PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل در روشن شدن سیستم

IVAN
24-11-08, 23:44
سلام
دوستان من یه مشکلی دارم.سیستم رو بعضی وقت ها که روشن میکنم؛ شروع به کار میکنه ولی به اصطلاح "بالا نمیاد".یعنی نه صفحه ی شروع میاد نه چیزی و چراغ مانیتور همون طور چشمک میزنه (مثل موقع خاموشی سیستم) تا دکمه ی ریست رو نزنم و رستارت نکنم همون طوری میمونه.البته جدیدا به وجود نیومده و از همون اول هم بوده ولی چون مدت گارانتیش کم مونده میخوام که اگه مشکلی داره بفرستم.همیشه هم اینطور نیست و به قولی بگیر نگیر داره.بایوس مادربرد رو هم چند مدلی تغییر دادم ولی در همشون همین مشکل رو داره.الان هم 2001 روش هست.گارانتی مادربرد "دیاگرام" هست. دمای سیستم کاملا نرماله یعنی سنسور مینبرد معمولا بین 35 هست.البته الان از 30 بیشتر نمیره.تهویه و اینا خوبه.از نظر ظاهری هم من چیز غیر طبیعی رو در هیچ یک از قطعات ندیدم.موندم مشکل از کجاست.البته من ایراد رو از مادربرد میبینم
مادربرد:asus p5b
سی پی یو: E6550
رم:1 GB Kingmax buss 1066
هارد: 320 hitachi 3Gb/s
گرافیک:8400 Sparkle
پاور:Green 580 eps
از تمامی دوستان وارد دعوت میکنم که همفکری کنیم.چون واقعا عجیبه.:1. (26):

N@VID
24-11-08, 23:48
سلام :
تجربه من اين رو ميگه :

احتمال داره VGA در اسلتش درست نصب نشده و بازي مي کنه .

Dark Devil
25-11-08, 00:01
احتمال خیلی قوی از رم هست که دیتکت نمیشه...

N@VID
25-11-08, 00:14
سلام :

مگه زماني که رم ديتکت نمي شه ما با ارور رم مواجه نمي شيم ( بوق ممتد ) ؟!

AMD>INTEL
25-11-08, 00:19
تو بعضي از مواقع اگر چند تا از پايه هاي رم كاملا با برد اتصال برقرار نكنن . اين مشگل بوجود مياد . البته احتمال مشكل توي برد هم هست . تو قسمت تغذيه برد .

MARINE
25-11-08, 09:30
سلام دوست عزيز

منم باسيستم قبليم اين مشكل رو داشتم بايد كارت گرافيك ت رو از اسلات اش در بياري و دوباره جا بزني درست ميشه براي من اين طوري بود

موفق باشيد

IVAN
25-11-08, 11:05
اول از همه یه تشکر.خب؛
ببینید دوستان مشکل رو فکر نمیکنم که از رم باشه.چون قبلا Crucial Ballistix بود و فکر نمیکنم رم از این لوکس تر گیر بیاد.پس مشکل از خود رم منتفی میشه.حالا راهی که MARINE گفته رو امتحان میکنم ولی فکر نمیکنم که از اون هم باشه چون مطمئنم که کامل جا افتاده ولی امتحانش ضرر نداره.
من زیاد به مادربرد مشکوکم.حالا اگه برد رو بفرستم گارانتی و از شانس ما هر دفعه که اونها سیستم رو روشن کردن سیستم بالا بیاد اونوقت چه کنیم.کسی از بچه ها تو دیاگرام آشنایی داره؟ اصلا با دستگاهی تست میکنن و اون عیب رو میتونه نشون بده؟