PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره در امر خرید دوربین عکاسی دیجیتال

Overclocker
14-11-08, 17:25
بنده قصد دارم دوربین دیجیتال بگیرم .

از 2 مارک SAMSUNG و Sony در مدل های 8 مگا پیکسل و 10 بهترین مدل رو میخوام بگیرم ولی نمیدونم که کدومشون بهتره از همه ؟

1 : 8 مگا پیکسل ؟

2 : 10 مگا پیکسل؟

با تشکر .

Overclocker
14-11-08, 23:14
دوستان اگر کسی میتونه کمک کنه لطف کنه جواب بده .

من یکم عجله دارم :1. (38):

Hamid65
15-11-08, 00:22
Overclocker عزيز چقدر ميخواي هزينه كني؟چرا sony يا samsung ؟ وقتي شركت هايي مثل Nikon يا canon هست؟

Overclocker
15-11-08, 00:34
Overclocker عزيز چقدر ميخواي هزينه كني؟چرا sony يا samsung ؟ وقتي شركت هايي مثل Nikon يا canon هست؟

وقتی گفتم بهترین از مدل های 8 و 10 مگا پیکسلی معلوم هست که محدودیت پولی ندارم .

پس لطف کنید از 4 تا شرکتی که گفته شده در پست های بنده و شما بهترین مدلهاشون در 8 و 10 مگاپیکسل چیست ؟

فقط یک مدل از 8 و یک مدل از 10 پس از هر شرکتی 2 تا میشه .

Hamid65
15-11-08, 01:02
من فقط سعي دارم كمك كنم.
sony a100 مدل خوبيه فقط اشكالش اينه كه تو رنگ يكم مشكل داره كه اين مشكل اغلب دوربينهاي سونيه.a300 ورژن جديد همين مدله.هر دو 10 مگا پيكسل
ميتوني از اين لينك ببيني:
Only the registered members can see the link

من هيچ اطلاعي از دوربين هاي سامسونگ ندارم.
انقدر هم راحت نگو كه محدوديت پولي ندارم بهترين دوربين canon حدود 9 ميليون تومنه.
بازم ميگم اگه ميخواي دوربين خوب بگيري كه پشيمون نشي nikon بگير .

Overclocker
15-11-08, 05:49
من فقط سعي دارم كمك كنم.
sony a100 مدل خوبيه فقط اشكالش اينه كه تو رنگ يكم مشكل داره كه اين مشكل اغلب دوربينهاي سونيه.a300 ورژن جديد همين مدله.هر دو 10 مگا پيكسل
ميتوني از اين لينك ببيني:

من هيچ اطلاعي از دوربين هاي سامسونگ ندارم.
انقدر هم راحت نگو كه محدوديت پولي ندارم بهترين دوربين canon حدود 9 ميليون تومنه.
بازم ميگم اگه ميخواي دوربين خوب بگيري كه پشيمون نشي nikon بگير .

پس سونی که نمیخرم ! از سه تای دیگه یکی بالاخره به کاره ما میخوره .

بابا 9 ملیون من فکر کردم نهایتش 500 هزار چوغ میشه نه 9 ملیون چوغ :1. (27):

چرا nikon ؟ تا دوربینی مثل nv24HD از سامسونگ مونده !

قیمت دارید از این ها ؟ (نیکون و سامسونگ)

با تشکر:11():

Hamid65
15-11-08, 13:16
من اين مدل رو ديدم.دوربين حرفه اي نيست.
مثال ساده بگم وقتي intel يا amd باشه ميري سراغ سي پي يو via ؟
اگه از يه عكاس بپرسي نيكون بهتره يا سامسونگ مطمئنن بهت ميخنده.
سامسونگ فقط يه دوربين SLR داره.تو همون سايتي كه لينكشو زدم ميتوني بري ببيني كه حتي سامسونگ رو تو ليست دوربيناش نزده.
اگه بتوني يه d60 بگيري خيلي خوبه.دوربين خيلي حرفه اي نيست ولي فكر نميكنم بيشتر از نياز نداشته باشي.
حدود 600 تومنه الان.
اين عكسيه كه من تازه با نيكون d40x خودم گرفتم.(در حد همون d60 مدل قديمي تر)
لنز هاي نيكون واقعا فوق العادس.رنگ طبيعي ،دقت بالا،تازه اگه با لنز VR(لرزشگير) بگيري كه عالي ميشه.:great:

Overclocker
15-11-08, 13:23
من اين مدل رو ديدم.دوربين حرفه اي نيست.
مثال ساده بگم وقتي intel يا amd باشه ميري سراغ سي پي يو via ؟
اگه از يه عكاس بپرسي نيكون بهتره يا سامسونگ مطمئنن بهت ميخنده.
سامسونگ فقط يه دوربين SLR داره.تو همون سايتي كه لينكشو زدم ميتوني بري ببيني كه حتي سامسونگ رو تو ليست دوربيناش نزده.
اگه بتوني يه d60 بگيري خيلي خوبه.دوربين خيلي حرفه اي نيست ولي فكر نميكنم بيشتر از نياز نداشته باشي.
حدود 600 تومنه الان.
اين عكسيه كه من تازه با نيكون d40x خودم گرفتم.(در حد همون d60 مدل قديمي تر)
لنز هاي نيكون واقعا فوق العادس.رنگ طبيعي ،دقت بالا،تازه اگه با لنز VR(لرزشگير) بگيري كه عالي ميشه.:great:

خیلی ممنون

من دیشب نخوابیدم و تحقیقاتی انجام دادم ! سامسونگ NV24HD با 10 مگا پیکسل و چندین امکانات دیگه با قیمت 391 هزار میتونم گیر بیارم البته قیمت یوزر بود ها :1. (38): من 380 هم میتونم بگیرم .

مهم ترین خاصیتش که من لازمش دارم خروجی HDMI و مالتی شارژر و رکرد ویدیو با ریزولوشن 1280x768 با کیفیت HD هست :wink:

و ....

N0m@d
15-11-08, 13:57
بنده قصد دارم دوربین دیجیتال بگیرم .

از 2 مارک SAMSUNG و Sony در مدل های 8 مگا پیکسل و 10 بهترین مدل رو میخوام بگیرم ولی نمیدونم که کدومشون بهتره از همه ؟

1 : 8 مگا پیکسل ؟

2 : 10 مگا پیکسل؟

با تشکر .

اولا عمر خلیفه دوم بوده الانم تو گور خوابیده!..درستش امر بید!:yes:

در مورد دوربین هم من یه Powershot Canon مدل SX100 با لنز 8 مگا پیکسل و زوم 10 دارم خیلی هم ازش راضیم...250 تومن هم باید باشه!:cool:

Hamid65
15-11-08, 16:32
خیلی ممنون

من دیشب نخوابیدم و تحقیقاتی انجام دادم ! سامسونگ NV24HD با 10 مگا پیکسل و چندین امکانات دیگه با قیمت 391 هزار میتونم گیر بیارم البته قیمت یوزر بود ها :1. (38): من 380 هم میتونم بگیرم .

مهم ترین خاصیتش که من لازمش دارم خروجی HDMI و مالتی ژارژر و رکرد ویدیو با ریزولوشن 1280x768 با کیفیت HD هست :wink:

و ....
نشد ديگه،ميخواي دوربين عكاسي بگيري يا فيلمبرداري!!!
اين جوري يه دوربين ميگيري كه هيچ كدوم رو نميتونه خوب انجام بده.داستان گوشي موبايل شده.يه گوشي ميگيري همه كار ميكنه ولي همشو ضعيف.تفكيك شده بگيري خيلي بهتره.اون دوربين نيكوني كه گفتم اصلا فيلم برداري نميكنه ولي عكس ميندازه پوستر!!!:great:
ميگن تجربه پدر علمه(يه همچين چيزي بود!!!)
منم چند سال پيش همين كارو كردم رفتن 270 دادم يه دوربين benq كه هر دو كارو باهم انجام بده سر 1 ماه مثل .... پشيمون شدم.سريع فروختم 220 به يكي از دوستام.

Hamid65
15-11-08, 16:36
اولا عمر خلیفه دوم بوده الانم تو گور خوابیده!..درستش امر بید!:yes:

در مورد دوربین هم من یه Powershot Canon مدل SX100 با لنز 8 مگا پیکسل و زوم 10 دارم خیلی هم ازش راضیم...250 تومن هم باید باشه!:cool:

راست ميگي من اصلا دقت نكرده بودم!!!
سوتيه بدي بود.
منم فكر ميكنم sx100 دوربين خوبيه تعريفشو زياد شنيدم.

Hamid65
15-11-08, 16:44
يه چيزو يادم رفت بگم G9 canon هم مدل خيلي خوبيه حدود 400 بايد باشه يعني بالاي 400 عكس هاي خيلي خوبي ميندازه.فيلمبرداريشم خوبه (768*1024).به نظر من از ساسونگه خيلي بهتري.12 مگاپيكسله.
عكسش اينه:

Only the registered members can see the linkاينم لينك full review.

Overclocker
15-11-08, 16:50
نشد ديگه،ميخواي دوربين عكاسي بگيري يا فيلمبرداري!!!
اين جوري يه دوربين ميگيري كه هيچ كدوم رو نميتونه خوب انجام بده.داستان گوشي موبايل شده.يه گوشي ميگيري همه كار ميكنه ولي همشو ضعيف.تفكيك شده بگيري خيلي بهتره.اون دوربين نيكوني كه گفتم اصلا فيلم برداري نميكنه ولي عكس ميندازه پوستر!!!:great:
ميگن تجربه پدر علمه(يه همچين چيزي بود!!!)
منم چند سال پيش همين كارو كردم رفتن 270 دادم يه دوربين benq كه هر دو كارو باهم انجام بده سر 1 ماه مثل .... پشيمون شدم.سريع فروختم 220 به يكي از دوستام.

شما یک دوربین سامسونگ رو با یک Benq مقایسه میکنی :1. (27):

این یکی از بهترین هایی هست که فروش خیلی زیادی داره البته تو ایران نه :1. (38):

شما بهتره تحقیق کنی در مورد این دوربین و این عکس (Only the registered members can see the link) ها هم ببینی تا بدون این دوربین چه کاره هست :yes:

برو این صفحه (Only the registered members can see the link)قسمت گالری :great:

Hamid65
15-11-08, 17:29
به هر حال اين نظر من و تجربه ي 5-6 ساله تو خريد دوربين بود.همه جور مدرك و منبع ،حتي عكسي كه خودم گرفتم رو گذاشتم.كسي نميگه ماست من ترشه انتظار نداري كه خود سامسوگ ايرادهاي دوربينشو تو سايت بذاره؟اگه فيلم برداري با دوربين عكاسي چيز خوبي بود دوربين هاي SLR حرفه اي هم ميتونستن فيلم برداري كنن.با همه ي اين حرفا صلاح مملكت خويش خسروان دانند.:whistle:

CROSSHAIR
15-11-08, 17:58
حسین جان
در مورد
دوربین یکم بیشتر تحقیق
کن
در نهایت خواهی فهمید
که بالای 300 برای دوربین کامپکت اشتباه بزرگیه
که هیچ عکاس حرفه ای این کار رو نمیکنه
یکم در مورد سنسور تحقیق کن
تا متوجه بشی که 10 15 25 مگا پیکسل چطور نویز رو که میتونه انسان رو از عکاسی زده کنه .افزایش میده

دوربین slr که بحث زیادی داره
من بودم
بدون کوچکترین تردیدی
پاناسونیک رو برای کارهای روز مره انتخاب می کردم
مدل های
tz3
tz5
دوربین های خوبی هستند
با لنز لایکا که نظیر نداره
بهترین لرزه گیر جهان ois
رنج لنز واید
با زوم 10 برابر و بدنه کاملا استیل زد زنگ
از 28 واید شروع وبه 280 تله ختم میشن
که کل نیاز های تو رو براورده میکنن
کاملا ساخت ژاپن.
شرکت ماتسوشیتا.
در سایت ها هم در بین رقبا بهترین امتیاز ها رو گرفتن.
امیدوارم اشتباه نکنی:11():
نیکون و کانون در دوربین های قطعه متوسط خوب هستند
ولی در اماتوری فقط نامشون رو می فروشن.
لینک رو ببینی شک نمیکنی

Labyrinth
15-11-08, 17:58
حسین جان حق با حمید هست من خودم با نیکون عکس گرفتم ( مدلش D80 ) واقعا عکسهایی در سطح جهانی میندازه

بعلاوه دوربین خودش رو توی عکاسی در شب نشون میده نه در روز وگرنه N72 هم توی روز خوب عکس میندازه در ضمن اصلا مگاپیکسل رو ملاک انتخاب قرار نده چون به نظر من عکس با 3 مگاپیکسل خیلی بهتر از 8 مگاپیسل در میاد بعلاوه اینکه حجمش کمتره

یا D60 هم موافقم

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

اینم لینک بررسی اش (Only the registered members can see the link)

چیزی رو که باید بگم اینه شما فکر شارژر و باتری درست و حسابی هم باش ( من نبودم اول بعدا به مشکل برخوردم )

من خودم Canon A720 IS دارم و بعدا میخوام یک چیزی بهتر بگیرم :great:

Overclocker
15-11-08, 18:09
انتخاب ما قطعی نبود منتظر چنین پاسخ هایی بودم ! Only the registered members can see the link

حالا که اینطور شد بهترین دوربین عکاسی تا 400 هزار تومان رو بگید ؟

چرا دوربین هایی که فیلم برداری و عکس برداری میکنند خوب نیستند بهرنگ جان ؟Only the registered members can see the link

من تو یه مجله خونده بودم که این سامسونگی که گفتم جزء بهترین های همون قیمت هست !

مشخصاتش اینه (Only the registered members can see the link)

این هم عکسی که با این دوربین گرفتن (Only the registered members can see the link)

حالا بهتر میتونید نظر بدید Only the registered members can see the link

Hamid65
15-11-08, 23:57
حسين جان اين عكسي كه لينكشو گذاشتي بد نيست ولي هم سايه داره هم برفك تازه با نور زياد.
اين لينك همون عكسيه كه گفتم با d40x گرفتم.عكس بزرگشه.
به اضافه ي اينكه توسط يه آدم غير حرفه اي بدون 3پايه و در حالت auto گرفته شده. اون عكسي كه يا سامسوگ گرفته شده منظرش قشنگه فقط برا گول زدن خريدار.
اصلا sample هاي حرفه اي رو از اين مناظر نمي ندازن.دوستان هم نظر بدن.
عكس d60

اين هم لينك sample هاي d60.

Labyrinth
16-11-08, 00:21
روی حالت اتوماتیک واقعا عالی عکس انداخته :great:

من عکس بزرگ D60 رو بالا گذاشتم فقط کافیه روش کلیک کنید :whistle:

Overclocker
16-11-08, 03:01
حسين جان اين عكسي كه لينكشو گذاشتي بد نيست ولي هم سايه داره هم برفك تازه با نور زياد.
اين لينك همون عكسيه كه گفتم با d40x گرفتم.عكس بزرگشه.
به اضافه ي اينكه توسط يه آدم غير حرفه اي بدون 3پايه و در حالت auto گرفته شده. اون عكسي كه يا سامسوگ گرفته شده منظرش قشنگه فقط برا گول زدن خريدار.
اصلا sample هاي حرفه اي رو از اين مناظر نمي ندازن.دوستان هم نظر بدن.
عكس d60

اين هم لينك sample هاي d60.

بابا بیخیال اون الاغه کیفیتش بالا بوده نه دوربین این هم یه شیوه برای گول زدنه :love:

اون لینکی که گزاشتم لطف کنید همه نگاه کنید قسمت گالری رو ، خیلی عکس گزاشته نگاه کنید بعد نظر بدید :merci:

من فعلا دارم تحقیقات میکنم و در گیر کارهای دیگه هم هستم انتخاب سریعی انجام نمیدم که بعدا پشیمون بشم.

با تشکر:give_rose: