PDA

مشاهده نسخه کامل : مقایسه فنی پاورهای کولر مستر، سیلوراستون، ترمال تک، ای سی بل و گرین در روز پنجشنبه مورخ 87/11/10

J.Omrani
26-01-09, 12:06
به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست

دوستان عزیز؛
سلام،

طبق درخواست کتبی نشریه عصر شبکه در مورد مقایسه چند مدل پاور در رنج توانی 850 الی 900 وات و با هماهنگی نمایندگان محترم کلیه شرکتهای نامبرده، انشاا.. در تاریخ پنجشنبه همین هفته، اقدام به آزمایش فنی پنج مدل پاور از پنج برند فوق خواهیم نمود.

Only the registered members can see the link

- پاور پیشنهادی شرکت محترم دریا کامپیوتر برای این آزمایش، مدل جدید UCP 900 (Only the registered members can see the link) کولر مستر می باشد که جناب آقای محسن ملک محمدی به نمایندگی از طرف ایشان، در این آزمایش حضور خواهند داشت. "UCP 900"

- پاور پیشنهادی شرکت محترم فونیران برای این آزمایش ، مدل جدید TR2 900 AP (Only the registered members can see the link) ترمال تک می باشد که جناب آقای پیام حداد به نمایندگی از طرف ایشان ، در این آزمایش حضور خواهند داشت. "TR2-900AP"

- پاور پیشنهادی شرکت محترم آسمان رایانه برای این آزمایش ، مدل جدید R88-900W (Only the registered members can see the link) ای سی بل می باشد که جناب آقای دهقان به نمایندگی از طرف ایشان، در این آزمایش حضور خواهند داشت. "R88-900W"

- پاور پیشنهادی شرکت محترم تک دیتا برای این آزمایش ، مدل DA850 (Only the registered members can see the link) سیلوراستون می باشد که متاسفانه هنوز نماینده ای از طرف ایشان معرفی نشده است و احتمالا خود جناب آقای محمد رضا پناهی به نمایندگی از طرف ایشان در این آزمایش حضور خواهند داشت. "DA850"

- پاور پیشنهادی شرکت محترم آینده سیما برای این آزمایش ، مدل جدید GP885B (Only the registered members can see the link) گرین می باشد که جناب آقای محمد رضا شیرخان به نمایندگی از طرف ایشان، در این آزمایش حضور خواهند داشت. "GP885B"

ضمن اینکه از چند تن از دوستان فعال در زمینه سخت افزار نیز به عنوان ناظر ، دعوت به عمل آمده و یا خواهد آمد :
- جناب آقای سعید حسینی به نمایندگی از طرف سایت و فروشگاه اینترنتی لیون کامپیوتر.
- جناب آقای بهادر امید به نمایندگی از طرف سایت سخت افزار.
- جناب آقای حمید ناجی به نمایندگی از طرف سایت Hotoverclock .
- جناب آقای کشاورز به نمایندگی از طرف سایت Ochot .
- جناب آقای علیرضا حق دوست، به نمایندگی از طرف دانشجویان عزیز سخت افزار.
- جناب آقای علیرضا رضایی، به عنوان نماینده سایت شهر سخت افزار.
- جناب آقای جواد شاهوند، به نمایندگی از طرف رایان مهر.
- و سایر دوستانی که پس از هماهنگی با ایشان ، به لیست فوق اضافه شدند.

"به درخواست برخی دوستان، پاور GP885B توسط مدعوین محترم و از سطح بازار تهیه گردید"

با مساعدت روابط عمومی محترم سایت شهر سخت افزار، از کلیه بازدیدکنندگان محترم تقاضا دارم هرگونه سوالی که در رابطه با این تست دارند، در این تاپیک مخصوص (Only the registered members can see the link) عنوان فرمایند تا توسط اینجانب یا سایر دوستان ، در اسرع وقت پاسخ ایشان داده شود.

با تقدیم احترام

Maximilian
26-01-09, 13:05
فونيران چرا از سری تاف پاور ارائه نداده ،شايد موجود نداشتند!

J.Omrani
26-01-09, 13:27
فونيران چرا از سری تاف پاور ارائه نداده ،شايد موجود نداشتند!

دوست خوب من؛
سلام،

توجه فرمایید که تمام پاورهای فوق را به پیشنهاد شرکت های گارانتی کننده در نظر گرفته ایم و نکته دیگر این که فونیران پاور 850 ازسری Toughpower را در حال حاضر موجود نداشت و بنده هم هر چه از بازار پیگیر شدم، نتوانستم آن را تهیه نمایم.

با تقدیم احترام

Maximilian
26-01-09, 13:40
جای بسی تاسف برای اين شرکت که يک عدد موجود ندارند! ای کاش پاور های کرسر و زالمن هم نماينده اي در ايران داشتند...،موفق باشيد:great:

vbigdeli
26-01-09, 14:04
بستگی داره که TT از کدومیک از OEM کارا میخره...
فک نکنم چیزه مالی باشه.
جای Antec و PPC&C و Enermax خالیه....که صد البته نماینده ای هم ندارن.

مهندس سال بعد قراره CPU به بازار بده...با این فعالیت سنگین از ایشون بعید نیست

چاکریم.

vbigdeli
26-01-09, 17:26
جناب آقای عمرانی،مثل اینکه امکان دریافت پیغام های خصوصی را بسته اید.
اگه میشه ایمیلی بدهید تا با هم در تماس باشیم،یا اینکه بهم پی ام بدهید.

با تشکر

Labyrinth
27-01-09, 06:54
آقای عمرانی یک سوال :
آیا کسانی که علاقه داشته باشند هم میتونند شرکت کنند؟ مثلا خود بنده خیلی علاقه دارم از نزدیک این تست رو مشاهده کنم و وقت هم دارم

اگر بشه که خیلی عالی میشه :love:

Shahryar
28-01-09, 16:20
با عرض سلام خدمت جناب آقای عمرانی :11():

والا از شهر سخت افزار چندین نفر حضور دارند فردا اونجا که در لیست بودند اما با عنوان نماینده رسمی بعد از صحبت های انجام شده جناب آقای علیرضا رضایی ( IRIALI ) حضور خواهند داشت .

باتشکر از شما
شهریار به نمایندگی از تیم شهر سخت افزار :give_rose:

ALIRE7A
28-01-09, 17:22
با سلام

با تشکر از انتخاب شما مدیر محترم ؛ باعث افتخار هست که از طرف شهر سخت افزار در این بنچمارک گیری باشم

با تشکر

ALIRE7A
30-01-09, 15:13
با سلام

از شرکت محترم آینده سیما و جناب مهندس عمرانی مسئول R&D این شرکت کمال تشکر رو دارم که این امکان رو فراهم کردن تا با دید بهتری به محصولات سخت افزاری داشته باشیم و البته پاور .

دیروز در مکان این شرکت دوستان و نمایندگان شرکتهای دیگر حضور داشتن و به بررسی پاور های نام برده شده پرداخته شد که البته تقریبا تا ساعت 8 شب به طول انجامید و البته شرکت محترم آینده سیما در حد توان خود برای اینکه در حق هیچ پاوری اجحاف نشود شرایط کاملا یکسانی رو اعمال کرده بود و تمامی دوستان و نماینده های شرکتهای دیگر نظارت کامل بر این بررسی داشتن ؛ البته این نتایج در مجله عصر شبکه به چاپ خواهد رسید و میتوان گفت پاور 885 GREEN واقعا خوش درخشید اگر نخواهم اغراق کنم ولی این را میتوانم بگویم که نسبت کارایی به هزینه عالی داشت در مقابل تمامی برند های دیگر و الیته شما میتوانید نتایج را در مجله عصر شبکه ببینید و به گفتهی بنده برسید من بیش از این در مورد نتایج صحبت نخواهم کرد .

در نهایت بنده به عنوان نمایند شهر سخت افزار کمال تشکر و قدر دانی را از شرکت محترم آینده سیما و مسئول R&D این شرکت میکنم .

با تشکر

™Ali
30-01-09, 19:21
با توجه به دسترس نبودن اين مجله واسه ما دوستاني كه در اين تست حضور داشتند ميتونند نحوه ي تست و شرايط و نوع تست ها رو در اينجا بذارند تا از نحوه تست اطلاع كسب كنيم :give_rose:

ALIRE7A
30-01-09, 22:56
سلام علی جان

من دوست دارم این کار رو بکنم ولی ..... ......

لازم به ذکر است که حق امتیاز درج نتایج این تست با نشریه عصر شبکه می باشد و انشاا.. پس از درج کامل این بررسی در این نشریه، متن کامل آن برای تمامی سایت های فعال در زمینه سخت افزار ارسال خواهد شد تا با صلاحدید ایشان، نسبت به درج آن اقدام فرمایند.

با تشکر

saeed_hosseiny
31-01-09, 12:28
من هم از اقای عمرانی و تمام گروهشون از اینکه در پیشبرد فنی و اطلاعات مردم و اگاه کردن دیگران نسبت به چیزی که میخوان بخرن کمال تشکر رو دارم . همانطور که میدونید بررسی یک پاور بسیار بسیار سخت هستش و نیاز به دستگاههای داره که قیمتاهشون پایین نیست . و از اینکه یک شرکت ایرانی چند سال توی این زمینه داره کار میکنه و داره بهترینها رو نسبت به قیمت تولید میکنه و همیشه در این زمنیه فعالیتهاشون مشابه شرکتهای خارجی بوده .

گارانتی خوب + قیمت مناسب + کیفیت مناسب + اقای عمرانی گل = انتخاب فقط گرین
من از طرف خودم بسیار بسیار تشکر میکنم .

vbigdeli
31-01-09, 12:45
جناب آقای عمرانی.این مقاله در چه تاریخی در عصر شبکه درج میشه؟

اگه فرصتی شد،در مورد دستگاه اندازه گیری هم توضیحاتی بفرمایید..یا اینکه لینک بدید تا خودم بخونم.

تنها نکته ای که به دلیل خستگی شما،هیچ اشاره ای بهش نکردم،تفاوت کارایی تمام پاورهای مورد تست در میزان کارایی بود....در اکثر تست های سایت های معروف سخت افزاری،معمولا پاور در 50% load به بالاترین کارایی میرسد،ولی در تست هایی که گرفته شد،اکثر پاور ها در 100 الی 110% load به حداکثر کارایی میرسیدن.

مثال : Only the registered members can see the link

ممنون.

J.Omrani
01-02-09, 11:30
جناب آقای عمرانی.این مقاله در چه تاریخی در عصر شبکه درج میشه؟

اگه فرصتی شد،در مورد دستگاه اندازه گیری هم توضیحاتی بفرمایید..یا اینکه لینک بدید تا خودم بخونم.

تنها نکته ای که به دلیل خستگی شما،هیچ اشاره ای بهش نکردم،تفاوت کارایی تمام پاورهای مورد تست در میزان کارایی بود....در اکثر تست های سایت های معروف سخت افزاری،معمولا پاور در 50% load به بالاترین کارایی میرسد،ولی در تست هایی که گرفته شد،اکثر پاور ها در 100 الی 110% load به حداکثر کارایی میرسیدن.

مثال : Only the registered members can see the link

ممنون.

وحید جان؛
سلام،

بازهم که طاقت نیاوردی پسر...

در مورد تست های انجام شده که شما هم ناظر آن بودید، به همین نتایج رسیدیم:

البته بنده در این نمودار، نام برندها و رنگ مربوطه اشان را مشخص نکردم (به احترام حق درج عصر شبکه) ، ولی همانطور که ملاحظه می فرمایید، تا لود 100% به همان شکل مورد نظر شما است ولی در لود 110% شاهد افزایش راندمان هستید. چرا؟
به این دلیل که دو نوع تست استرس یا همان 110 درصد وجود دارد، که یکی اعمال بار متناسب برروی تمام خروجی هاست (که معمولا سر این نمودارها با به سمت پایین می آید) ویک نوع دیگر اعمال بار 95 الی 100 درصدی فقط برروی شاخه های 12 و مابقی برروی خروجی های دیگر است (که ما انجام دادیم).
حال چرا این نوع اعمال بار 110% را انتخاب نمودیم، بیشتر به این موضوع بر می گردد که شاخه های 12 خروجی پر اهمیت ترین خروجی پاور هستند و با توجه به این نکته که اغلب پاورهای مورد تست ما از کیفیت و کارآیی لازم در این شاخه برخوردار بودند، شاهد نتایج خوب انها هستیم در حالی که اگر غیر از این بود، شاهد کاهش تصاعدی راندمان در لود 110 درصد بودیم.
اما در مورد تجهیزات مربوط به محاسبه راندمان، ما از دو ماژول اکتیو لود FA-828 اتو فست ،برای محاسبه پارامترهای خروجی و از یک دستگاه Digital Power Recorder مدل MPR-600 مولتی، برای محاسبه پارامترهای ورودی استفاده نمودیم که شاید به جرات در خیلی از بررسی های سایت های خارجی ، شاهد استفاده از این تجهیزات نباشیم.

دوستان عزیز، اگر کمی صبر داشته باشید در مورد تمام این موضوعات به صورت مشروح در عصر شبکه مطلب خواهید خواند.

با تقدیم احترام

Maximilian
01-02-09, 17:16
به دلايلی فکر ميکنم سبز کمرنگه مربوط به شرکت گرين است،حال بايد ديد.:1. (38):

vbigdeli
01-02-09, 19:09
مهندس به رنگ های دیگه هم علاقه داره.
لباسشون که سبز نبود!

tohid63
01-02-09, 22:27
سلام اقای عمرانی واقعا مقایسه جالبی بود . سئوالم اینجاست که چرا از پاور های ocz در تستاتون هیچ استفاده ای نمیکنید . شما خودتون که خیلی از این پاورها تعریف میکنین !!!!

saeed_hosseiny
02-02-09, 09:41
سلام اقای عمرانی واقعا مقایسه جالبی بود . سئوالم اینجاست که چرا از پاور های ocz در تستاتون هیچ استفاده ای نمیکنید . شما خودتون که خیلی از این پاورها تعریف میکنین !!!!
درود
البته همین سوال اون روز از اقای عمرانی شدش و ایشون گفتن به این دلیل که تعداد این پاورها در ایران کمه به همین دلیل پاورهایی رو مورد تست قرار دادن که موجوده بازاره و مردم بیشتر برای خرید اون اقدام میکنن .

البته از شما و جناب عمرانی عذر میخوام که این پاسخ رو دادم البته خودشو بیشتر توضیح خواهند داد :11()::oops:

AMD>INTEL
03-02-09, 01:41
البته اين قضيه كه شركت انفورماتيك گستر ديگه ocz نمياره هم هست

mohammad1985
03-02-09, 02:02
کاش یکی دو مدل از این پاورهای تقلبی و مجهول الهویه و ارزان رو هم تست می کردن ! تا مردم یه زره بیشتر به پاور اهمیت بدن !

javadshahvand
03-02-09, 09:55
کاش یکی دو مدل از این پاورهای تقلبی و مجهول الهویه و ارزان رو هم تست می کردن ! تا مردم یه زره بیشتر به پاور اهمیت بدن !

تست پاورهای مجهول الهویه

تست 20درصد می سوزند

تست 50 درصد آتش می گیرند

این روزا مردم به جیبشون نگاه می کنند تا به کیفیت

vbigdeli
03-02-09, 23:38
بله هر نوع تستی اگه انجام بشه،باعث میشه که پاور ها بهتر تشخیص و تفکیک داده بشن...(مثلا تست پاور های 500 تا 800 وات یا 800 تا 1200 وات به صورت مجزا)

ولی مقایسه این پاورها اصلان تو تست ممکن نبود،دوستان هم شاهد سوختن یک پاور در هنگام تست بودن.

AMD>INTEL
04-02-09, 00:26
وقتي يك پاور ازاسمش معلومه چي هست ديگه تست كردن نميخواد . پاورهاي ريمارك و تقلبي رو دست بگيريد ميفهميد چه خبره.وزن پاور و ضخامت كابلها و اندازه ترانسها و بسته بندي و ....

mohammad1985
04-02-09, 03:08
درسته ولی همه که این چیزا رو نمی دونن ! چند روز پیش رفته بودم یه گرین 330 وات بگیرم برای یکی سیستم ببندم یه بابایی اومد توی مغازه یه پاور 550 وات گرفت 17 تومن !!!!!! :1. (28): و من هر چی خواستم بهش بگم بابا این تقلبی الکی نوشته قبول نکرد ! و گفت دیوانگی آدم 34 تومن بده پاور 330 وات بگیره در حالی که میشه با 17 تومن پاور 550 وات بگیری ! بالاخره نتونستم ارشادش کنم ! قیافه پاوره و کلا سیمهاش 5 تومن نمی ارزید!

ViViD
04-02-09, 09:59
منم از این پاورها زیاد خریدم برای قیمت پایین و کمبود بودجه کارایی همچین بدی هم نداشت شده مثل کول دیسکهایی که مادام العمر گارانتی دار هستند و تعویض هم میشوند چون قیمت پایین هست و اگر هم خرابی بدهند شرکت اونقدر ضرر نخواهد کرد
خلاصه اونقدر هم بد نیست یک اداره دولتی که بطور مثال تعداد خیلی زیادی سیستم لازم داره براش همون پاورهای معمولی بهتر باید باشه چون حداقل 1 سال که گارانتی هستند و 1 سال هم کار میکنند اگر هم کار نکنند گارانتی تعویض میکنه
خوب بله کارایی در حد پاورهای مدل بالا رو ندارند و نباید هم داشته باشند وقتی کارخانه سازنده آنها نصف سرمایه و اندازه شرکتهای بزرگ رو هم ندارند

mohammad1985
04-02-09, 11:45
موضع اینه که طرف به هیچ وجه زیر بار نمی رفت این پاور 550 وات نیست ! و فکر می کرد گرین 330 وات جلوش باید لنگ بندازه ! :1. (27): حالا شما در نظر بگیرد این هارد رو بخوان روی یه سیستم با مصرف بالا ببندند! من خودم حتی تا حالا روی ارزانترین سیستمی که بستم : که دو هسته ای 4000 ای ام دی بود 222 تومن کیس شد پاور 250 گرین انداختم !

Xtreme
04-02-09, 12:26
این تاپیک تا زمانی که مطلب در هفته نامه عصر شبکه منتشر شود , بسته خواهد شد.
ممنون

ALIRE7A
11-03-09, 23:43
با سلام

برای دیدن تستها به لینک زیر مراجعه کنید

پنج پادشاه در یک اقلیم ، بررسی پاور های 850-900 وات (Only the registered members can see the link)

و برای بحث در مورد این تست به تاپیک زیر مراجعه کنید

پنج پادشاه در یک اقلیم ، بررسی پاور های مختلف در رنج 850-900 وات

با تشکر