PDA

مشاهده نسخه کامل : يك سوال در مورد Torrent

™Ali
29-01-09, 19:18
ميخواستم بدونم وقتي يك فايل Torrent رو دانلود مي كنم به همون اندازه دانلود بايد فايل آپلود كنم؟!
راستي اگه يك فايل رو واسه آپلود بذارم چجوري كسي متوجه اين فايل ميشه.بايد از يك Hosting براي شناساندن فايل استفاده كرد؟
درباره اين Peers و Seeds و Leechs هم يكم صحبت كنيد:11()::11():

Labyrinth
30-01-09, 06:19
ببین وقتی یک فایل رو از تورنت میخوای بگیری داری از روی سیستم ها دیگه این فایل رو دانلود میکنی و همینطور از روی سیستمت دانلود میکنن البته شما میتونید سرعت آپلود رو کم کنید مثلا بزارید 5 ( اصلا زیر 5 نگذار چون توی سرعت خودتم تاثیر میگذاره )

سایتهای تورنتی هستن که شما میتونید فایلتون رو به اونها معرفی کنید تا در سایتشون قرار بگیره

Peers : هر فایل تورنت در خودش یکسری آدرس داره که بوسیله ی اونها میتونه کاربر رو به فایل وصل کنه به زبان ساده این آدرس ها پل های ارتباطی شما هستن با دیگران و فایل

Seeds : کسانی هستن که شما میتونید از روی سیستم اونها دانلود کنید به زبان ساده کسانی که در حال دانلود فایل هستن و همچنین آپلود

Leechs : زالو اینها کسانی هستن که دانلود میکنند ولی آپلود نوچ برای همین کسانی که سرعت بالایی در آپلود دارند اینها رو بن میکنن

یکی از دلایلی که میگم سرعت رو پایینتر از 5 اینها نگذار اینه که شما باید یک سومه دانلودتون باید آپلود کنید وگرنه جزو زالو ها به حساب می آید

سوالی بود در خدمتم

:give_rose:

™Ali
30-01-09, 10:16
ممنون ولی فرق دقیق Seeds و peers و اون اعداد داخل پرانتز در utorrent رو نفهمیدم! :yes:
راستی Seeders چی میشه؟ :11():

Labyrinth
30-01-09, 18:02
تفاوت هاشون اینه که Seeds تعداد سیستم های موجوده برای اینکه از روی اونها دانلود کنی و یا از روی سیستمت دانلود کنن

ولی Peers خطوطی هست که این تعداد سیستم رو به هم وصل میکنه که در سرعت هم تاثیر داره

Seeders کسایی هستن که در حال حاضر دارند دانلود یا آپلود میکنن

Seeds و Seeders توی یک مورد باهم فرق داند اونم اینه که Seede سیستم های در حال دانلوده و Seeders کسایی هستن که شما دارید از روی سیستم اونها دانلود میکنید

امیدوارم متوجه شده باشی :give_rose:

™Ali
30-01-09, 19:11
با تشكر از امير جان من همين الان تحقيقاتم در مورد Torrent به پايان رسيد. :1. (21):
با توجه به اينكه بعضي از اطلاعات امير جان صحيح و بعضي ديگه كم و بيش فرق داشتند لازم ميبينم نتيجه تحقيقاتم رو ارائه بدم.
Peer: به هر كامپيوتري در شبكه P2P يك Peer گفته مي شود. (هم دانلود مي كنند هم آپلود)

Node : به بعضي از Peer ها (كامپيوتر هايي با سرعت شبكه و توان پردازشي بالا) كه Peer هاي ديگر به آن متصل مي شوند Node (يا گره) گفته مي شود. خود Node ها هم ممكن است به Node هاي بزرگ تر يا كوچك تر از خود متصل باشند.

Leeches : به اشخاصي كه فقط دانلود مي كنند و آپلودي انجام نمي دهند كه همون طور كه امير گفت باعث ميشه كه سرعتشون پايين بياد و در مواردي به وسيله Tracker ها بن بشند. (Leech يعني زالو!)

Seed/Seeder : به كامپيوتري كه يك كپي كامل از فايل مورد نظر ما در هاردش داشته باشد گويند و فقط كار آپلود رو انجام ميدن و براي دانلود يك فايل Torrent بايد حداقل يك Seed يا Seeder وجود داشته باشه. (اين 2 كلمه هم معني اند و Seed به معني بذر يا دانه است. و Seeder ها فقط آپلود مي كنند.)

Tracker : به سرورهايي كه مديريت Transfer اطلاعات رو در پروتكل Bittorrent دارند اطلاق ميشود. كار Tracker ها ايجاد ارتباط بين Peer ها است.
اطلاعات بيشتر در مورد Tracker :

Only the registered members can see the link
اين قسمتي از تحقيقات من بود اميدوارم به دردتون بخوره حالا هر سوالي داريد ميتونيد بپرسيد! Only the registered members can see the link

Labyrinth
30-01-09, 19:47
اگر اطلاعات غلط بود ببخشید من این هایی که گفتم رو جایی خوندم مشکل از منبع بود :1. (38):

حالا فهمیدیم چی به چی هست :give_rose:

™Ali
30-01-09, 19:59
اگر اطلاعات غلط بود ببخشید من این هایی که گفتم رو جایی خوندم مشکل از منبع بود :1. (38):

حالا فهمیدیم چی به چی هست :give_rose:
منم يك مقاله 120 صفحه اي درباره P2P خوندم تا اينا حاليم شد :1. (38):
ميگم كاش يه تاپيك جامع درباره Torrent و شبكه هاي P2P بزنيم :wink:
با تشكر :11():

Labyrinth
30-01-09, 20:07
پیشنهاد جالبیه !!

مقاله رو که خوندی اگر خوبه برای پیام خصوصی کن بخونم خلاصه اش کنم بعد بنویسمش

البته داره یک آموزش شبکه دستم میاد گمونم توی اون باشه این مبحث

:give_rose:

™Ali
30-01-09, 20:13
باشه وقت كردم مقاله رو جايي آپلود مي كنم و در اختيارت ميذارم.
بعدش يه تاپيك واسه Torrent و شبكه هاي P2P ميزنيم. تو اين مقاله به طور كامل دربارش بحث شده :give_rose: