PDA

مشاهده نسخه کامل : هارد چه مارکی بهتره؟ تو ايران چی؟ چرا؟

mr_pooyan
14-01-09, 22:51
من هارد 1TB میخواهم تا يک ماه ديگه يکی دوتا بگيرم.
به نظرتون چه مارکی بهتره کلا؟ و چه مارکی تو ايران بهتره؟ و چرا؟ (با مشخصات سرعت و ... يکسان با ساپورت SATA2)

Maxtor يا Western Digital يا ...؟
يه چيز ديگه اينکه WD تو سايتش يه عالمه مدل داره که مشخصاتشون يکيه!! نمیدونم فرقشون چيه جز توان مصرفی که باعث تفاوت قيمت زيادشونه! (يعنی اينقدر دمای کار هارد مهمه؟)

ممنون.:love:

D J V A H I D
14-01-09, 23:07
به نظر من در درجه اول وسترن دیجیتال و دوم سیگیت بگیر عالیه :yes: از همه لحاظ ... حالا اگه خواستی مفصل تر دربارشون توضیح میدم

Olesius
14-01-09, 23:27
SAMSUNG کارایی بالا و صدای کمتری داره...

البته نظر شخصی بنده اینه! استفاده می کنم و راضیم از 500...:11():

AMD>INTEL
15-01-09, 00:02
اول سامسونگ و بعد وسترن ديجيتال .

CROSSHAIR
15-01-09, 10:40
به نظرتون چه مارکی بهتره کلا؟ و چه مارکی تو ايران بهتره؟ و چرا؟ (با مشخصات سرعت و ... يکسان با ساپورت SATA2)

يه چيز ديگه اينکه WD تو سايتش يه عالمه مدل داره که مشخصاتشون يکيه!! نمیدونم فرقشون چيه جز توان مصرفی که باعث تفاوت قيمت زيادشونه! (يعنی اينقدر دمای کار هارد مهمه؟)

سامسونگ سری f1 پیدا کنی عالی
البته سری 750 هم f1 داره
دو تا 500 هم که اگه از سری قدیمی f1 باشند یعنی اون سری پسوندشون در اخر L J بود سری t166 بودند.عالی میشه در raid یادمه دوستان گفته بودند به من هم ولی سری جدید خریدم چون دیگه پیدا نمیشد ولی خیلی خوبند.
و در 1 و 750 هم بخاطر پلاتر از همه سر تر بودند .حالا رو دیگه نمیدونم
دوستان بهتر میتونن در بازار فعلی کمکت کنن.
چون مدل 1 ترابایتی دارای 3 پلاتر 334 گیگا بایتی است وزمان دسترسی رو خیلی پایین میاره.

این جایزه یکی بزرگترین سایت های فروش است که به مدل 500 داده
Only the registered members can see the link

Overclocker
15-01-09, 10:45
من سری F1 سامسونگ رو پیشنهاد میدم .

D J V A H I D
15-01-09, 12:03
نمیدونستم سامسونگ اینهمه طرفدار داره !!! :gasp:

mr_pooyan
15-01-09, 16:25
من الان يه هارد 250GB سامسونگ هم تو هاردام دارم اما به جای 16M فقط 8M هست اما SATA2 ساپورت ميکنه و 7200rpm هم هست. سامسونگ هارد SATA2، 7200rpm ،16M داره که 1TB هم حجم داشته باشه؟ وسترن ديجيتالو تو سايتش مدل زياد ديدم اما فرقشونو نفهميدم چون اين سه مشخصه شون يکی بود جز توان مصرفيشون ولی تفاوت قيمت زياد بود.
میشه لطفا يکم بيشتر بفرماييد که چرا از بين اين برندها کدومشون بهترند؟ و احيانا کدوم مدل بهتره و چرا؟ و آيا تو ايران هم هستند همشون؟

ممنون از لطفتون. :love:

Labyrinth
15-01-09, 16:42
بستگی داره برای شما ضریب اطمینان مهم باشه و یا سرعت

در سرعت که سیگیت حرف اول رو میزنه ولی ضریب اطمینانش پایینه و بسیار حساس به ضربه ....
سامسونگ سرعتش خوبه اطمینانش هم خیلی بالاست و زمان دسترسی خوبی داره
وسترن سرعتش یکم کمتر از سامسونگه ولی نسبت به ضربه کمتر حساسه

برای آرشیودار ها حتما سامسونگ پیشنهاد میشه و بعد از اون وسترن
کسایی که سیستم زیاد روشنه اول وسترن بعد سامسونگ
برای کسایی که سرعت براشون خیلی مهمه سیگیت

این رو هم اضافه کنم اگر دوتا 500 بگیری خیلی بهتر از 1 ترابایتی هست

موفق باشید ( هرچی خریدی قیمتش رو هم بگو )

:give_rose:

mr_pooyan
15-01-09, 17:06
بستگی داره برای شما ضریب اطمینان مهم باشه و یا سرعت

در سرعت که سیگیت حرف اول رو میزنه ولی ضریب اطمینانش پایینه و بسیار حساس به ضربه ....
سامسونگ سرعتش خوبه اطمینانش هم خیلی بالاست و زمان دسترسی خوبی داره
وسترن سرعتش یکم کمتر از سامسونگه ولی نسبت به ضربه کمتر حساسه

برای آرشیودار ها حتما سامسونگ پیشنهاد میشه و بعد از اون وسترن
کسایی که سیستم زیاد روشنه اول وسترن بعد سامسونگ
برای کسایی که سرعت براشون خیلی مهمه سیگیت

این رو هم اضافه کنم اگر دوتا 500 بگیری خیلی بهتر از 1 ترابایتی هست

موفق باشید ( هرچی خریدی قیمتش رو هم بگو )

:give_rose:

مرسی توضيحات خيلی خوب و مفيدی بود.
من برای آرشيو میخوام و کامپيوتر هم تقريبا هميشه روشنه! با توضيحات شما پس وسترن ديجيتال از همه بهتره، درسته؟ اينجوری هاردهای آرشيو همه وسترن ديجيتال باشه و هاردی که OS روش نصبه هم وسترن باشه بهتره ديگه نه؟ يا همين SAMSUNG که روش OS نصبه خوبه برای هارد ويندوز و نرم افزارها و documentها وقتی که سيستم 24 ساعته هميشه روشنه؟

کدوم مدل وسترن ديجيتال بهتره و الان تو ايران هست؟ آيا تفاوت مدلاشو ميدونين چيه؟ من که چيزی جز توان مصرفيش به نظرم فرق نمی کرد.

برای سرعت دسترسی بيشتر و همينطور ضريب اطمينان بالاتر تعداد هارد بيشتر خوب حتما بهتره اما خوب محدوديت جای هارد تو کيس هم هست ديگه سر همين رفتم دنبال 1TB به جای خريد دو تا 500MB.

ممنون از راهنمايی خوبت. :love:

Labyrinth
15-01-09, 18:17
مرسی توضيحات خيلی خوب و مفيدی بود.
من برای آرشيو میخوام و کامپيوتر هم تقريبا هميشه روشنه! با توضيحات شما پس وسترن ديجيتال از همه بهتره، درسته؟ اينجوری هاردهای آرشيو همه وسترن ديجيتال باشه و هاردی که OS روش نصبه هم وسترن باشه بهتره ديگه نه؟ يا همين SAMSUNG که روش OS نصبه خوبه برای هارد ويندوز و نرم افزارها و documentها وقتی که سيستم 24 ساعته هميشه روشنه؟

کدوم مدل وسترن ديجيتال بهتره و الان تو ايران هست؟ آيا تفاوت مدلاشو ميدونين چيه؟ من که چيزی جز توان مصرفيش به نظرم فرق نمی کرد.

برای سرعت دسترسی بيشتر و همينطور ضريب اطمينان بالاتر تعداد هارد بيشتر خوب حتما بهتره اما خوب محدوديت جای هارد تو کيس هم هست ديگه سر همين رفتم دنبال 1TB به جای خريد دو تا 500MB.

ممنون از راهنمايی خوبت. :love:

من پیشنهاد میکنم شما برید سراغ سامسونگ 750 گیگ اون هارد سامسونگتون رو هم میتونید یا نگهدارید و یا بفروشید یک 750 دیگه بگیرید

وسترن رو من دقیق اطلاع ندارم ولی سامسونگ 750 سری F1 واقعا کارایی بالایی دارند

موفق باشید

mr_pooyan
15-01-09, 18:22
من به غير از اين سامسونگه چندتا مکستور هم دارم. 750 هم پيشنهاد خوبيها گه جا برای هاردا تو کيس کم نيارم. سامسونگ بهتر از وسترن ديجيتاله برای کار من؟

Labyrinth
15-01-09, 19:06
وسترن بهتره ولی امکان داره نتونی یک مدل رو پیدا کنی :yes: ولی سامسونگ مدل هاش زیاد نیست و اکثر راحت پیدا میشه مخصوصا 750 گیگ

من یادمه یجایی خودنم یکسری باکس هست که که تا 10 تا هارد رو میتونه توی خودش جا بده البته خودش کارت ساتا داشت و از طریق 1394a و یک USB به سیستم وصل میشد

البته اطلاعات دقیقی ندارم اگر من جای شما بودم مثلا 3 تا هارد 1 ترابایت میخریدم و دنبال کارت SSD برای ویندوز میگشتم چون این کارت ها سرعتی چند برابر هارد دارند + کمتر فرسوده میشوند

البته اطلاع ندارم الان توی ایران این کارت ها پیدا میشه یا نه

ولی هارد 1 ترابایت سامسونگ بسیار عالیه

موفق باشی :yes:

D J V A H I D
15-01-09, 20:08
من به غير از اين سامسونگه چندتا مکستور هم دارم. 750 هم پيشنهاد خوبيها گه جا برای هاردا تو کيس کم نيارم. سامسونگ بهتر از وسترن ديجيتاله برای کار من؟

من همون اول وسترن رو بهت پیشنهاد دادم... حالا بهش رسیدی ؟ :1. (40):

mr_pooyan
15-01-09, 23:16
ممنون از راهنماييهاتون دوستان پس به نظرتون برای کار من وسترن بهتره، نمیدونيد در مورد مدلهای مختلفش فرقشون به غير از اون سه تا مشخصه (سرعت چرخش، نوع ارتباط و حافظه داخلی مثلا 7200rpm،SATA2و 16M) که تو حالتهایی که يکیه تفاوتشون جز توان مصرفی چيه؟ و چه مدليشو پيشنهاد ميديد؟

برای اون باکسهای هار که خارج کيس هستند و فن و پرت ساتا و ... دارند هم يه چيزی تو سایت گرين ديدم اما نمیدونم دقيقا چه کاری می کنه (اين تکنولوژی اينقدر زود پيشرفت می کنه که آدم ازش جا می مونه!) و جريانش چه. برای ارتباطهای غير ساتا با سرعت بالاتر هم قيمت خيلی فرق می کنه و گرونند اينجوری که شنيدم و برای کارهای خاص استفاده می شوند. اما بازم زياد اطلاعاتی ندارم.

خيلی ممنون از اطلاعات مفيدتون و کمکهاتون. :love:

AMD>INTEL
16-01-09, 03:37
چارت هارد ديسك سايت تامز رو هم ببين :

اين هم اصل جنس بررسي و تست هاردهاي 1tb

mr_pooyan
16-01-09, 21:05
چارت هارد ديسك سايت تامز رو هم ببين :

اين هم اصل جنس بررسي و تست هاردهاي 1tb

فکر کنم کامل ترين چيزی بود که می تونستم ببينم!!! مرسی خيلی عالی بود و مفيد. :merci:

AMD>INTEL
16-01-09, 22:50
خواهش ميكنم .

reza76622201
18-01-09, 07:46

دوست عزيز ، تجارب من ميگه كه هيچ انتخابي شايسته تر از انتخاب مارك Western Digital كه واقعا متخصص هاردديسك توي دنياست و سريعترين ها و باكيفيت ترين هاردهارو سالها هست كه مي سازه نيست.

mr_pooyan
18-01-09, 17:50
دوست عزيز ، تجارب من ميگه كه هيچ انتخابي شايسته تر از انتخاب مارك Western Digital كه واقعا متخصص هاردديسك توي دنياست و سريعترين ها و باكيفيت ترين هاردهارو سالها هست كه مي سازه نيست.

اون تحليل بالا هم تقريبا نشون می ده که western Digital بهتره از ساير مارکا يکم. اما سامسونگ و ... هم خيلی بدتر نيستند انگار اما منم ترجيح ميدم اينجوری که ديدم وسترن ديجيتال بگيرم و به نظرم بعد وسترن هم سامسونگ خوب بود نسبتا.