PDA

مشاهده نسخه کامل : چند پرسش

saeed25
27-12-08, 23:16
با دروود
چند پرسش...
نخست اینکه آیا برای شبکه کردن 2 کامپیوتر در خانه،به چه کابلی نیاز است؟البته با توجه به اینکه یکی از سیستمها ،نسبتا قدیمی می باشند
و دیگر اینکه برای به اشتراک گذاری درایوها در سیستمها،به طوریکه بتوان آنها را از My Network Places ،یا My Computer ،دید چه باید کرد؟
آیا برای انتقال فایلها از سیستمی به سیستم دیگر،بهتر است از برنامه ویژه ای استفاده شود؟

Xtreme
27-12-08, 23:55
با دروود
چند پرسش...
نخست اینکه آیا برای شبکه کردن 2 کامپیوتر در خانه،به چه کابلی نیاز است؟البته با توجه به اینکه یکی از سیستمها ،نسبتا قدیمی می باشند
و دیگر اینکه برای به اشتراک گذاری درایوها در سیستمها،به طوریکه بتوان آنها را از My Network Places ،یا My Computer ،دید چه باید کرد؟
آیا برای انتقال فایلها از سیستمی به سیستم دیگر،بهتر است از برنامه ویژه ای استفاده شود؟

1. کابل کراس - هم آماده اش هست هم می تونی خودت درست کنی.

2. روی فولدر مورد نظرت کلیک راست می کنی و گزینه Sharing رو می زنی و بعد با یه نام مناسب Share می کنی.
از کامپیوتر دیگر هم بصورت زیر می بینی : ( این دستور را در Run تایپ می کنی )
Computer IP\\

3. خیر.

PCminister
27-12-08, 23:56
با سلام

من دقیقا همین کار را در خانه بین دو سیستم انجام داده ام و جواب گرفته ام.

البته ابتدا باید اطمینان حاصل نمایید که هر دوسیستم دارای پورت شبکه (RJ45) هستند. اگر بر روی یکی از سیستمها این پورت وجود ندارد باید یک کارت PCI به صورت جداگانه تهیه بفرمایید.

در مورد کابل مورد نظر هم باید عرض شود که این کابل با نام کابل Data یا کابل شبکه معروف هست و در انواع مختلفی در بازار در دسترس هست کابل مورد استفاده من Belden بوده که از برندهای خوب محسوب میشود (از نوع Cat5e).

البته ابتدا باید مشخص نمایید سیستمها در چه فاصله ای از هم قرار دارند چون در صورت زیاد بودن فاصله شما باید از سوئیچ استفاده کنید تا در انتقال اطلاعات در طول سیم دچار مشکل نشوید.

برنامه خاصی مورد نیاز نیست و شما میتوانید از طریق ویندوز به راحتی اشتراک گذاری را انجام دهید ضمن اینکه میتوان بازیهایی را که دارای قسمت LAN هستند و این قسمت در آنها فعال است را به صورت شبکه در این دو سیستم به اجرا در آورد و لحظات شادی داشته باشید. شخصا Kane Wrath را در شبکه امتحان نمودیم و بسی کیفور شدیم!:party:

پیشنهاد من برای شروع تعیین فاصله بین دو سیستم هست تا دوستان بتوانند بهتر راهنماییتان کنند.

باتشکر

D J V A H I D
28-12-08, 00:03
یه سوال... این کابل کراس... همون کابل لینکه ؟ من با کابل لینک دو سیستمو به هم متصل میکنم

Xtreme
28-12-08, 00:07
کلا ما توی این مبحث تو نوع کابل داریم :

یه کابل برای اتصال کامیپیوتر به سوئیچ که اصطلاحا بهش می گن Straight
یه کابل هم برای اتصال PC-PC که همون Cross هست.

saeed25
28-12-08, 00:16
با دروود
من منظورم از اشتراک گذاری،این بود که دیگر نیازی به اجرای دستور های ویژه ای نباشد و تنها از کاوشگر ویندوز،بتوان به درایوهای مشترک شده،دسترسی داشت!!

Xtreme
28-12-08, 00:20
با دروود

درود و دو صد بدرود ..
بله .. بدون احتیاج به دستور هم می تونی از داخل My Network Places و دستری به شبکه داخلی و سپس کلیک بر روی نام کامپیوتری که فایل بر روی اون Share شده به فایل ها دسترسی پیدا کنی ..

ر

shahab_blaster
28-12-08, 08:58
یه سوال... این کابل کراس... همون کابل لینکه ؟ من با کابل لینک دو سیستمو به هم متصل میکنم

منظور شما كابلي كه به پورت LPT وصل ميشه ؟ اگه اينه نه كابل كراس فرق ميكنه
براي شبكه كردن كابل شبكه تا 100متر رو جواب ميده و نوع CAT6 هم داراي سرعت بيشتري هستش در انتقال اطلاعات

saeed25
28-12-08, 10:16

دروود
چند وقت پیش دنبال گابلی برای اتصال لپتاپ به پی سی می گشتم،گفتند کابل لینک،که یک کابل یو اس بی 2 طرفه هست!

saeed25
31-12-08, 23:19
بادروود
دوستان،من یک کابل کراس دادم واسم درست کردن،حالا پشت هردوتا سیستم که می زنم،بعضی وقتها یکیشون نمیشناسه کابلو!!
و یکی دیگه هم اینکه وقتی همه اتصالهای فیزیکی به درستی برقرار هستند،این دو سیستم نمی توانند همو ببینیند!!!!
مشکل چیه؟
Work group هردو یکیه،اسم یکی PC1 و یکی دیگه PC2،آی پی یکی 192.168.0.1 و یکی دیگه192.168.0.2 !!!
مشکل از کجاها میتونه باشه؟

PCminister
02-01-09, 16:31
اصولا Firewall و برنامه های امنیتی دیگر در این موارد خیلی مشکل ساز میشوند.

سعی بفرمایید با Disable کردن اینگونه برنامه ها دوباره عملیات Sharing را انجام دهید.

باتشکر