PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد خرید مادربورد خوب ارزون

v_civil
16-01-09, 20:46
سلام
من میخام یه سیستم ببندم. هیچی هم حالیم نیست!
به من گفتن اینا رو ببند:

MB : ECS G31t-m---45T
Cpu : Intel E5200----80T
RAM : patriot 2*1GB BUS800 (blue) ------26T
HARD : Seegate 500GIG---58T
vga : Onboard Video Chipset:Intel GMA 3100

کارم هم اینترنت و فیلم نگاه کردن و سالی یه بار هم فیفا بازی کردنه.
همه قطعات رو بعدا میشه ارتقا داد و ... ولی مادربورد رو فکر نمیکنم!
به نظرتون میصرفه بیشتر هزینه کنم برای مادربورد گرونتر؟
زیاد اهل سیستم عوض کردن نیستم.میخام جوری باشه که با همین قیمت کم تا چند سال پاسخ گو باشه!
چه مادربورد دیگری رو به جای این توصیه میکنید؟
تو همین رنج؟
=======
تفاوت مادربورد های گرونتر با این مدل در چیه؟ اونا چیکار میکنن که این نمیتونه انجام بده؟
لطفا ساده توضیح بدید!
ممنون:give_rose:

AMD>INTEL
16-01-09, 22:55
نظر من اينا هست
cpu AMD ATHLON 64 X2 6000
MAIN BIOSTAR 780G
RAM 2*1GB ADATA
HARD 500GB SAMSUNG
VGA ONBOARD ATI 3200

v_civil
16-01-09, 23:12
با همون مشخصات قبلی چه مادربوردی پیشنهاد میکنید؟ترجیحا گرافیک آنبورد هم داشته باشه
اینتل بهتر از ای ام دی نیست ؟

Computex
17-01-09, 08:54
برای کارهای مالتی مدیا در حال حاضر AMD بهترین انتخاب هست. چرا که معمولا انتظاری که از این سیستم ها می رود، بوت شدن سریع ویندوز ، اجرای سریع برنامه ها و از این قبیل است و در تمام این موارد AMD هم به صرفه تر و هم سریع تر می باشد.

به همین دلیل منم به شما AMD رو پیشنهاد می کنم. (همون Athlon X2 6000 یا کمی ارزان تر Athlon X2 5200 )
نیازی به هزینه زیاد برای مادربورد نیست به دلیل اینکه مادربوردهای گران قیمت تر امکاناتی همچون اتصال چند هارد دیسک ، قابلیت های Overclocking ، اتصال دو کارت گرافیک و... را فراهم می کنند که در اکثر موارد برای کاربران خانگی بدون استفاده می ماند.

به هر حال اگر خواستید همان اینتل بردارید، مادربورد عنوان شده با گرافیک GMA 3100 کارایی چندان جالبی در بازی ندارد. به همین دلیل مادربوردی را انتخاب کنید که از چیپ G43 استفاده کند. چیپ G43 با گرافیک GMA4500 کارایی بالاتری را در بازی ها برای شما به نمایش می گذارد.

v_civil
17-01-09, 09:59
برای کارهای مالتی مدیا در حال حاضر AMD بهترین انتخاب هست. چرا که معمولا انتظاری که از این سیستم ها می رود، بوت شدن سریع ویندوز ، اجرای سریع برنامه ها و از این قبیل است و در تمام این موارد AMD هم به صرفه تر و هم سریع تر می باشد.

به همین دلیل منم به شما AMD رو پیشنهاد می کنم. (همون Athlon X2 6000 یا کمی ارزان تر Athlon X2 5200 )
نیازی به هزینه زیاد برای مادربورد نیست به دلیل اینکه مادربوردهای گران قیمت تر امکاناتی همچون اتصال چند هارد دیسک ، قابلیت های Overclocking ، اتصال دو کارت گرافیک و... را فراهم می کنند که در اکثر موارد برای کاربران خانگی بدون استفاده می ماند.

به هر حال اگر خواستید همان اینتل بردارید، مادربورد عنوان شده با گرافیک GMA 3100 کارایی چندان جالبی در بازی ندارد. به همین دلیل مادربوردی را انتخاب کنید که از چیپ G43 استفاده کند. چیپ G43 با گرافیک GMA4500 کارایی بالاتری را در بازی ها برای شما به نمایش می گذارد.

بی نهایت ممنون.
چون من کار خاصی نمیخام انجام بدم همون اینتل رو ور میدارم که سی پی یوش 80 تومنه.
مادربورد هم یه مثال از چیپ g43 میزنید که برم بخرمش؟
با همین گرافیک آنبورد که گفتید.قیمتش هم پایین باشه.(یعنی صرفه اقتصادی داشته باشه!)
ممنون بازم از توضیح واضخ و دقیقتون:11():
ویرایش: ایسوز همچین مدلی نداره با قیمت پایین ؟
آخه شنیدم الیت گروپ جزو بدترینها هستن! البته من فقط شنیدم!

v_civil
17-01-09, 15:57
Biostar GF7100P-M7S چطوره؟

Only the registered members can see the link
یا این؟
Mainboard Biostar GF7050V-M7

قیمتاشون رو زده اولی 62 تومن و دومی 50 تومن.
گرافیکشون 7100 هست!
به e5200 اینتل میخورن؟
چه فرقی با هم دارن؟

v_civil
18-01-09, 14:51
سلام
motherboard esc g31 t-m7 انتخاب نهاییم شد.امیدوارم خوب باشه و گیرم هم بیاد!
تا چند تا هارد یا قطعاتی مثل dvd اینا میشه روش وصل کرد ؟

انتخاب نهایی سیستم:
mb: ESC G31T-M....45t
Cpu : Intel e5200----80t
ram : Patriot 2*1gb bus800 (blue) ------26t
hard : Western 500gig---60t
power: Green 380a------30t
vga: 8600...35t (کار کرده)
dvd wr : Pioneer s16fxb....38t

v_civil
18-01-09, 19:19
می ارزه 35 تومن بیشتر پول بدم مادربورد Asarock P43twins 1600 رو به جای esc g31tm7 بخرم؟
مشخصاتش:

قصد اورکلاک و این جور کارا هم ندارم.

murizaki_2000
18-01-09, 21:50
مسلما" همين طوره ...... اگر مشكلي نداريد حتما" اين كار رو بكنيد !!!!:yes:

AMD>INTEL
18-01-09, 23:18
يك نكته هم هست قدرت گرافيكهاي آنبرد amd قابل قياس با اينتل نيست .

AMD>INTEL
18-01-09, 23:23

v_civil
19-01-09, 00:11
يك نكته هم هست قدرت گرافيكهاي آنبرد amd قابل قياس با اينتل نيست .

خب لطف میکنید یه مثال بزنید از مادربورد تو این سری (گرافیک آنبورد) و cpu مخصوصش رو هم بگید ؟
قیمت مجوع زیر 130 تومن بشه.
معدل گرافیکش رو هم تو گرافیکهای معمولی بگید ممنون میشم

v_civil
19-01-09, 01:06
این سیستم ای ام دی چطوره برای من ؟
AM2 - ATHLON 64 Bit X2 Dual Core 5200+
مادربورد هم ASUS - M2N68-AM

این دو تا سریعتر هستن و بهتر واسه من که فقط کاربردم فیلم و اینترنت و دانلوده و سرعت میخام یا همون سیستم اینتل 5200 و جی31 ؟
چون این دو تا حدودا 140 در میان. فقط نمیدونم این مدل از ایسوز گرافیک آنبورد داره یا نه؟

Computex
19-01-09, 15:08
بله دوست عزیز این سیستمی را که نوشته اید برای کاربردهای مالتی مدیا بسیار سریع تر از اینتل عمل می کنه (همونطور که گفتم سرعت بوت بالا ، اجرای سریع برنامه ها و سایر کارهای مالتی مدیا) و اصولا اینتل قدرت بیشتری در انجام کارهای محاسباتی ، نرم افزارهای مهندسی و.... دارد و نمی تواند در مواردی که شما عنوان کردید سریع عمل کند (و این رو حداقل خودم تجربه کردم).

به همین دلیل منم پیشنهاد می کنم همین AMD رو بردارید که در اینجور کارها بسیار باصرفه تر می باشد و همونطور که گفته شد تراشه های گرافیکی مجتمع (OnBoard ) ای ام دی قوی تر از اینتل می باشد.

در رابطه با مادر بورد من M3A78-EH (Only the registered members can see the link) را پیشنهاد می کنم ولی شما هم باز پرس و سوال کن چون من آشنایی زیادی با مادربورهای AMD ندارم ولی در کل این مادربورد امکاناتش بیشتر از اونی هست که شما معرفی کردید.

v_civil
19-01-09, 16:21
تصمیم به خرید m.b: Asarock p43twins 1600....79t گرفتم. به خاطر امکاناتش مثل:
1- قابليت اوركلاك بيشتر چون تنظيم ولت و ... داره
2- ساپورت رم DDR2-1066
3- ساپورت رم DDR3
4- 6 خروجي براي صدا
5 - خروجي صداي ديجيتال SPDIF
6- پورت ساتاي اكسترنال
7 - اسلات گرافيك PCI-Express 2.0
8- يك اسلات بيشتر PCI
9- دو اسلات بيشتر PCI-Express

reza76622201
20-01-09, 10:41
تصمیم به خرید m.b: Asarock p43twins 1600....79t گرفتم. به خاطر امکاناتش مثل:
1- قابليت اوركلاك بيشتر چون تنظيم ولت و ... داره
2- ساپورت رم DDR2-1066
3- ساپورت رم DDR3
4- 6 خروجي براي صدا
5 - خروجي صداي ديجيتال SPDIF
6- پورت ساتاي اكسترنال
7 - اسلات گرافيك PCI-Express 2.0
8- يك اسلات بيشتر PCI
9- دو اسلات بيشتر PCI-Express

دوست عزيز ، شما با پول يه بنز مي توني چند تا Hyundai Azera بخري ، شايد Hyundai Azera سريعتر هم باشه. اما بنز از نظر كيفيت و جنسو پريب اطمينان چيز ديگست.
به نظر من كاملا داري اشتباه مي كني. مادربوردي كه مي گي از نظر برند جهاني و كيفيت و ضريب اطمينان نسبت به معادل Asus و Gigabyte اصلا قابل قياس نيست. من توي يكي از ارگانهاي دولتي كه بيش از 10000 رايانه داره مشغولم و اگه بدوني وضعيت مادربوردهاي Asrock چقدر وخيمه(از اون بدتر Mercury) اصلا سراغش نمي رفتي.
از قديم گفتن هيچ ارزوني بي علت نيست و هيچ گروني هم بي حكمت نيست.
به نظر من گول امكانات اضافي Asrock رو نخور و از برند Asus و گيگابايت مادربورد تهيه كن.

v_civil
20-01-09, 11:06
من هر چی بیشتر روی مادربورد تحقیق میکنم گیج تر میشم!
روی بقیه قطعات زیاد مشکلی نبود.تقریبا همه یه چیزی میگفتن . ولی مادربورد نه!
من اول میخاستم g31 t m7 الیت گروپ رو بگیرم. ولی الان یه کارت گرافیک 8600 گرفتم و به گرافیک آنبورد احتیاجی ندارم. چیپ p43 میگفتن و میگن! از 31 بهتره که منطقی هم هست. اون جی 31 قیمتش 45 تومن بود.
الان تصمیم گرفتم 80 هزینه کنم برای مادربوردی که تا چندین سال ساپورتم کنه!
شما یه مادربورد 80 تومنی که ddr3 رو هم برای آینده ساپورت کنه و امکانات اون مادربورد بالا هم داشته باشه معرفی کنید از یه برند خوب که خودتون میدونید ممنون میشم.واقعا ممنون میشما !
چون همش دارم گیج و گیج تر میشم. شنیدم ایسوز خوبهاش قیمتش بالای 100 تومن هست که برام زیاده.
cpu من e5200 هست.(یعنی قراره باشه!)
ممنون میشم راهنمایی کنید.

reza76622201
20-01-09, 13:01
من هر چی بیشتر روی مادربورد تحقیق میکنم گیج تر میشم!
روی بقیه قطعات زیاد مشکلی نبود.تقریبا همه یه چیزی میگفتن . ولی مادربورد نه!
من اول میخاستم g31 t m7 الیت گروپ رو بگیرم. ولی الان یه کارت گرافیک 8600 گرفتم و به گرافیک آنبورد احتیاجی ندارم. چیپ p43 میگفتن و میگن! از 31 بهتره که منطقی هم هست. اون جی 31 قیمتش 45 تومن بود.
الان تصمیم گرفتم 80 هزینه کنم برای مادربوردی که تا چندین سال ساپورتم کنه!
شما یه مادربورد 80 تومنی که ddr3 رو هم برای آینده ساپورت کنه و امکانات اون مادربورد بالا هم داشته باشه معرفی کنید از یه برند خوب که خودتون میدونید ممنون میشم.واقعا ممنون میشما !
چون همش دارم گیج و گیج تر میشم. شنیدم ایسوز خوبهاش قیمتش بالای 100 تومن هست که برام زیاده.
cpu من e5200 هست.(یعنی قراره باشه!)
ممنون میشم راهنمایی کنید.
دوست عزيز ، همين الان پردازنده هاي Intel Core i7 وارد بازار شده اند كه مادربوردهاش بالاي 350000 تومان هست. اونوقت شما مي خواي يه مادربورد 80000 توماني بخري كه تا چند سال ساپورتت كنه!!! شما فكر كردي اگه پول بيخود بدي و RAM DDR3 بخري اين باعث مي شه كه ديگه تا مدتها نخواي سيستمت رو عوض كني!؟
جهت اطلاع شما بگم كه RAM DDR3 هاي فعلي از نظر Lateny Time و كلا تايمينگ هنوز از DDR2 ها عقب هستند. قيمتهاي گزافي هم دارن. ضمنا چيپ ست مادربورد و پردازنده شما اگر با DDR3 هم سرعت نباشه هيچ لطفي نداره كه پول زيادي بديد.
نهايتا مطمئن باشيد هر مادربورد DDR3 بخريد كه DDR2 هم ساپورت كنه ، اگر يه زماني هم روش DDR3 بزاريد به هيچ وجه كارآيي واقعي DDR3 رو نخواهيد ديد(حتي اگر پردازنده شما باسش با DDR3 يكي باشه بازم از تمام كارآيي رم استفاده نمي شه)
چيپ Intel P43 بر اساس اظهار خود سايت اينتل(توي سايت Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) مي تونين ببينين) ماكزيمم براي باس 800 رم و 1066 پردازنده طراحي شده. مادربورد Intel DP43TF (مال خودمم همينه) نمونه بارزي از استاندارد اين چيپه(اجازه اوركلاك نمي ده). اما Gigabyte و Asus تونستن با تكنيكهاي ويژه و تبحر خاصي كه در توليد مادربورد دارن اومدن و اين قابليت رو براي پردازنده تا باس 1333 (در حالت عادي) و 1066 رم (در حالت عادي) تغيير دادن و واقعا بدون مشكل هم كار مي كنه و جواب مي ده.
حالا شركت Asrock كه من اصلا قبولش ندارم (در پست قبليم توضيح دادم) و از نظر برند در جهان اصلا قابل قياس با ايسوس و گيگابايت نيست اومده و اصلا سري رم DDR3 به اين چيپ خورونده!!! مطمئنا يك مبدل گذاشته و فركانس رو به نزديكيهاي DDR2 كاهش داده. اصلا اين شركت در برابر Asus و Gigabyte حرفي واسه گفتن نداره. فقط اين فروشندگان هستن كه بخاطر سود بيشتري كه كه اين شركت جهت راه اندازي اين محصول در بازار بهشون ميده ، روي اين مارك و صرفا امكانات بيشترش تبليغ مي كنن.
بازم هر جور خودتون صلاح مي دونين.
اينو بدونيد وقتي RAM DDR3 قيمتش پايين مياد و بورس ميشه كه سري Core i7 بورس بشه و ارزون بشه و اون موقع اگه بخواين آپگريد كنين بايد بخاطر سوكت پردازنده ، مادربوردتونو عوض كنين. پس فعلا مادربورد DDR3 كارآيي نداره. اصلا من تضمين مي كنم كه مادربورد به درد بخور زير 100000 تومان اصلا پيدا نخواهيد كرد.
من بازم به شما GA EP31DS3-L رو پيشنهاد مي كنم كه قيمتشم 89000 تومانه.

v_civil
20-01-09, 13:11

این جای زرد و قرمز پایین عکس چیه ؟ جفتش مال ddr2 هست دیگه؟
یعنی تا 4 تا رم رو ساپورت میکنه دیگه ؟
امکانات خاصی نداره ؟
ارزش این هزینه رو داره ؟(GA EP31DS3L P31 775 FSB1333 ATX 4DR1066 PCIE GL ::.. )

reza76622201
20-01-09, 14:14
آره جفتش واسه RAM DDR2 هست. اين رنكها نشون دهنده خاصيت Dual Channel هست و بايد زوج رمهاي هم حجم و هم فركانس(و ترجيحا هم مارك) توي ماژولهاي هم رنگ گذاشته بشن تا سرعت كار با RAM تقريبا 5/1 برابر بشه.مثلا دو تا يك گيگ بزاري توي اسلاتهاي زرد رنگ. اينم لينكش:

چند تاشو برات توضيح مختصر مي دم:
Dynamic Energy Saver Advanced
اين مادربورد بسته به توان مورد نياز قطعات ، مصرف برق رو به حداقل مي رسونه و در مواقعي كه قطعات كار خاصي انجام نمي دن برق اونارو به حداقل مي رسونه تا در مصرف صرفه جويي بشه.
The Industry's Leading All-Solid Capacitor motherboard Design
به علت بكاررفتن خازنهاي گرانتر جامد ، عمر اين مادربورد نسبت به مادربوردهايي كه خازن معمولي دارن(اكثر مادربوردهاي متفرقه) بيشتر خواهد بود.
DualBIOS™ - Patented Dual Hardware BIOS Protection
وجود باياس بك آپ: چنانچه اطلاعات باياس شما در اثر حمله ويروس و يا هر نوع انتخاب نامعقولي ، از بين بره اين تكنولوژي انحصاري گيگابايت باعث مي شه از روي باياس يدكي اطلاعات روي اصلي ريخته شده و سيستم دوباره شروع به كار كنه ، حال اينكه روي ساير مادربوردها (حتي ايسوس) اگر اطلاعات باياس بپره بايد ببري گارانتي تا دوباره فلش روي باياس انجام بشه و تا اينكارو نكني اصلا يستم روشن نمي شه.
Intel® High Definition Audio
كارت صداي 8 كاناله كه شامل 7 عدد Subwoofer و يك عدد Woofer باشه رو پشتيباني مي كنه.

و ....
نهايتا بازم عرض مي كنم اين مادربورد صرفا به دليل قرار داشتن كمپاني سازنده در بهترين برندهاي جهاني از ديرباز تا كنون و كيفيت و دوام معرفي كردم. اگر دنبال امكانات خاصي هستين توي اين برند بايد پول بيشتري بديد و يا نهايتا از يه برند ضعيفتر و پايين تر خريد كنيد.
فكر كنم تمام سعيمو كردم كه شما رو قانع كنم كه در انتخاب اشتباه نكنيد. ديگه تصميم با خودتونه.

sasoolee
20-02-09, 14:23
لطفاً تبلیغات نکنید!
یا حد اقل در حد کمتری اینکار رو بکنید...

اگه خواستید خریدی رو انجام بدین حداقل یه بار توی سایت کمپانی تولید کننده مشکلاتش رو ببینید:
مثلاً همین p31 ds3l که اینجوری ازش تبلیغات به عمل میارین وقتی 4 گیگ رم دوال چنل پاتریوت روش میزارین بالا نمیاد!!!
در درجه اول تقصیر رو گردن پاتریوت میزارن... اما این رم با چیزای دیگه حتی با ایلایت گروپ g31 هم مشکلی نداره!!!
بعد شرکت آواژنگ که همه مشتری ها رو *** حساب میکنه میگن باید بایوسش آپدیت بشه درصورتی که ربطی به اون قضیه نداره

از همه جالب تر یه مدت بعد میان توی سایت انگلیسی و بعداً فارسیشون مینویسن که ببخشید مادربردمون از رم هایی که تو طرفشون چیپست هست پشتیبانی نمیکند!

برای اطلاعات بیشتر به سایت گیگابایت مراجعه نمایید

یا حتی ایسوس در مادربرد های سری m3-78 چند تا از این بردها اگر از پردازنده ای با توان مصرفی 100 به بالا استفاده کنن مرتب هنگ میکنن

اما هنوز عزیزانی که معلوم نیست فروش اینها چقدر براشون سود داره ازشون تعریف میکنن

و البته میگن " من ازراک رو قبول ندارم"

sasoolee
20-02-09, 14:26
اما یه سری از فرمایشات دوستان رو هم تایید میکنم

ddr3 با این زمانها تاخیر و البته این قیمتها ... ارزش خرید نداره

اما مطمئن باشید توی بازی های جدید 2 گیگابایت رم از 1 گیگابایت خیلی موثر تر عمل میکنه ... به طوریکه 1 گیگابایت خیلی جاها کم میاد....

بهترین راه حل استفاده از یه برد p35 از msi ، abit یا biostar که قیمتی در حدود 90 هزار داره هستش
کلاً چیپ p43 مهمترین اختلافش استفاده از رمهای با فرکانس 1066 هستش
که این رم ها در قیاس قیمت-کارکرد اصلاً ارزش خرید ندارن ( در مقایسه با 800)
4 گیگ از رم با سرعت 800 به مراتب بهتر از 2 گیگ رم با سرعت 1066 هست

sasoolee
20-02-09, 14:33
در خصوص اطلاعات تکمیلی جهت مادربرد ازراک از صحبتهای دوستای خارجیمون که این مادربردها رو دارن استفاده میکنن بشنوید:

ا

arash79
20-02-09, 17:13
از همه جالب تر یه مدت بعد میان توی سایت انگلیسی و بعداً فارسیشون مینویسن که ببخشید مادربردمون از رم هایی که تو طرفشون چیپست هست پشتیبانی نمیکند!

برای اطلاعات بیشتر به سایت گیگابایت مراجعه نمایید

آقا ميشه ليتك دقيق اين موضوعو لطفا بدي؟ چون تو سايت آواژنگ نوشته كه رمهاي دوطرف چيپو ساپورت ميكنه...

sasoolee
20-02-09, 18:42
آقا ميشه ليتك دقيق اين موضوعو لطفا بدي؟ چون تو سايت آواژنگ نوشته كه رمهاي دوطرف چيپو ساپورت ميكنه...

بله دوست عزیز ... چرا نشه؟!

اینم نوشته بدون لینکش:
* Because of chipset limitations, do not populate both DIMM sockets of the same channel (e.g. DDRII1 and DDRII2), or populate 4 DIMM sockets with double-sided memory modules to prevent system's failure to start or incorrect detection of memory modules. Please refer to the user manual for the memory configurations table.

* Because of chipset limitations, when using FSB 1333 MHz CPU with populating all DIMM sockets, memory frequency will be reduced from the original, and system instability or incorrect detection of memory module may be occur.
Please refer "Memory Support List" for memory support information.

معنی فارسیش هم اینه:
به خاطر محدودیتهای چیپست ( انداختن تقصیر کمپانی اینتل ) هر دوی سوکت dimm رم رو با هم استفاده نکنید یا اینکه جون مادرتون 4 تا رم روی این مادر برد (رم هایی که دو طرفشون چیپست هس) رو روی این نزارین
یا اصلاً برین دفترچش رو بخونین ببینین چی میتونین بزارین چی نمیتونین

بخاطر محدودیت چیپست وقتی توی fsb 1333 کار میکنید و همه سوکت های رم رو استفاده کردید سرعت رمتون کاهش پیدا میکنه ( یعنی کاهشش میدیم براتون) چون اگه اینکار رو نکنیم سیستم هنگ میکنه
دوباره برین دفترچه رو بخونین

خدا وکیلی همچین آشغالی ارزش 85 هزار تومن پول بی زبون رو داره؟؟؟

اونم وقتی p35 ها رو میشه با 90 تومن خرید ........... یا حتی همین ازراک 80 تومنی سگش شرف داره به این
( البته شایان ذکر است اونم ممکنه توی اورکلاک فرکانس رم رو ب***)

arash79
20-02-09, 22:04
پس نميشه هر 4 تا اسلاتو با ماژولهاي دوطرف چيپ پر كرد. كه اينم شايد واقعا به محدوديت چيپ P31 برگرده. ولي احتمالا اگه 2 تا شو با رم دوطرف چيپ پر كنيم نبايد مشكلي پيش بياد...
اگه بقيه دوستان هم كه اطلاعات كاملتري دارن راهنمايي كنن ممنون ميشم.

arash79
23-02-09, 22:25
آقا من اين مادربورد P31-DS3L رو يه هفته پيش خريدم. ولي هنوز رم نخريدم تا اينكه اين تاپيكو ديدم و اونطوري كه دوستمون sasoolee گفته نميشه از رمهاي دوطرف چيپ رو اين مين استفاده كرد.
من خودم در نظر داشتم كه 2 تا ماژول 2 گيگابايتي ترنسند بگيرم و روي اين بورد استفاده كنم. ولي متاسفانه اين رم دو طرف چيپه... حالا موندم كه چيكار كنم بگيرم يا نه؟
از دوستاني كه اطلاعات موثقي دارن خواهش ميكنم راهنمايي كنن ....
ممنون