PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای انتخاب کولر پردازنده

AIR
30-12-08, 10:40
با سلام

دوستان لطفا من رو در خرید یه کولر پردازنده راهنمایی کنید یه چیزی که خوراک اور باشه و بتونه خوب دما رو پایین بیاره نظرتون در مورد این دو چیه کدوم قویتره ????

THERMALTAKE V1

TONIQ TOWER 120

تا 90 تومان هم دارم خلاصه اینکه قویترین کولر رو پیشنهاد بدید واینکه COOLER MASTER V8 توی بازار پیدا میشه؟؟؟

باتشکر.

Labyrinth
30-12-08, 11:06
شما با 90 هزار تومان میتونید Nirvana 120 از برند Zerotherm بگیرید و یا IFX - 14 از ترمال رایت ( اگر غلط املایی داشت ببخشید )

درباره تونیک هم بگم کولر خوبه و برای اورکلا ک خوبه ولی نه رکورد زدن و این حرفها :yes:

AIR
30-12-08, 11:21
شما با 90 هزار تومان میتونید Nirvana 120 از برند Zerotherm بگیرید و یا IFX - 14 از ترمال رایت ( اگر غلط املایی داشت ببخشید )

درباره تونیک هم بگم کولر خوبه و برای اورکلا ک خوبه ولی نه رکورد زدن و این حرفها :yes:

با سلام

عزیز ممنون از جوابتون .

لطف میکنید بهترینهای بازار رو به ترتیب بگید و همین طور قیمتشون؟؟؟

THERMALTAKE V1 چطوره؟؟؟؟ و این Nirvana 120 قیمتش چنده؟؟؟

و اینکه در حال حاضر بهترین کولر توبازار چیه ؟؟؟ و قیمتش هم اگر ممکنه لطف کنید.

ممنون و تشکر.

CROSSHAIR
30-12-08, 11:22
با سلام

دوستان لطفا من رو در خرید یه کولر پردازنده راهنمایی کنید یه چیزی که خوراک اور باشه و بتونه خوب دما رو پایین بیاره نظرتون در مورد این دو چیه کدوم قویتره ????

THERMALTAKE V1

TONIQ TOWER 120

تا 90 تومان هم دارم خلاصه اینکه قویترین کولر رو پیشنهاد بدید واینکه COOLER MASTER V8 توی بازار پیدا میشه؟؟؟

باتشکر.

بنظر من
با تمام این کولر های جدید
من همون TU120 رو بیشتر از نیروانا قبول دارم از نظر طراحی و قدرت
بعد IFX14 خوبه

ولی دنبال ترمالرایت اولترا 120 اکسترم باش اگه واقعا می خواهی با این کولر ها اور قابل توجه بکنی.
هر چند پیدا نمیشه
قویترین طرح ارائه شده تا به امروز
Only the registered members can see the link

وبا یکم بیشتر میتونی حدود 140 یک کولر تر وتمیز ابی بگیری و کلی دما ها باهاش فرق میکنه.
و راحت میشی
هر چند ابی مشکلات اولیه نسب و نگرانی داره ولی ارزش بیشتری از کولر 90 تومانی داره

در اخر 50 تومان رو بزار تو جیبت یدونه کولر مستر 212 بگیر به نسبت قیمت با دو تا فن خوب کارایی خوبی داره
البته خمیر هم مهمه
..:11():

AIR
30-12-08, 11:43
ممنون از دوستان.

IFX14 رو از کجا میتونم پیدا کنم و قیمت دقیقش چنده؟؟؟

CROSSHAIR
30-12-08, 12:05
ممنون از دوستان.

IFX14 رو از کجا میتونم پیدا کنم و قیمت دقیقش چنده؟؟؟

نماینده در ایران
شرکت فونیران هست
لینک
سایت فونیران +محصول مورد نظرتون

قیمت دو رو بر 80 تومان

AIR
30-12-08, 12:17
با سلام مجدد

croshhaire عزیز ممنون بابت راهنماییهای مفیدتون .

بعد یه سوال دیگه هم داشتم اون قسمتی که ازش جداست چیه و کجا نصب میشه ؟؟؟

باتشکر.

CROSSHAIR
30-12-08, 12:32
با سلام مجدد

croshhaire عزیز ممنون بابت راهنماییهای مفیدتون .

بعد یه سوال دیگه هم داشتم اون قسمتی که ازش جداست چیه و کجا نصب میشه ؟؟؟

باتشکر.

خواهش عزیز:11():
در عکس ها کامل مشخصه
مقداری از حرارت پردازنده رو هم از این طریق از زیر برد عبور میده
البته باید کیس جای کافی داشته باشه

نمونه عملی هم البته کولرش در اولی اولترا 120 است ولی در نصب فرقی نمیکنه
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

AIR
30-12-08, 12:32
راستی یکی از دوستان میگفت thermaltake v1 با به خمیر سیلیکون درست و حسابی خیلی خوب میتونه دما رو پایین بیاره نظرتون چیه من خودم این کولر رو با یه خمیر زروترم که حدود 13 تومان بود رو در نظر داشتم در کل نظر شما در مورد این یکی چیه.

با تشکر.

CROSSHAIR
30-12-08, 13:53
راستی یکی از دوستان میگفت thermaltake v1 با به خمیر سیلیکون درست و حسابی خیلی خوب میتونه دما رو پایین بیاره نظرتون چیه من خودم این کولر رو با یه خمیر زروترم که حدود 13 تومان بود رو در نظر داشتم در کل نظر شما در مورد این یکی چیه.

با تشکر.

دوست من کولر بدی نیست
ولی در چارتها و رده بندی ها
از خیلی از کولر های موجود عقبه
می تونی یه تحقیقی بکنی
مثلا به IFX14
یا TU120
TT120
نمیرسه

دوم کولری بخر که فن 12 سانتی براحتی قابل تعویض باشه
روش
یعنی هم بشه قوی ترشو خرید
وهم در صورت ایجاد مشکلی برای فنش براحتی عوضش کرد
همین کاری که من با کولر مستر 212 کردم
دو تا فن قوی 12 سانتی نتایج این کولر رو برای من قابل قبول کرده.

AIR
31-12-08, 22:06
با سلام

دوست خوبم ممنون و تشکر.

خودم راجع به این کولر یه خورده تحقیق کردم واقعا عالی بوده و همین رو میگیرم اگر خدا بخواد ولی فکر کنم این کولر بدون فن عرضه میشه این طور نیست؟؟؟؟

پس با این حساب من باید دو تا فن 12 هم براش بگیرم که دورشون هم بالا باشه چی پیشنهاد میدید ؟؟؟

و یه سوال دیگه

آیا این کولر خمیر سیلیکنی که همراهش هست مناسبه یا خیر ؟؟ یا بهتره یه خمیر هم براش بگیرم؟؟

باتشکر.

CROSSHAIR
31-12-08, 23:59
با سلام

دوست خوبم ممنون و تشکر.

خودم راجع به این کولر یه خورده تحقیق کردم واقعا عالی بوده و همین رو میگیرم اگر خدا بخواد ولی فکر کنم این کولر بدون فن عرضه میشه این طور نیست؟؟؟؟

پس با این حساب من باید دو تا فن 12 هم براش بگیرم که دورشون هم بالا باشه چی پیشنهاد میدید ؟؟؟

و یه سوال دیگه

آیا این کولر خمیر سیلیکنی که همراهش هست مناسبه یا خیر ؟؟ یا بهتره یه خمیر هم براش بگیرم؟؟

باتشکر.
من متوجه نشدم کدوم کولر رو منظورتون است

ولی در مورد خمیر اغلب خمیر مرغوب همراه کولر ها موجوده و نیازی نیست تهیه کنید
فقط مقادرشون کمه
اون هم برای کسانی که هی پردازنده های مختلف رو تست میکنن
برای 3 بار کامل میشه از اغلبشون استفاده کرد
وشاید بیشتر
خمیر هم زیاد زدن هم درست نیست اگه رعایت کنید اصولش رو خیلی هم بعد ا میتونید استفاده کنید
هر چند من خودم یدونه زروترم هم اضافه خریدم برای روز مبادا

AMD>INTEL
01-01-09, 03:45
به نظر من نيم نگاهي به tuniqtower داشته باش . اين كولينگ تو بررسي هاي اكثر سايت هاي سخت افزاري به عنوان يك كولينگ خيلي خوب و ارزشمند انتخاب شده و ريكامند شده است . تو ايران گارانتي شركت آينده سيما اون رو با ارزشتر نموده است .

AIR
01-01-09, 09:20
من متوجه نشدم کدوم کولر رو منظورتون است

ولی در مورد خمیر اغلب خمیر مرغوب همراه کولر ها موجوده و نیازی نیست تهیه کنید
فقط مقادرشون کمه
اون هم برای کسانی که هی پردازنده های مختلف رو تست میکنن
برای 3 بار کامل میشه از اغلبشون استفاده کرد
وشاید بیشتر
خمیر هم زیاد زدن هم درست نیست اگه رعایت کنید اصولش رو خیلی هم بعد ا میتونید استفاده کنید
هر چند من خودم یدونه زروترم هم اضافه خریدم برای روز مبادا

میبخشید .

عزیز منظور من همان کولر ifx-14 بود واقعا عالیه .

قیمت دقیق ازش ندارید ؟؟؟؟ و نگفتید چه فنی براش بگیرم دوتا 12 سانتی با دور بالا.

ممنون و تشکر.

AIR
01-01-09, 09:27
به نظر من نيم نگاهي به tuniqtower داشته باش . اين كولينگ تو بررسي هاي اكثر سايت هاي سخت افزاري به عنوان يك كولينگ خيلي خوب و ارزشمند انتخاب شده و ريكامند شده است . تو ايران گارانتي شركت آينده سيما اون رو با ارزشتر نموده است .

با سلام

حرف شما کاملا درسته عزیز تونیک هم کولر خوبیه ولی از وقتی دوست خوبمون croshhair این کولر ifx از ترمالرایت رو معرفی کردند من هم خیلی دربارش تحقیق کردم و همیشه بهتر از تونیک بوده و واقعا عالی عمل کرده تستهای زیادی ازش دیدم و فکر میکنم بهترین فعلا همین باشه البته داخل بازار فقط اگر امکانش هست و فن 12 سانتی پر دور سراغ دارید به بنده معرفی کنید.

ممنون و تشکر.

CROSSHAIR
01-01-09, 11:18
با سلام

حرف شما کاملا درسته عزیز تونیک هم کولر خوبیه ولی از وقتی دوست خوبمون croshhair این کولر ifx از ترمالرایت رو معرفی کردند من هم خیلی دربارش تحقیق کردم و همیشه بهتر از تونیک بوده و واقعا عالی عمل کرده تستهای زیادی ازش دیدم و فکر میکنم بهترین فعلا همین باشه البته داخل بازار فقط اگر امکانش هست و فن 12 سانتی پر دور سراغ دارید به بنده معرفی کنید.

ممنون و تشکر.

یکی از جدیدترین طرح هاست که به کشور ما هم رسیده
مبارک باشه :1. (10):انتخاب بهتری است نسبت به بقیه
بهادر عزیز فکر کنم قیمت دقیق فونیران رو جدید میتونه بهتون بگه
و اگه خواستید تهیه کنید .
می تونه راهنمایی تون بکنه:wink:

AIR
01-01-09, 11:28
ممنون از راهنمایی شما CROSSHAIR عزیز .

و اینکه اگر بهادر جان قیمت دقیقش رو اعلام کنند واقعا ممنون میشم.

با تشکر از دوستان.

موفق باشید.

AIR
01-01-09, 11:41
میبخشید دوستان یه سوال دیگه .

نحوه دقیق زدن خمیر سیلیکون باید چطور باشه و به چه مقدار باشه خمیر رو باید روی CPU بزند یا زیر کولر ؟؟؟

لطفا در این مورد هم دوستان راهنمایی کنند تا یه وقت به مشکل بر نخورم و اینکه نصب این کولر IFX-14 چطوریه آسونه یا نه چون تا به حال با این نوع کولرها کار نکردم و با نصبشون آشنا نیستم.

باتشکر.

Shahryar
01-01-09, 12:02
میبخشید دوستان یه سوال دیگه .

نحوه دقیق زدن خمیر سیلیکون باید چطور باشه و به چه مقدار باشه خمیر رو باید روی CPU بزند یا زیر کولر ؟؟؟

لطفا در این مورد هم دوستان راهنمایی کنند تا یه وقت به مشکل بر نخورم و اینکه نصب این کولر IFX-14 چطوریه آسونه یا نه چون تا به حال با این نوع کولرها کار نکردم و با نصبشون آشنا نیستم.

باتشکر.

دوست عزیز من مدت نسبتآ زیادی هست که IFX-14 دارم چندین نکته باید خدمتت عرض کنم :

1- سازگاری این کولر با مادربرد های جدید کمی مشکل هست !
2- این کولر ظرفیت گرمایی زیادی داره که نقطه ی قوت اون حساب میشه .

با توجه به نکته ی یک بالا احتمالش زیاده اگه Heatsink بزرگی داشته باشه مادربردت بهش نخوره و مجبور بشی همین جوری بگذاریش روی برد :1. (38): ولی در کل نصبش خیلی راحت نیست :1. (26):

AIR
01-01-09, 12:35
با سلام

جناب شهریار عزیز ممنون.

مینبورد من rampage formula هستش و هیتسینگهای بلندی هم نداره فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد نظر شما چیه و اینکه شما از چه فنی برای خنک کردنش استفاده میکنید ؟؟؟؟

با تشکر.

cpu_man
22-12-12, 08:23
کدوم برندا غیر چینین؟

nima_hl
22-12-12, 08:53
کولر cpu مدل ترنسفورمز 3 در حد نو به فروش میرسد
شرکت:گرین
تعداد لوله خنک کننده:3 عدد
فن 120 میلی متری pwm fan با قابلیت پشتیبانی از فن دوم
وزن:630 گرم
جنس لوله:آلیاژ آلومینیوم و مس
ابعاد:ارتفاع 12 سانتی متر_عرض 12 سانتی متر_طول 2.5 سانتی متر
پشتیبانی از انواع سوکت amd و intel
مشخصات کامل مدل در Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
برای خرید تماس بگیرید:
09351663935
م

لطفا برای فروش کالای خود در بازارچه تاپیک بزنید