PDA

مشاهده نسخه کامل : جادوی USB

™Ali
27-11-08, 16:12
Only the registered members can see the link
احتمالا همه شما حداقل از یک وسیله الکترونیک یا کامپیوتری که با استفاده از پورت USB (Only the registered members can see the link) به انتقال داده ها می پردازد کار کرده اید. مثلا همین موس کامپیوترتان و یا دوربین عکاسی تان و حتی گوشی موبایل تان. اگر از شما بخواهم ابزارهایی را که با USB کار می کنند نام ببرید، مطمئنا ده ها دستگاه ریز و درشت را در یک لیست بلند و بالا تحویل می دهید. اگر هم از شما پرسیده شود که کاربرد USB چیست، سریعا جواب می دهید: انتقال داده ها بین دو دستگاه (که اغلب یکی از آن دو کامپیوتر است).

Universal Serial Bus یا همان USB خودمان برای اولین بار در ژانویه سال 1996 توسط شرکت های اینتل، کامپک،مایکروسافت، دیجیتال، تله کام شمالی و IBM به بازار عرضه گشت. هدف این گروه از معرفی و تولید این تکنولوژی عرضه استانداردی برای انتقال داده ها و ارتباط دستگاه های الکترونیک با یکدیگر به ارزان ترین شکل ممکن بود. یکی از مهمترین جهش های تکنولوژی کامپیوتر هم همراه با عرضه این استاندارد اتفاق افتاد: افزودن قابلیت plug-and-play (وصل کن و کار کن) به این دستگاه. دیگر نیازی نبود که برای هر یک از ابزاری که به کامپیوتر وصل می کنید به فکر کابل مخصوص آن باشید و از همه مهمتر دیگر نیاز نداشتید که برای اتصال هر دستگاه به کامپیوتر یک بار آن را ریست کنید تا شناسایی و آماده کار شود.

اما همه این مقدمه برای این بود تا بپرسم که: آیا از USB به جز انتقال داده ها می توان انتظار دیگری داشت؟ اگر خواننده هميشگی نارنجی باشيد احتمالا برخی جوابها را می دانید. اما این چند گجت جالب و کاربردی را ببینید تا جواب سوال را پیدا کنید:

گرم کن غذای تانکو: همیشه یکی از مشکلات بردن غذا به مدرسه و محل کار، گرم نگه داشتن آن و یا گرم کردن مجدد آن بوده است. اما حالا می توانید ظرف غذای تان را درون این کیف بگذارید و کابل آن را به USB کامپیوتر وصل کنید. صفحه گرم کن این کیف از جنس آلومینیم است که برای جلوگیری از هدر رفتن گرما با یک لایه عایق پوشانده شده است.

بخاری یا کفش! این کفش های راحت و زیبا می توانند با دمای حداکثر 50 درجه سانتی گراد، به راحتی پای شما را گرم نگه دارند. فقط کافی است آن ها را بپوشید و کابل آنها را به پورت USB وصل کنید! جالب تر اینکه مهم نیست این پورت متعلق به چه دستگاهی است. (پی سی، مکینتاش، پلی استیشن و ...) در صورتی هم که برق نباشد و یا قصد خروج از خانه را دارید، نگران گرمای پای خود نباشید. هر یک از این کفش ها دارای یک پک نیرو است که توسط سه باطری AAA تغذیه می شود.

حتما برای شما هم زیاد پیش آمده که هنگام کار با کامپیوتر به آهستگی نوشیدنی تان را خورده اید و یا آن را برای مدتی فراموش کرده اید، وقتی هم یادتان آمده دیگر با یک نوشیدنی سرد شده طرف هستید. خب، یکی از بهترین راه حل ها استفاده از این گجت گرم کننده است که همراه با یک لیوان استیل ارائه شده است و تا زمانی که به کامپیوتر وصل است نوشیدنی شما را گرم نگه می دارد.

مطمئنا اگر به جای خوردن نوشیدنی تان سرگرم اینترنت گردی و خواندن نارنجی (Only the registered members can see the link) شوید! نوشیدنی های گرمتان سرد و نوشیدنی های سردتان گرم خواهند شد! خب با این سرد و گرم کن زیبا و کم جا می توانید مشکل خود را حل کرده و به خواندن نارنجی (Only the registered members can see the link) ادامه دهید.

احتمالا با پوشیدن کفش های راحتی حسابی پاهایتان گرم شده و یک چای داغ هم دمای بدنتان را بالا برده. پس الان وقتش است که این فن گربه ای را به USB کامپیوترتان وصل کنید و حسابی خنک شوید. البته من هیچ مسئولیتی در قبال بیماری های پس از این گرم و سرد شدن بر عهده نمی گیرم. پس بهتر است این گربه تا شروع تابستان به خواب فرو برود. البته یادتان نرود که باطری های مواقع اضطراری آن را در بیاورید تا با سولفاته شدن شان بادزن کوچک شما را خراب نکنند.

تقریبا همه شما الان که در حال خواندن نارنجی (Only the registered members can see the link) هستید، موس را در دستتان گرفته اید و آن را بر روی موس پد حرکت می دهید. اما نظرتان در مورد یک پد با درجه حرارت 82 درجه سانتی گراد برای ماگ و لیوان قهوه یا چایی تان چیست؟ با خیال راحت وبگردی کنید و نگران سرد شدن نوشیدنی داغ تان نباشید.

از پد قهوه و گرم کن لیوان خوشتان نمی آید؟ یا نگران هستید که دست خود یا اطرافیانتان به آن گرفته و دچار سوختگی شود؟ پس چرا به جای استفاده از آنها نوشیدنی سرد شده تان را نمی خورید؟ البته فکر کنم راه حل بهتر خرید یک ژاکت گرم و زمستانی برای لیوان تان است. لباسش را تنش کنید و کابل آن را به پورت USB وصل کنید. شیر گرم قبل از خواب نوش جان!

ممکن است شما هم هنگام کار با موس در زمستان های سرد، تجربه یخ کردن دستتان را داشته باشید. البته یک راه حل استفاده از دست کش است که مطمئنا کار با موس را سخت تر می کند. خب اگر این ماهی را به کامپیوتر وصل کنید و دست خود را درون دهانش فرو ببرید، صاحب یک موس پد راحت و گرم خواهید بود که البته با دقت بالایی هم کار می کند.

هنوز از سرمای زمستانی در عذاب هستید و حاضر نیستید نمای میز کارتان را با یک موس پد به شکل ماهی و آبی رنگ خراب کنید. از طرفی هم نمی خواهید بیش از این سرمای زمستان شما را آزار دهد. اگر یک خورشید کوچک کف دستتان بود که دیگر مشکلی برای کار با موس نداشتید! این موس خوش دست با ارسال امواج اینفرارد، به طور متوالی دمای دلچسب 40 تا 45 درجه سانتی گراد را در کف دستتان ایجاد می کند.

وقتی هوای سایت کامپیوتر خوابگاه سرد باشد و پوشیدن لباس گرم هم افاقه نکند، همراه داشتن یک بخاری حسابی می چسبد. اما هم حمل آن مشکل است و هم یافتن پریز برق. ای کاش لباسمان یک بخاری سر خود داشت تا همراهمان می بردیم. با یک پتوی گرم و راحت چطورید؟ پس این پتوی شنل مانند را روی دوش خود بیاندازید و کابل USB آن را وصل کنید و از گرمای مطبوع آن در مدت کار با کامپیوتر لذت ببرید.

اگر شما هم مثل من عاشق دستکش هستید، این یکی فقط به کار شما می آید. پوشیدن یک دستکش داغ در سرمای زمستان چنان لذتی دارد که سرمای هوا را فراموش می کنید، بخصوص اگر مشغول مطالعه و یا کار با کامپیوتر باشید. پس سریعتر آنها را بپوشید و کابلشان را به USB کامپیوتر تان وصل کنید.

بعضی وقت ها هوا اینقدر سرد می شود که ترجیح می دهم به جای اینکه پایم را جلوی بخاری بگذارم، آنها را روی بخاری رها کنم. اما اصلا تحمل سوختگی و دردسرهای بعدی را ندارم. ای کاش یکی از این بخاری ها داشتم تا پایم را داخلش می کردم و با میمون خوش برخورد روی آن هم گپی می زدم.

یکی از بهترین راه حل ها برای چشمان خسته و پرخواب و دردناک استفاده از حوله گرم است. اما دردسر پیدا کردن حوله تمیز و گرم کردن آن آنقدر زیاد است که بهتر است عطایش را به لقایش ببخشیم. اما از این گرما که نمی شود گذشت. پس سراغ این چشم بند جمع و جور و گرم می رویم و آن را به کامپیوترمان وصل کرده و روی چشمان مان می گذاریم. خواب خوبی داشته باشید.

منبع1 (Only the registered members can see the link) - منبع 2 (Only the registered members can see the link) - منبع 3 (Only the registered members can see the link) - منبع 4 (Only the registered members can see the link)

green_waves
27-11-08, 20:12
واقعا جریان USB پاسخگوست ؟

sAsAn.K
27-11-08, 21:30
آره دیگه !
البته خیلی دیر گرما بوجود میاره .

AMD>INTEL
27-11-08, 23:13
در طولاني مدت احتمال صدمه زدن به usb سيستم رو دارند .

N@VID
28-11-08, 01:16
سلام :
فکر کنم جريان کشيش زياد باشه و احتمالا مين رو هم دچار حالت جريانکشي کنه و مشکل ايجاد کنه ...
اگر اشتباه نکنم شما هر وسيله برقي که با 12 کار کنه رو مي تونه براش کابل USB درست کني و برقش رو
از USB بگيري !

green_waves
28-11-08, 06:18
هر هاب USB ماکزیمم 0.5 آمپر جریان میده که ولتاژش هم که 5 هست
من تا حالا هیتر 2.5 واتی ندیدم !

N@VID
28-11-08, 11:10
سلام :
من هم قبلا فکر مي کردم برق USB 5 ولت هست !
ولي يک آزمايش کردم و طبق اون آزمايش مي گم 12 ولت ...

green_waves
29-11-08, 06:43
USB و لتاژ 12 ولت نمیشه !
شاید 1394 بوده نه USB

من میکروم تغذیه است از USB هست اگر 12 ولت باشه که در جا سوخته