو شروع کردم یک هدف داشتم که هنوز هم به آن هدف نرسیدم ان شا الله وقتی رسیدم شاید یک تغییر شکلی در زندگی خودم بدهم ولی در کل عشق است و عشق !

در مورد آپشن های این اتومبیل توضیح بدید:
این اتومبیل یک موتور 8 سوپاپ دارد که لوازمی از قبیل گیربکس- میل سوپاپ - دیسک و صفحه گرافیت - هدرز- 4 دهنه 45 وبر- پیستون- شاتون-

سیستم تخلیه دود به چه شکل است؟
از هدرز تا منبع اگزوز ریسینگ است که هدرز آن ساخت شرکت VW و مابقی برای کمپانی سوپر اسپرینت

این پیشرانه چند اسب بخار قدرت دارد؟
فکر می کنم 200 اسب بخار البته نسبت به دوستان دیگر می گویم

چه کسی را در زمینه موتورهای تیونینگ شده قبول داری؟
فقط آقای آندره آوانسیان واقعا ایشون استاد بزرگ جمع کردن موتور هستند و هنرهای خودشون رو در جمع کردن موتور تا به حال به خیلی ها نشون دادند واقعا از ایشون و دوست خوبم هایبرت نهایت تشکر را دارم و امیدوارم روزی همه به این شکل موتور اتومبیل جمع کنند.

صفر تا 100 و 400 متر ؟
من تا به حال نه به این اتومبیل دستگاه زدم و نه به اون صورت تست کردم ولی شما می توانید از اون دوستانی که باهاشون تست کردم بپرسید تا بگویند!!!!

آیا روی زیر بندی این اتومبیل هم کار کردین؟
کمک های قابل تنظیم FK با استرس بار جلو و عقب

حالا با این قدرت تدبیری برای ترمز اندیشیدی؟
جلو دیسک ها خنک کن و عقب هم کاسه ها بزرگ شده و بوستر این اتومبیل تعویض شده ولی باز هم ایده آل نیست

بارها شما را در حال زورآزمایی های اتوبانی دیدم! در این مورد توضیح می دین؟
من رانندگی خیابانی را خیلی دوست دارم ولی هیچ وقت بی جهت تند در خیابان ها حرکت نمی کنم ولی اگر شکاری را پیدا کنم اون وقت دیگر.... از دوستان بپرسید که چطور می رویم! به هرحال ما همیشه هستیم !

در مورد تست های اتوبانی که انجام دادی؟
دوستانی که طعم تلخ این اتومبیل رو چشیدند دوست نداردن که اسمی ازشون برده بشه ولی کلا اتومبیل های خوبی از این اتومبیل جا ماندند E30 ویکی از Vr4 های معروف و اتومبیل های آمریکایی که بسیار بودند البته یک گلف نسل دو بود که هیچ وقت این کار را نکرد و من هم زیاد درخواست نکردم فقط هربار گفتم گفتند که این اتومبیل تعمیرگاه است و این اتومبیل هم من نمی دانستم که چقدر قدرت دارد فقط در سایت شما ازش تصاویری دیده بودم و به نظرم کسی که می گوید اتومبیل من قدرت دارد دست رد به سینه کسی نمی زند و در حال حاضر هم اون گلف فروخته شد، ولی در کل ما عادت به فیلم پخش کردن نداریم با اینکه خیلی فیلم برای پخش کردن دارم ولی همین که خودم راضی می شوم کافیست!

چرا رینگ و لاستیک اتومبیلت را تعویض کردی؟
این رینگ و لاستیک ها را برای زیبایی انداختم (به ابعاد 5/8 جلو و 10 عقب) و این کار را هم کردم که اتومبیل سنگین شود و فکر و خیال حریف طلبی از ذهنم بیرون برود! البته زمانی که بخواهیم گاز بدهیم COMPOMOTIVE ها را که 13 اینچی هستند زیر اتومبیل می اندازیم!

ادامه پست بعدی ...

تریم داخلی اتومبیل رو چرا تغیر ندادی؟
دوست داشتم که ساده اتومبیل را جمع کنم و این کار رو انجام دادم

روی ظاهر اتومبیلت کاری قصد نداری انجام دهی؟
دوست داشتم که گلگیرهای آن را فابریک می کردم که دیگر نمی شود
چی شد که از سیستم DLS وارد شتاب و ... شدی؟!
ما اوایل بیشتر روی حوضه صدا فعالیت می کردیم و اطلاعات ما از موتور و ... کم بود و کم کم با کمک گرفتن از دوستان به خصوص آقای آوانسیان به وادی موتور جمع کردن آمدیم و کم کم سیستم رو کنار گذاشتیم و این اتومبیل رو سبک کردیم برای شتاب و ... چون به هرحال سیستم صوتی سنگین بستن برابر با کم شدن توان موتور است

در مورد MD توضیح می دین؟
چند سال پیش با یکی از دوستان شروع به فعالیت کردیم که ایشون روی سیستم صوتی اتومبیل کار می کردند و من روی قطعات موتوری Performance که در حال حاضر از ایشون جدا شدم که به زودی مغازه ما هم باز می شود ولی این بار مغازه کاملی است که در تهران نظیر ندارد

شعار MD ؟
ما شعار نمی دیم عمل می کنیم

مشتری های MD جدید چه کسانی از چه گروه اتومبیل هایی خواهند بود؟
ابتدا این رو بگم که ما برای هرکسی کار نمی کنیم ولی بیشتر روی اتومبیل های آلمانی کار می کنم و روی گلف واقعا تخصص داریم ولی هر اتومبیل که در مورد آن اطلاعات داشته باشیم روی آن کار می کنیم

بهترین اتومبیل های MD :
اتومبیل در گروه ما زیاد آمده و رفته و خیلی از اتومبیل ها بودن که ما کارهای آنها را انجام دادیم که در گردهمایی های آلمانی شما هم حضور داشتند ولی از این پس اتومبیل های این گروه عبارتند از : نسل 2 خودم-نسل 2 آقای آندره آوانسیان- نسل 1 هایبرت- بیوک ریگال فوق العاده ی آقای دکتر- نسل 3 که به زودی واقعا بهتر از این ها می شود – 2 تا مگان توربو علی آقای کرباسی که یکی از آنها لوازم خوبی در انتظارش هست! - نسل 2 حسین کرباسی– 2002 آقای یغمایی – شورولت مالیبو زرد آقای آوانسیان و ... اتومبیل هایی که هم اکنون حضور ذهن ندارم این اتومبیل ها هم تمامی به دست صاحبان خوش ذوقشون جمع شدند پول داده نشده و اتومبیل آماده خریداری نشده!
.

چرا تا به حال در تست های شتاب شرکت نکردی؟
دوره اول 86 که ما ثبت نام هم کردیم که متاسفانه ما بدشانسی آوردیم یا خوشبختانه دوستان دیگر خوش شانسی آوردند! که شب قبل از تست که برای تایم گیری رفته بودیم موتور اتومبیل ایراد پیدا کرد که حالا بعدا گفتند پرهای ما ریخت و ترسیدیم! ولی ما معمولا پرهای بقیه دوستان را قیچی می کنیم!!! و سال 87 که اتومبیل در نمایشگاه ولنجک بود و اتومبیلی هم که بخواهد در درگ شرکت کند باید روی آن کار شود که ما این وقت را نداشتیم که این اتومبیل را ستاپ کنیم

کاری که در ایران انجام می شود علمی است؟
یک سری از دوستان علمی انجام می دهند ولی خیلی بیشتر هم نه که بچه بازی می کنند و تفریح می کنند ولی کسانی هستند که واقعا علمی کار می کنند و موفق هستند ولی دوستان دیگری هم به دلیل نبودن تفریح دیگری در این کشور روی آوردند به ماشین بازی!!!

ویژگی های یک ماشین باز حرفه ای:
اول ازهمه باید برای خودش این کار را بکند نه اینکه چشم دوست دیگری را در بیاورد و ادعا نکند و حاشیه سازی نکند و آدم هایی از این قبیل بچه هستند و هنوز بزرگ نشدند و طبل تو خالی هم همیشه صداش زیاد بوده و هست و خواهد بود و این رو هم بگم که ماشین بازی به پول و لوازم گران قیمت نیست مطمئنا بچه هایی که در فروم Carnp و فروم TT جمع می شوند ماشین بازتراز اون کسی هستند که همه چیز رو در پول می بیند واقعا باید برای این دوستان تاسف خورد و بس! پول شاید در ابتدا خوب باشد و تاثیر هم داشته باشد ولی در آخر وقتی علم نداری مرتب برو پول خرج کن اگر نتیجه گرفتی؟ این تجربه ماست و دوستان پولدار رو هم زیاد مشاهده کردیم . پول عشق نمی آورد دوستان ماشین باز خیالتون راحت! هیچ وقت نمی توانید بگویید که چون فلانی مبلغ زیادی روی اتومبیلش خرج کرده از اتومبیل دیگری که کمتر خرج کرده بیشتر می رود یا شتاب و قدرت بالاتری دارد نــــــــــه این طور نیست.

در مورد حواشی بیجای ماشین بازی در کشور ما؟
به نظرم اینها از آدم های بیجایی هست که به نظرم ماشین باز نیستند و بچه هستند ولی همیشه حرفه ای ها می مانند و بچه هایی که هنوز بزرگ نشدند می روند و یک سری از دوستان هم هستند که چون خودشون هیچی نشدند دوست دارند با اسم کسی دیگری بیایند جلو و حرف بیاورند و ببرند امیدوارم که خدا اون دوستان رو هم هدایت کند!

کل کل های بیجایی که هست به نظرت جو ماشین بازی رو خراب نکرده؟
به آدمش بستگی داره که چی بگه ولی 100 درصد تاثیر داره ولی کسی که حرفه ای هست نباید این کل کل ها روی او تاثیر بگذارد

یکی از این کل کل ها رو برای ما توضیح می دی؟
یک روزی که اتومبیل من آماده نبود و تازه هم تصادف کرده بودم که یک لاستیک جلوی اتومبیلک 205 بود و دیگری 185 که در اون روز اتومبیل من 50 درصد قدرتش رو هم نداشت اتومبیل آمریکایی هم بود که قرار بود تست کند و 60 نفر هم تماشاچی از طرف اون دوستمون آمده بود که من هم با اون اتومبیل رفته بودم که ببازم ولی تست انجام شد و یکی از حرفه ای ترین راننده های اون گروه پشت اتومبیل نشسیت که خیلی خوب باختند و من هم تعجب کردم که گلفم با اینکه در اون وضعیت بود اون اتومبیل رو خوب شکست داد و اون دوستان دیگر هم سریع متفرق شدند!!

در مورد رقبا توضیح می دهی؟
رقبا که همه جا هستند ولی کسی زنگ بزند ما هم اتومبیل آماده داشته باشیم می رویم یا در اتوبان ببینیم اتومبیل خوبی هست یک گازی می دهیم تا ببینیم که چی به چی هستش!

گلف های تیونینگ خوبی که در تهران هست:
ماشین خوب زیاد هست کسی هست 20-15 میلیون تومان خرج کرده و اتومبیلش 250 اسب هست و کسی هست 1 میلیون خرج کرده ولی اتومبیلش 150 اسب هست به نظرم اون کسی که 1 میلیون خرج کرده گلف خوبی هست

در مورد گلف های توربوی پایتخت برای ما می گین؟
دوستان به هرحال گلف های توربویی را جمع کردند که ما هنوز چیزی از آنها ندیدیم امیدواریم که در حد گلف باشند مانند همیشه در تاریخ!
در مورد M Power ها نظرتون چیست؟
اتومبیل های بسیار خوبی هستند ولی نسبت به هزینه فکر نمی کنم به اون شکل جواب بدهد

نظرت در مورد اتومبیل های گروه ابوالفضل مرادی؟
قوی ترین اتومبیل های ایران فعلا اتومبیل های این گروه هستند و با لوازمی هم که دارند راه خودشون رو می روند

گویا پروژه بعدی شما هم موتور توربو هست؟
به هر حال انسان باید به روز پیش برود همین حالا اتومبیا من لذت خودش را دارد ولی توربو قدرت بیشتری دارد ان شا الله موتور ما هم تا 2 ماه دیگر جمع می شود (نزدیک 400 اسب هم قدرت این موتور است) تا به این وادی بیاییم و ببینیم توربو سوار ها چی می گن!

اگر بفروشی گزینه بعدی برای جمع کردن؟
گلفی دیگر!
خاطره خوب از این اتومبیل:
خاطره خوب همون شبی بود که قبل از درگ موتور آسیب دید و باعث شد تا با زحمات فراوان آقای آندره آوانسیان دوباره این موتور جمع شود که از همه لحاظ آماده است.

آخرین نمایشگاهی که شرکت کردی چه نمایشگاهی بود و چه عنوانی کسب کردی؟
ولنجک بود که عنوان که به آدم نمی دادند فقط تنها عنوانی که کسب کردم این بود که 3 میلیون تومان خرج کردم!!
آینده خودت در این کار؟
همه چیز به این کشور بستگی دارد و باید به یک سری از دوستان فهماند که با ارتفاع زدن و فرمون گرفتن روی یک دیگر و ... ماشین باز نیستیم !!!

آینده خوبی در این کشور برای این کار هست؟
فعلا که جو خوبی نیست

اولین چیزی که به ذهنت می رسد؟
هات چاکلت : خوشمزه است!

گل یخ : یخ زده!

وبر 45 : طنین دلنواز

نسل 2 سفید با موتور اتمسفریکی : خدا نگهدار!!!!

گلف تراتل : خرج اضافی

درگ : عاشقشم

آرمن صادقی : مخلصیم!

کلوپ Carnp : بهترین و قدیمی ترین کلوپ خودروهای اسپرت اگر کسی کاری به کارش نداشته باشد!

توصیه به کسانی که می خواهند تازه گلف جمع کنند؟
بدانند که چه می خواهند بکنند و بتوانند روی اتومبیل و کارهایی که می خواهند انجام بدهند درست تصمیم گیری کنند و پول بیشتر دلیل بر بهتر بودن کار نیست مهم علم است در کنار پول نه فقط پول!
صحبت مستقیم با مدیریت کلوپ Carnp :
بهترین سایت اینترنتی و بهترین کلوپ ماشین باز یهستش و آقای کلهر هم انسان زحمت کشی هستند به هر حال هر کسی در کارش نقاط ضعف دارد امیدوارم برطرف شود و طوری شود که فقط یک نفر فعالیت کند نه چند کلوپ!

صحبت آخر:
ممنون از شما که به اینجا آمدی و از اینکه راه خودتون رو می روید ممنونم و به بقیهدوستان هم می گویم که ادب داشته باشند ودنبال حاشیه هم نباشند! از آقای آوانسیان و محجوب که از قدیمی های این صنف هستند نهایت تشکر را دارم

این اتومبیلی که به شکل وحشیانه می رفت با رینگ 17 و لاستیک 35 بدون اکتان و ورودی هوا بود که رینگ های 13 آن 4 تای آنها برابر یکی از رینگ های فعلی این اتومبیل هست و مسلما با تغییرات اجزای بالا خیلی بهتر راه می رود و این نکته هم بگویم که کلوپ MD بهترین و قدیمی ترین کلوپ VW سوارهای تیم Carnp هستند و از همشون ممنونیم.

منبع : CarNP

N0m@d
30-01-09, 12:50
چنان گفتی هیولا گفتم معرفی جنایت کاری چیزی موضوع گزارشه:1. (27)::1. (38):

N@VID
30-01-09, 20:18
سلام :

این جوجه ها چی بودند ! جوجه های آلمانی !
هیولا رو فقط می شه به اتول های آمریکایی گفت ... ولاغیر !:lol:

™Ali
30-01-09, 21:04
چنان گفتی هیولا گفتم معرفی جنایت کاری چیزی موضوع گزارشه:1. (27)::1. (38):
خب عنوان تاپيك بايد طوري باشه كه ديگران رو ترغيب كنه كه بيان تو :yes:

سلام :

این جوجه ها چی بودند ! جوجه های آلمانی !
هیولا رو فقط می شه به اتول های آمریکایی گفت ... ولاغیر !:lol:اين جوجه ها تو ايران هيولا ميشن ديگه 1 :1. (38):

شخصا با BENZ SLR 722 Edition و Ferrari FXX Evolution و Ferrari 630 GTO حال مي كنم.
تو گوگل سرچ كني اطلاعات زيادي به دست مياري مخصوصا 630GTO كه الان 2000000 دلار قيمتشه! (فقط 2 ميليارد تومان ميشه!)
2 ميليارد تومن رد كن بياد اينجا:1. (38):