PDA

مشاهده نسخه کامل : كامپوننت نوار پيشرفت دايره اي در سي شارپ

ravegoat
30-01-09, 08:34
با سلام!

Circle PorgressBar Component اين امكان را به شما مي دهد كه يك نوار پيشرفت دايره اي زيبا را در برنامه ي خود داشته باشيد.

Only the registered members can see the link

نوار پيشرفت دايره اي همانند نوار پيشرفت معمولي است با اين تفاوت كه كار با آن بسيار ساده است. براي تعيين مقدار پيشرفت تنها كافيست از اين دستور استفاده كنيد:

cProgressBar.Value(Int SweepAngle);

با فرمان Value مي توانيد مقدار پيشرفت را تعيين كنيد ولي چون اين نوار دايره اي است، مقدار پيشرفت بايد بر حسب درجه باشد؛ مثلا":

cProgressBar1.Value(90);

باعث مي شود نوار به اندازه 90 درجه (يك ربع) پيشرفت كند.

يا:

cProgressBar1.Value(360);

باعث مي شود نوار به اندازه 360 درجه (به طور كامل) پيشرفت كند.

كد زير نيز ميزان پيشرفت نوار را بر مي گرداند:

cProgressBar1.Angle

دريافت Circle PorgressBar Component (Only the registered members can see the link)

قابل استفاده در ويژوال استاديو 2005 (نسخه ي 8) به بالا
48 كيوبايت - لينك مستقيم

براي استفاده از اين كامپوننت، ابتدا يك پروژه را باز مي كنيد (يا مي توانيد يك پروژه ي جديد ايجاد نماييد). سپس به Toolbox رفته و روي آن كليك راست كنيد. گزينه ي Choose Item را انتخاب نماييد. كمي صبر كنيد تا پنجره ي جديد نمايش داده شود. حال در پنجره ي جديد در زبانه ي dotNet Framework Components روي دكمه ي Browse كليك كنيد؛ به مسيري كه Circle ProgressBar.dll در آن قرار دارد رفته و آن را انتخاب نماييد. اين كنترل به ليست اضافه مي شود. اكنون روي OK كليك كنيد تا كنترل به جعبه ابزار نيز اضافه گردد. حالا مي توانيد Circle ProgressBar را به فرم خود اضافه كنيد.:great:

با سپاس
آرمين:11():

™Ali
30-01-09, 10:28
آرمین جان بالاخره من نفهمیدم امکانات #C بیشتره یا ++C ؟

ravegoat
31-01-09, 13:51
آرمین جان بالاخره من نفهمیدم امکانات #C بیشتره یا ++C ؟

با سلام!

علی جان قبلا" که در این مورد بحث شده بود!!!:1. (38):

سطح زبان سی پلاس پلاس از سی شارپ پایین تره در نتیجه زبان C++ سریع تر از C# هستش. اما کار با زبان C++ سخت از سی شارپه.
از نظر امکانات برای راحتی کد نویسی، سی شارپ برتری داره. ولی به طور کلی سی پلاس پلاس محدود نیست و آزادی عمل بسیاری به کد نویس می ده.
به علاوه C++ زبان پایه ی برنامه نویسی در اکثر سیستم عامل هاست.

برای شروع بهتر هستش از یک زبان سطح بالا مانند C# استفاده کنیم. پس از مدتی که با منطق برنامه نویسی آشنا شدیم و تجربه کسب کردیم می تونیم به C++ متمایل بشیم.:great:

سوالی بود، دوستان و بنده در خدمتیم.:wink:

شاد باشید!
آرمین:11():

™Ali
31-01-09, 22:00
دوستم كه ليسانس الكنرونيكشو تازه گرفته بهم گفت از زبان ++C تو Programing آي سي ها (IC) استفاده مي كنه و كاربرد ++C خيلي بيشتر از #‍‍‍C است. راستي با چه برنامه اي ميشه از ++C استفاده كرد؟
از C++ Turbo يا نسخه Visual براش پيدا ميشه؟ :give_rose:

ravegoat
01-02-09, 16:08
دوستم كه ليسانس الكنرونيكشو تازه گرفته بهم گفت از زبان ++C تو Programing آي سي ها (IC) استفاده مي كنه و كاربرد ++C خيلي بيشتر از #‍‍‍C است. راستي با چه برنامه اي ميشه از ++C استفاده كرد؟
از C++ Turbo يا نسخه Visual براش پيدا ميشه؟ :give_rose:
علی جان!

بله کاربرد سی پلاس پلاس بیش تره!

من Microsoft Visual Studio رو پیشنهاد می کنم که باهاش می تونی از ++Visual C (شی گرا) استفاده کنی.
:1. (26):