PDA

مشاهده نسخه کامل : biostar tp45 یا asus p5q

skoy
18-01-09, 12:54
سلام

من می خوام یه سیستم برای کار با نرم افزار های سه بعدی (مثل مایا) بگیرم ولی چون هنوز خیلی حرفه ای نیستم یه سیستم متوسط می خوام باشه.
الان بین مادربرد هایی که در نام تاپیک بهشون اشاره کردم شک دارم. کدوم بهترن به نظر شما واسه اورکلاک و سیستمی که میخواد کار رندر کنه؟

Overclocker
18-01-09, 13:52
سلام

من می خوام یه سیستم برای کار با نرم افزار های سه بعدی (مثل مایا) بگیرم ولی چون هنوز خیلی حرفه ای نیستم یه سیستم متوسط می خوام باشه.
الان بین مادربرد هایی که در نام تاپیک بهشون اشاره کردم شک دارم. کدوم بهترن به نظر شما واسه اورکلاک و سیستمی که میخواد کار رندر کنه؟

به نظر من اسم بایو استار رو هم نیار !!!

ما فکر نمیکنم 10 تا بیشتر از این مین ها آوردیم همشون مرجوع میشند یا مشتری ازشون راضی نیست !!!

مخصوصا کارت گرافیک بایوستار :1. (27): 2 تا میفروشیم 3 تا بر میگرده :1. (2):

به نظر من Asus P5Q Pro هم عالیه هم ارزون هست اگر بازم بالاتر میخواهید میتونید Asus P5Q-E و باز بالاتر P5Q Deluxe بگیرید .

در ضمن Asus P5Q هم جواب کار شمارو میده .

Moein
18-01-09, 14:28
سلام

حالا شما بگو تا چه حد می خوای هزینه کنی و کارایی که می خوای از این سیستم بگیری چی هست ایا اور کلاک می خوای بکنی؟!؟

skoy
18-01-09, 15:22
حالا شما بگو تا چه حد می خوای هزینه کنی و کارایی که می خوای از این سیستم بگیری چی هست ایا اور کلاک می خوای بکنی؟!؟

بله اورکلاک میخوام بکنم.
همونطور که اشاره کردم برای کار و رندر با مایا و zbrush.
و حدود 140- 150 تومن.

Overclocker
18-01-09, 15:59
بله اورکلاک میخوام بکنم.
همونطور که اشاره کردم برای کار و رندر با مایا و zbrush.
و حدود 140- 150 تومن.

در چه حد میخوای اور کنی ؟؟؟

skoy
18-01-09, 16:07
در چه حد میخوای اور کنی ؟؟؟

چون خیلی از اوقات کار رندرینگ کار زمان بری هست و من شنیدم سیستمی که اور زیادی شده باشه اگه مدت زمان طولانی روشن بمونه و مشغول به کار سنگینی مثل رندرینگ بشه ممکنه عمر قطعاتش کوتاه تر بشه احتمالا خیلی زیاد اور نخواهم کرد. در یه حد safe.

ولی خب می دونید من تو سایت xbitlabs.com خوندم که هم biostar tp45 و هم asus p5q با اور 4 هسته ای ها مشکل دارن. (منم می خوام cpu رو q6600 بگیرم.)

Overclocker
18-01-09, 16:13
چون خیلی از اوقات کار رندرینگ کار زمان بری هست و من شنیدم سیستمی که اور زیادی شده باشه اگه مدت زمان طولانی روشن بمونه و مشغول به کار سنگینی مثل رندرینگ بشه ممکنه عمر قطعاتش کوتاه تر بشه احتمالا خیلی زیاد اور نخواهم کرد. در یه حد safe.

ولی خب می دونید من تو سایت xbitlabs.com خوندم که هم biostar tp45 و هم asus p5q با اور 4 هسته ای ها مشکل دارن. (منم می خوام cpu رو q6600 بگیرم.)

من نه تا حالا تست کردم نه جایی دیدم که اینو گفته باشه نه کسی بهم اینو گفته :1. (38):

ولی اگر میخوای Q6600 رو اور کنی من بهت P5Q-Pro رو پیشنهاد میدم و میتونی نهایتا با یک کولر 60 هزار تومانی اونو تا فرکانس 3.60 اور کنی و با فن معمولی خودش اصلا نمیتونی :1. (40): با فن 20 الی 35 تومانی تا 3.00 میشه روش حساب کرد .

ViViD
18-01-09, 16:15
نه مشکل ندارند البته تا میزانی که شما میخواهی مشکلی ندارند اما وقتی بالاتر بخواهی اور 4 هسته ای خیلی سخت میشه
برای ما که اور 4 هسته ای آسون نیست
ولی بیواستار مخصوصاً Tpower I45 حدود 160 برد جهانی هست که رکوردار FSB هم هست پس فکر نمیکنم زیاد هم گزینه بدی باشه نسبت به قیمتش

skoy
18-01-09, 16:16
من نه تا حالا تست کردم نه جایی دیدم که اینو گفته باشه نه کسی بهم اینو گفته :1. (38):

ولی اگر میخوای Q6600 رو اور کنی من بهت P5Q-Pro رو پیشنهاد میدم و میتونی نهایتا با یک کولر 60 هزار تومانی اونو تا فرکانس 3.60 اور کنی و با فن معمولی خودش اصلا نمیتونی :1. (40): با فن 20 الی 35 تومانی تا 3.00 میشه روش حساب کرد .

p5qe چطور؟ چون شنیدم اورش بهتره. اونم با فن خودش نمیشه و کولر میخواد؟

Overclocker
18-01-09, 16:20

Q6600 یک CPU داغی هست چون 65 نانو متر هست و 4 هسته ای !!!

با فن خودش احتمال داره تا 3.00 بشه بردش فقط باید تست دما گرفت !

P5Q-E به نظر من خیلی عالیه ولی اونقدر فرق نداره با Q - Pro !!!

اگر مشکلت فن هست من یک فنی بهت پیشنهاد میدم که تا 3.00 میتونی روش حساب باز کنی ! با قیمت زیر 10 هزار تومان .

skoy
18-01-09, 16:26
Q6600 یک CPU داغی هست چون 65 نانو متر هست و 4 هسته ای !!!

با فن خودش احتمال داره تا 3.00 بشه بردش فقط باید تست دما گرفت !

P5Q-E به نظر من خیلی عالیه ولی اونقدر فرق نداره با Q - Pro !!!

اگر مشکلت فن هست من یک فنی بهت پیشنهاد میدم که تا 3.00 میتونی روش حساب باز کنی ! با قیمت زیر 10 هزار تومان .

میشه هم اون فنی که تا 3.00 میشه و هم اون کولری که تا 3.60 میشه رو معرفی کنید؟

در ضمن من منبع تغذیه برای این پردازنده و مادربرد چی بگیرم؟

Mahdi_Moosavi
18-01-09, 16:30

P5Q-E مادربورد ، بسیار خوبیه . از نظر ساختمان تغذیه توان پردازنده ، و امکانات Bios نسبت به قیمتش ( 160 تومان ) ارزش داره به p5Q Pro ترجیحش بدی .

ضمنا اورکلاک ( اعم از پردازنده و رم ) با مادربورد های ASUS ، خیلی راحت تر از مادربوردهای Biostar هست . در کل نظر شخصی بنده اینه که ASUS P5Q-E انتخاب بهتریه برای شما .

Overclocker
18-01-09, 16:30
میشه هم اون فنی که تا 3.00 میشه و هم اون کولری که تا 3.60 میشه رو معرفی کنید؟

در ضمن من منبع تغذیه برای این پردازنده و مادربرد چی بگیرم؟

کولری که ارزون بود رو نه چون هیچ عکسی و لینکی در نت ازش نیست !!!

دومی Zerotherm NV 120

لیست کامل قطعات سیستم به غیر از مادربرد و CPU رو بدید تا پاور مورد نیاز رو محاسبه کنم .

Labyrinth
18-01-09, 20:38
P5Q-E مادربورد ، بسیار خوبیه . از نظر ساختمان تغذیه توان پردازنده ، و امکانات Bios نسبت به قیمتش ( 160 تومان ) ارزش داره به p5Q Pro ترجیحش بدی .

ضمنا اورکلاک ( اعم از پردازنده و رم ) با مادربورد های ASUS ، خیلی راحت تر از مادربوردهای Biostar هست . در کل نظر شخصی بنده اینه که ASUS P5Q-E انتخاب بهتریه برای شما .

مهدی جان بایوس بایوستار هم شبیه ایسوزه آنچنان فرقی با هم نداره

قابل توجه حسین عزیز دمای پردازنده Q6600 در حالت اورکلاک در فرکانس 3.4 با هایپر 212 حدودا 55 درجه توی حالت لود هست پس نگو دماش بالاست :wink:

موفق باشید

Overclocker
18-01-09, 22:57

قابل توجه حسین عزیز دمای پردازنده Q6600 در حالت اورکلاک در فرکانس 3.4 با هایپر 212 حدودا 55 درجه توی حالت لود هست پس نگو دماش بالاست :wink:

موفق باشید

امیر جان همچین با حس میگی قابل توجه حسین انگار من تا حالا Q6600 و هایپر 212 نداشتم !!! :love:

هر دوشونو با هم داشتم تو 3.60 میشد کتری گزاشت به جای فن و باهاش آب جوش آورد !!!:1. (38):

من با هایپر 212 و Q6600 که تا 3.60 رفته بود مکس تمپم 60 بالاتر میرفت :1. (27):

و بایوس بایوستار هم اصلا 1 % هم شبیه اسوس نیست !!! من مدل چیپ P35 شو دیدم مثل گیگا بود شاید P45 اش فرق کنه ! حالا دیدی خودت امیر ؟

Stream
18-01-09, 23:09
یک سوال!

این بایوس مثل هم بودن یعنی قیافه بایوسشون مثل همدیگه است؟!

Overclocker
18-01-09, 23:18
یک سوال!

این بایوس مثل هم بودن یعنی قیافه بایوسشون مثل همدیگه است؟!

نیدونم :1. (38): من که اینجور برداشت کردم !

Mahdi_Moosavi
18-01-09, 23:21

موفق باشید

والا بارها دیدم که تنظیمات AUTO با این مینبورد ، مثل بایوس ASUS کار نمیده ، میشه گفت ، یکی از بدترین تنظیمات انتخاب میشه ! امکاناتش خوبه ، ولی منظور اصلی اینکه مثل ASUS برای افراد تازه کار ، به قول معروف هلو برو تو گلو نیست .

Labyrinth
19-01-09, 08:07
من گفتم شبیه نگفتم یکی هست یعنی اگر بایوس ایسوز رو تنظیماتش رو دیده باشی توی این هم یچیزی توی همین مایه هاست هرچند که توی تست ها بازده خوبی نداره و فقط به درد رکورد زدن میخوره :1. (38):

در کل این نیز بگذرد :wink: