PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای انتخاب Intel Core 2 Quad و یا Intel Core 2 Duo

shin08
08-11-08, 11:46
سلام

می خوام اطلاعاتی رو مورد این دو سری سی پی یو یعنی: Intel Core 2 Duo و Intel Core 2 Quad بدید از جمله اینکه برای کارهای گرافیکی بصورت حرفه ای - میکس و مونتاژ فیلم بصورت نیمه حرفه ای و گیم در سطح نیمه حرفه ای کدومش بهتره !!
و بهترین مدلش کدومش هست؟

با تشکر

™Ali
08-11-08, 12:18
سلام

می خوام اطلاعاتی رو مورد این دو سری سی پی یو یعنی: Intel Core 2 Duo و Intel Core 2 Quad بدید از جمله اینکه برای کارهای گرافیکی بصورت حرفه ای - میکس و مونتاژ فیلم بصورت نیمه حرفه ای و گیم در سطح نیمه حرفه ای کدومش بهتره !!
و بهترین مدلش کدومش هست؟

با تشکر

اول بودجه خودتون رو مشخص کنید.

رای کارهای گرافیکی بصورت حرفه ای - میکس و مونتاژ فیلم بصورت نیمه حرفه ای و گیم در سطح نیمه حرفه ای کدومش بهتره !!
کدوم کار در اولویت قرار داره؟؟
برای Rendering همیشه Core2Quad بهتر عمل کرده ولی تو بازی یکم نتایج فرق داره!

shin08
08-11-08, 14:14
بودجه برای این قطعه 300 تا نهایت 320 هزار تومن در نظر گرفتم!

بیشتر من تو کارهای گرافیکی بصورت حرفه ای فعالم و با انواع نرم افزارهای adobe کار می کنم در ضمن می خوام بصورت نیمه حرفه ای کار تهیه و ویرایش و مونتاژ فیلم رو هم انجام بدم. و همچنین می خوام از عهده برنامه های سه بعدی بربیاد البته نه در حد 3d max و حرفه ای بلکه در حد قابل قبول !

در مورد گیم هم نه بصورت حرفه ای بلکه درسطح متوسط می خوام
برای گیم من بیشتر از کنسول استفاده می کنم!

در کل می خوام به لحاظ سرعت مشکلی در انجام این کارها نداشته باشم

ممنون می شم اگه راهنمایی کنید

ViViD
08-11-08, 16:11
مسلماً 4 هسته ای Core 2 Quad بگیر اگر همینقدر میتونی برای پردازنده هزینه کنی Core 2 Quad 9450 با فرکانس 2.66 گیگاهرتز و 12 مگ کش و البته 45 نانومتری انتخاب خیلی عالی میتونه باشه :great:
این البته نزدیک 320 هزار تومان پولش میشه ولی همون C2Q 6600 رو میتونی با 190 بگیری و خیالت هم راحت باشه از پس هر برنامه ای برمیاد:1. (5):

Dark Devil
08-11-08, 17:10
فکر میکنم یکی از بهترین انتخاب ها برای شما Q9400 باشه با قیمت حدودی 280 تومن بقیشم بذارید برای افزایش رم که برای کار شما خیلی لازمه
خدمت دوستان در مورد Q9450 باید بگم که تو ایران کم هست و به سختی گیر میاد. اما فعلا Q9400 خیلی راحت تر گیر میاد

shin08
08-11-08, 20:41
خیلی ممنون عزیزان:11():

اما در مورد Intel Core 2 Quad بعضی ها می گن که در حال حاضر بیشتر نرم افزارها از چهار هسته ای ها پشتیبانی نمی کنند و برای همین در بیشتر مواقع در مقابل Intel Core 2 Duo کم می یارند!!! و بیشتر درآینده بدرد می خوره تا الان!

نظر شما در این مورد چی هست؟ ! این حرف ها رو قبول دارید؟

بعد بنظر شما بهترین رم که مناسب این کارهایی که عرض کردم باشه چی هست؟!

و اگه شد لطف کنید مادربرد مناسب رو هم به من معرفی کنید که هم در آینده برام نگرانی درست نکنه (از نظر ارتقا) و نه الان که می خوام ازش حسابی کار بکشم و باید همه جوره جواب بده.........

در این مورد هم اگه لطف کنید ممنون می شم

Moein
08-11-08, 23:23
از بهادر راهنمایی بخواه تخصصی تر جواب میده

ViViD
08-11-08, 23:36
برای پردازنده های دو هسته ای اینتل چیپ X38-X48 و برای پردازنده های 4 هسته ای اینتل چیپ P45 به من پیشنهاد شده در فرومهای خارجی گفتم شاید بکار شما بیاد خودم احتمالاً برد Asus Rampage Extreme یا DFI LP UT X48-T2R رو میگیرم فکر میکنم جواب خوبی میده برای مدت طولانی :great:

HamidFULL
09-11-08, 01:27
Q6600 @ 3.5GHz

Olesius
09-11-08, 04:32
فکر میکنم یکی از بهترین انتخاب ها برای شما Q9400 باشه با قیمت حدودی 280 تومن بقیشم بذارید برای افزایش رم که برای کار شما خیلی لازمه
خدمت دوستان در مورد Q9450 باید بگم که تو ایران کم هست و به سختی گیر میاد. اما فعلا Q9400 خیلی راحت تر گیر میاد

یک 4 هسته ای جدید انتخاب هوشمندانه ای می تونه باشه...
حتی اگه الان 4 هسته به کارتون نیاد مطمئن باشین در آینده نزدیک غول های نرم افزاری حتما فکری واسه بهینه سازی محصولاتشون با چند هسته ای ها خواهند کرد...

با سپاس...:11():

™Ali
09-11-08, 13:31
اما در مورد Intel Core 2 Quad بعضی ها می گن که در حال حاضر بیشتر نرم افزارها از چهار هسته ای ها پشتیبانی نمی کنند و برای همین در بیشتر مواقع در مقابل Intel Core 2 Duo کم می یارند!!! و بیشتر درآینده بدرد می خوره تا الان!
نظر شما در این مورد چی هست؟ ! این حرف ها رو قبول دارید؟
اگه C2 Duo بگيري فوقش Intel Core 2 Duo E8500 - 3.16GHz مي گيري.
طبق گفته حميد_ HamidFULL (Only the registered members can see the link)

Q6600 @ 3.5GHz
ميتوني با يه مين خوب Q6600 تا 3.5GHZ اوركلاك كني و با وجود فركانس و تعداد هسته هاي بيشتر نسبت به E8500 سيستم قوي تري داشته باشي!