PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمايی در مورد خريد مادربورد ASUS

mr_pooyan
02-01-09, 20:16
سلام دوستان،
کسی می دونه قيمت P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n حدودا چقده الان؟
من يه سيستم جديد می خواهم ببندم.

يه مادربورد می خوام که e-SATA هم داشته باشه. قبلا می خواشتم P5QC بگيرم اما پورت SATA بيرونی رو نداره. در ضمن اين مادربورد (P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n) حالت Cross-fire برای گرافيک رو ساپورت می کنه و 10 تا SATA2 داره. آيا اين مادربورد ايرادهايی داره؟

مادربورد ار برند ASUS که اين خصوصيات رو داشته باشه و گرون نباشه و برای پردازنده های اينتل باشه و چيپست P45 نداريم ديگه؟ (e-SATA و تعداد بيش از 8 تا SATA2 و دو کانال DDR3 با هر سرعتی نه لزوما 2000 بلکه 1333 هم کافيه به خاطر CPU و قيمت زير 300)

الان دارم اين سيستم رو می خوام بندم:

CPU: 9300Quad
Main moard: P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n
RAM: che marki DDR3 begiram behtare? 2GB DDR3
Case: age biad: thermaltake Armor plus VH6000BWS

e-SATA رو برای درايوهای بيرونی می خوام و SATA هم برام مهمه که بيشتر از 8 تا جا داشته باشه يا حداقل 8تا.

مقايسه اين دو مادربورد:
Only the registered members can see the link 563&l1=3

هرگونه کمکی کنيد ممنون میشم. :merci:

D J V A H I D
02-01-09, 20:23
کسی می دونه قيمت P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n حدودا چقده الان؟

اولا که سلام خیلی خوش اومدی به فروم خودت :give_rose:!!! ما یه پویان دیگه هم اینجا داریم :yes::1. (26):

عزیز قیمت این مادربرد در تاریخ 87/10/10 در بازار شیراز 259 تومن معامله شد... بقیه سوالات رو میتونید از اساتید بخش سخت افزار کمک بگیرید...
با تشکر :cool:

mr_pooyan
02-01-09, 20:33
اولا که سلام خیلی خوش اومدی به فروم خودت :give_rose:!!! ما یه پویان دیگه هم اینجا داریم :yes::1. (26):

عزیز قیمت این مادربرد در تاریخ 87/10/10 در بازار شیراز 259 تومن معامله شد... بقیه سوالات رو میتونید از اساتید بخش سخت افزار کمک بگیرید...
با تشکر :cool:

ممنون وحيد جان مايه خوشحاليه برای من بودن در جمع شما :yes:، اگه 260 تومنه (حتما تهران ارزونتره) که خيلی قيمتش خوبه. :party:
اين بورد ايرادی نداره؟ من هارد ديسک زياد دارم و يه جا خوندم اگه P5QC رو با کارت SATAشو تبديل به e-SATA کنيم هم سرعت تبادلش کم ميشه هم به جای 2 متر 1 متر بيشتر نبايد فاصله باشه که اين کيس جديده که می خوام بخرم خودش فاصله از مادربورد تا اتصال کيسش نيم متره! :whistle: سر همين رفتم دنبال يه مادربوردی کهeSATA ساپورت کنه که همينو فقط با P45 پيدا کردم.

به نظرتون انتخاب خوبيه؟ يا میشه انتخاب ديگه ای برای اين کاربرد من (SATA زياد + e-SATA برای سيستمی که می خوام ببندم) از مادربوردای ASUS داشت؟

mr_pooyan
02-01-09, 22:21
دوستان کسی نظری نداره؟ پيشنهاد مادربورد ديگه ای؟ يا چيزی که ممکنه من توی مشخصات فراموش کرده باشم. هر نکته ای بفرماييد ممنون میشم چون ممکنه چيزی رو قبل خريد اين مادربود ندونم يا فراموش کرده باشم.

متشکرم