PDA

مشاهده نسخه کامل : كامپيوترهاي DELL از چه هاردي استفاده ميكنند؟

arash79
24-12-08, 21:59
سلام خدمت همه اساتيد . . .
من هميشه اين سئوال برام مطرح بوده كه كامپيوترهاي DELL كه از پرفروشترين و سختكارترين كامپيوترهاي دنيا هستند قطعاتشونو از چه برندهايي تهيه ميكنند. البته ميدونم كه توليدكنندگان OEM وقتي به سفارش اين ماركهاي مشهور قطعه توليد ميكنند مارك خودشونو روي اون نميزنند.
ولي قطعاتي مثل هارد يا رم از اين امر مستثني هستند. براي همينم ميخواستم اگر كسي از دوستان از مارك هارد مورد استفاده كامپيوترهاي دسكتاپ دل و يا برندهاي مشهور ديگه‌اي مثل Gateway يا HP اطلاع داره در اختيارمون بزاره. البته اگر ساير قطعات هم باشن كه ديگه عالي ميشه.
اصلا سايتهايي هستند كه كامپيوترهاي دسكتاپ دلو تيكه پاره كنند و داخلشو كامل نشون بدن؟

am2
25-12-08, 15:32
سلام خدمت همه اساتيد . . .
من هميشه اين سئوال برام مطرح بوده كه كامپيوترهاي DELL كه از پرفروشترين و سختكارترين كامپيوترهاي دنيا هستند قطعاتشونو از چه برندهايي تهيه ميكنند. البته ميدونم كه توليدكنندگان OEM وقتي به سفارش اين ماركهاي مشهور قطعه توليد ميكنند مارك خودشونو روي اون نميزنند.
ولي قطعاتي مثل هارد يا رم از اين امر مستثني هستند. براي همينم ميخواستم اگر كسي از دوستان از مارك هارد مورد استفاده كامپيوترهاي دسكتاپ دل و يا برندهاي مشهور ديگه‌اي مثل Gateway يا HP اطلاع داره در اختيارمون بزاره. البته اگر ساير قطعات هم باشن كه ديگه عالي ميشه.
اصلا سايتهايي هستند كه كامپيوترهاي دسكتاپ دلو تيكه پاره كنند و داخلشو كامل نشون بدن؟

سلام
من یه دونه دل دارم که مین بوردش اینتل هست و یه برچسب دل روش زدند(یه بار این برچسب رو کندمش)
رمش هم کینگ مکس هست و هاردش هم مگستور که یه بر چسب دل روش خورده پاورش هم که برچسب دل داره و odd هم سامسونگ
گرافیکش هم آنبرده
اما مطلب مهم اینه که تمام این قطعات اسپیشال هستند و شرکت های تولید کننده قطعات بهتری رو مصرف میکند..
مثلا فن سی پی یوش محشره و یه کانال کشی خاصی داره
لازم بذکره سیستم من سوکت 478هست

Dark Devil
25-12-08, 15:37
در زمان های مختلف فرق میکنه و دلیل نمیشه یک شرکت همیشه از یک شرکت قطعاتشو تامین کنه همچنین ممکنه یک شرکت حتی در مدل های مختلفی از محصولاتش از برند های متفاوتی استفاده کنه
اما از چیزی که اطلاع دارم اینه که Dell غیر از اینکه مدت هاست با WD کار میکنه اکثر محصولاتش هم را با همین هارد ها روانه بازار میکنه

Moein
25-12-08, 17:54
در اکثر دل ها از وسترن دیجیتال و سامسونگ استفاده می شود

SINA
16-01-09, 15:34
هارد لپتاپ من سامسونگ ، مدل Vostro 1310

Moein
17-01-09, 03:17
من 5 مین نمیشه لب تاپم رو بستم از WD bevt استفاده شده بود