PDA

مشاهده نسخه کامل : یه سوال از جناب مهندس عمرانی در مورد قوطیهای کیس گرین

D J V A H I D
26-01-09, 15:03
با سلام خدمت مهندس عمرانی عزیز و تشکر ویژه به خاطر کیفیت قابل قبول محصولاتتون ...:yes::1. (21):
این سوال رو اینجا میپرسم که باقی دوستان هم استفاده کنند !!!

ماجرا از این قراره که من بلا استثنا واسه مشتریان کیس و پاور گرین خریداری میکنم !!!( به خاطر زیبایی و استحکام) و نیز کامل بودن پیچ و مهره و واشر و... :1. (3):

این جمله که روی جعبه کیسهای گرین درج شده

( لطفا کیس را با پاور گرین بخواهید )

این واسه ما شده یه معضل !!! :1~@$S (8):
مشتری باورش نمیشه که کیس بدون پاور فروخته میشه !!! اونا فکر میکنند که ما پاور رو برداشته و جداگانه میفروشیم !!! ( حالا یکی بیاد به اینا بفهمونه که آقا این جمله ای که اینجا نوشته میگه که اگه کیس گرین میخرید ... پاور گرین بندازید روش) !!! :1~@$S:

میخواستم اگه امکانش هست یه فکری به حال تفکر غلط برخی مشتریها بفرمایید ...

ممنون و البته با عرض پوزش !!! :1. (31)::give_rose:

Moein
26-01-09, 15:29
حالا که اینجا این تاپیک باز شده من تشکر کنمک برای اینکه ایشون فوق العاده اهمیت میدن به حرف بچه های تیم PCNETWORK و خوب سوالی کهمن قبلا در مورد پاور کرده بودم و بهادر جان کمو پیش جواب منو داده بود ایشون کاملش کرد سوال و جواب این بود

سوال:
یه سوال داشتم من یه پاور 1230 وات از شرکت خریداری کردم مشکلی که باش دارم اینه که متاسفانه صدای نزدیک به بیامد 20 هرتز می ده می خواستم بدونم طبیعی هست یا نه؟

جواب:
به نام خدا
دوست خوب من؛
سلام،
متاسفانه بنده با این قسمت فروم آشنا نیستم و نمی دانم چگونه باید جواب شما را بدهم ولی اگر این مطلب را مشاهده فرمودید، می بایست عرض کنم که این صدا مربوط به لرزش هسته سلف های ورودی می باشد که با توجه به تغییرات فرکانس ورودی ، شاهد کاهش یا افزایش آن خواهید بود. البته به راحتی می توان با عایق کاری این سلف ها، صدا را از بین برد، (مثل خیلی از پاورها در این رنج توانی) ولی این موضوع موجب عدم تخلیه حرارتی این سلف ها شده و ریسک اسیب پذیری پاور را بالا خواهد برد. هرچند این صدا بسیار ضعیف است ولی اگر مایل بودید می توانیم با روکش نمودن این سلف ها، صدا را به طور کامل برایتان از بین ببریم هر چند که ریسک این کار را برای شما صلاح نمی دانم.

با تقدیم احترام

و خوب با تشکر فراوان از ایشان ممکن بود من به خاطر همین صدا پاور رو عوض می کردم دوستان مطمعن باشید پاوری که دست من سالم بمونه فوق العادست چون شما خودتون می دونید که هنگام چوش کاری با افت فشار شدی مواجه هستیم و بعد با ذخیره امپر و جا به جایی امپر شدید موجب سوختن قطعات می شه یا هنگام قطع و وصل برق برق ورودی رو 331 تا 290 ولت قابل تغییره به خاطر اینکه اگه 220 ولت رو وارد کنند تا به خونه شما برسه می شه 110 تا 150 ولت به خاطر همین مجبورند که کار بالا رو بکنند و خوب یک سری ریکو...(اسمه درستشو بلد نیستم :دی) رو گذاشتن سر انشعابات برق که وظیفه کنترل داره اما وقتی این دستگاه باید 3 ماه یه بار بازدید بشه و زغال هاش عوض بشه اما این کارو نمی کنن این دستگاه این کارو انجام نمی ده و باعث bomb مانیتور های حالا به یخچال یا هر وسیله الکترونیکی می تونه اسیب برسونه :دی اما خوب گرین کمتر این اتفاق براش میوفته اما متسفانه توی شهر ما نمایندگی خوبی نداره اگه بخوای ازشون چیز بگیری انگار دارن با نوکراشون حرف می زنن ما تو نمایشگاه هم به ایشون گفتیم اما خوب فایده ای نداشت

vbigdeli
26-01-09, 17:20
شرکت آینده سیما در انتخاب نماینده های استانی اصلان انتخاب درستی نداره...

البته دوستان عزیز،به آقای عمرانی ربط ندید و دلخور نشید.

ببینید مشکل فن های 12 موقعی مشخص میشه که در کیس قرار میگیره و به دلیل مکش همزمان هوا توسط فن سی پی یو و فن پاور و حتی فنی که هوا را به بیرون هدایت می کنه،سر و صدای زیادی ایجاد میشه.

پس فن های 12 یا پاورهایی که از فن از داخل هستن،فقط برای کیس هایی که پاورشون در پایین کیس هستش مناسب هستن.
یا اینکه برای کاهش صدای حاصل از تداخل مکنده های هوا،باید تاور خنک کننده سی پی یو بخرید.

D J V A H I D
26-01-09, 17:52
از دوستان خواهشمندم تاپیک رو منحرف نکنید ... حالا ما یه سوال از جناب عمرانی پرسیدیم ... کاری نکنید که جواب همین 1 سوال ما رو هم ندن ... آقایون مدیر لطفا تاپیک رو قفل کنید ... تا بعد که جناب عمرانی تشریف آورد جواب سوال ما رو در صورت امکان بدن :give_rose:

ما شانس درست و حسابی نداریم که ...! :gasp:
با تشکر و عرض پوزش از دوستان گلم :11():

mohammad1985
27-01-09, 01:06
یه سوال هم من داشتم من خودم همیشه برای سیستم هایی که جمع می کنم از پاور گرین استفاده می کنم ولی کیس رو فقط روی سیستمهای گرون قیمت می بندم .
اما سوال اینه ! چرا اعداد درج شده در جدول پاورهای برای مقدار توان پاورها اینقدر بالاست؟! به طور نمونه کجا مثلا یک پردازنده ای ام دی دو هسته ای 5200 می تونه 140 وات مصرف کنه! این سوال منه اگه جواب بدید ممنون میشم . شایدم من اشتباه می کنم .

J.Omrani
27-01-09, 08:54
به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست

با سلام خدمت مهندس عمرانی عزیز و تشکر ویژه به خاطر کیفیت قابل قبول محصولاتتون ...:yes::1. (21):
این سوال رو اینجا میپرسم که باقی دوستان هم استفاده کنند !!!
ماجرا از این قراره که من بلا استثنا واسه مشتریان کیس و پاور گرین خریداری میکنم !!!( به خاطر زیبایی و استحکام) و نیز کامل بودن پیچ و مهره و واشر و... :1. (3):
این جمله که روی جعبه کیسهای گرین درج شده

( لطفا کیس را با پاور گرین بخواهید )

این واسه ما شده یه معضل !!! :1~@$S (8):
مشتری باورش نمیشه که کیس بدون پاور فروخته میشه !!! اونا فکر میکنند که ما پاور رو برداشته و جداگانه میفروشیم !!! ( حالا یکی بیاد به اینا بفهمونه که آقا این جمله ای که اینجا نوشته میگه که اگه کیس گرین میخرید ... پاور گرین بندازید روش) !!! :1~@$S:
میخواستم اگه امکانش هست یه فکری به حال تفکر غلط برخی مشتریها بفرمایید ...
ممنون و البته با عرض پوزش !!! :1. (31)::give_rose:

دوست خوب من؛
سلام،
از بابت اطلاع رسانی شما سپاسگزارم. به روی چشم، بنده حتما این پیشنهاد شما را در جلسه بازاریابی (حدودا دو هفته دیگر) عنوان و نتیجه بحث را به حضورتان اعلام خواهم نمود.

یه سوال هم من داشتم من خودم همیشه برای سیستم هایی که جمع می کنم از پاور گرین استفاده می کنم ولی کیس رو فقط روی سیستمهای گرون قیمت می بندم .
اما سوال اینه ! چرا اعداد درج شده در جدول پاورهای برای مقدار توان پاورها اینقدر بالاست؟! به طور نمونه کجا مثلا یک پردازنده ای ام دی دو هسته ای 5200 می تونه 140 وات مصرف کنه! این سوال منه اگه جواب بدید ممنون میشم . شایدم من اشتباه می کنم .
دوست خوب من؛
سلام،
برای آگاهی از توان مصرفی هر نوع قطعه ای ، بهتر است با جستجوی اینترنتی و اضافه نمودن مدل قطعه خودمان به عبارت Power Consumption اقدام نماییم. معمولا سایت های سازنده قطعات سخت افزاری در مورد توان مصرفی اشان ، شرایط ایده آل و نرمال را در نظر می گیرند ولی پیشنهاد دهنده پاور، می بایست همیشه بدترین شرایط کاری را در نظر داشته باشد.

با تقدیم احترام

Mahdi_Moosavi
27-01-09, 12:01
دوست خوب من؛
سلام،
برای آگاهی از توان مصرفی هر نوع قطعه ای ، بهتر است با جستجوی اینترنتی و اضافه نمودن مدل قطعه خودمان به عبارت Power Consumption اقدام نماییم. معمولا سایت های سازنده قطعات سخت افزاری در مورد توان مصرفی اشان ، شرایط ایده آل و نرمال را در نظر می گیرند ولی پیشنهاد دهنده پاور، می بایست همیشه بدترین شرایط کاری را در نظر داشته باشد.

با تقدیم احترام

با کسب اجازه از استاد عزیز ، اضافه کنم که همانطور که اشاره شد ، توان مصرفی یک پردازنده به صورت نامی و در دمای ایده آل کاری و به صورت میانگین در به اصطلاح Datasheet پردازنده ذکر میشه . از همه مهم تر اون مقدار ، Thermal Design Power یا به اصطلاح TDP نامیده میشه .

تعریف رسمی کمپانی اینتل ، از این اصطلاح :

The maximum amount of heat which a thermal solution must be able to dissipate from the processor so that the processor will operate under normal operating conditions.

این مقدار نشان دهنده مقدار توانی هست که به صورت حرارت متصاعد میشه . آیا واقعا تمام توان مصرفی یک پردازنده صرف ایجاد حرارت میشه !؟!

مصلم هست که اینطور نیست ! در واقع پردازنده Heater که نیست !!

از جنبه دیگر ، علاوه بر مقدار نامی TDP ، اصطلاحی به نام MPD یا به اصطلاح maximum power dissipation هم وجود داره که معمولا 20 الی 25 درصد بیشتر از مقدار نامی TDP هست .

همه این موارد + موارد پیچیده تر ، دست به دست هم می دهند تا کمپانی ارائه دهنده Power Supply حداکثر مقدار توان مصرفی رو در به اصطلاح در Power Calculator رسمی خودش اعمال کنه .

AMD>INTEL
27-01-09, 12:08
براي محاسبه توان مصرف سيستم از اين سايت استفاده كنيد
extreme.outervision.com/psucalculator.jsp (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link

D J V A H I D
01-02-09, 11:25
Only the registered members can see the link

D J V A H I D
28-02-09, 08:32
سلام مهندس جان... حالا که تشریف آوردید ... خبری نشد ؟! همچنان این معضل پا برجاست...!!! :1. (27):

mohammad1985
28-02-09, 11:49
با کسب اجازه از استاد عزیز ، اضافه کنم که همانطور که اشاره شد ، توان مصرفی یک پردازنده به صورت نامی و در دمای ایده آل کاری و به صورت میانگین در به اصطلاح Datasheet پردازنده ذکر میشه . از همه مهم تر اون مقدار ، Thermal Design Power یا به اصطلاح TDP نامیده میشه .

تعریف رسمی کمپانی اینتل ، از این اصطلاح :

این مقدار نشان دهنده مقدار توانی هست که به صورت حرارت متصاعد میشه . آیا واقعا تمام توان مصرفی یک پردازنده صرف ایجاد حرارت میشه !؟!

مصلم هست که اینطور نیست ! در واقع پردازنده Heater که نیست !!

از جنبه دیگر ، علاوه بر مقدار نامی TDP ، اصطلاحی به نام MPD یا به اصطلاح maximum power dissipation هم وجود داره که معمولا 20 الی 25 درصد بیشتر از مقدار نامی TDP هست .

همه این موارد + موارد پیچیده تر ، دست به دست هم می دهند تا کمپانی ارائه دهنده Power Supply حداکثر مقدار توان مصرفی رو در به اصطلاح در Power Calculator رسمی خودش اعمال کنه .
یعنی این طور که شما می فرمایید وقتی سازنده اعلام میکنه این مدل سی پی یو 125 وات هست ممکنه توی شرایط استاندارد ( نه اورکلاک ) بیشتر مصرف می کنه مثلا 140 وات ؟