PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با مادربرد که خواستم اورکلاک کنم

ViViD
13-11-08, 21:33
سلام
اسم تاپیک رو جوری انتخاب کردم که بازدید کننده زیاد داشته باشه شاید برای دوستان دیگر هم این اتفاق بیافته

داشتم با مادربرد ECS P4M800Pro-M2 Rev2.0 روی پردازنده E2160 تست انجام میدادم برای اورکلاک چون ضریب پردازنده روی 200 در حالت دیفالت بود تا 220 بردم بالا و سیستم بالا آمد ولی یک دفعه گذاشتم روی 230 اما سیستم دیگه بالا نیامد!!!:whistle:
خوب باتری رو در آوردم گفتم مشکل با خالی کردن بایوس حل میشه اما باز هم نشد حالا پیشنهاد شما چیه!!!:1. (27):

Overclocker
13-11-08, 23:34
سلام
اسم تاپیک رو جوری انتخاب کردم که بازدید کننده زیاد داشته باشه شاید برای دوستان دیگر هم این اتفاق بیافته

داشتم با مادربرد ECS P4M800Pro-M2 Rev2.0 روی پردازنده E2160 تست انجام میدادم برای اورکلاک چون ضریب پردازنده روی 200 در حالت دیفالت بود تا 220 بردم بالا و سیستم بالا آمد ولی یک دفعه گذاشتم روی 230 اما سیستم دیگه بالا نیامد!!!:whistle:
خوب باتری رو در آوردم گفتم مشکل با خالی کردن بایوس حل میشه اما باز هم نشد حالا پیشنهاد شما چیه!!!:1. (27):

بوق میزنه بایوس ؟ روشن میشه سیستم ؟ مادربرد نسوخته ؟

ViViD
13-11-08, 23:41
نه بوق نمیزنه فن ها همه روشن میشه اما تصویری روی مانیتور نمیاد فکر کنم که بایوس باید برنامه بخوره
از قطعات مادربرد نه چیزی نسوخته

N@VID
13-11-08, 23:46
سلام :

بايا اين که چيزي نيست انقدر ترسيدي ...
کافيه سيم برق پاور رو يک بار در بياري و بعد از يک دقيقه وصل کني ...
مشکلت حل مي شه !
ابتدايي تر بگم برق سيستم رو يک بار قطع و وصل کن ...

AMD>INTEL
13-11-08, 23:49
بهت گفتم اين برد بدرد اوركلاك نميخوره . احتمالا بايوس پرونده يا يكي از رگلاتورهاي برد ..

Dark Devil
14-11-08, 02:05
بهت گفتم اين برد بدرد اوركلاك نميخوره . احتمالا بايوس پرونده يا يكي از رگلاتورهاي برد ..

دقیقا
احتمال قوی بایوس پرونده... توی مادربورد های رده پایین اورکلاک کنید اکثر مواقع اینجوری میشه

Overclocker
14-11-08, 02:56
شما یک بار رم هات رو در بیار و سیستم رو روشن کن ! بعد اگر بوق زد مادربرد سالمه :wink:

بعد خاموش کن رم هارو جا بزن سیستم میاد بالا :1. (40):

Olesius
14-11-08, 03:21
سلام

نه بوق نمیزنه فن ها همه روشن میشه اما تصویری روی مانیتور نمیاد فکر کنم که بایوس باید برنامه بخوره
از قطعات مادربرد نه چیزی نسوخته

با سلام...

راستش وقتی که بزرگان اظهار نظر کردن من به خودم اجازه حرف زدن نمی دم...
فقط یک تجربه ای که خودم داشتم رو می گم... که احتمالا در مورد شما هم صدق کنه...!!

من یه پنتیوم3 داشتم (البته هنوزم دارم منظور یعنی فوت نشده!!) که انصافا لنگه نداشت...:love:

تا اینکه 3-2 سال پیش هوس اور زد به سرم!! cpu 800EB داشت که گذاشته بودم رو 900 خوشگل هم کار می کرد...(جالبه نه!!!):1. (38):
رو 950 هم مشکلی پیش نمی یومد فقط دما یه خورده بالا می رفت تا اینکه رو 1000 این اتفاق دقیقا واسش افتاد...!!

اون موقع به منم می گفتن یا مین سوخته یا سی پی یو...

سیستم رو که روشن می کردم بوت نمی شد بوق نمی زد فن cpu و بقیه فن ها کار می کردن ولی تصویر نداشتم...

حالا دوست عزیز کاری که من کردمو تو هم انجام بده ایشالا... مشکلت حل می شه!

اول از همه باطری مین رو وردار...(حداقل نیم ساعت بذار بمونه وصلش نکن!)
تمام کابل هی سیستم رو جدا کن چه پاور چه IDE...(از هر 2طرف!) هیچ کابلی به مین وصل نباشه و همین طور به هارد و cd or dvd rom چه پاور چه IDE... (این خیلی مهمه!!!)
رم هارو بردار از رو مین...
cpu رو هم باز کن و وردار...
کارت صدا کارت گرافیک مودم هرچی به که به مین وصل کردی جدا کن...(مین باید خالی شه!! تنها خود بورد بمونه )

خلاصه هیچ چیزی نباید وصل باشه به هم... همه چیزو تک تک جدا کن...

بعد نیم ساعت که باطری بیرون موند کارت شروع می شه انگار که داری تازه سیستمو اسمبل می کنی...
با حوصله این کارو انجام بده مطمئن شو که همه چیزو درست جا انداختی...
دوباره کابل هارو تک تک وصل کن.. کابل های برق هم همین طور...
آخر از همه هم باطری مین رو جا بزن...

حالا می تونی سیستمو روشن کنی...:great:
احتمال زیاد درست می شه همون طور که سیستم من از کما!! در اومد و هنوزم کار می کنه صحیح و سالم...:love:

موفق باشی...:11():

Olesius
14-11-08, 03:26
راستی دوستان موافق هستین یه تاپیک با عنوان نتایج اورکلاک پنتیوم3 را بندازیم...؟؟؟:1. (38):

یه یادی هم از دوران جوانی می کنیم... :love:

ViViD
14-11-08, 08:49
سلام :

بايا اين که چيزي نيست انقدر ترسيدي ...
کافيه سيم برق پاور رو يک بار در بياري و بعد از يک دقيقه وصل کني ...
مشکلت حل مي شه !
ابتدايي تر بگم برق سيستم رو يک بار قطع و وصل کن ...
آقا نوید از ما گذشت بترسیم (دیگه از بابامون هم نمی ترسیم:1. (27):) نه بابا اونقدر مهم نیست گفتم شاید درست بشه ماله مردمه اگر درست نشه مجبورم بخرمش:whistle:
اینکار رو دیشب انجام دادم برای خالی کردن بایوس این یکی از کارهایی که انجام میدم و اتصال دوسر باتری
اما نشد

بله استاد اما بچه کنجکاوه دیگه نمیتونه دست روی دست بگذاره یک مادربرد در حد ارزون قیمت ولی اورکلاک خور چیه برم بگیرم برای کارهای تست؟

شما یک بار رم هات رو در بیار و سیستم رو روشن کن ! بعد اگر بوق زد مادربرد سالمه :wink:

بعد خاموش کن رم هارو جا بزن سیستم میاد بالا :1. (40):
از دیشب باتری بایوس رو در آوردم برق رو هم قطع کرده بودم الان یک تست میکنم ببینم چی میشه:1. (21):

ViViD
14-11-08, 09:07
از دیشب باتری رو در آورده بودم الان گذاشتم و خوشبختانه بالا آمد و مشکلم حل شد

تا من باشم ژانگولر نزنم و اموال مردم رو کنجکاوی نکنم :1. (38):

حالا دوستان امکانش هست یک مادربرد خیلی ارزون ولی اورکلاک خور خوب پیشنهاد بدید من برای کارهای تست بخرم :yes:

Overclocker
14-11-08, 12:55
از دیشب باتری رو در آورده بودم الان گذاشتم و خوشبختانه بالا آمد و مشکلم حل شد

تا من باشم ژانگولر نزنم و اموال مردم رو کنجکاوی نکنم :1. (38):

حالا دوستان امکانش هست یک مادربرد خیلی ارزون ولی اورکلاک خور خوب پیشنهاد بدید من برای کارهای تست بخرم :yes:

دوست عزیز جای این سوال در این تاپیک نبود !

من با P5LD2 SE از اسوس یک 2180 رو تا 3.50 بردم !!!! بیشتر هم میشد ولی باید NB و CPU رو بیشتر خنک میکردم ! چون با فن استوک بود و کیس ای که فن نداشت !!!!!

دیگه در این رابطه ادامه ندهید ! در صورتی که بازم در این مورد سوالی بود بهتره که یک تاپیک پیدا کنید که بشه در این مورد در آن بحث کرد و یا تاپیکی ایجاد کنید .

:give_rose: