PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره در انتخاب مودم ADSL

Surpriser
15-11-08, 17:54
سلام بچه ها.شرمنده مزاحم شدم.تا چند هفته دیگه میخوام یه مودم ADSL + خود ADSL بگیرم و موندم که مودم خود شرکت رو بردارم که چون USB هست زیاد پسند نمیکنم و یا خودم بگیرم؟؟؟ نظر خودم روی Asus am602 هست که هم Lan هست هم USB.خلاصه به راهنمایی شما نیازمندم!

راستی هر کس سرویس ADSL داره لطف کنه نام سرویس دهنده و قیمت ماهانه رو بگه.ممنون از راهنماییتون.

Overclocker
15-11-08, 18:01
به نظر من اگر میخوای یه مودم خوب بگیری UsRobotics 9115 خیلی عالی هست قیمتش 40 الی 50 هزار تومان و شبکه و USB داره و به همراه کابل شبکه و میکرو فیلتر و .....

در ضمن تاپیک هم داشتیم در مورد این سوالتون !

Labyrinth
15-11-08, 18:24
من پیشنهادم اینه

Level One
Asus & D-Link

گزینه اول رو خودم الان دارم استفاده میکنم و واقعا مودم های خوبی هستن

لینک مودمی که من دارم (Only the registered members can see the link)

از بین ایسوز و دلینک من ایسوز رو بیشتر ترجیه میدم :yes:

موفق باشی

Surpriser
15-11-08, 18:39
به نظر من اگر میخوای یه مودم خوب بگیری UsRobotics 9115 خیلی عالی هست قیمتش 40 الی 50 هزار تومان و شبکه و USB داره و به همراه کابل شبکه و میکرو فیلتر و .....

در ضمن تاپیک هم داشتیم در مورد این سوالتون !

سلام.من شنیده بودم UsRobotics مودماشو خراب کرده.البته احتمال اینکه شایعه باشه کم نیست.اگر شما یا بچه های دیگه ازش استفاده کردن لطفا نظر بدن.در ضمن میشه آدرس تایپک رو هم بدی؟

من پیشنهادم اینه

Level One
Asus & D-Link

گزینه اول رو خودم الان دارم استفاده میکنم و واقعا مودم های خوبی هستن

لینک مودمی که من دارم (Only the registered members can see the link)

از بین ایسوز و دلینک من ایسوز رو بیشتر ترجیه میدم :yes:

موفق باشی

سلام.راستش اولین باری بود که اسمشو شنیده بودم.قیمتش چنده؟ تا حالا مشکلی پیش نیورده؟راستی صندوق پیفاماتو هم یه چکی بکن.

بچه ها در مورد am602 هم نظرتون رو بگین.قیمتش 48 تومن هست.
راستی کسانی هم که از ADSL استفاده میکنند لطفا نام شرکتی که ازش سرویس گرفتن و قیمت ماهانه رو هم بگن.

با تشکر

Labyrinth
15-11-08, 18:49
من مشکلی باهاش نداشتم

قیمتش حدودا 56 هست

تقویت کننده داره + پنج سال هم گارانتی داره که 2 سالش تعویضه و 3 سال تعمیر

من خودم صبا استفاده میکنم و 5 گیگ میشه 18900

Overclocker
15-11-08, 18:49
سلام.من شنیده بودم UsRobotics مودماشو خراب کرده.البته احتمال اینکه شایعه باشه کم نیست.اگر شما یا بچه های دیگه ازش استفاده کردن لطفا نظر بدن.در ضمن میشه آدرس تایپک رو هم بدی؟

من نشنیده بودم :1. (38): ولی من که دارم ازش استفاده میکنم و خیلی هم راضیم . گارانتی انفور ماتیک گستر هست .

اگر میخوای یه چیزه دیگه بگیری یا اسوس یا همین UsRobatics .

اگر گرفتی خودت متوجه میشی که چرا گفتم اینو بگیری .:wink:

این هم (Only the registered members can see the link) اون تاپیکی که گفتم .

Surpriser
15-11-08, 19:08
سلام.من فکر کردم تایپک کلی واسه این سوالا مترح شده وگرنه واسه هر قطعه ای هر نفر یه تایپکی میزنه دیشه!اتفاقا من از روی همون تایپک am602 رو گفتم. به هر حال ممنون.
و اما در مورد مودم اگه ممکنه بچه های دیگه هم بیان نظر بدن.در مورد اون دوتا هم یه تحقیقی به عمل بیارم ببینم چطوره؟ولی اینم تازه دیدم:
USRobotics Modem ADSL2+ USB & Router 819112 ADSL

این(همونی که بالا نوشتم!) چطوره؟

Overclocker
15-11-08, 19:13
سلام.من فکر کردم تایپک کلی واسه این سوالا مترح شده وگرنه واسه هر قطعه ای هر نفر یه تایپکی میزنه دیشه!اتفاقا من از روی همون تایپک am602 رو گفتم. به هر حال ممنون.
و اما در مورد مودم اگه ممکنه بچه های دیگه هم بیان نظر بدن.در مورد اون دوتا هم یه تحقیقی به عمل بیارم ببینم چطوره؟ولی اینم تازه دیدم:

این(همونی که بالا نوشتم!) چطوره؟

این که مثل جعبه سوزن نخ میمونه :love:
Only the registered members can see the link
من این رو تا حالا ندیده بودم جدیده ؟ قیمتش چنده ؟ گارانتی کجاس ؟ اصلا تو ایران هست ؟

Surpriser
15-11-08, 19:34
بله تو ایران هست.قیمتش باید حدودای 45-50 تومن باشه.اینم لینکش:great:
(Only the registered members can see the link)

Surpriser
15-11-08, 23:00
Buzzzzzz!!!

AMD>INTEL
15-11-08, 23:28
ASUS 602 رو خيلي بستم . عالي بوده

Olesius
16-11-08, 00:09
ASUS 602 رو خيلي بستم . عالي بوده

آقا بهادر عزیز dsl-2500u چه طوره...؟؟!!
می گن انگار از مدل های قدیمی d-link بهتره...؟؟ (خودش که خوشگله!! سیاهه!)

راستش این مدل ایسوس که معرفی کردین منم تعریفشو زیاد شنیدم ولی این طرفا پیدا نمی شه...!!

منم یه روتر می خوام بخرم...
یه چیزی که خوب جواب بده اگه زیادم روشن موند(24 ساعت بیشتر) نهنگه...!!!!(هنگ نکنه...):1. (38):

با سپاس...:11():

AMD>INTEL
16-11-08, 01:02
اسوس رو اگر خواستي برات ميگيرم . كلا نسبت به dlink نظر كاملا مثبتي ندارم .

Olesius
16-11-08, 01:16
راستش آقا بهادر الانم خودم روتر d-link دارم نمی شه گفت بده ولی زیاد کار نمی شه کشید ازش!!
اینم خود شرکت داده... اگه بتونم عودت بدم!!(البته 6ماه رو خیلی وقته رد کرده!) یا یه جوری سر این مودمو زیر آب کنم حتما مزاحم می شم...
قیمتم فکر کنم دورو بره 60-50 هست دیگه...؟؟؟

بهر حال ممنون...:11():
یه مورد دیگه هم هست پیام میدم که تاپیک منحرف نشه!!

Surpriser
16-11-08, 05:29
سلام دوستان.ممنون از نظراتتون.Am604 چطوره؟قيمتش حدودا چنده؟

Surpriser
16-11-08, 05:30
سلام اميد جان.اون Usrobotic !‎912‎ ‎‎&‎1915‎ ‎ چطورن؟راستي am602‎ ‎ دقيقا چنده؟و فرقش با am604 چيه؟

green_waves
16-11-08, 13:02
در رده معمولی D-Link , TP-Link , ASUS , USrobotic مودم های خوبی هستند
اگر دنبال یک سیستم کامل و ناب هستید Planet و Linksys انتخاب مناسبی هستند

Surpriser
18-11-08, 22:32
در رده معمولی D-Link , TP-Link , ASUS , USrobotic مودم های خوبی هستند
اگر دنبال یک سیستم کامل و ناب هستید Planet و Linksys انتخاب مناسبی هستند
سلام.خب Planet هم تو حدود قیمت 50 تومن اینا هم مودم داره.من قبلا شنیده بودم اکثرا تقلبین ولی راست یا دروغش رو نمیدونم!!! شما یه لطفی کن چند تا مدل پیشنهاد بده.
با تشکر

green_waves
18-11-08, 23:58
وارد کننده Planet نمایندگی انحصاری هست و در نتیجه جنس تقلبی نداره

شما نیازتان را بگویید من به شما مدل را معرفی می کنم

Dark Devil
19-11-08, 00:45
مودم های Planet تا اونجا که من با نمایندگیش صحبت کردم و نمایندگی های فروشش از هر 10 تا 3 4 تا خیلی زود به مشکل بر میخورند
همین شرکت یعنی دات کام Comtrand هم وارد میکنه که مارک خیلی خوبیه و روتر های خوبی میزنه
در کل پلانت زیاد مارک تاپی نیست

green_waves
19-11-08, 03:36
اشتباه به عرض شما رساندن Planet قدرتی در حد cisco داره و بیشتر در به صورت پک دیده می شه نه خرده فروشی برای همین کمتر در بازار دست یوزرهای جز دیده می شود

دات کام CTC ، FULL و تازگی یک مارک چینی اکتیو جز Planet وارد می کنه

شما فکر می کنید US و ASUS بهتر هستند ؟

Dark Devil
19-11-08, 11:52
بنده نگفتم که برندی بهتر هست یا خیر اما مودم هایی که من دیدم از Planet و گارانتی دات کام که ISP ها هم به کاربران همین ها رو میفروختن ناراضی بودن

Surpriser
19-11-08, 16:31
سلام.من واسه خونه میخوام و فکر نکنم حرفه ای یا حرفه ای نبودنش زیاد تفاوت کنه.به هر حال هر کس از هر برندی نظری داشت لطف کنه و بگه.

yemojud
19-11-08, 17:24
دوست عزیز من برندهای زیر را داشتم وتجربه کردم و نظر شخصی من است

1- کورسس: اصلی هاش خیلی خوب خودشون را با DSLAM های مختلف سازگار میکردند، اما سری های جدید
که با چیپ تیریز وارد شده (بحث نمیکنم که اصلی است یا تقلبی) افتضاح است

2- D-Link : برند محبوبی است در بازار و تجهیزات شبکه اما در مودمش که مدتی بعد از مودم بالا داشتم و از
شرکت صبا هم گرفته بودم، هیچ چیزی چشمگیری نسبت کورسس اولیه خودم ندیدم، در ضمن با برخی
DSLAM ها مشکل داشت، اما در برابر نویزها خوب عمل میکرد (من باشم پولمو بابتش هدر نمیدم)

3- Triz و Samphoney : تنظیماتش خیلی راحت است، واسه وارد کنندگانش خیلی خوش قیمت است! اما در برابر
نویزها شدیدا مشکل دارد و با برخی DSLAM ها سازگاری ندارد (چیپ هر دو مدل تیریز میباشد)

4- SMC 7401BRA که الان دارم و دیگر تولید نمیشود، از نظر تنظیمات خیلی حرفه ایی است با تمام ِDSLAM ها
سازگاری دارد و در برابر نویزها هم مشکلی ندارد

--> در خصوص Planet باید بگم چند سال پیش محصولات خوبی مثل سوئچ و ... وارد شد که باعث مطرح شدنش
شد اما از 2 سال پیش شدیدا محصولات وارد شده افت کیفیت دارند، یه مودم ِDSL را تست زدم، با DSLAM های
مختلف سازگار بود، اما ... (بگم اختلاف نظر میشه بین علما:whistle: و ...)

ایسوس 2 مدل را قبول دارم که در قالب وایرلس ارائه شده اما قیمتش بالای 160 تومن است

USRobotic را اصلا توصیه نمیکنم

huawei مودم خیلی خوبی دارد، اما خیلی داغ میکند

در نهایت توصیه میکنم یک مودم ADSL 2+ Router انتخاب کنی که با DSLAM های مختلف سازگار باشد
و سازنده اش پشتیبانی خوبی برای آپدیتش بدهید، تا خیالت راحت باشد

به نظر من برو سراغ مدل های زیر

1- 3COM قیمت هاش بالاست
2- SMC اگر اصلیش را پیدا کنی عالی است (جدیدا یکسری چینی وارد شده است)
3- Planet

اگر وایرلس خواستی و میتونی بالای 160 تومن هزینه کنی بگو تا بگم کدوم مدل از Asus ها را برداری

green_waves
19-11-08, 18:18
Planet 3400 به همراه Splitter اگر اشتباه نکنم 38 تومن باید باشه

Labyrinth
19-11-08, 20:48
من هنوز روی حرفم هستم به نظرم انتخاب Level 1 در حال حاضر کار واقعا درستیه ( مشکل داغ کردن نداره و ... )

روتر هم هست + Wan + USB و ...

بازم میل خودتونه :yes:

yemojud
19-11-08, 21:18
عزیز
بهتره بگید تا چقدر میتونی هزینه کنید؟

Surpriser
19-11-08, 21:57
سلام yemojud (Only the registered members can see the link) جان(اسمتو یادم رفته!).میدونی چیه؟ اگه مثلا بگم 40 تومن بعد یه مودمی با قیمت 48 تومن باشه که پیشنهاد ندین که ضرر میکنم یا مثلا بگم 50 تومن بعد یه مودمی که 60 تومن هست و واقا ارزش خرید داره رو از دست بدم بد میشه!ولی وایرلس نمیخوام چون لبتاب ندارم و قصد خریدش هم ندارم.ولی در کل قیمتی که مورد نظرم بود 45 بود شما هر ADSLی که فکر میکنین ارزش خرید داره پیشنهاد بدین.

------------------------------------------

امیر جان راستش فقط با تست یک نفر قضاوت سخت خواهد بود چون ممکنه مال شما شانسی خوب در اومده باشه.

با تشکر

yemojud
19-11-08, 23:23
اول از همه من اگه در حال حاضر بخوام یه مودم جدید بخرم که یک پورت Lan و یک پورت USB داشته باشد که
حدود قیمتش 42 یورو میباشد، متاسفانه 2 مدل دیگر که سفارش آسیا مرکزی است وارد ایران شده که از
کیفیت قابل قبولی برخوردار نیست، اما در برابر مدل های هم رده خود از سری Planet و ... دارای کیفیت
بهتری می باشد

SMC 7901BRA2 EUADSL2/2+ Barricade™

The SMC7901BRA2 combines an ADSL2/2+ modem, router, 10/100 LAN port, USB1.1 port & robust SPI firewall making it the complete solution for securely connecting & sharing your high speed ADSL connection. It gives you instant always on internet connectivity with download speeds up to 24Mbps - ideal for streaming multimedia content to the home. The EZ ™ Installation Wizard with on-screen help configures your ADSL connection in 4 easy to follow steps. Even configuration of advanced functions is made easy with the intuitive web based management interface. The integrated 10/100 LAN port with full-duplex operation lets you directly connect a computer or expand your network by connecting additional switches. Optionally you can connect a computer via the USB port. Quality-of-Service gives priority to real-time, delay sensitive applications like Voice-over-IP and video-on-demand to improve the user experience. The NAT firewall with Stateful Packet Inspection (SPI), Intrusion Detection System (IDS) & Denial-of-Service (DoS) provides robust security from hackers. VPN pass-through is also provided for securely connecting to your office or corporate network.

این مودم از دسته مودم های سفارش اروپاست، یک نمونه اش را از هلند برایم آوردن که فروختمش، میتونم بگم
چیز تمام عیاری است

دوستان بهتر است به یک نکته هم توجه کنند که در DSL داشتن یک مودم خوب با قابلیت تنظیمات امنیتی خوب
میتواند شما را در تعدادی از حملات داخل شبکه محافظت نماید، پس دقت واقعا لازم است:whistle:

Surpriser
20-11-08, 19:17
سلام.قیمتش چنده؟در مقایسه با AM602 چطوره؟

yemojud
20-11-08, 21:32
این مدل خیلی کم است، امروز صبح تلفنی آماری ازش گرفتم میگن پیدا بشود قیمتش حدود 58 تا 60 تومن است

اصلا قابل مقایسه با Asus AM602 نمیباشد(اصلا این مدل را توصیه نمیکنم بخری) ، اگر نظرت روی این مدل ایسوس
است بهتر همان Planet را انتخاب نمایید

Olesius
20-11-08, 21:49
سلام به همه دوستان...

این بحث همچنان ادامه داره...؟!!:1. (27):
فکر نمی کنم انتخاب مودم کار زیاد سختی باشه...؟؟
این که هر کسی فکر کنه مودمش بهترین مودم دنیاست طبیعیه...!!!! ولی دوستانی که تو کار سخت افزار هستند با کیفیت قطعات و کارایی شون بهتر آشنا هستند...

همون اول بحث آقا امید عزیز AMD>INTEL (Only the registered members can see the link) گفتن که Asus AM602 خوب جواب می ده... در حال حاضر بهترینه در دسترس هم هست کیفیتش هم که مشخصه...:great:

منم بگیرم از همین می گیرم...

یا حق... :11():

yemojud
21-11-08, 09:40
دوست عزیز

انتخاب یک مودم خیلی مهم است، شاید از نظر شما کار یک مودم تنها یک اتصال کننده باشد
ببینید یک سئویچ لایه 2 با یک سئویچ لایه 3 تفاوت دارند، بی دلیل نیست که قیمت یکی 40 تومنه
و یکی بالای 100 تومن!

در تجهیزات شبکه بحث مثل تجهیزات سخت افزار PC ها نیست، ما یک بحثی داریم که میگه
هیچ تجهیزاتی در شبکه نیست که امنیت کاملی داشته باشد و تا الان برای 80 درصد آنها
دستورات مختل کننده وجود دارد، مثل همین سوئیچ ها دستوراتی وجود دارد که باعث میشود،
جدولش بطور اشتباه پر شود، یا مثلا باعث میشود بصورت یک هاب عمل کند، و اگر شانس
بیارید که سوئیچ خوبی باشد یک تایم بخصوصی هنگ میکند!

ببینید اگه فرقی بین مودم ها نباشد که یعنی مودم اینترنال == مودم اکسترنال
(در یک رده مشخصاتی)!

اگر یادتان باشد مودم های Dailup دو نوع بودند که یکسری آنالوگ بودند و روی خطوط دیجیتال ها
حدود هر یک ساعت دیس میشدند، همین مسئله در مورد بعضی از مودم های DSL موجود در شبکه
همین مشکل را با خطوط آنالوگ و دیجیتال دارند!

در ایران ما متاسفانه هر شرکت از استانداردهای یکسانی استفاده نمیکند و شما ممکن است
با تعویض سرویس دهنده به مشکل بر بخورید!

بد نیست بدانید دستوراتی واسه نفوذ به سیستم شما از طریق همین مودم ها وجود دارد که
بحث خودش را دارد، اما خیلی پارامترها را باید در مورد مودم ها در نظر گرفت:

1- سازگاری با DSLAM های مختلف

2- قابلیت تنظیماتی چون Virtual Circuit مثلا 8 تا به بالا یا مثلا قابلیت MAC SPOOFING یا مثلا
چه نوعه ATM Service Category ساپورت میکند یا مثلا چه نوع ENCAPSULATION را
پشتیبانی میکند یا مثلا IGMP را دارد؟ یا مثلا در بخش تعریف مشخصات Connection اتصالی
چه نوع سندیت هایی را ساپورت میکند؟

3- حالا میریم سراغ تنظیمات بخش Lan، مثلا آیا Ethernet Modeرا دارد!

4- دیگه تنظیمات NAT ، Virtual Server، یا قابلیت های تنظیمات Route Table یا قابلیت های
Bridge Filtering یا آپشن های RIP یا مثلا ADSL Configuration که میتونه شامل Trellis و
Handshake Protocol وWiring Selection را داراست و چه ماژوالهایی را ساپورت میکند، و کلی
مباحث دیگه....

در انتها میگم این مسئله انتخاب مودم را ساده نگیرید، این مودم Asus AM602 نسبت به
Planet ها جای واسه حرف زدن ندارد، در انتها دوستان توجه داشته باشند اگه دانشی به
مسائل شبکه ندارید و قصد خرید دارید یک راه این است که برندهایی را انتخاب نمایید که
رده های بالایی را در تجهیزات شبکه دارند و تنها دقت کنند که مدل تقلبی به شما نندازند:

3COM
SMC
Planet
DLink

تعدادی برند هم هستند که از چند شرکت بالا برترند اما در ایران نیستند، همچنین نمیگم
مودم های شرکت های دیگه بد هستند اما شاید مثلا در یک مدل بخصوصی خوب باشد
نمیتوان گفت همه مودم های آن خوب است، این ایسوس به 2 مدل وایرلسش معروف شده!

:11():

Surpriser
21-11-08, 09:52
دوست عزیز

انتخاب یک مودم خیلی مهم است، شاید از نظر شما کار یک مودم تنها یک اتصال کننده باشد
ببینید یک سئویچ لایه 2 با یک سئویچ لایه 3 تفاوت دارند، بی دلیل نیست که قیمت یکی 40 تومنه
و یکی بالای 100 تومن!

در تجهیزات شبکه بحث مثل تجهیزات سخت افزار PC ها نیست، ما یک بحثی داریم که میگه
هیچ تجهیزاتی در شبکه نیست که امنیت کاملی داشته باشد و تا الان برای 80 درصد آنها
دستورات مختل کننده وجود دارد، مثل همین سوئیچ ها دستوراتی وجود دارد که باعث میشود،
جدولش بطور اشتباه پر شود، یا مثلا باعث میشود بصورت یک هاب عمل کند، و اگر شانس
بیارید که سوئیچ خوبی باشد یک تایم بخصوصی هنگ میکند!

ببینید اگه فرقی بین مودم ها نباشد که یعنی مودم اینترنال == مودم اکسترنال
(در یک رده مشخصاتی)!

اگر یادتان باشد مودم های Dailup دو نوع بودند که یکسری آنالوگ بودند و روی خطوط دیجیتال ها
حدود هر یک ساعت دیس میشدند، همین مسئله در مورد بعضی از مودم های DSL موجود در شبکه
همین مشکل را با خطوط آنالوگ و دیجیتال دارند!

در ایران ما متاسفانه هر شرکت از استانداردهای یکسانی استفاده نمیکند و شما ممکن است
با تعویض سرویس دهنده به مشکل بر بخورید!

بد نیست بدانید دستوراتی واسه نفوذ به سیستم شما از طریق همین مودم ها وجود دارد که
بحث خودش را دارد، اما خیلی پارامترها را باید در مورد مودم ها در نظر گرفت:

1- سازگاری با DSLAM های مختلف

2- قابلیت تنظیماتی چون Virtual Circuit مثلا 8 تا به بالا یا مثلا قابلیت MAC SPOOFING یا مثلا
چه نوعه ATM Service Category ساپورت میکند یا مثلا چه نوع ENCAPSULATION را
پشتیبانی میکند یا مثلا IGMP را دارد؟ یا مثلا در بخش تعریف مشخصات Connection اتصالی
چه نوع سندیت هایی را ساپورت میکند؟

3- حالا میریم سراغ تنظیمات بخش Lan، مثلا آیا Ethernet Modeرا دارد!

4- دیگه تنظیمات NAT ، Virtual Server، یا قابلیت های تنظیمات Route Table یا قابلیت های
Bridge Filtering یا آپشن های RIP یا مثلا ADSL Configuration که میتونه شامل Trellis و
Handshake Protocol وWiring Selection را داراست و چه ماژوالهایی را ساپورت میکند، و کلی
مباحث دیگه....

در انتها میگم این مسئله انتخاب مودم را ساده نگیرید، این مودم Asus AM602 نسبت به
Planet ها جای واسه حرف زدن ندارد، در انتها دوستان توجه داشته باشند اگه دانشی به
مسائل شبکه ندارید و قصد خرید دارید یک راه این است که برندهایی را انتخاب نمایید که
رده های بالایی را در تجهیزات شبکه دارند و تنها دقت کنند که مدل تقلبی به شما نندازند:

3COM
SMC
Planet
DLink

تعدادی برند هم هستند که از چند شرکت بالا برترند اما در ایران نیستند، همچنین نمیگم
مودم های شرکت های دیگه بد هستند اما شاید مثلا در یک مدل بخصوصی خوب باشد
نمیتوان گفت همه مودم های آن خوب است، این ایسوس به 2 مدل وایرلسش معروف شده!

:11():

سلام.واقا ممنون از راهنماییت.من شنبه یه آماری از بازار تهران بگیرم ببینم SMC 7901BRA2 موجود هست یا خیر و با چه قیمتی؟ ولی در کل اطلاعاتم در خصوص شبکه خیلی ضعیفه و باید یکم دنبالش رو بگیرم.
راستی این SMC 7901BRA2 هم لن هست هم USB ؟
ممنون از راهنماییت.

Labyrinth
21-11-08, 09:59
اینهایی که گفتی من 80 درصدش رو دارم فقط اگر لطف کنی بگی هرکدوم برای چه موردی هست و به چه درد میخوره خیلی به من لطف کردی

اینهایی که مینویسم رو میخوام بدونم

Virtual Circuit
MAC SPOOFING
ATM Service Category
ENCAPSULATION
IGMP
Virtual Server
NAT
Route Table

SPI
DMZ
ACL

ACL Rule Index

این ها رو بگی ممنون میشم البته میدونم زیاده ولی اگر لطف کنی بگی کلی دعات میکنم :give_rose:

yemojud
21-11-08, 10:34
Surpriser (Only the registered members can see the link) جان مدمی که معرفی کردم 1 پورت Lan و 1 پورت USB دارد، اگه پیدا کردی یه خبری به منم بده
چون دنبال یکیش هستم

چشم امیر جان
چس اجازه بده یک مقاله اش میکنم میزارم اینطور که معلومه خیلی از دوستان دوست دارند با این اطلاعات
آشنا شوند:give_rose:

امیر جان مدل مودمت چیست؟

یه نکته در خصوص Virtual Server بصورت تیتری میگم تا مقاله آماده بشه بحث داغ بمونه:gasp:
اگر بدونید زبان حرف زدن نرم افزار ها در شبکه به نوعی پورت است مثلا

Application : Protocol : Port Number
Telnet : TCP : 23
FTP : TCP : 21
SMTP : TCP : 25
POP3 : TCP : 110
H.323 : TCP : 1720
SNMP : UCP : 161
SNMP Trap : UDP : 162
HTTP : TCP : 80
PPTP : TCP : 1723
PC Anywhere : TCP : 5631
PC Anywhere : UDP : 5632

حالا فکر کنید مثلا در بخش Virtual Server مثلا اگر با تنظیمات زیر چه میشه کرد:yes:

Public Port : Private Port : Port Type : Host IP Address

بطور مختصر مگیم، کمک بسیار زیادی برای برای MAP کردن پروتکل ها و پورت ها می باشد:1. (26):

Labyrinth
21-11-08, 10:48
امیر جان مدل مودمت چیست ؟

برای من Level1 هست و مدل FBR - 1161A و جالب اینجاست بیشتر این موارد که گفتی رو داره ( من اون موقع که میخواستم بخرم با یک مهندس شبکه صحبت کردم اون گفت ایسوز و دلینک نگیر Level1 بگیر

خواستی یک سری عکس از تنظیماتش میگیرم میگذارم :give_rose:

بابت مقاله هم پیشاپیش تشکر میکنم :great:

yemojud
21-11-08, 11:13
ممنون میشم یک تصویر از بخش های تنظیماتی مودم بهم بدید

اینطوری میتونم یه مقاله خوب به امید خدا بر روی مشترکات Level1 ، 3COM، Planet و ... در بیاورم:1. (23):

متاسفانه دیده میشود شرکت ها بابت تنظیم چند گزینه جزئی و کانفیگ مودم 5000 تومن به بالا از یوزرها
دریافت میکنند:1. (28):

Surpriser
26-11-08, 14:58
سلام.به جای SMC 7901BRA2 مدل SMC 7901bra3 هست که قیمتش هم 39 تومنه.به نظرتون خوبه؟

yemojud
26-11-08, 18:35
این مودم ساختار و مدل طراحیش همان است اما سفارش آسیا می باشد، کمی موقع کار کردن داغ میشود
که قابل لمس نیست و میتوان ازش چشم پوشی نمود و کلا بحث سر کیفیت چیپ و ... است که در آن
استفاده شده است، اگر اونو نمی تونید پیدا کنید اینو وردارید البته با گارانتی باشد، در ضمن مودم Level1امیر
هم تهیه کردم و میتونم بگم مودم خیلی خوبی است.

Labyrinth
26-11-08, 19:07
نیاز هست تنظیمات رو بزارم عزیز ؟ خودت داری دیگه !! :wink:

hossein6886
26-11-08, 20:46
با سلام
از همه دوستانی که نظر کارشناسی دادن تشکر میکنم .....
فقط لطفا ادامه بحثهای تخصصی رو بذارین تو یه تاپیک دیکه....
آخرش بگین کدوم رو می پسندید و تمام...

yemojud
26-11-08, 21:00
نه ممنون بابت همین تنظیمات رفتم پیش یکی از همکاران یه چند روزی ازش قرض گرفتم، جالب است
یکسری آیتم هایی دارد که مثلا مودم قدیمی من ندارد، اما یکسری چیزا را ندارد و یا محدودیت هایی دارد، اما
میتونم بگم اگه قرار باشه مودم های بازار را دسته بندی کنیم از خیلی مودم ها که اسم در کرده اند
بهتراست، تحمل خطا خوبی هم دارد، اما خیلی کم است و گارانتی درستی هم هنوز براش پیدا نتونستم بکنم
:1. (23):

با سلام
از همه دوستانی که نظر کارشناسی دادن تشکر میکنم .....
فقط لطفا ادامه بحثهای تخصصی رو بذارین تو یه تاپیک دیکه....
آخرش بگین کدوم رو می پسندید و تمام...

دوست عزیز
همین بحث های تخصص است که میتواند مودم خوبی را تعیین نماید، آخه اسم تاپیک هم است
مشاوره در انتخاب مودم ADSL

اما چشم مطالب جدید را یه تاپیک جدید باز میکنیم:11():

Surpriser
11-12-08, 20:50
سلام بچه ها.نظرتون در مورد Linksys am300 که Security جان هم ریوییوشو گذاشته چیه؟

D J V A H I D
11-12-08, 20:59
سلام بچه ها.نظرتون در مورد Linksys am300 که Security جان هم ریوییوشو گذاشته چیه؟

چیز پدر و مادر داریه !!! پسر عموم داره تا حالا مشکل نداشته باهاش... هم قیافش شیکه ... هم کاراییش میگه خوبه !!! من که خودم D_LINK دارم ....راضیم :1. (26):

Surpriser
11-12-08, 21:31
چیز پدر و مادر داریه !!! پسر عموم داره تا حالا مشکل نداشته باهاش... هم قیافش شیکه ... هم کاراییش میگه خوبه !!! من که خودم D_LINK دارم ....راضیم :1. (26):

پس احتمالا پدر مادرش هم شیک بودن:1. (38):.ولی از شوخی گذشته حالا شیکیش الویت اول نیست.حدود چند وقته داره؟

D J V A H I D
11-12-08, 21:52
پس احتمالا پدر مادرش هم شیک بودن:1. (38):.ولی از شوخی گذشته حالا شیکیش الویت اول نیست.حدود چند وقته داره؟

2 ماهه ... 4 پورته ... به 2 تا سیستم وصله ... خریده 88 تومن ... دیگه ؟ سوال ؟

Computex
13-12-08, 16:34
ظاهرا بحث این مودم ها خیلی داغ شده!!!
حالا ما هم داریم کم کم یه ADSL می گیریم که در رابطه با انتخاب مودم خیلی گیج شدم. از شرکت صبانت می خوام بگیرم که گفتن ما مودم استارنت ( Starnet) می دیم قیمتشم هست 60 تومن. من اولین بارم بود که این اسم رو می شنیدم! می خواستم از کسانی که اطلاعی دارن از این مدل دارن بگن که خریدش به صرفه هست یا نه؟
دوم اینکه من محدودیت بودجه هم دارم و از اونجایی که قیمت مودم های USB خیلی پایین تر از شبکه هست می خواستم ببینم آیا عملا بین این دو تفاوتی از نظر سرعت وجود داره؟ (با توجه به اینکه سیستم من از USB2 پشتیبانی می کنه و سرویسی که می خوام اشتراک بگیرم 64 هست) مودم USB خوب تا حدود 30 یا 35 تومن هم پیشنهاد بدید. ممنون!

D J V A H I D
13-12-08, 16:42
ظاهرا بحث این مودم ها خیلی داغ شده!!!
حالا ما هم داریم کم کم یه ADSL می گیریم که در رابطه با انتخاب مودم خیلی گیج شدم. از شرکت صبانت می خوام بگیرم که گفتن ما مودم استارنت ( Starnet) می دیم قیمتشم هست 60 تومن. من اولین بارم بود که این اسم رو می شنیدم! می خواستم از کسانی که اطلاعی دارن از این مدل دارن بگن که خریدش به صرفه هست یا نه؟
دوم اینکه من محدودیت بودجه هم دارم و از اونجایی که قیمت مودم های USB خیلی پایین تر از شبکه هست می خواستم ببینم آیا عملا بین این دو تفاوتی از نظر سرعت وجود داره؟ (با توجه به اینکه سیستم من از USB2 پشتیبانی می کنه و سرویسی که می خوام اشتراک بگیرم 64 هست) مودم USB خوب تا حدود 30 یا 35 تومن هم پیشنهاد بدید. ممنون!

هر مدل مودم D-link بگیری به خوبی کارت رو راه میندازه با 3 سال ضمانت...از بقیه مودمها اطلاع خاصی ندارم ... :1. (40):

Computex
14-12-08, 07:00
هر مدل مودم D-link بگیری به خوبی کارت رو راه میندازه با 3 سال ضمانت...از بقیه مودمها اطلاع خاصی ندارم ... :1. (40):

پس در واقع از نظر سرعت تفاوت محسوسی بین USB و شبکه وجود نداره؟ همچنین بین مودم D-link USB و Planet USB (Only the registered members can see the link) کدام را پیشنهاد میکنین؟

Armin-N
14-12-08, 09:05
پس در واقع از نظر سرعت تفاوت محسوسی بین USB و شبکه وجود نداره؟

فرقش اینطور که من شنیدم در اینه که اگه شما پهنای باندت مثلا 30 مگ باشه نمیتونی با usb بیشتر از 12 مگ بگیری
چون انتقال اطلاعات با usb حداکثر تا 12 مگابیت هست
ولی با شبکه 100 مگابیت

Armin-N
14-12-08, 09:07
دوستان شرکت به من مودم zhone داده
هم usb و هم lan
اما پورت اضافی نداره واسه اتصال به چند کامپیوتر
من تا حالا اسمش رو نشنیده بودم
و مجبور شدم بگیرم
با هزینه راه اندازی و نصب 65 تومن

مودم های zhone چطوره؟

Surpriser
17-12-08, 01:51
سلام بچه ها.احتمالا شنبه میرم ADSL بگیرم.خب آخرین سوالاتم ایناست:

1)جز آقا وحید کس دیگیی از مودم Linksys am300 , استفاده کرده؟ چطوره؟

2) میخوام ECO128 شاتل رو بردارم.خوبه یا نه؟ بعد به نظرتون 1 ماهشو بردارم یا سه
ماهشو(که البته به صرفه تره)

3)جز اون هزینه ای که ماهانه پرداخت میکنیم + 3000 چیز دیگیی هم هست؟

4)واسه نصبش قبول میکنن که خودم نصب کنم و دیگه 20000 تومن رو نگیرن؟

5)به مودمی که خودم میخرم گیر نمیدن و بگن باید از مودم ما استفاده کنی؟

ممنون

Rohham
17-12-08, 18:06

ممنون

2.خوبه منم دارم...البته دستام 512 اش رو گرفته بودن خوب خیلی بهتر بود اما واس مصرف عادی و حتی دانلود خیلی خوبه به نظر من...اینکه شبا رایگان دان می کنه خیلی به درد می خوره...
3.ماهیانه 16400 از من می گیرن...واس همین سرویس البته تو کرج نمی دونم تهران فرق داره یا نه
4.نصب دستگاه کاری نداره اما تنظیماتش دردسر داره...فکر می کنم قبول می کنن...مودمم ایراد نمی گیرن اما دیگه نصبش نمی کنن واست...با پشتیبانیش تماس بگیری می تونی نصبش کنی اما اعصاب خورد کنه ولی 20 تومن می ارزه...مگه 15 تومن نبود؟؟؟؟من مودم خودشون رو دارم اسفاده می کنم به نظرم خیلی خوبه نمی دونم بقیه چی جورین که بگم بهتره یا بدتر اما به نظر عالی میاد:great:

Hamid65
17-12-08, 18:47

ممنون

2-من كه كرجم ولي شنيدم داتك خوبه هم قيمت هم كيفيت.

3-نه غير از اين دو نيست.

4-اون 20 تومن كه ميگن 10 تومنش برا رانژه كردن خط تلفنه كه مخابرات ميگيره ولي ميتونين بقيشو خودتون تلفني ازشون بپرسين و نصب كنين.

5-نه حق همچين كاريو ندارن ولي ممكنه بگن خوب نيست وتو شبكه ما خوب كار نميكنه.برا اطمينان قبل از خريدمودم برين پيششون بگين من مودمم اينه ميخوام از خدمات شما استفاده كنم ميتونم؟ غير ممكنه جواب رد بدن.

Hamid65
17-12-08, 20:18
فرقش اینطور که من شنیدم در اینه که اگه شما پهنای باندت مثلا 30 مگ باشه نمیتونی با usb بیشتر از 12 مگ بگیری
چون انتقال اطلاعات با usb حداکثر تا 12 مگابیت هست
ولی با شبکه 100 مگابیت

شما بگو 2 مگابيت آرمين خان. وقتي ما 512 هم به زور ميگيريم چه نگراني هست؟كو تا 12mb!!!!

Armin-N
17-12-08, 20:25
اون که 100%

کسی در مورد مودم من چیزی نمیدونه؟

zhone

دو هفته ای که دارمش هنوز مشکلی نداشته

saeed zamany
18-12-08, 23:49
مودم 602 asus
شرکت شاتل

Surpriser
04-01-09, 11:29
سلام بچه ها.کسی کارت تخفیف شاتل رو داره؟ یه توضیح کمی هم میشه دربارش بدین؟

Surpriser
23-01-09, 20:06
سلام.كسي ميتونه كارت طلايي يا همون تخفيف شاتل بده؟

Surpriser
24-01-09, 13:32
سلام بچه ها.کسی کارت تخفیف نداشت به ما بده؟؟؟؟

MVP
16-04-09, 16:22
سلام
قصد تعویض مودم خودم رو دارم که الآن خراب شده البته بعد از 3 سال مدلش ایسوز AM602 هست مودم خوبی بود اما یه مقدار داغ میکرد

اگه میشه یه مودم ADSL خوب معرفی کنید میخوام روزی 10-15 ساعت روشن باشه و هم داغ نکنه و هم خر کار باشه وهم فول پرت باشه تا 60 تومن ؟
میگن D-Link مودمهای خوبی داره اگه میشه بهترین مدل موجود با نوع گارانتی و قیمت لطف کنید

میشه بپرسم فرق ADSL با ADSL2 یا پلاس چیه ؟ سرعت و قیمتشون فرق میکنه ؟

MVP
17-04-09, 14:28
کسی راهنمایی نمیکنه ؟

mhr63
31-08-09, 00:04
سلام
من این 7 صفحه رو خوندم . آخرش نفهمیدم چه مودمی خوبه . هر که یه نظری میده
من می خوام واسه خونه adsl بگیرم ، یه pc دارم با یه لپ تاب
مودم وایرلس دار می خوام که از لپ تاب و موبایلم بتونم استفاده کنم
از بین این دو مودم بهنظر شما کدوم بهتره ؟
1. D-Link DSL-2640T
2. Asus am-604G
اگه مودم دیگه ای با قیمت زیر 100 تومن سراغ دارید بگید . ممنونم

Vahid_ath
31-08-09, 00:16
من این هفت صفحرو نخوندم
ندید پیشنهادم
linksys 54g2
من کلی مشاوره گرفتم
واقعا الان راضیم
خیلی مودم خوبیه
خریدم 80 تومن
حالی میکنه ادم با موبایل میره اینترنت

N@VID
31-08-09, 03:05
سلام
من این 7 صفحه رو خوندم . آخرش نفهمیدم چه مودمی خوبه . هر که یه نظری میده
من می خوام واسه خونه adsl بگیرم ، یه pc دارم با یه لپ تاب
مودم وایرلس دار می خوام که از لپ تاب و موبایلم بتونم استفاده کنم
از بین این دو مودم بهنظر شما کدوم بهتره ؟
1. D-Link DSL-2640T
2. Asus am-604G
اگه مودم دیگه ای با قیمت زیر 100 تومن سراغ دارید بگید . ممنونم

سلام :

من خودم AM 604 G اسوس رو خریدم ...
با گارانتی دالای کامپیوتر ...
قیمت هم 72 هزار تومان بصورت وکیوم ...
4 پورت LAN داره و اسپیلتر هم داخل کارتنش هست ...
تنها ایرادی که دیدم همون گرم شدنش هست ...
هنوز ADSL ما برقرار نشده تا سرعتش رو تست کنم ...

N@VID
31-08-09, 03:20

ممنون

سلام :

من توصیه می کنم از شاتل سرویس نگیرید !
کافیه فقط یک بار متن قرار داد رو درست مطالعه کنید ... خواهید دید همه چیز به نفع شرکت و به ضرر شماست !
من خودم آسیا تک رو برگزیدم ...
سرویس ها خیلی به صرفه تر و اقتصادی تر هست ...
در ضمن در قرار دادی که از شاتل برای شما ارسال می شود و شما امضا می کنید قید شده
که چون شما از مودم غیر از مودمی که شاتل می فروشد استفاده می کنید هر مشکلی که
برای خودتون یا تجهیزات اون ها پیش بیاید خسارتش به عهده شماست !
سرعت هم پای خودتون هست و از این جور چرت و پرت هایی که خواستن از سر خودشون باز کنند
کم نیست
حتی یک جای قرار داد نوشته می تواند هر وقت که بخواهد دسترسی شا رو قطع کند ...
حتی یک جاش نوشته اگر خواست می تونه متن قرارداد رو بدون اطلاع به شما تغییر بده !
این حرکت یعنی اند کلاه برداری !
200 بند داره قرار دادش ! :1. (28):
امروز رفتم آسیا تک و متن قرارداد و تعرفه ها رو گرفتم
3 ماهه با سرعت 256 و نا محدود 112 هزار تومان ... خیلی عالیه :give_rose:
خیلی جالبه بدلیل اینکه ما در محدوده خاصی هستیم ، به زور هم شده باید از سرعت 256 به بالا بگیریم
و حتی 1 مگ هم به ما می دن ! محدودمون هم پایین آواتارم نوشتم !
حلا اگر ما 256 می خواستیم عمرا بیشتر از 128 نمی دادند و حالا که ما 128 می خواهیم می گن
بدلیل محدودتون باید 256 یا 512 یا یک مگ رو بگیرید ! :1. (38):

حیفم اومد پاسخ شما رو ندهم ! :11():

Vahid_ath
31-08-09, 16:22
منم از اسیاتک دارم
واقعا راضیم

mhr63
01-09-09, 23:31
با تشکر از آقا وحید و آقا نوید عزیز
وحید جان اگه میشه یه کم بیشتر از جزئیات مودم بگو ، چند پورت و گارانتی و اینکه مشکل داغ کردن رو داره یا نه
اگر امکانش هست یه عکس مثل آقا نوید بزارید ممنون میشم

merajmehri
06-09-09, 09:40
با سلام خدمت تمامي دوستان :
دنبال مودم خوب براي خريد مي گردم كه چند تا در اين سايت معرفي شده بود مي خواستم بدونم كدومشون بهترين هست
Asus am602
Asus am604G
Linksys Wag54ْg2
ممنون ميشم راهنماييم بكنيدْ

Mehdi_Full
06-09-09, 11:05
Asus AM602
با تجربه سه سال کارکرد + قیمت مناسب پیشنهاد میشه

mhr63
10-09-09, 00:37
سلام
بالاخره من مودم D-link2640U گرفتم
چطوری می تونم واسه وایرلس مودمم پسورد بزارم ؟
ممنون

mhr63
10-09-09, 00:50
سلام
بالاخره من مودم D-link2640U گرفتم
چطوری می تونم واسه وایرلس مودمم پسورد بزارم ؟
ممنون

saeed zamany
08-10-09, 22:58
با سلام
به نظرم سازگار ترین مودم با تمامی سیستمها مودم اسوس 602 کومبو میباشد . و البته توصیه میکنم با شبکه LAN
استفاده کنید.