PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمايی برای خريد سيستم، نمايندگی؟ - لطفا کمک کنيد

mr_pooyan
05-01-09, 15:23
سلام دوستان،
من اينهارو می خواهم بخرم اما نمی دونم از کجا بخرم؟ کسی می دونه نمايندگی هر کدوم کجاست؟

- Case Armor+ Thermaltae: نمايندگیش فونيرانه اما نمیدونم می فروشه يا نه! زنگ زدم گفت قيمت 300 تومنه اما يه جا تو بازار رضا معرفی کرد رفتم گفت 260 تومنه! يعنی 40 تومن زير نمايندگی!!! به نظرتون عجيب نيست؟

- motherboard ASUS: از بين دو مدل P5QC و P5Q3 - Deluxe می خوام يکيشو بخرم. ASUS نمايندگی نداره؟ تو پاشاژ ايران اون طبقه سوميه يا اون طبقه منفی يکه به نظرم بد نبودند. دوستانم هم يکی گفت گارانتی الماس تو بازار رضا خوبه. کدوم مطمئن تره؟ از کجا بخرم بهتره به نظرتون؟ نمايندگی نداره مادربوردای ASUS؟

- CPU - Q9300: از کجا بگيرم بهتره؟

- RAM DDR2 or DDR3 بستگی به بودجه داره و اينکه کدوم مادربوردو بگيرم. چه مارکی و از کجا بگيرم؟

- POWER: برای پارور به نظرتون Thermaltake بهتره يا Cooling master يا ...؟

- هارد 1TB Maxtor، از کجا بخرم بهتره؟

- کسی قيمت UPS های HP يا مارکای ديگرو داره؟ ميشه با زير 100 تومن يه UPS خوب خريد؟ باطريش زياد مهم نيست چقدر نگه داره.

از راهنماييتون متشکرم :merci:

murizaki_2000
05-01-09, 16:24
300 هزار تومن براي كيس ؟؟!!!! چه كاريه ؟؟؟؟ من جاي شما بودم حداكثر 100 تومن ميدادم براي كيس و بقيه اش رو صرف ارتقا سخت افزارم مي كردم !!! مثلا" چرا بجاي Q9300 نميريد دنبال Q9550 ؟؟؟!!!! و .... راستي اگر دنبال جمع كردن يه سيستم خفن هستيد چرا يه كم صبر نمي كنيد تا سري I7 رو تهيه كنيد ؟؟؟ هر چند الان هم مي تونيد ....... :1. (38):

mr_pooyan
05-01-09, 21:47
300 هزار تومن براي كيس ؟؟!!!! چه كاريه ؟؟؟؟ من جاي شما بودم حداكثر 100 تومن ميدادم براي كيس و بقيه اش رو صرف ارتقا سخت افزارم مي كردم !!! مثلا" چرا بجاي Q9300 نميريد دنبال Q9550 ؟؟؟!!!! و .... راستي اگر دنبال جمع كردن يه سيستم خفن هستيد چرا يه كم صبر نمي كنيد تا سري I7 رو تهيه كنيد ؟؟؟ هر چند الان هم مي تونيد ....... :1. (38):

مرسی،:merci:
- آخه کيسو از چند جهت میخوام:
اين کيس جای هارد زياد داره. (همه فول تاورا هم اينقدر ندارن و اگه داشته باشن تو اين قيمتا به بالا هستن) + خوشکله!!! + راحته (مثلا 4 تا جای USB و يه جای e-SATA داره بالاش!) خلاصه که خيلی مامانه کيسه! :love: + سيستم خنک کننده خدا! (البته زياد خنک بودنش مهم نيست باسم تو زياد تو کار اوورکلاک نيستم)

نمی تونم از خريدن اين کيسه بگذرم! :1. (38): البته اينجايی که می خوام بخرم ميده کيسو 260 تومن يکم بهتره قيمتش.

- CPU های سری Q رو زياد قيمت ندارم مثلا Q9550 چنده الان؟ اما فکر نمی کنم بيشتر از اين فعلا نيازم باشه تازه شنيدم با اين وضع اقتصادی قراره بعد تعطيلات سال نو خيلی بلا سر قيمتا تو لوازم IT بياد سر همين هرچی ارزونتر بخرم فعلا بهتره. :yes: تازه I7 رو خيلی از نرم افزارهای الان شنيدم شايد تا يه سال ديگه قادر نباشن از 6 تا هسته به صورت کامل بهره ببرن، نه؟ (راجع به تکنولوژی I7 زياد اطلاعات ندارم)

- باسه مادربورد ASUS گارانتی الماس از بازار رضا بگيرم بهتره يا اونی که طبقه سومه بازار ايرانه؟

- RAM به نظرتون الان مارک چی خوبه و قيمتا چيجوريه؟ می خوام فعلا DDR2 بگيرم که ارزونه سر همين P5QC رو به جای P5Q3-Delux انتخاب کردم.

murizaki_2000
05-01-09, 21:58
Q9550 فكر مي كنم حدود 50 تومن از Q9300 گرونتر باشه ولي خيلي سرتره !!!! ارزشش رو داره .....
چه فرقي مي كنه مادربورد رو از كجا بگيريد ؟؟؟!!!! مهم اينه كه گارانتيش مثلا" الماس باشه ..... اون فروشگاه كه به شما پاسخگو نيست ..... در هر حال بايد ببريد گارانتي ....... !!!!!
نه به اون انتخاب High End تون و نه به اين انتخاب مقرون به صرفه تون !!!! حداقل P5Q deluxe بگيريد ..... آخه كلاس داره !!!!
رم هم من هنوز نظرم رو Gskill هستش ..... !!! ولي برندهاي خوب ديگه هم يافت مي شود .... مثلا"
CORSAIR - Dual Channel 2GB -1066-(2x1GB) - Dominator ..... مي گن اين روزها قيمتش خيلي مناسب شده !!!!

mr_pooyan
05-01-09, 22:23
Q9550 فكر مي كنم حدود 50 تومن از Q9300 گرونتر باشه ولي خيلي سرتره !!!! ارزشش رو داره .....
چه فرقي مي كنه مادربورد رو از كجا بگيريد ؟؟؟!!!! مهم اينه كه گارانتيش مثلا" الماس باشه ..... اون فروشگاه كه به شما پاسخگو نيست ..... در هر حال بايد ببريد گارانتي ....... !!!!!
نه به اون انتخاب High End تون و نه به اين انتخاب مقرون به صرفه تون !!!! حداقل P5Q deluxe بگيريد ..... آخه كلاس داره !!!!
رم هم من هنوز نظرم رو Gskill هستش ..... !!! ولي برندهاي خوب ديگه هم يافت مي شود .... مثلا"
CORSAIR - Dual Channel 2GB -1066-(2x1GB) - Dominator ..... مي گن اين روزها قيمتش خيلي مناسب شده !!!!

eeee! اگه 50 تومن روشه که ارزش داره! :party:

باسه مادربورد بين P5QC و P5Q3- delux wifi موندم نه P5Q delux آخه P5Q delux رم DDR3 ساپورت نمی کنه! اين P5Q3-delux قيمتش زياده يکم و 265 تومنه! :gasp: و فقط هم DDR3 می خوره و مثل P5QC نيست که جفتو ساپورت کنه و قيمت رمهام خيلی زياد ميشه اونوقت (اما با سرعت کم DDR3 فقط اما همينشم خوبه) ولی خوبی اين P5Q3 -Delux اينه که رو خودش پورت e-SATA داره و نياز به کارت نيست + Wi-Fi داره و کلی کولينگش خفنه! :yes: گارانتی الماس از همه بهتره؟ مغازش همونيه که تو بازار رضاس نه؟

RAM الان بهترين مارک باسه DDR2 و DDR3 چيه؟ با 80 تومن ميشه 4GBRAM خوب DDR2 خريد؟ اگه DDR3 بخوام 4GB بگيرم وحشتناک گرون ميشه.

murizaki_2000
05-01-09, 22:46
كلا" مادربوردهايي كه هم DDR2 ساپورت مي كنند و هم DDR3 خيلي خوب از آب در نميان ...... بهتره يكي رو داشته باشند ..... بعد هم اين دو مدلي كه شما گفتيد زمين تا آسمون با هم فرق دارند ..... يكيش با چيپ P45 هست و يكي X38 ..... حالا هر كدوم چه قابليتهايي دارند بماند ...... رم هم يه جا بهت معرفي مي كنم برو ..... رم خوب بهت ميده با قيمت مناسب !!!!! اينجا رو ببين :
Only the registered members can see the link

mr_pooyan
06-01-09, 09:51
كلا" مادربوردهايي كه هم DDR2 ساپورت مي كنند و هم DDR3 خيلي خوب از آب در نميان ...... بهتره يكي رو داشته باشند ..... بعد هم اين دو مدلي كه شما گفتيد زمين تا آسمون با هم فرق دارند ..... يكيش با چيپ P45 هست و يكي X38 ..... حالا هر كدوم چه قابليتهايي دارند بماند ...... رم هم يه جا بهت معرفي مي كنم برو ..... رم خوب بهت ميده با قيمت مناسب !!!!! اينجا رو ببين :

ممنون موريزاکی جان برای اطلاعات مفيد. :love:

باسه رم اگه قيمتای DDR2 اينقدر باشه خيلی به سرفه تره تا DDR3 چون اگه 4GB DDR2 بگيرم میشه 95 تومن ولی 4GB رم DDR3 فکر کنم بالای 300 تومن در بياد! نه؟ بعد اين سايت که جايی باسه خريد نداره که، مغازه خوب سراغ نداری باسه خريد رم که دست دوم نندازه رمهارو و رم نو بده. (جايی هست که پک رم باز نباشه به بهونه گارانتی؟!)
درباره مادربورد چرا اونايیی که از دو نوع پشتيبانی می کنند بدترند؟ فقط تنها دليلی که بدتر باشه می تونه اين باشه که رمهایDDR3 با سرعت بالا رو ساپورت نمی کنه اين P5QC (حداکثر تا 1333 هست اما اون يکی تا 2000) وگرنه که چون سوکتاشون فرق می کنند دو تا طراحی شده و باسشون و کاملا مجزا هستن باسهاشون و ارتباط رمهاشون با CPU و ... و فکر نکنم مشکل از اون جهت باشه، آيا اين مادربوردا مشکل خاصی ديگه ای دارند؟ يا دو نوع رم کار خاصی میکنه اگه ساپورت کنه؟

درمورد چيپست روی مادربورد، جفتشون P45 هستند. من شنيدم P45 بهتر از X38 و X48 طراحی شده به همين دليل رفتم سراغ اين سری مادربوردا.
لينک مادربوردای P45 از برند ASUS:

P5QC: Only the registered members can see the link
P5Q3- delux: Only the registered members can see the link

بعد باسه اطلاع نمیدونی اين سری Extreme از CPU های Intel که يه رده از I7 قديمی ترن چه مزيتی دارند بر Quad و رنج قيمتاشون چقدره؟ (شنيدم فقط کمتر برق مصرف می کنند و باسه سرورا می گذارن و چيز خاصی ندارن و مثل Quad 4 هسته ای هستن! ولی قيمتشون سرسام آوره! نه؟)

بعد تعطيلات انشاله می خوام اين خريدو بکنم هر کمکی که بکنيد ممنون میشم. :merci:

mr_pooyan
06-01-09, 11:07
عجب اين I7 چيز خفنيه!!!

Only the registered members can see the link ,33423,35428,33883,33881,35605&familyID=1&culture=en-US

قيمت Q9550 و Q9650 نميدونين چنده؟

ViViD
06-01-09, 14:16
عجب اين I7 چيز خفنيه!!!

Only the registered members can see the link ,33423,35428,33883,33881,35605&familyID=1&culture=en-US

قيمت Q9550 و Q9650 نميدونين چنده؟

قیمت Q9550 که من خریدم 400 هزار تومان بود اما الان فکر کنم تا 385 هم بتونی پیدا کنی ولی چیزه زیادی از Core i7 کم نداره (البته نه تمام تستها)
خرید DDR2 از لحاظ هزینه به صرفه تر میشه چون اگر DDR3 بخواهی تهیه کنی از باس 1333 به بالا باید بخری که زیاد ارزونتر نیست
مادربردهای کمبو که هر 2 مدل رم رو ساپرت میکنند بدلیل استفاده هر 2 مدل رم باید کارایی پایینی داشته باشه چون بصورت اختصاصی روی یک ماژول کار نشده (اطلاعات دقیق ندارم) اما تستها نشون داده که کارایی پایینتری از سری مادربردهایی که به تنهایی 1 مدل رم رو ساپرت میکنند داشته و داره
چیپ P45 اینتل برای پردازنده های 4 هسته ای عملکرد بهتری داشته با توجه به مطالبی که خوندم
و چیپ X38,X48 برای 2 هسته ای بهتر نشون داده خودش رو و تنها مزیتش قابلیت کراس فایر 2 کارت گرافیک در سرعت 16X هست که اگر گرافیک بالا تهیه کنید فکر نمیکنم احتیاجی به کراس فایر داشته باشید یعنی استفاده یک گرافیک همسری گرافیکی که دارید
سری اکستریم قابلیت تغییر ضریب پردازنده رو داری که برای اورکلاک مزیت بسیار بزرگی محسوب میشه (همانند بلک ادیتشن AMD) برای سرور که استفاده نمیشه برای سیستمهای سرور از پردازنده های زنون استفاده میکنند(البته نه هر سروری) رنج قیمت هم که از 800 هزار تومان به بالا هست (فقط پردازنده)
Core i7 با کش سطح 3 که دارنده برگ برنده اینتل هستند و همچنین قابلیتهای دیگه که در طراحی پردازنده طراحی شده
به نظر من شما 2 راه دارید اول اینکه بری سراغ پردازنده های سرکت جدید اینتل
راه دوم سیستم معمولی ولی 4 هسته ای از سوکت 775 اینتل
راه سوم هم که پردازنده ها و بردهای AMD هست که فکر نمیکنم مایل باشی!!!
امیدوارم توضیحات خوب بوده باشه
موفق باشید

D J V A H I D
06-01-09, 14:23
قيمت Q9550

378 تومن :yes:

mr_pooyan
06-01-09, 15:25
قیمت Q9550 که من خریدم 400 هزار تومان بود اما الان فکر کنم تا 385 هم بتونی پیدا کنی ولی چیزه زیادی از Core i7 کم نداره (البته نه تمام تستها)
خرید DDR2 از لحاظ هزینه به صرفه تر میشه چون اگر DDR3 بخواهی تهیه کنی از باس 1333 به بالا باید بخری که زیاد ارزونتر نیست
مادربردهای کمبو که هر 2 مدل رم رو ساپرت میکنند بدلیل استفاده هر 2 مدل رم باید کارایی پایینی داشته باشه چون بصورت اختصاصی روی یک ماژول کار نشده (اطلاعات دقیق ندارم) اما تستها نشون داده که کارایی پایینتری از سری مادربردهایی که به تنهایی 1 مدل رم رو ساپرت میکنند داشته و داره
چیپ P45 اینتل برای پردازنده های 4 هسته ای عملکرد بهتری داشته با توجه به مطالبی که خوندم
و چیپ X38,X48 برای 2 هسته ای بهتر نشون داده خودش رو و تنها مزیتش قابلیت کراس فایر 2 کارت گرافیک در سرعت 16X هست که اگر گرافیک بالا تهیه کنید فکر نمیکنم احتیاجی به کراس فایر داشته باشید یعنی استفاده یک گرافیک همسری گرافیکی که دارید
سری اکستریم قابلیت تغییر ضریب پردازنده رو داری که برای اورکلاک مزیت بسیار بزرگی محسوب میشه (همانند بلک ادیتشن AMD) برای سرور که استفاده نمیشه برای سیستمهای سرور از پردازنده های زنون استفاده میکنند(البته نه هر سروری) رنج قیمت هم که از 800 هزار تومان به بالا هست (فقط پردازنده)
Core i7 با کش سطح 3 که دارنده برگ برنده اینتل هستند و همچنین قابلیتهای دیگه که در طراحی پردازنده طراحی شده
به نظر من شما 2 راه دارید اول اینکه بری سراغ پردازنده های سرکت جدید اینتل
راه دوم سیستم معمولی ولی 4 هسته ای از سوکت 775 اینتل
راه سوم هم که پردازنده ها و بردهای AMD هست که فکر نمیکنم مایل باشی!!!
امیدوارم توضیحات خوب بوده باشه
موفق باشید

خيلی ممنون واقعا توضيحات خوب و به درد بخوری بود برام. :merci:
برای پردازنده Q9550 خيلی نسبت به Q9300 بايد سر باشه به خاطر اينکه L2 cash به مقدار 12M داره اما 9300 به غير از سرعت پايينتر هر هستع فقط 6M داره. اما تفاوت قيمت 100 تومن خيلی زياده! اگه 50-60 تومن بود حتما Q9550 رو ترجيح می دادم. اين سيستم قراره برای من هم کار محاسباتی بکنه هم کار گرافيکی (در حد معمولی گرافيکی) و به همين خاطر سراغ AMD نرفتم. AMD يه بدی ديگه هم که داره درمورد RAM هست که DDR3 ساپورت نمی کنه به خاطر سيستم آدرس دهی که توی پردازنده هست. سر همين Intel بيشتر ترجيح میدم.
در مورد قيمت پردازنده و مادربورد فعلا زياد نمیخوام خرج کنم تا نسل بعدی تو ايران جا بيفته و قيمتها مناسب تر شه و اونقدر هم فکر نمیکنم فعلا لازمم بشه.:yes:

مادربورد کومبو می خوام بگيرم که DDR3 ارزونتر شد برم دنبال DDR3، می دونم که باس بالای 1333 DDR3 رو اين مادربورد ساپورت نمیکنه اما خوب خيلی هم برام سرعت تبادل داده با RAM مهم نيست (چون برای بازی و اوورکلاک نمیخوام و 1333 با همچين پردازنده ای به نظرم کافيه، نه؟) اين مادربورد از کراسفاير ساپورت نمیکنه اما چوب باسه گيم نمیخوام مهم نيست. در مورد اين مادربوردا و تستاش اگه لينکی دارين ممنون میشم بدين که مقايسه عملکردشونو ببينم کمک کنه تو تصميم. آخه به نظرم PQ5C نسبت به قيمتش خيلی مناسبه و P5Q3-delux هم که خيلی کميابه و به خاطر قيمت RAM هی DDR3 خيلی گرون ميشه.

من اين سيستمو که می بندم قراره تقريبا 24 ساعت روشن باشه (سرور نيستا!:1. (38):). سر همين رفتم دنبال مادربوردای ASUS و برام مهمه که کيفيت قطعات هم خوب باشه.دوستان نظری ندارين درباره بقيه چيزا با توجه به اين موضوع؟

Labyrinth
06-01-09, 17:25
من برای پردازنده Q9400 رو پیشنهاد میدم حدودا 10 هزار با Q9300 تفاوت داره ولی به نسبت کارایی بهتری داره :yes:

به نظر من شما که واست زیاد سرعت انتقال مهم نیست همون DDR2 بگیرید با باس 1200 و خیالتون راحت باشه انچنان تفاوتی با DDR3 باس 1333 نداره پس اصلا ریسک نکنید :yes:

بعد 24 ساعت اصلا زیاد نیست خودم به شخصه شده 1 هفته سیستم روشن باشه و بعدش فقط 1 ساعت خاموش بشه و ... ( حتی شبها هم خاموش نمیکنم بخاطر پردازش :wink:

mr_pooyan
08-01-09, 21:16
من برای پردازنده Q9400 رو پیشنهاد میدم حدودا 10 هزار با Q9300 تفاوت داره ولی به نسبت کارایی بهتری داره

به نظر من شما که واست زیاد سرعت انتقال مهم نیست همون DDR2 بگیرید با باس 1200 و خیالتون راحت باشه انچنان تفاوتی با DDR3 باس 1333 نداره پس اصلا ریسک نکنید

بعد 24 ساعت اصلا زیاد نیست خودم به شخصه شده 1 هفته سیستم روشن باشه و بعدش فقط 1 ساعت خاموش بشه و ... ( حتی شبها هم خاموش نمیکنم بخاطر پردازش

ممنون از پاسخهاتون دوستان.
منظورم از 24 ساعنه اين بود که مثلا قراره حتی توی هر 6 ماه مثلا نيم ساعت هم خاموش نشه! تو اين شرايط اورکلاک هم نميشه کرد به خاطر عمر قطعات.

برای رم DDR2 باس 1200 داره اصلا؟ اخا تو Advisor تو سايت اينتل رفتم DDR3 فقط با باس 1333 به بالا نوشته بود و DDR2 ها رو همه رو 800 نوشته بود نمیدونم چرا! چه مارکی رم بخرم بهتره؟

دوستان لينک زير رو تو سايت اينتل ديدم! زده قيمت Q9450 و Q9550 يکيه و جفتشون حدود 310$ هستند!!! تو ايرانم يه قيمتند؟ قيمت 9450 و 9550 و 9400 کسی نداره؟

کيسو هم حتما شنبه میرم می خرم با توجه به ديتاشيتی که خوندم در موردش! خيلی خداس!

mr_pooyan
09-01-09, 11:35
دوستان يه سوال ديگه هم دارم. از نظر کيفيت پاورهای کولرمستر بهتر از ترمالتيک هست ديگه. نه؟

Maximilian
09-01-09, 12:03
عزيز من اکثر سيستم هايی که ميبندم با ترمال تيک ،بستگی داره کدوم سری ترمالتيک با کدوم سری کولر مستر مقايسه کنی ،سری تاف پاور ترمالتيک بدرد کار شما ميخوره،البته کولر مستر ارزونتره و گارانتی خوبيم تو ايران داره ،اگر بتونی از برند "ا سی زد" سری استيلس-اکستريم گير بياری فوق العاده عمر بالايی دارند

mr_pooyan
09-01-09, 12:23
عزيز من اکثر سيستم هايی که ميبندم با ترمال تيک ،بستگی داره کدوم سری ترمالتيک با کدوم سری کولر مستر مقايسه کنی ،سری تاف پاور ترمالتيک بدرد کار شما ميخوره،البته کولر مستر ارزونتره و گارانتی خوبيم تو ايران داره ،اگر بتونی از برند "ا سی زد" سری استيلس-اکستريم گير بياری فوق العاده عمر بالايی دارند

ممنون،

ترمالتيک تو سايتش زياد مدل پاور نديدم تو مغازه ها هم اغلب کولر مستر دارند. OCZ اصلا تاحالا تو مغازه ها نديدم. قيمتاشون حدودا میشه بفرماييد چقدند؟ حدود 500-700 وات قيمت زير 100 تومن چی هست؟

ممنون از راهنماييهای مفيدتون. :merci:

mr_pooyan
11-01-09, 09:01
اه که چقدر اين مملکت افتضاحه! :1. (27): اون مدل کيس ترمالتيک که ديدم مشابهش وارد شده! و اون مدلو هم فونيران گفت که وارد نمیکنه اصلا! يه چيزی بود با ظاهر شبيه کيسای ترمالتيک ولی نه جای USB داشت نه e-SATA بالاش و بالاشم افتضاح بود! اين تازه مثلا وارد کنندس!
بنده خدا اون مغازه تو بازار رضا با انصاف بود پرسيد و سعی نکرد الکی سرم کلا بگذاره. (البته تابلو بود که اين اون کيس نيستا) اما بالاخره آدم وقتی آدم خوش انصاف تو اين مملکت می بينه احساس خوبی بهش دست میده.:yes: