PDA

مشاهده نسخه کامل : گالری کانتینر های LN2 ( نیتروژن مایع ) و DICE ( یخ خشک ) اعضای شهر سخت افزار

Shahryar
22-11-08, 15:00
با توجه به روند رو به رشد ساخت کانتینر های یخ خشک و نیتروژن مایع در ایران و در کل شروع کار کولینگ به طور وسیع تر در بین بچه های عزیز ایرانی به خصوص بچه های عزیز در انجمن های شهر سخت افزار لازم دیدم تاپیکی برای گذاشتن عکس کانتینر های ساخته شده عزیزان باشه تا به مرور زمان یک مجموعه کامل و گالری زیبایی از کار های عزیزان داشته باشیم .

باتشکر
شهریار :11():

Game
26-11-08, 13:41
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Game
26-11-08, 15:38

N@VID
27-11-08, 02:01
سلام :
خوب بود در کنار جمع کردن عکس LN2 مي امديم يک روز قرار ميزاشتيم و دوستان
LN2 هاشون رو مي آوردند و دست به دست هم ميداديم رکورد جهاني ميزديم !
البته من فقط تشويق مي کنم و امير و مهدي موسوي و ديگر دوستان بايد رکورد بزنند !

AMD>INTEL
27-11-08, 02:59
به نظر من بايد از aircooling شروع كرد . مخصوصا دوستاني كه تجربه كافي در زمينه اوركلاك ندارن . به نظر من يك روال تكاملي بايد طي بشه .

sAsAn.K
27-11-08, 08:06
امیر علی وقتی آب ریختی توش ، دیگه جرا دستمال اون پایینه و فن اضافی گذاشتی ؟!
اون مال موقعیه که یخ خشک یا نیتروژن مایع میریزن .

Game
27-11-08, 13:00
امیر علی وقتی آب ریختی توش ، دیگه جرا دستمال اون پایینه و فن اضافی گذاشتی ؟!
اون مال موقعیه که یخ خشک یا نیتروژن مایع میریزن .
دسمال برای این گذاشتم که اگه نشت اب کرد نریزه مادر بورد
فن هم برای قطعات دور cpu گذاشتم

Game
27-11-08, 15:58

AMD>INTEL
24-12-08, 01:41
Dry Ice fun
Only the registered members can see the link

Bahador
24-12-08, 21:39
WOW من با اینکه کلا هیچی نفهمیدم از این سیستم اما کلی حال کردم.
تنها چیزی که فهمیدم اینه که برای خنک کردن هستش :1. (38):

be careful
24-12-08, 23:02

اون برچسب epu رو از روی پل جنوبی بردار:whistle: :lol:

Game
25-12-08, 11:47
اون برچسب epu رو از روی پل جنوبی بردار:whistle: :lol:
برای چی بردارم حالا یکی دو درجه انچنان تفاوت نداره

Olesius
27-12-08, 00:08

معذرت دوست عزیز...!!
می دونم شاید جاش اینجا نباشه ولی تا حالا تست کردی ببینی چه قدر کارایی داره...؟؟!!
این طوری که تو عکسا دیده می شه انگار فقط سطحی که با پردازنده در تماس هست رو از مس انتخاب کردی و بقیه قسمتا پلاستیک استفاده شده...!!
اگه این جوری باشه فکر نمی کنی تبادل گرما فقط در کف کانتینر انجام می شه...؟؟؟!!!!
یعنی اگه کانتینرو از نیتروژن لبریزم کنی تنها قسمت تهتانی تبادل گرمایی خواهد داشت و نسبت به کانتینر تمام مسی کارایی به مراتب کمتر...!!

به هر حال یه تست هم بذاری بد نیست... کاراییش مشخص می شه!!

با سپاس...:11():

Moein
27-12-08, 00:20
معذرت دوست عزیز...!!
می دونم شاید جاش اینجا نباشه ولی تا حالا تست کردی ببینی چه قدر کارایی داره...؟؟!!
این طوری که تو عکسا دیده می شه انگار فقط سطحی که با پردازنده در تماس هست رو از مس انتخاب کردی و بقیه قسمتا پلاستیک استفاده شده...!!
اگه این جوری باشه فکر نمی کنی تبادل گرما فقط در کف کانتینر انجام می شه...؟؟؟!!!!
یعنی اگه کانتینرو از نیتروژن لبریزم کنی تنها قسمت تهتانی تبادل گرمایی خواهد داشت و نسبت به کانتینر تمام مسی کارایی به مراتب کمتر...!!

به هر حال یه تست هم بذاری بد نیست... کاراییش مشخص می شه!!

با سپاس...:11():
کانتیر امیر علی جان به دلیل تحمل نکردن چسب در دمای -200 درجه خورد شد

Game
27-12-08, 16:14
کانتیر امیر علی جان به دلیل تحمل نکردن چسب در دمای -200 درجه خورد شد
اره کانتینرم وقتی از LN2 پر بود یک دفعه خورد شد اونم بخاطر استفاده از پلاستیک زیر دهنه ی دسشویی:lol::1. (38):

Shahryar
28-12-08, 22:40
این هم چند تا عکس از کار دو هفته پیش که با بلاک بچه های شرکت دریا هست و بلاک خودم یک هفته بعدش تازه رسید ! :1. (27): :

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

این هم دما با ولتاژ 1.8 ولت :1. (38): :

این بلاک را قرضی از شرکت دریا گرفته بودم برای اون روز و کمربند و ... نداشتم برای همین انتقال حرارت که پایین بود هیچی درست هم نمیشست روی CPU با این وجود با ولتاژ 1.85 در حالت لود دما به 35 درجه رسید ! :1. (27):

منتظر نظرات دوستان هستم . :1. (40):

Game
06-01-09, 16:26
اینم تست سیستم من D:

با 2180 E5200 E8500

ViViD
26-02-10, 13:58
اولین کانتینر ساخت خود حقیر (با توجه به آشنایی تقریباً کامل با دستگاه CNC کلیه اعمال تراش رو به تنهایی انجام دادم)

.D3VIL.
26-04-10, 19:37
سلام دوستان..:give_rose:
بلاخره بعد از مدت ها که قول داده بودیم بلک مخصوص برای پردازنده AMD رو ساختم که تقریبا میتونه دما پردازنده رو تا -190 درجه کاهش بده(البته هنوز تست نشده)
این بلاک از دو تیکه آلومینیوم و مس ساخته شده که قسمت کف بلاک حدود 10cm مس و مقدار آلومینیوم حدود 28 سانت هست که مقدار 3 سانت این دو قطعه روی هم پیچ میشند.

سوراخ های استفاده شده در این بلک تعداد 9 عدد هست که 5 تا سوراخ به قطر 15mm و 4 تا سوراخ به قطر 10m زده شه که درصد انتقال دما رو افزایش میده.
ارتفاع سوراخ های 15mm حدود 3 سانت داخل مس هست و 10mm ها 1سانت به داخل مس فرو رفته.

برای مس ما یک شمش مس گرد به قطر 80mm به ارتفاع 10cm تهیه کردیم که دقیقا به اندازه قسمت آلومینیوم ما بود و همچنین مس استفاده شده در این بلاک از نو 99.9% ساخت مکزیک هست.

تصاویر این بلاک :

در حالت پیچ شده :

نمای قسمت مسی از بالا و سوراخ ها :

از بقل:

کف بلاک:

در حالت ایستاده:

در حالت باز :

و اما برای پیچ کردن بلاک با استفاده از یک قطعه چوب که سوراخ هایی برای سوکت Am3 خورده بین دو قسمت مس و آمومینیوم قرار میگیره و بر روی مادربرد پیچ میشه.ارتفاع رو هم رفته این دو قطعه در کل و در حالت پیچ شده حدود 35 سانتیمتر هست.

به زودی تقشه ساخت این بلاک را میزارم.

موفق باشید.

SSA Member

R EZ A
27-04-10, 00:06
اولین کانتینر ساخت خود حقیر (با توجه به آشنایی تقریباً کامل با دستگاه CNC کلیه اعمال تراش رو به تنهایی انجام دادم)

[/CENTER]

با دستگاه cnc که میشه چیزهای خیلی خفن تر از این ساخت
انگار به کم قانعی

shayan08
03-05-10, 09:41
وحید خان تراش cnc بود یا فرز؟

ViViD
03-05-10, 12:19
با دستگاه cnc که میشه چیزهای خیلی خفن تر از این ساخت
انگار به کم قانعی

بله درسته اما بستگی به دستگاه داره و اینکه قابلیت انجام چه گزینه هایی در تراشکاری رو داشته باشه من با معمولی ترین دستگاه تراش کار میکردم در صورتی که جایی که تراشکاری رو یاد میگرفتم دستگاه دارای 15 شانه بود که روی هر شانه یک مته مختلف برای انواع مدلهای تراش نصب میشد
دستگاه های آنچنانی با کدهای برنامه نویسی جی کد و ام کد کار میکنند که بی نیاز از دست هستند و با دادن برنامه خودشون عملیات رو انجام میدهند اما خوب اگر اون دستگاه در دسترس من بود حتماً بهتر میتونستم درست کنم

Moein
19-03-12, 09:41
بیا بالا

سلام خوب سال نو داره میشه و گرد و خاک گیری از انجمن داره شروع میشه :

برای شروع یادش بخیر

SSA ULTRA COOL POT