PDA

مشاهده نسخه کامل : فوری: مشکل در بوت سیستم با یکی از ماژولهای بالیستیکس تریسر 1066

Olesius
19-01-09, 14:15
سلام به دوستان عزیز...

از دیشب این رمها یه خورده اذیت می کردن!(گاها بوت می شدن گاها نه!!) تا اینکه امروز صبح دیگه سیستم بوت نشد!!
بعد از عوض کردن اسلات ها و ماژول ها متوجه شدم که یکی از ماژول ها بوت نمی شه!! اونو که ورداشتم سیستم بوت شد...!!

اما نکته جالب داستان!!
این ماژول در اولین اسلات (نزدیک پردازنده!) بوت نمی شه! گاها سیستم بوق ممتد هم می زنه!!
می ندازی اسلات دوم بوت می شه! ولی اگه خاموش کنی سیستمو دوباره روشن کنی بوت نمی شه!!!!!!!!!!:1. (27):

رو سومی هم کار نمی کنه! رو چهارمی انداختم الان با 2تاش (2کاناله) بالا اومدم! نمی دونم سیستمو خاموش کنم دوباره میاد بالا یا نه...:1. (28):

حالا چی شده خدا عالمه...
زنگ زدم با فروشنده حرف زدم گفت اگه مشکل داره بفرست عوض می کنم!!
مشکل دارن ولی بگیر نگیر دارن...

وقتی که زنگ زدم بوت نمی شد ولی الان که اومدم تست کنم بوت شد...!!!!!

حالا دوستان چه نظری دارن...؟؟ چی کار کنم؟؟ مشکل از کجاست....؟؟
اگر قراره مرجوع کنم تا فردا فرصت دارم....

با سپاس...:11():

Olesius
19-01-09, 14:46
دوستان فوری زدما... :1~@$S:

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم...!!

ولتاژ زیاد بالا ندادم... از همون اول که انداختم رو سیستم این ادا هارو داشت...

نیم سوز به چی می گن؟؟ نکنه نیم سوز شده...؟؟؟:1. (27):

این بگیر نگیر از چیه؟؟ بفرستم واسه فروشنده طرف بگیره تست کنه کار کنه!! اونوقت فکر می کنه من **** بودم نتونستم راش بندازم...!!!!:2mo5pow:

Shahryar
19-01-09, 14:49
عزیزم از اول اولش هم این مشکل وجود داشت ؟ یا با بعد از بوت کردن با فرکانس های بالا و اورکلاک این شکلی شد ؟

Olesius
19-01-09, 14:57
عزیزم از اول اولش هم این مشکل وجود داشت ؟ یا با بعد از بوت کردن با فرکانس های بالا و اورکلاک این شکلی شد ؟

سلام بر آقا شهریار عزیز...

اول کلام یه تبریک واسه رکوردی که به دست آوردین بگم!! خیلی عالی بود...:11()::11()::11():

از همون اول اولش هم بود... من تست رو اول بدون تغییر ولتاژ و تایمینگ شروع کردم! 1200 رو آورد بعد که ریست کردم! سیستم بوت نشد! خاموش روشن کردم! درست شد! بعد چند بار هم مجبور شدم ماژول هارو در بیارم دوباره بندازم...
کلا این مشکل از اول بود...
بعد با تایمینگ باز تست کردم...
در آخرین مرحله ولتاژهارو بالا بردم...!

Moein
19-01-09, 15:02
سلام بر آقا شهریار عزیز...

اول کلام یه تبریک واسه رکوردی که به دست آوردین بگم!! خیلی عالی بود...:11()::11()::11():

از همون اول اولش هم بود... من تست رو اول بدون تغییر ولتاژ و تایمینگ شروع کردم! 1200 رو آورد بعد که ریست کردم! سیستم بوت نشد! خاموش روشن کردم! درست شد! بعد چند بار هم مجبور شدم ماژول هارو در بیارم دوباره بندازم...
کلا این مشکل از اول بود...
بعد با تایمینگ باز تست کردم...
در آخرین مرحله ولتاژهارو بالا بردم...!

اگه مادربوردت اسوس هست یه دفعه بایوسش رو اپدیت کن ببین چی میشه اگه درست نشد این کارا رو بکن سیستم c1E رو در بایوس فعال کن ضریب x رو تا اونجای که می شه بیار پایین ولتاژ رو دست کاری نکن و تایمینگ رم رو بیار رو 667 یا 803 این کارو که کردی برو تو ویندوز به مدت یک ساعت از رم ها کار بکش بعد ریستارت کن کلیر سیموس کن اگه بالا نیومد مشکل مال رم هات می تونه باشه :دی

Olesius
19-01-09, 15:09
اگه مادربوردت اسوس هست یه دفعه بایوسش رو اپدیت کن ببین چی میشه اگه درست نشد این کارا رو بکن سیستم c1E رو در بایوس فعال کن ضریب x رو تا اونجای که می شه بیار پایین ولتاژ رو دست کاری نکن و تایمینگ رم رو بیار رو 667 یا 803 این کارو که کردی برو تو ویندوز به مدت یک ساعت از رم ها کار بکش بعد ریستارت کن کلیر سیموس کن اگه بالا نیومد مشکل مال رم هات می تونه باشه :دی

بله ایسوس هست... ولی الان آخرین نسخه بایوس روشه!!
تست نیم ساعته OCCT هم گرفتم! با Mem test هم تست کردم مشکلی نبود....

می شه گفت مشکل تنها بوت شدنشه...!! گیر می کنه... چرا نمی دونم:1. (27):

Overclocker
19-01-09, 15:34
این چنین مشکلی میتونه از مادربرد باشه !

اول از مادربرد مطمئن شو بعد به رم گیر بده و اونو روی یک سیستم دیگه تست کن .

Olesius
19-01-09, 15:59
این چنین مشکلی میتونه از مادربرد باشه !

اول از مادربرد مطمئن شو بعد به رم گیر بده و اونو روی یک سیستم دیگه تست کن .

آخه حسین جان امکان تست با سیستم دیگه ای نیست!! هست ولی به سختی...
بعدشم با رمهای خودم که مشکلی نداشتم!! الانم می ندازم کار می کنن...

بازم تست کردم!
اینبار Clear Cmos کردم از اول اومدم! رو اسلات 1&3 مشکلی نبود! به ظاهر درست شده بود! ریست هم کردم بالا اومد...
ولی تا خاموش کردم دکمه0/1 پاور رو زدم تا برق سیستم قطع شه...!! دوباره که روشن کردم بالا نیومد!
حتی رو اسلات 2&4 هم تست کردم...!

الان اون ماژولی که مشکل داشت رو برداشتم بالا اومد...!!!!:1. (28):

Olesius
19-01-09, 16:35
... :whistle:

کسی نبود...؟؟ آخه من بفرستم اونجا طرف تست می کنه می گه کار می کنه...!! آخرش می گه بده گارانتی...

چند ماه (مزاح!) طول می کشه از گارانتی بیاد...؟؟ اصلا سالم بیاددد...........:1041:

Overclocker
19-01-09, 19:56
بعدشم با رمهای خودم که مشکلی نداشتم!! الانم می ندازم کار می کنن...

با این تفاصیر مشخص هست که مادربرد سالم هست و رم مشکل داره !!!

بعد شما به جزء فرستادن گارانتی هم مگر راه دیگری داری ؟ :1. (26):

یک کار دیگه هم میتونی انجام بدی : بایوس رو به یک یا چند ورژن قبل Down کن و تست کن شاید مشکل حل بشه !

Olesius
19-01-09, 20:08
با تشکر از تمامی دوستانی که زحمت دیدن تاپیکو به خودشون دادن...:11():

منم بار اولم بود با این مشکل برخورد می کردم... نمی خواستم برگشت بزنم ولی انگار چاره ای نیست...:1. (28):

تشکر ویژه از آقا عماد و آقا پیام عزیز...:11()::11():

دوستان دیگر اگر نظری ندارند می تونن تاپیک رو ببندن...
با سپاس...

AMD>INTEL
19-01-09, 22:59
آقا هميشه به دليل جمع شدن الكتريسته ساكن . در حالي كه بار دستتون رو خالي كرديد . يك بار روي پايه رم دست بكشيد .

Labyrinth
20-01-09, 04:00
سلام علی جان ببخشید که دیر آمدم ولی دست پر آمدم :love:
به این عوامل توجه کن و چک کن

هیچ سیمی از پاور داخل کیس نباشه یعنی مثل من نچپونشون بالای درایو سی دی
سیم های شاخه 12 رو اگر تا کردی باز کن بازم مثل من هشتا تا نزن بهشون
بایوست رو بصورت کامل بروز کن و از طریق Ez Flash

میدونی دلیلش چیه ؟
نمیدونم در جریان بودید یا نه یک مدت همین بلایی که سر تو آمده سر منم امده بود و من فکر کردم مینم قاطی کرده سیستم جوری بود 1 روز توی تست بود هیچیش نشد ما خاموشش کردیم دیدیم بالا نمییاد و مانیتور اصلا تصویر نمیده
علت رو توی نت جویا شدم و به نتایجی رسیدم اگر توی سایت ایسور قسمت خودمون رفته باشی دیدی آخرین بایوس رو زده Fix the System may show "Failed to flash!" in CrashFree

این قضیه موقعی اتفاق میفته که یک بار بایوس جدید رو ریخته باشی و دوباره بعد به نسخه های قبل تغییر داده باشی ( حالا چرا بعد از مدتی اینجوری میشه خدا داند ) ولی چیزی که مشخصه اینه که باید بایوس بصورت کامل بروز بشه

موارد مورد نیاز یک عدد فلش دیسک با حداقل 10 مگابایت فضای خالی
فایلهای مورد نیاز : از لینکی که میگذارم دانلود کن ( پسوردش رو برات پیام خصوصی کردم )
سیستم رو ریست کن و برو توی قسمت EZ Flash و بایوس رو انتخاب کن
وقتی بایوس ریخته شد دفعه اول شاید همون مشکل بیاد سراغت یعنی تصویر ندادن مانیتور و یا بوق ممتد و لی مشکلی نیست اگر هم که ازت خواست بایوس رو تنظیم کنی برو داخل بایوس و فقط تنظیمات پیش فرض رو ذخیره کن و دست به هیچی نزن

بعد از اینکه وارد ویندوز شدی سیستم رو خاموش کن ( ریست نکن ) بعد دوباره روشن کن

انشالله که درست میشه

دانلود فایل (Only the registered members can see the link)

موفق باشی :give_rose:

Olesius
20-01-09, 16:07
سلام علی جان ببخشید که دیر آمدم ولی دست پر آمدم :love:
به این عوامل توجه کن و چک کن

هیچ سیمی از پاور داخل کیس نباشه یعنی مثل من نچپونشون بالای درایو سی دی
سیم های شاخه 12 رو اگر تا کردی باز کن بازم مثل من هشتا تا نزن بهشون
بایوست رو بصورت کامل بروز کن و از طریق Ez Flash

میدونی دلیلش چیه ؟
نمیدونم در جریان بودید یا نه یک مدت همین بلایی که سر تو آمده سر منم امده بود و من فکر کردم مینم قاطی کرده سیستم جوری بود 1 روز توی تست بود هیچیش نشد ما خاموشش کردیم دیدیم بالا نمییاد و مانیتور اصلا تصویر نمیده
علت رو توی نت جویا شدم و به نتایجی رسیدم اگر توی سایت ایسور قسمت خودمون رفته باشی دیدی آخرین بایوس رو زده Fix the System may show "Failed to flash!" in CrashFree

این قضیه موقعی اتفاق میفته که یک بار بایوس جدید رو ریخته باشی و دوباره بعد به نسخه های قبل تغییر داده باشی ( حالا چرا بعد از مدتی اینجوری میشه خدا داند ) ولی چیزی که مشخصه اینه که باید بایوس بصورت کامل بروز بشه

موارد مورد نیاز یک عدد فلش دیسک با حداقل 10 مگابایت فضای خالی
فایلهای مورد نیاز : از لینکی که میگذارم دانلود کن ( پسوردش رو برات پیام خصوصی کردم )
سیستم رو ریست کن و برو توی قسمت EZ Flash و بایوس رو انتخاب کن
وقتی بایوس ریخته شد دفعه اول شاید همون مشکل بیاد سراغت یعنی تصویر ندادن مانیتور و یا بوق ممتد و لی مشکلی نیست اگر هم که ازت خواست بایوس رو تنظیم کنی برو داخل بایوس و فقط تنظیمات پیش فرض رو ذخیره کن و دست به هیچی نزن

بعد از اینکه وارد ویندوز شدی سیستم رو خاموش کن ( ریست نکن ) بعد دوباره روشن کن

انشالله که درست میشه

دانلود فایل (Only the registered members can see the link)

موفق باشی :give_rose:

خیلی خیلی ممنون امیر جان...:11():

خیلی زحمت کشیدی عزیز ولی متاسفانه درست نشد...:great:
تک تک کارهایی که گفتی رو انجام دادم ولی انگار مشکل از رمهاست... نمی دونم بحث سازگاری رم با بوردم مطرح می شه یا نه...؟؟

بهر حال از پست رفتم رمها رو پس گرفتم الانم باید ببرم بدم پست...:1. (28):

با سپاس...

Shahryar
20-01-09, 16:29
علی جان این مشکلات میتونه علل مختلفی داشته باشه از جمله :

1- مشکل مادربرد که در اسلات هاش میتونه باشه و اگه در اسلات های 2 و 4 مشکلی ندارند نفرست !
2- این مشکل را برای یکی از ماژول های من هم رخ داد البته بعد از رکورد که الان دیگه با ولتاژ 2.2 ولت کمتر بوت نمیشه !!! :1. (27): و تایمینگ هم دستی ست کن روی Auto نگذار ! ( به عبارتی اسلات ها را عوض کن و تایمینگ را دستی بده تا اونجایی که میشه و ولتاژ را هم دستی و بالا بده )
3- البته وقتی سیستم اورکلاک هست بعضی وقت ها بوت نشه چیز خیلی خاصی نیست اما اگه در حالت معمولی بوت نمیشه این موارد بالا را تست کن .

نتیجه را بگو تا عوامل را بررسی کنیم ببینیم چی میشه . اگه رم ها از همین سری دوباره بهت میده ( Kit Number یکسان ! ) عوضش کن ، ضرر نمیکنی ! :1. (38):

Dark Devil
20-01-09, 16:36
خیلی خیلی ممنون امیر جان...:11():

خیلی زحمت کشیدی عزیز ولی متاسفانه درست نشد...:great:
تک تک کارهایی که گفتی رو انجام دادم ولی انگار مشکل از رمهاست... نمی دونم بحث سازگاری رم با بوردم مطرح می شه یا نه...؟؟

بهر حال از پست رفتم رمها رو پس گرفتم الانم باید ببرم بدم پست...:1. (28):

با سپاس...

ببینید علی جان بحث سازگاری رم ها اکثرا برای رم هایی مطرح هست که از پروفایل های خاص استفاده میکنند و با بعضی موبو ها جور نمیشه
اما رم های شما
رم های شما که از شرکت Crucial هست جز رم هایی که کمترین محدودیت رو در اعمال تایمینگ و ولتاژ داره پس وقتی که شما این رم هارو over میکنید باید خیلی حواستون جمع باشه که به رم آسیب نرسه (دقیقا دیشب با جناب موسوی داشتیم در همین رابطه بحث میکردیم:1. (38):) به احتمال بسیار زیاد مدار تغزیه رم هاتون مشکل پیدا کرده که اینجوری شده
دفعه بعد اگر خواستین این مدل رم هارو over کنین احتیاط بیشتری به خرج بدین

Olesius
20-01-09, 16:54
علی جان این مشکلات میتونه علل مختلفی داشته باشه از جمله :

1- مشکل مادربرد که در اسلات هاش میتونه باشه و اگه در اسلات های 2 و 4 مشکلی ندارند نفرست !
2- این مشکل را برای یکی از ماژول های من هم رخ داد البته بعد از رکورد که الان دیگه با ولتاژ 2.2 ولت کمتر بوت نمیشه !!! :1. (27): و تایمینگ هم دستی ست کن روی Auto نگذار ! ( به عبارتی اسلات ها را عوض کن و تایمینگ را دستی بده تا اونجایی که میشه و ولتاژ را هم دستی و بالا بده )
3- البته وقتی سیستم اورکلاک هست بعضی وقت ها بوت نشه چیز خیلی خاصی نیست اما اگه در حالت معمولی بوت نمیشه این موارد بالا را تست کن .

نتیجه را بگو تا عوامل را بررسی کنیم ببینیم چی میشه . اگه رم ها از همین سری دوباره بهت میده ( Kit Number یکسان ! ) عوضش کن ، ضرر نمیکنی ! :1. (38):
شهریار جان در اسلات های 1-2-3 به هیچ وجه بوت نمی شه!! امتحان کردم الان بازم! رو 4 گیر داره... الان بالا اومد ولی می دونم گیر داره...
این مشکل برای من از همون ابتدا بود... ولی جدی نگرفتم! کرش سیستم عادی هست ولی بدون اوور هم من با این مشکل مواجهم... !!
کیت نامبر 16DF3 افتاده بود دستم که از دست دادم...:1. (28):

ببینید علی جان بحث سازگاری رم ها اکثرا برای رم هایی مطرح هست که از پروفایل های خاص استفاده میکنند و با بعضی موبو ها جور نمیشه
اما رم های شما
رم های شما که از شرکت Crucial هست جز رم هایی که کمترین محدودیت رو در اعمال تایمینگ و ولتاژ داره پس وقتی که شما این رم هارو over میکنید باید خیلی حواستون جمع باشه که به رم آسیب نرسه (دقیقا دیشب با جناب موسوی داشتیم در همین رابطه بحث میکردیم:1. (38):) به احتمال بسیار زیاد مدار تغزیه رم هاتون مشکل پیدا کرده که اینجوری شده
دفعه بعد اگر خواستین این مدل رم هارو over کنین احتیاط بیشتری به خرج بدین
ممنون شایان جان ولی این رمها از همون اول این مشکل رو داشتن... احساس می کردم گاها بدون دلیل رو 1200 سیستم بوت نمی شه!! ولی فکر نمی کردم مشکل از رمها باشه... یعنی به ذهنم نمی رسید!!!

دیگه اینکه شایان جان من زیاد ولتاژ ندادم! همش 2.45 بوده!:1. (38):
یک مورد هم 2.5 البته رمها رو با 2تا فن 8سانت خنک می کردم...

Olesius
20-01-09, 17:54
... و بالاخره رمها برگشت داده شدند...!!

ممنون از همه دوستان ولی خداییش یه خورده دیر اومدین!!:give_rose: دقیقه 90 رسیدین!! منم تا جایی که تونستم گفته های دوستان رو اجرا کردم ولی درست نشد...

تنها یکی از ماژول ها مشکل داشت...!!
الان با OCZ های خودم تست کردم! رو همه اسلات ها کار می کنند! پس نمی تونه مشکل از بورد بوده باشه...

بهرحال تجربه جدیدی بود...:whistle:

دوستان چنان چه فروشنده قبول کنه می خوام ورژن معمولی (زرد رنگشو) بردارم! در فرکانس 1066 چیپهای استفاده شده در هر دوتا یکیه... این تریسر جز چراغ رنگی هاش!! (LED) چیزی نداشت...
هیت سینکش هم کارایی خوبی نداشت! رو 1066 بعد از یه مدت کار کردن نسبتا داغ می شدن در حالی که OCZ خودم رو 1000 با 2.3 ولتاژ این قدر داغ نمی شدند...:1. (27):
بهر حال فکر می کنم 4 گیگ 1066 بالیستیکس به قیمت حدود 100 نمی تونه انتخاب بدی باشه...؟؟ هرچند کماکان به قابلیت اوور رمها احتیاج دارم...

منتظر راهنمایی دوستان هستم...!!
سپاس...:1. (21):