PDA

مشاهده نسخه کامل : نظر سنجی بین 2 کارت 4850 با 2 برند متفاوت

Overclocker
08-01-09, 12:45
سلام

میخواستم بدونم که کدام یک از این 2 کارت گرافیک رو انتخاب میکنید برای فریم ریت بیشتر در Game ؟

( هر کدام رو که داشته باشم تا جایی که راه داشته باشند اور میکنم )

EAH4850 MATRIX/HTDI/512M (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link

Gigabyte Radeon HD 4850 1GB GV-R485OC-1GH
Core Frequency : 700MHz
Memory :2000MHz
1GB GDDR3

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

( هر دو در حالت ماکزیموم �
ماکزیموم اور

DaaDaa
08-01-09, 12:52
هیچکدوم .... در حالت کلی بین کارت گرافیک‌های بازار ارزون‌ترین رو انتخاب کن بقیه رو بزار جیبت ... اگر هم واسه اورکلاک می‌خوای که فکر کنم بهترین کولینگ‌های کاستوم مال کلاب تری دی (زلمان) و his باشه!

Stream
08-01-09, 13:02
اگه منظورت از اور کردن تکون دادن اون ماسماسک Rivatuner بود که فرقی نمی کنه، بدترین برند و بهترین برند اونجا فرقشون نهایتا به 10 مگاهرتز هم نمی رسه.

Overclocker
08-01-09, 13:06
آرمان فکر میکنی 4850 از سفایر تا چند میره ؟ : 675 نهایتا ولی ماتریکس تا 720 بدون اعمال ولتاژ با Itracker اش و گیگابایت هم تا 811 برای هسته و 2390 هم برای مموری !!!!!!!!

Overclocker
08-01-09, 13:12
هیچکدوم .... در حالت کلی بین کارت گرافیک‌های بازار ارزون‌ترین رو انتخاب کن بقیه رو بزار جیبت ... اگر هم واسه اورکلاک می‌خوای که فکر کنم بهترین کولینگ‌های کاستوم مال کلاب تری دی (زلمان) و his باشه!

شما 8800GT Alpha Dog رو تا چند اور میکنی ما که نتونستیم بالاتر از 700 بریم در صورتی که مدل Extreme اش تا 761 رفت در صورتی که کولرشون هیچ فرقی نداشت !!!!

DaaDaa
08-01-09, 13:16
811 ؟!!!!!!
ای ول ... نمی‌دونستم .... خیلیه‌ها ... توی چه دمایی؟
راستی کولینگ کلاب تری دی که گفتم Zerotherm هستش ... اشتباهی گفته بودم زلمان .... ولی فکر کنم از همون 720 نتونه بزنه بالا ..... یعنی با دمای قابل قبول!!!

Overclocker
08-01-09, 13:28
811 ؟!!!!!!
ای ول ... نمی‌دونستم .... خیلیه‌ها ... توی چه دمایی؟
راستی کولینگ کلاب تری دی که گفتم Zerotherm هستش ... اشتباهی گفته بودم زلمان .... ولی فکر کنم از همون 720 نتونه بزنه بالا ..... یعنی با دمای قابل قبول!!!

بله برادر اصل نظر سنجی بر این پایه بود !!!!

در مورد دما :

Gigabyte Radeon HD 4850 1GB thermals

We measured at a room temperature of 21-22 Degrees C, look at idle temperature and then load the GPU 100% for a couple of minutes and measure the temperature once a second and follow the temperature delta.
Typically the standard Radeon 4850 products come with a bit of an average cooler. Temperatures can rise up-to 95 Degrees C on these products. So I was quite thrilled to see a much better cooling solution mounted to this product.
Idle temps are roughly 35 Degrees C, yet when the GPU is fully utilized we measured 59 Degrees C, which is far better than the reference cooler.
None the less, always make sure you have a very well ventilated PC, as that heat is dumped inside your PC due to the dual slot cooling design. This is definitely one of the negatives of the product.
Only the registered members can see the link

Overclocker
08-01-09, 13:57
مسئله ی جالب تر اینجاست که اگر فرض بگیریم که کولر گیگا بایت تا 850 جواب بده خودش تا 811 میره ولی اگر کولر گیگا رو بندازیم روی اسوس تا 850 ای که فنش جواب میده میبرش !!!!!

چون یه نرم افزاری داره که برای اورکلاک هست ( i Trakcker ) و میشه باهاش ولتاژ رو تنظیم کرد !

حالا من نمیدونم که اسوس فنش تا چه دوری بره بالا دیگه صداش خیلی زیاد میشه ( قابل تحمل نیست ) و در اون دور فن تا چند میشه بردش ! مثلا تا زیر 830 باشه اصلا صرف نداره چون 1 گیگ رم گیگا تا 850 اونو تغریبا شکست میده .

و بازی ای مثل GTA IV اگر کارتت 1 گیگ رم داشته باشه میشه جزئیات بیشتری از بازی رو باز کرد !!!

:give_rose:

Xtreme
08-01-09, 14:04
آرمان فکر میکنی 4850 از سفایر تا چند میره ؟ : 675 نهایتا ولی ماتریکس تا 720 بدون اعمال ولتاژ با Itracker اش و گیگابایت هم تا 811 برای هسته و 2390 هم برای مموری !!!!!!!!

کی گفته Sapphire 4850 نهایتا تا 675 میره ؟

Overclocker
08-01-09, 14:08
کی گفته Sapphire 4850 نهایتا تا 675 میره ؟

داشتم Review از یک سایت معتبر میخوندم که دیده بودم تا 660 رفته بود و مدل Toxic اش تا 720 !

Xtreme
08-01-09, 14:46
توی ریویو ها معمولا به تست های اوورکلاکشون خیلی نمیشه اعتماد کرد چون اصلا به محصول فشار نمیارن ..
بهتره لینک زیر را هم ببینی حسین جان ..

نتایج تست کارت گرافیک Sapphire 4850 (Only the registered members can see the link)

Overclocker
08-01-09, 18:34
توی ریویو ها معمولا به تست های اوورکلاکشون خیلی نمیشه اعتماد کرد چون اصلا به محصول فشار نمیارن ..
بهتره لینک زیر را هم ببینی حسین جان ..

نتایج تست کارت گرافیک Sapphire 4850 (Only the registered members can see the link)

شاید خیلی چیزای کارتی که شما تست کردی با اونی که من دیدم فرق داشته باشه مثلا شاید اون دور فنو تغییر نداده و به فرکانس پایین تره پایدار رسیده !!!

و دور فن 50% برای 4850 با کولر رفرنس یکم آزار دهنده هست صداش !

مرسی:11():

Xtreme
08-01-09, 19:02
نه دیگه حسین .. بحثو عوض نکن .
شما گفتی sapphire تا 675 بیشتر نمی رسه , منم بهت نشون دادم که می رسه .
دیگه بحث دور فنو این چیزا نبود.

در ضمن بالابردن دور فن توی اون تست تنها برای این بود که زیر فشار دماش خیلی بالا نره. وگرنه اطمینان داشته باش که با همون دور فن معمولیش هم تا 700 می رسه منتها توی تست بدلیل حرارت بالا احتمال داره هنگ کنه.

Overclocker
08-01-09, 22:38
نه دیگه حسین .. بحثو عوض نکن .
شما گفتی sapphire تا 675 بیشتر نمی رسه , منم بهت نشون دادم که می رسه .
دیگه بحث دور فنو این چیزا نبود.

در ضمن بالابردن دور فن توی اون تست تنها برای این بود که زیر فشار دماش خیلی بالا نره. وگرنه اطمینان داشته باش که با همون دور فن معمولیش هم تا 700 می رسه منتها توی تست بدلیل حرارت بالا احتمال داره هنگ کنه.

تسلیم

حالا چرا گیر دادی به این قضیه که من گفتم تا 675 حالا فرض کن گفتم 700 تو هم تایید کردی حالا باز هر دو مدلی که من اینجا نام بردم بالای 800 میپلکند :whistle:

فقط من از کیفیت گیگا و بردی که به کار برده در این مدل اطلاعات ندارم که چطوره ! ؟

ولی میدونم که ماتریکس اسوس واقعا یک کارت واسه این کاراست ( اورکلاک ) ولی حیف که 512 هست !

در کل گیگابایت این کارتش خوبه یا نه ؟

Shahryar
09-01-09, 17:18
حسین جان به نظر من مقایسه کردن دو کارت در حالت اورکلاک مسخره است ! شما میتونی دو کارت را در حالت Stock را فوق اش با هم مقایسه کنی ولی در حالت اورکلاک حالتی نیست که شما بتونی بگی این کارت توی حالت اورکلاک قوی تر از کارت دیگه ای هست ! این دو کارتم با هم جایی مقایسه نشده منم نداشتم ولی از آمار و ارقام که بر میاد کارایی کارت گیگابایته بیشتره اما بازم میگم مقایسه در حالت اورکلاک مبنای خرید قرار نده ! :give_rose:

Overclocker
09-01-09, 17:37
شهریار جان شاید برای شما در حالت اورکلاک مقایسه کردن مسخره باشه ولی برای من از همه چیز مهم تر مقایسه اورکلاک هر محصول با یکدیگر هست !!!

وقتی از محصول Default شرکت سازنده استفاده نمیکنم پس باید پرفورمنس اورکلاکشون رو مقایسه کنم تا ببینم کدوم با پول مساوی کارایی بیشتری به من میده !

خلاصه نتیجه گیریم این بود که :

کلاک هسته هر چقدر بالا باشه دلیل بر برتری نیست چون یک بازی ای مثل GTA IV وقتی میخواهی تمام جزئیات بازی رو روشن کنی تا با بهترین گرافیک و جزئیات کامل بازی رو پلی کنی نیاز به حداقل 768 مگ رم هست باید کارتی رو انتخاب کنم که رم بیشتری داشته باشه تا بازی ای مثل این جزئیاتش 50% اجرا نشه !!

و مثلا در بازی Assassin's Creed وقتی کارت گرافیک دارای 1 گیگ رم باشه 5 الی 13 فریم افزایش کارایی داره نسبت به مدل 512 مگ اش !

با تشکر از همه ی دوستان :give_rose:

DaaDaa
09-01-09, 18:27
ممنون ... منم از این تاپیک کلی چیز یاد گرفتم ... ولی اگر شما فقط می‌خوای اورکلاک کنی خب هیچی ... در غیر این صورت این دو تا کارت انقدر گرونن که می‌صرفه آدم 4870 از یه برند ارزون بخره به جاشون .... این نظر من .... اورکلاک در اون حدی‌ش معنی داره که آدم با کمترین پول بیشترین پرفرمنس رو بگیره !

Overclocker
09-01-09, 23:23
ممنون ... منم از این تاپیک کلی چیز یاد گرفتم ... ولی اگر شما فقط می‌خوای اورکلاک کنی خب هیچی ... در غیر این صورت این دو تا کارت انقدر گرونن که می‌صرفه آدم 4870 از یه برند ارزون بخره به جاشون .... این نظر من .... اورکلاک در اون حدی‌ش معنی داره که آدم با کمترین پول بیشترین پرفرمنس رو بگیره !

خیلی ممنون از سخن زیبایی که بیان کردی:11():

ولی برادر مگر این کارت ها قیمتشون چنده ؟

ماتریکس که 100% با مدل معمولی اسوس نهایتا 10 هزار فاصله داره ( حدس میزنم چون مدل 9600 اش اینطور بود !!! ) و اون گیگا هم از 280 بالاتر نمیره !

حالا این برند خیلی ارزون 4870 اش چنده ؟:1. (26):

Labyrinth
10-01-09, 03:16
خیلی ممنون از سخن زیبایی که بیان کردی:11():

ولی برادر مگر این کارت ها قیمتشون چنده ؟

ماتریکس که 100% با مدل معمولی اسوس نهایتا 10 هزار فاصله داره ( حدس میزنم چون مدل 9600 اش اینطور بود !!! ) و اون گیگا هم از 280 بالاتر نمیره !

حالا این برند خیلی ارزون 4870 اش چنده ؟:1. (26):

Force3D است و قیمتش حدودا 315 اینهاست :1. (38):

Hamid65
10-01-09, 04:36

من هم مواقم.بار ها تو كارت گرافيك تجربه كردم كه نبايد به برند خيلي تكيه كرد.
اگر هم بحث اور كلاك به طور كاربردي و نه ركوردگيري باشه تو كارت گرافيك نهايتا 20% ميشه فريم رو تو بازي افزايش داد و تو مارك هاي گمنام اين 20% ميشه 15% يا فوقش 10% يا اصلا نميشه اور كرد.ديگه بدتر از اين كه نيست؟
وقتي ميشه fORCE3D 4870 رو 310 گرفت.كدوم آدم عاقلي ميره به 4850 280 پول بده حالا هر چقدرم اور شده باشه يا فن خوب روش باشه.

my-id
10-01-09, 11:29
سلام
اما من پیشنهاد می کنم کارهای عجیب غریب نکنیم!
وقتی بازارو نگاه می کنیم و می بینیم Sapphire این همه کارت مختلف داره چرا بریم از برندهای دیگه بخریم؟
HD 4850
HD4850 Dual Slot (برد این کارت و فن اون طراحی خود sapphire است)
HD4850 Toxic
HD4870
HD4870 Toxic
,...
آیا این همه محصول کمه؟

my-id
10-01-09, 11:36
در ضمن SAPPHIRE اصلی ترین شریک ATI برای تولید کارت گرافیکه. اگر کسی بخواد خارج (حتی داخل) از آمریکا یا کانادا کارت گرافیک بخره بدون شک داره محصولی تحت نظارت کامل ATI میخره.
در ضمن رم اضافه بر استاندارد همیشه هم مفید نیست. برخی موارد بهتره و خیلی از موارد بدتر .

Overclocker
10-01-09, 12:43
در ضمن SAPPHIRE اصلی ترین شریک ATI برای تولید کارت گرافیکه. اگر کسی بخواد خارج (حتی داخل) از آمریکا یا کانادا کارت گرافیک بخره بدون شک داره محصولی تحت نظارت کامل ATI میخره.
در ضمن رم اضافه بر استاندارد همیشه هم مفید نیست. برخی موارد بهتره و خیلی از موارد بدتر .

ممنونم از شما و بغییه دوستان .

در کیفیت سافایر شکی نیست و کسی هم نگفت که سافایر بده یا .... .

فعلا در حال تحقیق و بررسی هستم و قصد خرید ندارم تا چند روزه آینده یا 1 الی 2 هفته آینده .