PDA

مشاهده نسخه کامل : Yahoo: خداحافظ PSP

pooyi_khafan
30-12-08, 11:16
Only the registered members can see the link

Yahoo Games تحلیلی برای کنسول PSP دارد و معتقد است که این کنسول دوام چندانی نخواهد داشت. در زیر گوشه‌ای از آن را می‌خوانیم:

برای PSP چه اتفاقی افتاد؟ کنسولی که سونی آن را به عنوان" واکمنی برای قرن 21" در نظر گرفته بود، به سرعت ازبین مردم ناپدیدی می‌شود و از یاد می‌رود.

در ماه نوامبر، Nintendo DS توانست فروش خود را نسبت به سال گذشته به میزان 20 درصد افزایش داده و به رقم شگفت‌انگیز 1.5 میلیون نسخه فقط در US به برسد در حالی که این رقم برای PSP تنها 421,000 بود، یعنی 27 درصد کاهش، آن هم در ماهی که به عنوان یکی از ماه‌های تعیین کننده صنعت بازی است.

در ضمن این کنسول از نظر پشتیبانی از نرم‌افزار‌ها و بازی‌های مختلف نیز در حال تحلیل رفتن می‌باشد. علی‌رغم اینکه این کنسول حدود 13 میلیون یوزر دارد، در سال 2008 فقط 6 بازی این کنسول توانستند امتیازی بیشتر از 80 درصد را در review‌ها از آن خود کنند در حالی که این میزان برای DS به تعداد 16 بازی است. دلیل منطقی‌ای برای این موضوع وجود دارد:‌ کسی برای PSP بازی نمی‌سازد زیرا به جز یکی دو عنوان محبوب، مثلا FFVII:CC در امسال، کسی آن بازی‌ها را نمی‌خرد. این موضوع در سال آینده وخیم‌تر نیز خواهد شد زیرا عنوان GTA که در بین کنسول‌های دستی در انحصار PSP بود، در سال آینده برای DS نیز عرضه می‌شود.

واقعا باعث تعجب است. PSP کنسولی قدرتمد است که کارایی‌های بسیار بالایی دارد. از پخش موزیک، ویدئو تا وب‌گردی و اتصال به PS3 و ... در حالی که DS به زحمت یک تصویر 3D ارائه می‌کند.

در مرحله بعد اگر PSP را در کنار iPhone و یا iPod‌های لمسی قرار دهیم، که هر دو از برندگان بازی‌های دستی در سال گذشته بودند، سخت افزار PSP قدیمی به نظر می‌رسد. touchscreen این کنسول کجاست؟ این همه دکمه و آنالوگ ناکارآمد برای چیست؟ و چرا در زمانی که فلش مموری‌ها اینقدر ارزان هستند بازی‌های این کنسول باید بر روی UMDهای گران قیمت، کند و حجیم عرضه شوند؟ احتمالا iPhone بزودی در کنسول‌های دستی جای PSP را خواهد گرفت.

Âli rângêr
30-12-08, 11:48
حالا خوبه ما هم داریم از اینا ! :دی
این سونی داره گور خودشو می کنه ! نمی فهمه کنسول برای بازی کردنه نه فیلم دیدن و آهنگ گوش کردن !
سر PS3 هم داره همین کارو میکنه

D J V A H I D
30-12-08, 13:22
ما رو بگو که میخواستیم بریم یکیشو بخریم ... :1. (38):
نخریم دیگه ؟ :1. (27):

pooyi_khafan
30-12-08, 13:28
ما رو بگو که میخواستیم بریم یکیشو بخریم ... :1. (38):
نخریم دیگه ؟ :1. (27):

فعلا که قطعی نشده . :whistle:

Stream
31-12-08, 21:23
این سونی داره گور خودشو می کنه ! نمی فهمه کنسول برای بازی کردنه نه فیلم دیدن و آهنگ گوش کردن !
سر PS3 هم داره همین کارو میکنه

اتفاقا داره خوب عمل می کنه.
از دید من و شما شاید فرق کنه PSP یا PS3 بیشتر تمرکزش روی کنسول بازی باشه یا فیلم و آهنگ. ولی از دید سونی اینها محصولاتی هستند که برای طراحیشون هزینه شده و باید فروش برن، فرقی هم نمی کنه من PSP رو برای God of War بازی کردن بخرم یا فیلم دیدن یا آهنگ گوش کردن، مهم اینه که من برم و یک PSP از سونی بخرم. پس روی PS3 هاش Blueray-ROM می گذاره تا من که می خوام فیلم ببینم برای اون RSX و Cell که ازشون استفاده هم نمی کنم پول بدم.

Business و مدیریت اینجا حرف اول و آخر رو می زنه.

CROSSHAIR
31-12-08, 23:45
با اینکه هیچ وقت از سونی خوشم نیومده و نمیاد
ولی باید یه چیزی رو بگم که همیشه پیشبینی ها رو به هم زده سر بلند بیرون اومده
شکست نداره
چیزی مثل نمیدونم چی رو مثال بزنم
مثل یونتوس در فوتباله مردن نداره

در اون گذشته اوایل وقتی کنسول عالی و خوب پاناسونیک داشت کم کم نینتندو رو کنار میزد
با بازی های معروف nfs
الکترونیک ارتس
یکباره قرار دادی باشرکت الترونیک ارتس بست و انحصاری کردش برای خودش
کونامی رو چند سال اسیر کرد وپدر نینتندو رو در اورد
و کنسول نه چندان قدرتمند ps1
رو با تمام قدرت ساپورت کرد و همه اواره شدند

من که کمپانی محبوبم پاناسونیک هم با هم شکست خوردیم ازش
تو لوازم هم یکبار ناسیونال رو شکست داده بود .و بعد دوباره ماتسوشیتا با پاناسونیک کم کم داره رو پاش بلند میشه
و دیگه باهاش شوخی نمیکنه

در ps2
هم مثل همیشه سگا رو با عجوبه همه کارش که با پردازنده ساخت هیتاچی به افتاب پرست معروف میشد
دریمکست رو میگم
کاری نبود نکنه
mp3
vcd
اسلاید شو
اینترنت
گیم های عالی خودش
سیستم عامل معروف ویندوز ce
دسته های بی عیب با انالوگ کامل حتی در شستی ها
مموری کارت های عالی
با یک ایراد
نو اوری dvd
که باعث شد کپی رایت بازی ها برای شرکت ها به صرفه نباشه و کم کم دورش خط بکشن

از همین نکته هدف گرفت و چند شرکت معروف رو هم کامل انحصاری کرد
کونامی
و کاپکوم
و کمرشو شکست
حالا سگا بدون سرو صدا بازی درست میکنه
کنسول من هم باز موند رو دستم

و ماکروسافت هم با کنسول xbox تا اومد به خودش بیاد دیگه دیر شده بود

همین چند وقت پیش هم روی ماکروسافت رو با خیانت کار هم وطنش توشیبا روی بلو ری و hd dvd کامل خراب کرد.

هر دو به شکست کامل راضی شدن

الان هم داره در سنسور و دوربین به پر وپای دو کمپانی بزرگ نیکون و کانون می پیچه
با خرید مینولتا ی دوست داشتنی
علامت الفای خودش رو زده روی دوربین های اون
برای نیکون سنسور میزنه
و با استفاده از تجربه های چندین ساله
اون داره به کانون خودشو نزدیک تر میکنه

می بخشید دلم پر بود:1. (2):

زیاد شد

ولی یاهو بجای سونی باید نگران خودش باشه
هر لحظه خطر خریدش میره توسط ماکروسافت
چون ماکروسافت میگه که تواناییه مقابله با گوگل رو نداره و یاهو رو باید خودش اداره کنه
:11():