PDA

مشاهده نسخه کامل : نحوه به اشتراك گذاري اينترنت WLL بين دو كامپيوتر بدون هاب يا سوييچ

376
12-01-09, 16:53
با سلام به دوستان

من حدواً 2 هفته اي ميشه كه اينترنت WLL گرفتم، الان ميخواهم كامپيوتر خود را با كامپيوتر يكي از دوستان طوري به هم وصل كنيم كه بتوانيم به طور همزمان به اينترنت وصل شويم.
{كارت شبكه كامپيوتر من روي خود مادربرد مي باشد (onbord) و كارت شبكه كامپيوتر دوستم مارك dlink مي‌باشد (onbord نيست) }

اينترنت WLL اگر كسي نميدونه چيه براتون توضيح مي‌دهم: اينترنت تلفن هاي بيسيم (خط هاي بيسيم) مي‌باشد سرعتش كمي از سرعت ADSL پايين تر مي‌باشد.

nikaien
12-01-09, 17:12
منظور شما فکر کنم وای مکس باشه
اما برای شبکه کردن دو کامپیوتر بدون استفاده از سوئیچ شما میتونید از کابل کراس اور (Crass over( استفاده کنید. که درست شبیه کابل شبکه هستش برای ساخت این کابل یه سرچ تو گوگل بزنید پیدا میکنید

376
12-01-09, 17:59
با تشكر از شما دوست عزيز، ميشه توضيح بدهيد كه واي مكس چيه؟

green_waves
12-01-09, 20:33
من فکر نکنم که WLL هنوز روی WiMax عرضه شده باشد

بسیار مختصر:
WiMax یک پروتکل بر مبنای IEEE 802.16 می باشد که سرعت های 150Mbps (با مدولاسیون QAM-64) و 100Mbps (با مدولاسیون QAM-16) و 50Mbps (با مدولاسیون QPSK) در اختیار کاربران ثابت در محدود موج میلیمتری بصورت بیسیم عرضه می کند
WiMax کاملا با 802.11 متفاوت است حتی برای اهداف متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند که متاسفانه برخی ها آن را نسخه بهبود یافته 802.11 می دانند.

برای حل مشکل شما
اول باید دو کامپیوتر را با هم شبکه کنید یا با کابل Cat5 یا Cat6 (در کارت های شبکه مبتنی بر IEEE802.3z نیاز به کابل کرس نمی باشد) و یا بصورت بیسیم (با دو تا آداپتور WiFi که قیمت آن ها حدود 25 تومن هست)
بسته به فاصله و موقعیت امکان دارد انتخاب یکی از آنها مناسب تر باشد

دوم باید اینترنت را NAT کنید

از قبل به شما بگم که کامپیوتر Master باید روشن باشه تا Slave بتونه به اینترنت وصل شود مگر اینکه یک روتر بزارید

abade
12-03-09, 21:52
سلام من دو کامپیوتر دارم وآنهارا باهم شبکه کردم و می خواهم ومی خواهم از هم دیگر اطلاعت جابه جا کنم