PDA

مشاهده نسخه کامل : پیشنهاد DVD-Writer

N0m@d
01-12-08, 18:25
میخواستم ببینم الان بهترین DVD-Writer در بازار ایران از نظر کارایی و قیمت چه برندی و چه مدلیه!

اصلا دنبال امکانات اضافی مثل LightScribe یا لرزه گیر و این چیزا نیستم(میخوام قیمتش فقط بخاطر کیفیتش باشه)...از نظر سرعت هم من دیگه از 16X سریع تر رایت نمی کنم ، پس چند X بودنش خیلی مهم نیست!

فقط میخوام اولا اپتیکالش قوی باشه(چه برای نوشتن ، چه برای خوندن و از همه مهم تر اینکه CD رو به خوبی DVD بخونه) دوما پورت SATA و پنل مشکی باشه...ماکس قیمت هم 60 در نظر گرفتم!

اینم بگم که من الان یه DVD-Writer HP مدل 735 دارم که 6 ماه پیش 40 تومن خریدمش...الان دیگه به هیچ عنوان CD Original رو نمیشناسه به طوری که مجبورم کرد درایور های سخت افزاریم رو روی DVD بزنم(البته به کسی دادم بزنه)...و آسانسورش هم دیگه داره بازی در میاره و بعد 3-4 بار در میاد!خلاصه هرچی میگید اینطوری نباشه و نشه!

:1. (40)::1. (40)::1. (40):

Rohham
01-12-08, 20:29
این HP که گفتی که طبیعی خوب نیست من دردش رو داشتم اما خداروشکر با راهنمایی دوستان همین فروم رفتم لایت آن گرفتمLITEON...خداییش صدا مدا اصلاً نداره،چشمش نزنم...سرعتشم 20 واس رایت دی وی دی...ساتا هم هست...(پیشنهاد عالی آقای امید بود-تشکر)قیمتشم دور رو برای 28 تا 30 باید باشه...با لایت اسکریبش...اما چیزی که مسلم و همه می گن پلکستور خیلی خوبه (من خودم نداشتم)قیمتشم خوب یه 20 تومنی باید بیشتر باشه...:great:

meysammagical
01-12-08, 20:37
منم hp دارم شنیدم که بعد یه مدت درش خراب میشه و باید چند بار بزنی تا باز بشه و تازه گیها همین بلا سرم اومده
من سامسونگ رو هم شنیدم خیلی خوبه و برای کسایی که داپلی دارن هم عالیه

Musketeer™ Pro
01-12-08, 22:21
والا چند روز پیش، یه تاپیک مشابه داشتیم، یادم نمی آد کدومیک از بچه ها بود. ولی خلاصه اینکه آخر سر متفق القول اسوس و لایت آن پیشنهاد شد :11():

Labyrinth
01-12-08, 22:23
سامسونگ بگیر نگیر داره دست یکی خوب میفته دست یکی .... :1. (38):

N0m@d
02-12-08, 12:07
این HP که گفتی که طبیعی خوب نیست من دردش رو داشتم اما خداروشکر با راهنمایی دوستان همین فروم رفتم لایت آن گرفتمLITEON...خداییش صدا مدا اصلاً نداره،چشمش نزنم...سرعتشم 20 واس رایت دی وی دی...ساتا هم هست...(پیشنهاد عالی آقای امید بود-تشکر)قیمتشم دور رو برای 28 تا 30 باید باشه...با لایت اسکریبش...اما چیزی که مسلم و همه می گن پلکستور خیلی خوبه (من خودم نداشتم)قیمتشم خوب یه 20 تومنی باید بیشتر باشه...:great:

آخه رایتر 30 تومنی اونم لایت اسکریب چی میخواد از آب در بیاد؟؟؟...این HP هم اولش خوب بود...بعد 3-4 ماه نالش در اومد!!!
باز پ-لکستور یه چیزی!:1. (23):

منم hp دارم شنیدم که بعد یه مدت درش خراب میشه و باید چند بار بزنی تا باز بشه و تازه گیها همین بلا سرم اومده
من سامسونگ رو هم شنیدم خیلی خوبه و برای کسایی که داپلی دارن هم عالیه

سامسونگ ، ال-جی ، سونی و سوزوکی رو اصلا قبول ندارم!

والا چند روز پیش، یه تاپیک مشابه داشتیم، یادم نمی آد کدومیک از بچه ها بود. ولی خلاصه اینکه آخر سر متفق القول اسوس و لایت آن پیشنهاد شد :11():

اون تاپیک مال 1 ماه پیش بود محمد جان نه چند روز پیش:1. (40):...اسوس که هیچ ولی لایت آن چه مدلی پیشنهاد شد؟؟؟

سامسونگ بگیر نگیر داره دست یکی خوب میفته دست یکی .... :1. (38):

:yes::yes:

================================================== ============

یه سری میگن LITEON خوبه یه سری میگن نه!!!

نظر شما راجب Pioneer یا Plextor چیه؟...مدل خاصی مد نظرتون هست؟؟؟

sAsAn.K
02-12-08, 12:49
Lite-On .
هر چیزی به جزء Lite-On هست مطمئنا یا Optic اشو Lite-On زده و یا اینکه کیفیت خوبی نداره .
من خودم Lite-On دارم راضیم .

Musketeer™ Pro
02-12-08, 16:13
اون تاپیک مال 1 ماه پیش بود محمد جان نه چند روز پیشOnly the registered members can see the linkاسوس که هیچ ولی لایت آن چه مدلی پیشنهاد شد؟؟؟
آره من تخمین زدن هام کلن در حد پت و مته :1. (38):

والا آقا امید پیشنهاد دادن، دقیق یادم نیست مدلش، فکر کنم سرعت 20X ش بود.

راستی، پایونیر و اچ پی نگیرید!! این رو میگم که وجدان خودم راحت باشه. من رو خیلی اذیت کردن...

:give_rose:

N0m@d
02-12-08, 17:39
Lite-On .
هر چیزی به جزء Lite-On هست مطمئنا یا Optic اشو Lite-On زده و یا اینکه کیفیت خوبی نداره .
من خودم Lite-On دارم راضیم .

آره منم شنیده بودم این LITEON همه برندهای ایرانو ساپورت میکنه ولی چطور میشه قیمتش از PLEXTOR و PIONEER کمتر در میاد؟؟؟:whistle:

آره من تخمین زدن هام کلن در حد پت و مته :1. (38):

والا آقا امید پیشنهاد دادن، دقیق یادم نیست مدلش، فکر کنم سرعت 20X ش بود.

راستی، پایونیر و اچ پی نگیرید!! این رو میگم که وجدان خودم راحت باشه. من رو خیلی اذیت کردن...

:give_rose:

HP رو که خودم الان باش در گیرم...ولی Pioneer چرا؟؟؟:1. (27):

Musketeer™ Pro
02-12-08, 18:18
پایونیر هم مثل اچ پی.. حالا یکیش رو میگم حال کنی، یه دونشو تو شرکت داشتیم، درشو میزدی باز میشد، دیسک رو میزاشتی توش، دوباره میزدی، بسته میشد و دوباره باز میشد!! :gasp: اینقدر این پروسه رو باید تکرار میکردیم تا درست میشد.

البته من همون یدونه رو دیدم، شاید همون یدونه فقط خراب بوده.

D J V A H I D
02-12-08, 18:34
خب بهتره ما هم نظر خودمون رو بگیم... آقا من 2 ساله که گیگابایت دارم... البته ساتا نیست ... واقعا راصی بودم ازش... هم سریع میخونه هم با دوامه و هم گارانتی آواژنگ داره... خیلی باهاش رایت کردم... وافعا چیزی از قدرتش کم نشده... اگه گیرت اومد حتما گیگابایت بگیر ... ضمنا بنکیو هم گیرت بیاد حرف نداره ... خیلی هم خوشکله ... در مورد سامسونگ و اچ پی و لایت آن و ال جی هم بگم که دوستان داشتن بهشون جواب نداده... حالا دیگه انتخاب با خود شماست !!! :1. (26):

N0m@d
02-12-08, 19:43
پایونیر هم مثل اچ پی.. حالا یکیش رو میگم حال کنی، یه دونشو تو شرکت داشتیم، درشو میزدی باز میشد، دیسک رو میزاشتی توش، دوباره میزدی، بسته میشد و دوباره باز میشد!! :gasp: اینقدر این پروسه رو باید تکرار میکردیم تا درست میشد.

البته من همون یدونه رو دیدم، شاید همون یدونه فقط خراب بوده.

اون دیگه از شانس بد شما خراب بوده...چون من خودم کارکرد Pioneer رو دیدم ، واقعا سرش به تنش می ارزه!!!

خب بهتره ما هم نظر خودمون رو بگیم... آقا من 2 ساله که گیگابایت دارم... البته ساتا نیست ... واقعا راصی بودم ازش... هم سریع میخونه هم با دوامه و هم گارانتی آواژنگ داره... خیلی باهاش رایت کردم... وافعا چیزی از قدرتش کم نشده... اگه گیرت اومد حتما گیگابایت بگیر ... ضمنا بنکیو هم گیرت بیاد حرف نداره ... خیلی هم خوشکله ... در مورد سامسونگ و اچ پی و لایت آن و ال جی هم بگم که دوستان داشتن بهشون جواب نداده... حالا دیگه انتخاب با خود شماست !!! :1. (26):

لطف کردی نظر دادی داش وحید!:1. (40):

خداییش بعضی وقتا همین مارکهای کمیاب و نا آشنا هم خیلی خوب جواب میدن...تجربه ثایت کرده که هرچی تولید بیشتر و فروش بیشتر داشته باشه از همه آشغالتره...مثل همین Sony!!!:1. (38):

البته اگه اینا که گفتید تو اراک پیدا بشه!:whistle:

downloadsoft
03-12-08, 04:54
من از یک متخصص از سایت تبیان پرسیدم گفتن poineer لنز هاش از دیگر دیویدی رایتر ها قوی تره و به شخصه خودم که کلی دیویدی رایتر بستم از Poiner قویتر ندیدم ....

AMD>INTEL
03-12-08, 14:43
اگر رايتر پايونير و اسوس رو باز كنيد ميبيند كه مثل هم هستند . هر دو ساخت اسوس هستند . لايتون هميشه از نظر FIRMWARE بهتر بوده . روي اسوس هم ميشه FIRMWARE مود شده پايونير ريخت . گيگابايت هم توليد خودش نيست . انگار btc براش توليد ميكنه .

N0m@d
03-12-08, 16:34
اگر رايتر پايونير و اسوس رو باز كنيد ميبيند كه مثل هم هستند . هر دو ساخت اسوس هستند . لايتون هميشه از نظر FIRMWARE بهتر بوده . روي اسوس هم ميشه FIRMWARE مود شده پايونير ريخت . گيگابايت هم توليد خودش نيست . انگار btc براش توليد ميكنه .

پس شما میفرمائید ASUS و Pioneer یکی هستند و اگه ASUS آشغال باشه Pioneer هم آشغاله!!!

توی این سایت یه مقاله راجب شرکتهایی اصلی که اپتیک درایو میزنند و نام ها و برندهای وابسته به اونها و در آخر بهترین اونها از نظر کیفیت کم داریم...:yes:

شما سورس انگلیسی راجب این موضوع سراغ ندارید؟:1. (23):

Stream
03-12-08, 20:04
هر محصولی یک UL File Number داره. این شماره یک شماره شبیه E12345 هست.

Only the registered members can see the link

این شماره رو توی لینک زیر چک کنید ببینید محصولتون ساخت کجاست:

مثلا مودم Symphony من ساخت ASUS هست.

AMD>INTEL
03-12-08, 22:30
اين 2 سايت تخصصشون درباره اپتيكال درايوهاست . اگر بگردي به صحت گفته هاي من پي ميبري :

AMD>INTEL
03-12-08, 23:12
ASUS DRW-1608P3 (OEM PIONEER DVR-111D)

ASUS DRW-1608P3S (OEM PIONEER DVR-111)

AMD>INTEL
04-12-08, 00:00

N0m@d
04-12-08, 12:04
بچه ها من یه DVD-Writer مدل Plextor سفارش دادم به قیمت 68 تومان...مطمئنم چیز بدی از آب در نمیاد ولی در جایی خوندم که از Plextor دو مدل اصلی و تقلبی توی بازار ایران هست!!!

حالا مساله اینجاست که من از کجا باید بفهمم که اون Plextor که میگیرم دستم اصلیه یا تقلبی؟؟؟

N0m@d
04-12-08, 23:42
هوم...:whistle:

Stream
04-12-08, 23:56
راحت ترین راه همون UL File Number هست که صفحه قبل نوشتم. اگه سازنده رو نوشت Plextor که یعنی اصله.

N0m@d
05-12-08, 09:23
راحت ترین راه همون UL File Number هست که صفحه قبل نوشتم. اگه سازنده رو نوشت Plextor که یعنی اصله.

روی جعبش هم می نویسه اون UL Number رو؟؟؟:whistle:

چون اگه بخوام بیارم خونه بازش کنم قلابی هم که باشه دیگه پس دادنش مصیبته!!!:1. (27):

ولی اگه رو جعبش هم باشه با GPRS میرم همون جا تست می کنم!:yes:

N@VID
05-12-08, 17:32

سلام :

من هم با وحيد جان موافقم ...
گيگا بايت اگر هيچ چيز نداشته باشه ، يک گارانتي عالي داره ( آواژنگ )
آواژنگ :1. (21): منه ! اين آواژنگ يک نکته جالب تو گارانتيش داره ،‌ اون هم اين هست که تو برگه گارانتيش نوشته
خرابي که از پاور بوجود بياد - خش افتاده گي روي برد - لپ پر شدن برد - تعميير شدن خارج از شرکت و ...
ولي وقتي ببري گارانتي واقعا رايگان تعميير مي کنند . تعمييرات جزئي رو هم بعد از پايان گارانتي رايگان
تعمير مي کنه . و البته اين سيستم آنلاين پيگري قطعه واقعا کار جالب و مبتکرانه اي است .
همين گارانتي خوبه که باعث مي شه آدم حتي نقايص توليدي گيگا بايت رو در نظر نگيره ...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ال جي بهيچ عنوان نخر ! اگر خواستي ال جي بخري بيا من برات ميارم 20 هزار تومان ! گارانتي تعطيل ( مادايران )
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سوني هم که ديگه تو زير پله هاي چين توليد مي شه ... گارانتي گرون فروش ( ايران رهجو )
من يک سال پيش خريدم و يک سال عالي کارکرد ولي الان مي گن تعريفي نداره .
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سامسونگ !!! من که اصلا خاطره خوبي از اين برند تو درايور ندارم ! گارانتي که نرفتم ! ( سام سرويس )
سر 6 ماه تايمش بهم مي خوره و اپتيکش بحالت تعليق در مياد !
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سوزوکي هم من دو بار خريدم اپتيکش زياد تعريف نداره و ضعيفه ! با گارانتي واقعا بدرد نخوره ( سرير کالا )
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پايونير هم که اصلا حرفش رو نزن که من تشنه خونش هستم ! اپتيک تعطيل ! با گارانتي تعطيل ( سرير کالا )
لايتون هم من CD‌رامش رو خريدم بري کسي ،‌ اپتيکش ضعيف بود .
ايسوز که من دارم ،‌
مزايا = سرعت رايت عالي + کيفيت عالي + لايت اسکريپ + درب قوي + 99.5 درصد خش رد کن
معايب = دور بالا در خواندن و صداي نسبتا زياد در خواندن . گارانتي نه بد و نه خوبه ( ويستا )
پلکستور که توليد کننده با کيفيت ترين درايور هاي جهان بوده در حدود دو سال پيش قيمت مثلا يک CD.ROM
پلکستور بود 60 هزار تومان و تمامي برند هاي ديگر 40 هزار تومان ( قيمت ها فرضي هست ) اصل منظور اختلاف
قيمته ! ولي الان کم شده و من آماري از کيفيتش ندارم .
موفق باشيد .

N0m@d
05-12-08, 18:48
پلکستور که توليد کننده با کيفيت ترين درايور هاي جهان بوده در حدود دو سال پيش قيمت مثلا يک CD.ROM
پلکستور بود 60 هزار تومان و تمامي برند هاي ديگر 40 هزار تومان ( قيمت ها فرضي هست ) اصل منظور اختلاف
قيمته ! ولي الان کم شده و من آماري از کيفيتش ندارم .

الانم قیمتش کم نیست...

پایونیر 40 تومن...

لایت آن 35 تومن...

سونی و اسوس 30 تومن...

بعد پلکستور 70 تومن!!!

در مورد کیفیتش هم از فروشنده ها پرسیدم گفتند خوبه...حالا نمیدونم چقدر خوبه!

توی اینجا هم هیچ کدوم از دوستان نگفتند پلکستور ضعیفه(البته یه سری اعتقاد داشتند که خیلی فرقی با لایت آن نداره)...بعضی ها هم که عارشون اومد خودشونو درگیر این مسائل پیش پا افتاده بکنند!!!(در شان اونا فقط تشریح CPU های Corei7 هست)...

خلاصه به این قانون که هر چقدر پول بدی آش میخوری تکیه کردیم و پلکستور 70 هزار تومنی سفارش دادیم!:yes:

به این امید که دوسالی بدون مشکل برام کار کنه!

AMD>INTEL
06-12-08, 00:10
پلكستورهاي فعلي قيمت بالائي دارند و ولي كيفيت سابق رو ندارند . لايتون به نظرم كم دردسرترينه . تا حالا كمترين مشكل رو با اين درايو داشتم . برگشتيش كمه .

AMD>INTEL
06-12-08, 00:11
بيشترين درايوي كه تو دپلي ها ميبندن لايتون هست .

Labyrinth
06-12-08, 03:33
من یک چیزی میگم شاید باورتون نشه ولی آقا امید واقعا راست میگه من کمتر دیدم لایتون یک دی وی دی رو پس بزنه ولی سامسونگ چرا دقیقا دیروز من یکی رو منفجر کرد بس که دیر زدن این پرینکوها رو :give_rose:

لایتون توی خواندن هم خیلی عالی هست پیشنهاد من هم لایتونه :yes:

موفق و سلامت باشید

N0m@d
06-12-08, 20:31
خب اولا تشکر از همه دوستانی که نظر دادن...:great:

دوما آقای Destiny من همینی که شما گفتید رو خریدم...یعنی LITEON LightScribe 20X...در واقع من Plextor سفارش دادم ولی وفتی رفتم تحویل بگیرم دیدم قیمت همونه ولی با اون آماری که به من دادن حسابی فرق داره....اولا 20X نبود و 18X بود....دوما Port IDE داده بود که من مهمترین مساله برام SATA بودنش بود...سر همین دبه کردمو به جای اینکه 68 تومن بدم اونو بگیرم 31 تومن دادم همین LITEON رو گرفتم و خلاص!:wink:

ولی خداییش این Plextor خیلی شاخ بود:1. (23):...همون نگاه اول که به جعبش و محتویاتش که چقدر تمیز چیده شده بود مینداختی حساب کار دستت میامد:yes:...وقتی هم دستم گرفتم هیچ صدایی ازش در نمیامد...همه چیز محکم محکم...ولی LITEON نمیدونم چی توشه که وقتی سروتهش می کنی از اینورش میره اونورو جیر جیر صدا می کنه:1. (38):

ولی اینم خداییش تست کردم پرقدرته!

ممنون از همه.:merci:

ختم تاپیک!:lock:

AMD>INTEL
06-12-08, 23:34
مشكل با dvd-writer سامسونگ

Armin-N
11-12-08, 01:39
سلام
گفتم دیگه تاپیک جدید نزنم
دوستان امروز 3-4 تا تاپیکیکه درباره دی وی دی رایتر هست رو خوندم و به این نتیجه رسیدم که liteon بگیرم
البته بعدش همه گفتن asus

تو کل شهر ما فقط یه جا داشت مدل 20X و البته ide رو میداد 35 تومن
یه جا هم 20X ایسوس داشت میداد 38 تومن (ساتا)
سونی هم 37 تومن (ساتا)

چند تا چیز رو میخوام بدونم

1. برتری ساتا نصبت به ide چیه در این زمینه؟
2. سفارش بدم لایت آن ساتا رو بیارن یا برم همون ایسوس رو با این قیمت بگیرم؟
3. قیمت ها تو شهر ما گرونه . میخوام ببینم چقدر گرونه - یعنی این قطعات قیمت روزشون تو بازار تهران چنده؟(آخه شنیدم بین 27 تا 32 تومنه)

AMD>INTEL
11-12-08, 02:30
اگر خواستي من برات ميگيرم . ساتا ميگيرم . لايت اسكرايب ساتا بهتره به دليل اينكه اپتيكش قويتره . ساتا از اينترفيس سريعتري استفاده ميكنه . تكنولوژي روزه و ide خيلي قديمي . بردهاي جديد سازگاري بيشتري با ساتا دارن .

ITI
20-12-08, 02:39
با سلام
چند مورد رو خدمت دوستان عرض کنم :
1. پلکستور خوب بود خدا بیامرزتش الان مدتیه خودش رفته تو کار بلو ری و مدلای معمولیش میده شرکتای دیگه میزنن بنابراین برگشتی زیاد داشته
2. سونی هم که الکیه ، چیپش ماله لایت اونه
3. سامسونگ و ال جی رو هم اصلا حرفشو نزنید
4. سوزوکی حدود یه سالیه که خوب شده منم یه مدل ازش دارم SP-250 البته IDE هستش 27 تومان هم گرفتم ، البته ساتاش هم همین حدوداس
5. دوستم هم یه مدل پلکستور داشت که خراب شده ، چندوقتیه pioneer s16fx گرفته ، 42 تومان راضی هم هستش .

اینم بگم که هر دوتامون دانلودر هستیم ، حالا خودتون حساب کنید روزی چنتا رایت میکنیم

البته یکی از دوستان هم گفت یکی خوب در میاد یکی بد تا حدودی حق با ایشان هستش البته مدل های مختلف هر برندی خودش بد و خوب داره