PDA

مشاهده نسخه کامل : ATI 4870X2 OverClock

ViViD
23-12-08, 23:06
سلام
خوب دوستان و اساتید من دفعه اول که گرافیک رو سوزوندم:1. (38): تنبیه نشدم ولی دوست دارم که گرافیک رو اور کنم حالا که از گارانتی آمده میخواهم اور کنمش البته خیلی کم تا ببینم چطور میشه

اول از همه که در برنامه Catalyst میتونم به گرافیک کلاک بدهم و بالاتر ببرم و دور فن هم بیشتر میتونم بکنم تست هم میکنه مشکلی هم نداره تست پاس میشه اما Apply که میزنم و GPUZ رو باز میکنم باز هم همون مقدار اولیه رو نشون میده!!!
اگر اصولی بتونید بهم توضیح بدهید ممنون میشم:1. (21):

Game
24-12-08, 13:35
4870x2 سوزوندی خدا بده شانس دور فن VGA رو ببر 100% با برنامه ی کاتالیست بزار خودش تست می گیره و اخر تعیین می کنه که چه کلاکی خوبه البتهاین کار بصورت خیل ساده هست نه PRO

Only the registered members can see the link

روی دکمه ی Auto Tune کلیک کن و دور فنت هم 100% باشه بزار خودش تمام کار ها رو میکنه خیلی تآثیر داره

ViViD
24-12-08, 14:07
متشکرم
نمیدونستم باید بعد از اتمام تست باید Auto Tune رو بزنم ویستا نصب کردم و با RivaTuner تونستم اور کنم اما برای شروع فقط 5 مگاهرتز بردم بالا و دور فن هم 50% دمای هسته روی 36 درجه ثابت موند اما این فن 480X2 مثل موتور توپولوف صدا میده :1. (27):

ViViD
29-05-09, 00:01
با عرض سلام

دوستان قصد آپدیت بایوس کرده ام برای گرافیک ولی نمیدونم کار درستی میکنم یا خیر!!!
آیا همون بایوس که از طریق GPUZ میشه ذخیره کرد رو با RBE میتونم ادیت کنم و بعد بایوس جدید رو آپدیت کنم برای گرافیک؟

Stream
29-05-09, 00:29
با عرض سلام

دوستان قصد آپدیت بایوس کرده ام برای گرافیک ولی نمیدونم کار درستی میکنم یا خیر!!!
آیا همون بایوس که از طریق GPUZ میشه ذخیره کرد رو با RBE میتونم ادیت کنم و بعد بایوس جدید رو آپدیت کنم برای گرافیک؟
بله میشه. می تونید از بایوس هایی که در آرشیو Techpowerup هست هم استفاده کنید:

Only the registered members can see the link

Moein
29-05-09, 01:11
با عرض سلام

چرا می خوای بایوس VGA رو ادیت کنی ؟ ایا این کار تفاوت زیادی می کنه؟ جز ریسک زیاد به نظر من هیچ کاره دیگه ای نیست :دی اگه برای ویندوز ثابتی می خوای می تونی در ریوا تیونر runstart up رو فعال کنی و با این کار هر موقع ویندوزت بالا میاد گرافیک به همون تنظیماتی که کردی بر می گرده و نیاز به کارای ریسک دار کردن نیست :دی

امیر علی 4850 رو با همین کار به فنا داد البته گارانتی براش درست کرد کارت رو :دی سوالی بود در خدمتم

ViViD
29-05-09, 01:36
آره به فکر خودم نیافتاده بود این هم راهکاریه والا به ریسکش شاید نیارزه :great:

NVIDIA>ATI
29-05-09, 09:43
من یک بار بایوس کارتم رو آپدیت کردم وقتی ری استارت کردم دیگه مانیتورم تصویر نمی داد.

hadibahal
29-05-09, 12:58
منم یک بار بایوس کارت 4870 رو آپدیت کردم دیگه مانیتور بالا نیومد
به کلی تو اینترنت گشتم
بعدش یک 8600GT از دوستم قرض گرفتم و با دو کارت گرافیک بالا آمدم و از DOS دوباره بایوس کارخانه ای 4870رو روش زدم و توانستم بالا بیام
اما خداییش خیلی اذیت کشیدم 2 روز کامل تو اینترنت گشتم

masoomiyat
29-05-09, 18:10
من اگه بخام کارتم رو مرخص کنم با این به هم ریختن بایوس امکانش هست؟
شامل تعویض کارت گارانتی آواژنگ میشه؟

Moein
29-05-09, 18:57
من اگه بخام کارتم رو مرخص کنم با این به هم ریختن بایوس امکانش هست؟
شامل تعویض کارت گارانتی آواژنگ میشه؟

گروه اواژنگ تعمیرات به نسبت خوبی داره براتون احتمال زیاد بایوس رو بر می گردونن

دوستان به این راحتی حرف از سوروندن کارت نزنید بیشتر شرکت های گارانتی کننده نماینده دارن تو فروم ما این حرفا رو می زنید مشکل ساز می کنید کار خودتون و کار ما رو