PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل گرما در Core i7

Extreme
12-01-09, 19:38
سلام من فکر میکنم 57 درجه برای یک سی پی یو 45 نانومتری دمای زیادی باشه و فکر میکنم این مشکل از تهویه سیستم من باشه .

مشخصات سیستم :

Cpu : Intel Core i7 920
Main : Asus P6T-Deluxe
Ram : Ocz XMP Intel i7 Edition 3x1GB 1333
Vga : Geforce GTX260 Core 216
Power : Green 1030W
Case : Green Tuniq3

چند تا عکس میزارم اساتید ببینن بگن ما چی کار کنیم واسه این گرما . Bios هم آپدیت کردم اثر نداشت .

............................

فن 1 : هوا رو به سمت بیرون میدهد .
فن 2 : فن قسمت مدار تغذیه سی پی یو ( اگه اشتباه نکنم ) .
فن 3 : فن قسمت مدار تغذیه سی پی یو ( اینو خودم گذاشتم ) .
فن 4 : هوارو به داخل میکشد ( برای خنک کردن چیپست مادربرد ) .
فن 5 : برای خنک کردن رمها .
فن 6 : هوا رو از جلوی کیس به داخل میاره .

منتظر نظر اساتید هستیم .

در ضمن من هیچ چیز رو اور نکردم چرا CPUz سی پی یو رو 2806 نشون میده ؟:1. (27):

کارت گرافیک هم نمیدونم چشه Core: 300 Memory : 100 نشون میده توی تب Sensor GPUz و Rivatuner عجیبه .

Maximilian
12-01-09, 20:08
عزيز فن 1 از کار بنداز نتيجه همينجا آعلام کن،بعضی وقتها يکی از پين فن+هيت سينک پردازنده خوب تا آخر فيت نشده ،تست کن

Majid OC
12-01-09, 21:50
بفرما فن اضافه !:1. (38):

1.این موارد رو چک کن اول از همه تکنولوژی Q-Fan و Smart Fan از این قبیل تنظیمات که در بایوس وظیفه کنترل دور فن رو دارند رو تمامما غیرفعال کنید !
2. از نصب درست فن پردازنده محکم بسته شدنش اطمینان کسب کنید !
3. با برنامه Core Temp از اینجادانلود (Only the registered members can see the link)کنید دما رو تست کنید !(دقیق تره )

قربانت مجید:11():

Olesius
12-01-09, 21:52
دوست عزیز چرا این همه فن استفاده می کنی...؟؟؟؟:1. (27):

فن های خود کیس کفایته... فن بیشتر باعث آشفتگی بیشتر جریان هوا در داخل کیس می شه...!!

در مورد فرکانس پردازنده:
بالا و پایین شدن فرکانس باس در لحظات مختلف باعث تفاوت فرکانس پردازنده می شه...!!
غیر عادی نیست... ضریب 21 می تونه هر تغییر کوچیکی رو بزرگ نشون بده...

موفق باشید...

Labyrinth
13-01-09, 07:30
یک چیزی میگم شاید براتون جالب باشه اونم اینه کلا دمای این سری بالاست چون توی یک تست که با Ultra 120 EX روی این پردازنده تست کرده بودن با 1 گیگاهرتز اور دماش شده بود 73 درجه

اگر دیدید بگید تست رو بزارم ( مقایسه دو تا کولر با هم بود برای سوکت جدید )

بازم خدا کنه اینجوری نباشه وگرنه Q9550 با یک اور 1 گیگاهرتزی 920 رو قورت میده :1. (38): تازه دماش هم پاینتره

موفق باشید :yes:

mehdi_s82
13-01-09, 12:08
من الان این تاپیک رو دیدم رفتم تو سایت اینتل ببینم دما رو برای این cpu چند زده، جالبه جلوی Thermal Specification (Only the registered members can see the link)خالیه!!!

Extreme
13-01-09, 13:27
وای که چقدر داغه این پلتفورم . :دی

هیچ جوری خنک نمیشه . دماش زیره بار به بالای 70 هم میرسه . چیپ مادربورد هم خیلی داغه .

zerowatt جان فن 1 رو قطع کردم دما تو حالت idle 55 بود . فکر کنم به خاطر این بود که گرما از کیس خارج نمیشد .

مجید جان همه چیز رو چک کردم فن سی پی یو رو باز کردم دوباره محکم بستم Q-Fan هم تو بایوس Disable بود . 2 تا عکس از Core Temp گذاشتم . یکی تو حالت Idle یکی Full Load گذاشتم .

Only the registered members can see the link

Olesius عزیز همه این فن ها برای خود کیسه Tuniq 3 هست من فقط یه فن کوچولو اضافه کردم .

ولی به نظر میرسه که i7 920 خیلی پر قدرت باشه با سندرا یه بنچماک گرفتم ...

توی Core Temp تو حالت فول لود زده 147W مگه Cpu 130 W نیست ؟

من الان این تاپیک رو دیدم رفتم تو سایت اینتل ببینم دما رو برای این cpu چند زده، جالبه جلوی Thermal Specification (Only the registered members can see the link)خالیه!!!

خب یعنی خود اینتل هم نمیدونه چقدره ؟؟ :1.::1. (27):

Olesius
13-01-09, 13:42
Olesius عزیز همه این فن ها برای خود کیسه Tuniq 3 هست من فقط یه فن کوچولو اضافه کردم .

دوست عزیز خود کیس تا4 فن داره که 2تای وسطی 3D هستند! قابلیت چرخش دارند...

2تا فنی که اضافه کردی رو بردار...:whistle:

Extreme
13-01-09, 13:51
دوست عزیز خود کیس تا4 فن داره که 2تای وسطی 3D هستند! قابلیت چرخش دارند...

2تا فنی که اضافه کردی رو بردار...:whistle:

من فقط 1 دونه اضافه کردم که برش داشتم الان . اگه منظورت فن 2 هست اون واسه خوده مادر برده .:1. (38):

Labyrinth
13-01-09, 14:00
میبینم که درسته و دما بسی تاجوان مردانه بالاست :1. (27): بابا گمونم بایوس نمیتونه درست دما رو نشون بده وگرنه 73 درجه حالت عادی قشنگ توسط بدن حس میشه

دستت رو بزار به هیتسنک ببین دماش چجوریه

موفق باشی :11():

mehdi_s82
13-01-09, 14:05
به نظر من برو تو بایوس CPU Ratio رو بزار رو 20 فعلا" تا clock speed درست بشه
اون دوتا گزینه ی پایین cpu ratio هم Enabled باشه حتما".
بعد نتایج رو اعلام کن.

Maximilian
13-01-09, 14:11
نفهميدم عزيز بهتر شد راهکار من انجام دادی يا بدتر شد؟اگر بهتر شده فن 1 از کار بنداز ،فن 4 اگر امکانش هست بيار بالاتر رو پردزنده قرار بگيره و هوا بتابونه رو پردازنده،فن 3 و 5 هم از کار بنداز

Olesius
13-01-09, 15:07
من فقط 1 دونه اضافه کردم که برش داشتم الان . اگه منظورت فن 2 هست اون واسه خوده مادر برده .:1. (38):

فکر می کنی اون چه قدر تاثیر داره؟؟
بله می دونم مال خود بورد هست ولی اختیاری گذاشته شده تو پک وصل که نبوده...!!!

به دمای اتاق توجه کردی ببینی چند درجه ست...؟؟!

در کل این پردازنده 130 وات مصرف داره پس نمی شه دماشو با پردازنده های 65 واتی سری قبل مقایسه کرد... :great:

Extreme
13-01-09, 16:47
میبینم که درسته و دما بسی تاجوان مردانه بالاست :1. (27): بابا گمونم بایوس نمیتونه درست دما رو نشون بده وگرنه 73 درجه حالت عادی قشنگ توسط بدن حس میشه

دستت رو بزار به هیتسنک ببین دماش چجوریه

موفق باشی :11():

اقا به گمونم بایوس تعطیله . اخه سیستم رو گذاشتم بنچمارک Asus Pc Probe دما رو 70 نشون میداد . ولی دست زدم به هیتسینک سی پی یو اصلا گرم نبود . ( جاتون خالی به دلیل دید کم انگوشتمون رفت لایه فن بسی خون هم آمد :1. (38): )

به نظر من برو تو بایوس CPU Ratio رو بزار رو 20 فعلا" تا clock speed درست بشه
اون دوتا گزینه ی پایین cpu ratio هم Enabled باشه حتما".
بعد نتایج رو اعلام کن.

ایول اینو که گذاشتم روی 20 هم Cpuz فرکانس رو درست نشون میده هم Core Temp سی پی یو رو 130w نشون میده . ولی تو دما تاثیری نداشت .

نفهميدم عزيز بهتر شد راهکار من انجام دادی يا بدتر شد؟اگر بهتر شده فن 1 از کار بنداز ،فن 4 اگر امکانش هست بيار بالاتر رو پردزنده قرار بگيره و هوا بتابونه رو پردازنده،فن 3 و 5 هم از کار بنداز

کلا جای فن هارو تغییر دادم . فکر میکنم بهتر شده دما .

Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link

.................................................. ..........

متوجه یه چیز دیگه هم شدم به نظرم غیر عادی میاد . دمای سی پی یو با سرعت خیلی بالا تغییر میکنه .
مثلا لود سی پی یو روی 100 بود درجه حرارت 70 بود تا لود امد روی 0 در عرض 2 ثانیه یا کمتر دما امد روی 54 . مخم پوکید از دست این سیستم .:1. (27)::1. (27):

Olesius
13-01-09, 16:59
فن استوک توانایی خنک کردن این پردازنده رو نداره! قبلا هم این انتظار می رفت...:great:
در اولین فرصت به محض یافتن کولر واسه سوکت جدید حتما بگیر...

فنی که موازی با فن پردازنده گذاشتی به خنک کردن پردازنده کمک کرده دما اومده پایین...

یه سوال از اساتید!!
مگه این پردازنده فرکانسش 2.67 نیست؟؟ خوب با باس 133 اصولا ضریب باید 20 باشه...؟؟؟

این 21 از کجا اومده...؟؟ نکنه یه ضریب هم هدیه دادن (اشانتیون!!!) گفتن برین حال کنین؟؟؟ :1. (27):

Extreme
14-01-09, 19:20
فن استوک توانایی خنک کردن این پردازنده رو نداره! قبلا هم این انتظار می رفت...:great:
در اولین فرصت به محض یافتن کولر واسه سوکت جدید حتما بگیر...

فنی که موازی با فن پردازنده گذاشتی به خنک کردن پردازنده کمک کرده دما اومده پایین...

یه سوال از اساتید!!
مگه این پردازنده فرکانسش 2.67 نیست؟؟ خوب با باس 133 اصولا ضریب باید 20 باشه...؟؟؟

این 21 از کجا اومده...؟؟ نکنه یه ضریب هم هدیه دادن (اشانتیون!!!) گفتن برین حال کنین؟؟؟ :1. (27):

آقا پس شما میگید این اعداد و ارقام درسته و این فن هست که جواب نمیده ؟
آخه وقتی دست میزنم به هیت سینک سی پی یو کاملا سرده .!.

Olesius
14-01-09, 19:32
آقا پس شما میگید این اعداد و ارقام درسته و این فن هست که جواب نمیده ؟
آخه وقتی دست میزنم به هیت سینک سی پی یو کاملا سرده .!.

دوست عزیز قرار نیست دستت بسوزه...!!
دمای درونی پردازنده بالاست... :great:

سینک پردازنده آلومینیوم هست و به طبع کارایی کمتری داره... تنها راه ممکن هم همون تهویه مناسب هست تا کولر جدید بگیری...

موفق باشی...:11():

Majid OC
15-01-09, 11:27
متاسفانه دما بالاست !

دما در Corei7 ؟:1. (27):

درتست زیر پردازنده 920 Corei7 رو تا 4.1Ghz اوور کردن و که تازه تست everest برای حافظه گرفتن دما پردازنده 40 درجه است من موندم برای شما چرا انقدر داغه ؟!!البته تست رو نوشته با Air ولی قطعا کولینگش فن ستوک نباید باشه؟!?
البته نوع خمیر سیلیکونی که استفاده کردین هم مهمه گاهی اوقات تا 5 درجه دما رو نسبت به قبل کاهش میده !!!!!

با تشکر مجید :11():