PDA

مشاهده نسخه کامل : چه رمی برای سیستمی که میخواد رندرینگ کنه مناسبه؟ (خوب ولی خیلی گرون نه!)

skoy
18-01-09, 17:13
سلام. من میخوام یه سیستم برای کارهای سه بعدی بگیرم. مادربرد رو asus p5q و cpu رو q6600 انتخاب کردم.

چون شنیدم در رندرینگ cpu و به خصوص رم نقش مهمی دارند، میخوام رمی که میگیرم چیز خوبی باشه.

1) من میخوام 4 GB رم بگیرم. اگه 2 تا 2 گیگا بایتی بگیرم بهتره از یه دونه 4 gb؟ (البته سیستم عامل vista 64bit خواهد بود.)

2) من قصد اور کردن رم رو هم دارم.

3) قاعدتا 1066 ها رو باید به 800 ترجیح بدم درسته؟

4) چیز سازگاری با مادربردم باشه.

5) برای این 4 گیگ حداکثر 120 تومن کنار گذاشتم.

Overclocker
18-01-09, 18:36
2 تا پک 2گیگی کروشیال 1066 بالستیکس !

اگر خواستید من براتون زیر قیمت بازار تهیه میکنم .:11():

skoy
18-01-09, 20:11
2 تا پک 2گیگی کروشیال 1066 بالستیکس !

اگر خواستید من براتون زیر قیمت بازار تهیه میکنم .:11():

corsair های سری dominator چطور؟ البته یه ذره گرونتر می شه ولی تعریفشون رو زیاد شنیدم. به نظرتون می ارزن نسبت به crucial ها نسبت به تفاوت قیمتشون؟

AMD>INTEL
18-01-09, 21:47
G.Skill 4GB DDR2-800 Pi Black Series Dual Channel Memory Kit

Only the registered members can see the link

Overclocker
18-01-09, 23:04
corsair های سری dominator چطور؟ البته یه ذره گرونتر می شه ولی تعریفشون رو زیاد شنیدم. به نظرتون می ارزن نسبت به crucial ها نسبت به تفاوت قیمتشون؟

رم های دمیناتور گرونند و خوب مچ نمیشند کلا کرسیر اینطوره !!!

در کل طلبه ی زیادی نداره .

کروشیال زرد رنگ قراره دستم بیاد واسه تست اگر میتونی یه یکی 2 روزی صبر کن تا نتایج رو بهت اعلام کنم ( شاید یک تاپیک واسش زدم )

:give_rose:

AMD>INTEL
18-01-09, 23:10
اينرمهايgskill واقعا رم هاي خوبي هست هم تو كاركرد و هم تو سازگاري

Overclocker
18-01-09, 23:16

قیمتش چند درمیاد ؟

و چیپش مایکرون نیست !!

مدل 6400 JS و 6400 GA فقط مایکرون داره !!

Stream
18-01-09, 23:23
و چیپش میکرون نیست !!

مدل 6400 JS و 6400 GA فقط میکرون داره !!

حاجی این چیپ میکرون (یا Micron) قضیه اش چیه؟

از کجا بفهمیم چیپ رم چیه؟
همه میکرون (Micron) ها از همه غیر میکرون (Micron) ها بهترن؟

Overclocker
18-01-09, 23:28
حاجی این چیپ میکرون (یا Micron) قضیه اش چیه؟

از کجا بفهمیم چیپ رم چیه؟
همه میکرون (Micron) ها از همه غیر میکرون (Micron) ها بهترن؟

آرمان چیز میزنی ها !!! یا مارو گرفتی ؟؟ :1. (27):

:love:

skoy
18-01-09, 23:38
رم های دمیناتور گرونند و خوب مچ نمیشند کلا کرسیر اینطوره !!!

در کل طلبه ی زیادی نداره .

کروشیال زرد رنگ قراره دستم بیاد واسه تست اگر میتونی یه یکی 2 روزی صبر کن تا نتایج رو بهت اعلام کنم ( شاید یک تاپیک واسش زدم )

میشه نام دقیق این زرد رنگ ها رو بنویسید تا منم یه سرچی تو نت راجه بهشون بکنم.

والا من بعضی اوقات واقعا گیج میشم. تو فروم های خارجی هم که میخونم می بینم نظرات متفاوته. تعریف gskill رو هم کرده بودن بعضیا.

Overclocker
18-01-09, 23:40
Curosial Ballstix 1066 2GB Dual channel

چیپش امکان داره یکی از این 3 تا باشه :

مایکرون :

D9GMH
D9GKX
D9GCT

Stream
18-01-09, 23:47
آرمان چیز میزنی ها !!! یا مارو گرفتی ؟؟ :1. (27):

:love:

سوال پیش اومد!

اگه جواب بدی که ممنون می شیم.

Overclocker
18-01-09, 23:53
سوال پیش اومد!

اگه جواب بدی که ممنون می شیم.

می شیم ؟؟؟

چند نفرید دست به یکی کردین مارو سر کار بزارید ؟؟؟ :1. (27):

نه هر چیپ مایکرونی بدرد نمیخوره فقط این 3 تا از بهترین های چیپ های مایکرون تو اورکلاک هست اینجور که بررسی ها نشون میدن

D9GMH ، D9GKX ، D9GCT

mohammad1985
18-01-09, 23:55
دوست عزیز در رندرینگ های حرفه ای حرف اول رو سی پی یو و مقدار رم میزنه اگه بتونی شما سعی کن سی پی یو قویتری از Q6600 بگیری که خیلی به کارت کمک می کنه در ضمن هر چه رم بیشتر بهتر توجه داشته باشید که مقدار بیشتر رم از مقدار رم کمتر با فرکانس بیشتر بهتر جواب میده اینا نتایج تجربه شخصی هست . در ضمن کارت گرافیک هم تقریبا این وسط بی تاثیر هست .

Overclocker
18-01-09, 23:59
دوست عزیز در رندرینگ های حرفه ای حرف اول رو سی پی یو و مقدار رم میزنه اگه بتونی شما سعی کن سی پی یو قویتری از Q6600 بگیری که خیلی به کارت کمک می کنه در ضمن هر چه رم بیشتر بهتر توجه داشته باشید که مقدار بیشتر رم از مقدار رم کمتر با فرکانس بیشتر بهتر جواب میده اینا نتایج تجربه شخصی هست . در ضمن کارت گرافیک هم تقریبا این وسط بی تاثیر هست .

قراره CPU شون که Q6600 شده رو اورکلاک کنند حداقل تا 3.00 اینجور که خودشون گفتند ولی اگر دیفالت استفاده میکنند من Q9550 رو واسه این کار انتخاب میکنم .

و بعضی وقتها یک حجم مثلا 2 گیگ کافیه و باید سرعت رو نیز افزایش داد برای بهبود کارایی سیستم ! .

AMD>INTEL
19-01-09, 00:08
شركتهاي چيپ سازي ديگه هم هستند. elpidia و سامسونگ
چيپ ميكرون عاليه . ولي يكمدلخاصش براي اوركلاكمناسبه .

skoy
19-01-09, 00:10

حق با شماست. ولی خب من فعلا تو کار سه بعدی تازه کارم و cpu های قویتر گرونتر در میان و من در اول راه نمیخوام یه سیستم خیلی قوی بگیرم. i7 ها هم که تو راهند و شاید بازم مجبور شم کلا سیستمو عوض کنم برا همین زیاد هزینه کردن الان شاید خیلی عاقلانه نباشه برام.
رم هم به نظر شما یعنی 4gb کمه؟

Stream
19-01-09, 00:13
می شیم ؟؟؟

چند نفرید دست به یکی کردین مارو سر کار بزارید ؟؟؟ :1. (27):

نه هر چیپ مایکرونی بدرد نمیخوره فقط این 3 تا از بهترین های چیپ های مایکرون تو اورکلاک هست اینجور که بررسی ها نشون میدن

D9GMH ، D9GKX ، D9GCT

تعدادی هستیم که در تلاشیم پاسخی برای سوالاتمان پیدا کنیم!

حالا از کجا میشه فهمید کدوم رم چیپش چیه؟ (سوال اصلی این بود..!)
الان من Crucial Ballistix بخرم کدوم یکی از این سه تاس؟
کدوم باشه بهتره؟!

این چیپ ها توی بقیه برندها هم پیدا میشه؟

Overclocker
19-01-09, 00:17
تعدادی هستیم که در تلاشیم پاسخی برای سوالاتمان پیدا کنیم!

حالا از کجا میشه فهمید کدوم رم چیپش چیه؟ (سوال اصلی این بود..!)
الان من Crucial Ballistix بخرم کدوم یکی از این سه تاس؟
کدوم باشه بهتره؟!

این چیپ ها توی بقیه برندها هم پیدا میشه؟

خیلی آسون هیت سینک رم رو جدا میکنیم و مدل چیپ رو میبینیم :whistle:

D9GMH عالیه و بعدش D9GKX :wink:

بله ، در مدل های خاص هر برندی یافت میشود .

skoy
19-01-09, 00:37
Curosial Ballstix 1066 2GB Dual channel

چیپش امکان داره یکی از این 3 تا باشه :

مایکرون :

D9GMH
D9GKX
D9GCT

مثل اینکه سیاه ها tracer هستن ولی زرد ها نه. قیمت Ballistix Tracer ها که نزدیک dominator ها هست تقریبا. تو خود سایت crucial که تو قسمت نظرات مشتریان زرد ها خیلی بد گفته بودن ملت ازش. (Only the registered members can see the link) (چه جالب که نظراتشون رو پاک نکرده بودن!) ولی یه چیز مشترک که من چند جا خوندم این بود که این رم ها بعضی یاشون عمر چند ماهه دارن و زود از کار می افتن. وضع گارانتی شون تو ایران چطوره؟

Overclocker
19-01-09, 08:48
مثل اینکه سیاه ها tracer هستن ولی زرد ها نه. قیمت Ballistix Tracer ها که نزدیک dominator ها هست تقریبا. تو خود سایت crucial که تو قسمت نظرات مشتریان زرد ها خیلی بد گفته بودن ملت ازش. (Only the registered members can see the link) (چه جالب که نظراتشون رو پاک نکرده بودن!) ولی یه چیز مشترک که من چند جا خوندم این بود که این رم ها بعضی یاشون عمر چند ماهه دارن و زود از کار می افتن. وضع گارانتی شون تو ایران چطوره؟

گارانتیش که خوبه ( آلبالو کامپیوتر )

میشه اون قسمتی که ازش بد گفتن رو نقل قول کنی ؟؟؟!!!

از لحاظ فنی Tracer فرقش با مدل زرد رنگش فکر میکنم به جزء رنگ مشکی و داشتن LED هیچ تفاوت دیگری نداره !!!

چون چیپ هاشون که یکیه ولتاژ های دیفالتشون هم تو 1066 هر دو یکیه دیگه چیزی ندیدم داشته باشه که اونیکی نداشته باشه !

البته این نظریه من هست شاید واقعا با هم تفاوت داشته باشند شاید هم نه !!!

به هر حال رمهای خوبی به نظر میرسند ! اینجا (Only the registered members can see the link)مدل زرد رنگ رو بررسی کرده مدل مشکی هم اینجا (Only the registered members can see the link).

Stream
19-01-09, 08:58
به هر حال رمهای خوبی به نظر میرسند ! اینجا (Only the registered members can see the link)مدل زرد رنگ رو بررسی کرده مدل مشکی هم اینجا (Only the registered members can see the link).

استاد یک سوال!
این Review ها چرا مال یکی دو سال پیش هستن؟ جدیدا کسی این رمها رو Review نکرده؟

ViViD
19-01-09, 09:41
استاد یک سوال!
این Review ها چرا مال یکی دو سال پیش هستن؟ جدیدا کسی این رمها رو Review نکرده؟

منم زیاد گشتم اما جدیداً دیگه کسی مصرف کمتر داره این رمها رو مردم جهان مخصوصاً کسانی که وقتشون رو به گرفتن تست میگذروندند الان مشغول تست رمهای جدید 3 کانال و ... هستند:1. (26):

skoy
19-01-09, 11:34
گارانتیش که خوبه ( آلبالو کامپیوتر )

میشه اون قسمتی که ازش بد گفتن رو نقل قول کنی ؟؟؟!!!

مثلا اینجا (Only the registered members can see the link) جمعیت ناراضیاش زیاده

یا تو همین لینکی که تو پست قبل دادم و واسه سایت رسمیه crucial هست تو قسمت customer review.

یا یه پست تو اینجا (Only the registered members can see the link) یا اینجا (Only the registered members can see the link) یا اینجا (Only the registered members can see the link) یا اینجا (Only the registered members can see the link)

skoy
19-01-09, 12:22
راستی این رم های geil 1066 چطورن؟ خوب، بد؟

Overclocker
19-01-09, 15:18
رمهای ژل تنها معایبی که دارند این هست که با مادربرد های اسوس باگ ولتاژی دارن ( اینطور که من کشف کردم ) .

من سری آلترا پلاسش رو داشتم 1066 رو با 1.8 ولت پایدار میکرد و اورکلاکش هم 1111 رو با همون 1.8 ولت بازم پایدار بود ولی از این بالاتر دیگه با 1.8 ولت سیستم بوت نمیشد { با هر ولتاژ دیگه ای هم سیستم بوت نمیشد } ، ( مثلا 1200 ) !!!

بلک دراگون 800 هم داشتم که 1066 رو با 1.8 ولت پایدار میکرد :1. (27)::1. (27):

ما که نفهمیدیم قضیه چیه !! فقط فکر میکنم ولتاژی که تو بایوس ست میکنم واقعا ست نمیشه !

ولی در کل کروشیال عالیه چون اور خوبی داره و ارزون تر هست نسبت به رقبا ( مثلا OCZ Reaper HPC رو همون سایتی که مدل زرد رنگ کروشیال رو تست کرده بود تونسته بود با 2.35 ولت 1156 رو پایدار کنه !!!!!)

mohammad1985
20-01-09, 23:54
skoy (Only the registered members can see the link) دوست عزیز بله 4 گیگ برای اول کار عالیه ولی برای کارهای حرفه ای بچه بازیه !

tohid63
21-01-09, 14:50
به نظر من همونطور که اقا حسینم تایید میکنند و خواهند کرد کینگ مکس رم فوقالعاده ای !!!!!!!

مگه نه حسین جون ؟؟ فقط یه کم گرونه !!!!:lol::1. (38):