PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره در مورد خرید سیستم با بودجه 2 میلیون تومان

shin08
08-11-08, 11:31
با سلام

من می خوام کامپیوتری برای کارهایی از جمله کار با برنامه های فتوشاپ و کارهای گرافیکی بصورت حرفه ای - میکس و مونتاژ فیلم بصورت نیمه حرفه ای و گیم در سطح نیمه حرفه ای بخرم!

لطفا با توجه به توضیحاتی که عرض کردم سیستم مناسب رو برای من پیشنهاد بدهید؟

بودجه من برای این خرید حداکثر 2 میلیون تومان است.

لطفا مرا راهنمایی کنید.

سپاسگزارم

good_punisher
08-11-08, 20:39
سلام
پیشنهاد بنده حقیر به این دلیل که بعدا آه از فقانت در نیاد این که اولا چیپست مادر برد حتما اینتل باشه چون انویدیا خیلی داغه . و این که کارت های ATI خیلی نسبت به قیمتشون کارایی بالایی دارن . مخصوصا در کار های گرافیکی ( چه کوچیک و چه بزرگ )
پیشنهاد بنده حقیر ( اگه جسارتی نسبت به دوستان عزیز و استادان گرامی نباشه ) قطعات زیره :
M/B : asus rampage formula X48 chip DDR II suport
CPU : intel Q 6600 or Q 9400
RAM : 2* 2 GB corsair dominator 1066 MHz + fan
VGA : sapphire hd 4870 1GB می باشم از این کارت 2 تا میگیرم که از قابلیت crossfire هم استفاده کنم . البته نمیدونم . شاید بشه با قیمت 2 تا از این کار یه کار حتی قوی تر از 4870 X2 خرید که بهتره دوستان دیگه نظر بدن . شاید قابلیت cross fire ار کارهای گرافیکی از سرعت رندر کم کنه . دقیق اطلاع ندارم
power : green 780 or 785 w ( من باشم بین این دو تا 785 رو انتخاب می کنم . چون توی اسمبل کمتر گند میزنه به جریان هوای کیس یعنی کمتر شلوغ بازی میشه )
HDD : WD 2 * 500GB (raid
dvd-rw : 2 * tsst corp ( samsung ) 22X super WriteMaster sata می تونی یکی از این دو تا رو lighte scribe بخری که تفاوت قیمتش هم فکر نکنم زیاد باشه . برای این سامسونگ نوشتم چون همین جنس رو از مارک های دیگه بخوای باید حد اقل 60 تومن خرج کنی . و این که 2 تا نوشتم برای این بود که بتونی سریع تر کار رایت رو انجام بدی و مجبور نباشی یه بار ایمیج بگیری دوباره رایت کنی .

چیزای دیگه هم بیشتر سلیقه هست تا کارایی .
از همه چیز ها برای شما مهمتر این 3 قطعه است :
cpu
ram
vga

فعلا

shin08
08-11-08, 20:51
اگه لطف کنید قیمتهای قطعاتی که پیشنهاد می دید رو جداگانه بگید ممنون می شم

و یه سوال بنظر شما DDR3 با توجه به قیمت و فرکانسش نسبت به DDR2 در چع وضعیتی قرار داره؟!
آیا خیلی فرق می کنه و کاملا DDR3 برتری داره و یا نه اینطور نیست.........

نظر شما؟

از دوستان عزیز دیگه هم خواهش می کنم در انتخاب سیستم مورد نیازم نظر بدن و منو راهنمایی بکنند.

Dark Devil
08-11-08, 20:51
محمد جان اینطور که من میبینم ایشون نوشتن کارهای گرافیکی فوتوشاپ و میکس و مونتاژ که این کارها احتیاج به کارت گرافیک خاصی نداره فقط اون آخر گیم نیمه حرفه ای ایشون احتمالا در حد یک 4850 هم بتونه کارشونو راه بندازه
اما سایر قطعات :
CPU : Intel Q9550
MB : P5Q Premium
Ram : DDR3 - 1333 G.Skille (هرچی بیشتر بهتر!)
یک هارد WD VelociRaptor 300GB 10000RPM هم بخرین تو رندر و .... پرفومنس خیلی بالایی داره
بقیه قطعات هم به قول دوستمون سلیقه ای هست

PCminister
08-11-08, 21:16
با نهایت احترام! حداکثر تواضع! بیشترین مقدار دادن آزادی به دوستان برای بیان سوالات سخت افزاری! بیشترین مقدار ارادت خدمت دوستان عضو در PCN دوستان مهمان در PCN در ذیل نکاتی را متواضعانه عرض میکنم!:1. (38):

به نظر میرسه با توجه به اینکه میخواین بیشتر در فوتوشاپ از سیستم استفاده کنید میزان بیشتر رم برای شما از سرعت بیشتر کلاکها مفیدتر باشه بنابراین سیستم زیر پیشنهاد میشه:

Q9550
P5Q Deluxe
Gskill DDR2 800Mhz 4Gig (سری Pk (Only the registered members can see the link)که ارزان هم باشه!)

برای کارت گرافیک هم 4850 یا 9800GT میتونن براتون مفید باشند که خدایی نکرده در بازی با افت فریم مواجه نشید!

باتشکر

Labyrinth
08-11-08, 21:25
مادربرد رو ماکسیموس 2 فرمولا بگیرید :love:
رم هم به نظرم کروشیال یا ... بگیرید

مانیتور رو هم حتما ال سی دی بگیرید :1. (38):

پردازنده هم به نظرم 9550 یکم گرونه شما Q9400 بگیر

هارد رو هم با شایان موافقم + یک هارد 1 ترابایت :wink:
موس رو لوجیتک بگیر یا رازور :yes:

بقیه رو دیگه ....

Olesius
08-11-08, 22:09
مادربرد رو ماکسیموس 2 فرمولا بگیرید :love:
رم هم به نظرم کروشیال یا ... بگیرید

مانیتور رو هم حتما ال سی دی بگیرید :1. (38):

پردازنده هم به نظرم 9550 یکم گرونه شما Q9400 بگیر

هارد رو هم با شایان موافقم + یک هارد 1 ترابایت :wink:
موس رو لوجیتک بگیر یا رازور :yes:

بقیه رو دیگه ....

بدجور با لاجیتک موافقم...!!!!!:1. (38):
MX3200 انتخاب مناسبی می تونه باشه... موس و کی بورد لیزری با کارایی فوق العاده بالا...:lol:

در تائید گفته Destiny عزیز هم سری ماکسیموس واقعا عالی هستند اگه در آینده قصد SLI داشتین 780i انتخاب خیلی خوبیه و چنان چه Cross fire می تونین X38 رو به عنوان بهترین چیپ انتخاب کنین ... ماکسیموس فرمولا...:cool:

هارد با دور بالا هم انتخاب هوشمندانه ای می تونه باشه ...
بقیه قطعات هم دوستان توصیه های خوبی داشتن یک 4هسته ای جدید با حجم بالای مموری...

موفق باشی...:11():

good_punisher
09-11-08, 01:26
سلام
آقا من یه بنده خدایی رو با واسطه میشناسم که کارش با کامپیوتر بیشتر رندر فیلم هست . اون هم سنگین . این بنده خدا تا جایی که می دونم مشخصات سیستمش ایناست :
M/B : asus striker II nse nforce 790 i + on board NB water block
RAM : 2 * 2 GB corsair DDR III 1333 MHz
VGA : ?
cpu : core 2 quad Q9300 or Q 9450
H.D.D : 2 * 500GB WD

و اما دلیل این که گفتم .
اولا مشخصا بگم که نرو دنبال چیپ انویدیا ( توصیه ای از یک داغ دیده :whistle: - البته ای گزینه برای گلاب به روتون دست شویی هم استفاده میشه )
ثانیا انتخاب 4 هسته ای که این رو خودم هم تجربه کردم . تجربه شیرینیه :wink:
ثالثا انتخاب حجم بالای رم و همچنین اهمیت سرعت بالای دسترسی به این حجم بالای رم هست . یعنی 4 گیگ رم که الان برای یک PC با قیمت های غیر نجومی بیشترین باید باشه ( تا جایی که اطلاع بنده از اخبار اجازه میده بگم ) و همچنین سرعت بالای دسترسی به این حجم بالا یعنی به اندازه 1333 مگا هرتز . که البته در مقایسه با دیگر فرکانس های موجود در بازار برای رم های DDR III خیلی هم بالا نیست . ولی در هر صورت برای خودش سرعتیه .
و یک نکته مهم تر . استفاده از raid که ظاهرا در امر رندر میتونه خیلی کمک کنه . ( بازم میگم اطلاعات بنده مختصر و محدوده .)
و اما . دلایلم برای گذارش سیستمی که در پست 2 نوشتم
اولا مادربردی که اولا چیپ اینتل باشه و ثانیا از فرکانس های بالای رم پشتیبانی کنه جز این به ذهنم نرسید .
ثانیا cpu رو طبق تجربیات شیرین خودم 4 هسته ای ذکر کردم و برای این که گزینه انتخاب بزارم 2 تا مدل معرفی کردم که بتونه در انتخاب فرکانس هسته مختار عمل کنه .
ثالثا رم رم سعی کردم با بالاترین فرکانس ممکنه پیشنهاد بدم در حالی که یهو قیمتش سر به فلک نکشه . چون برای خریدن رم با فرکانس 1066 باید حد اکثر 190 خرج کنه و برای رم DDR II 1333 برای همین ظرفیت رم باید نزدیک به 2 برابر این مقدار رو خرج کنه ( یکمی کمتر از 2 برابر ) . در حالی که به صرفه نیست . البته بگم ها . این در صورتیه که از برند corsair انتخاب کنه . انتخاب رم DDR III موجب میشه که مادر بردی با قیمت بیشتر بخره که واقعا برای DDR III suport ها الان خرج کردن یکمی داغ رو دل آدم میزاره . چون بعد از discont شدن و خوردن تو سر قیمتش آدم حس میکنه که یه جورایی رفته تو پا...ش . همین
رابعا پیشنهاد raid برای این که اون الاتر رو بخون نوشتم چرا . :1. (38):
خامسا که گرافیک رو هم خیلی با اطمینان ننوشتم . ولی توصیه قطعی بنده به شما اینه که هر چی می تونی با اطمینان از صحت حافظه بالاتر برای هر کارتی اون کارتی رو بخر که دارای رم بالاتری باشه . ( خودم هم نفهمیدم این خط رو چی چی نوشتم .) ترجمه جمله قبلی اینه که به فکر کارتی باش که رم بالاتری داشته باشه و حتما اون رمی که براش گزارش شده سازگار با اون چیپ باشه . منظورم اینه که مثلا نرو دنبال 6800GT یک گیگ بگرد . ولی وقتی بری دنبال چیزی مثل 9600 اکه یک گیگ بود خوب خوبه .
بازم حس میکنم پاراگراف بالایی یکمی بد شد ... نه غلام ؟؟؟:1. (27):
و اما یک نکته مهم تر . چیزی که همه جا برای خرید ها پیشنهاد شده . یعنی price / performance . آره . خودشه . یعنی پولی که پای اون قطعه میدی ارزشش رو داشته باشه . مثلا DDR III های الان یک همچین گزینه ای رو ندارن . در عوض برای همین انتخاب میشه گفت که چون شما مجبوری بری مادربردی بخری که با DDR III سازگار باشه پس اگه بخوای ارتقا بدی راحت تر هستی .
یا مثلا نکته ای که توی مطالب بالا دیدم . اگه شما اصلا به فکر برند نباشی می تونی واقعا از سیستمت استفاده کنی . فقط ممکنه یکمی توی بعضی کار های اذیتت کنه . مثلا مادربرد های asus خدا وکیلی برای اورکلاک محشرن . ولی اگه یه مادربرد از شرکت elight group داشته باشی فکر کنم بهتره قید اور کلاک رو بزنی . اما توی کار گشیدن های معمولی قاعدتا نباید خیلی فرق کنن . ( منظورم مقایسه فول لود و حالت عادی نیست ها . بلکه منظورم از کار های معمولی ، کارهای روزمره و حتی رندرینگ چه در میدل لود و چه در فول لود هست . )
پس نتیجه میگیریم :
عزیز من . چرا بری سراغ maximus formula با چیپ X38 با قیمت خدا تومن ( نمی دونم چنده خوب ) . یا نه اصلا همین maximus II formula خودمون با چیپ P45 که فکر کنم قیمتش حدود 250 بود ( دقیقش یادم نیست ) . خوب برو P45 از شرکت elighte group بگیر که قیمتش هست 116 تومن . این یعنی P/P . داستان اینه .
در پایان میگم که . دوستان ببخشید در حالت بین خواب و بیداری این پست رو تایپ فرمودم . یعنی نمودم . ببخشید که بعضی جا ها با مترجم هم قابل فهم نیست . ( خوانندگان عزیز به چشم های خودتون دست نزنید . اشکال از نویسنده است . )
دیگه فقط یه چیز میگم . سعی کن کمتر خرج کنی ولی بهترین رو داشته باشی . دنبال برند هم خیلی نباش . نه اینکه نباشی . چون مسلما کیفیت asus رو توی شرکت های در پیت ( منظورم گیگا بایت هست :lol: ) نمیشه دید . ولی گاهی اوقات با خرج کتر کردن می توی از کارایی بالاتر قطعاتت لذت ببری .
فعلا

Olesius
09-11-08, 04:55
اولا مشخصا بگم که نرو دنبال چیپ انویدیا (توصیه ای از یک داغ دیده :whistle: - البته ای گزینه برای گلاب به روتون دست شویی هم استفاده میشه)...

ثانیا انتخاب 4 هسته ای که این رو خودم هم تجربه کردم . تجربه شیرینیه... :wink:
ثالثا انتخاب حجم بالای رم و همچنین اهمیت سرعت بالای دسترسی به این حجم بالای رم هست .
همچنین سرعت بالای دسترسی به این حجم بالا یعنی به اندازه 1333 مگا هرتز . که البته در مقایسه با دیگر فرکانس های موجود در بازار برای رم های DDR III خیلی هم بالا نیست ولی در هر صورت برای خودش سرعتیه...

و یک نکته مهم تر
استفاده از raid که ظاهرا در امر رندر میتونه خیلی کمک کنه . ( بازم میگم اطلاعات بنده مختصر و محدوده)...

گرافیک رو هم خیلی با اطمینان ننوشتم
ولی توصیه قطعی بنده به شما...
منظورم اینه که مثلا نرو دنبال 6800GT یک گیگ بگرد . ولی وقتی بری دنبال چیزی مثل 9600 اکه یک گیگ بود خوب خوبه ...

و اما یک نکته مهم تر
چیزی که همه جا برای خرید ها پیشنهاد شده . یعنی price / performance
آره خودشه . یعنی پولی که پای اون قطعه میدی ارزشش رو داشته باشه .
مثلا DDR III های الان یک همچین گزینه ای رو ندارن . در عوض برای همین انتخاب میشه گفت که چون شما مجبوری بری مادربردی بخری که با DDR III سازگار باشه پس اگه بخوای ارتقا بدی راحت تر هستی .

پس نتیجه میگیریم :
عزیز من . چرا بری سراغ maximus formula با چیپ X38 با قیمت خدا تومن ( نمی دونم چنده خوب ).
یا نه اصلا همین maximus II formula خودمون با چیپ P45 که فکر کنم قیمتش حدود 250 بود ( دقیقش یادم نیست ) . خوب برو P45 از شرکت elighte group بگیر که قیمتش هست 116 تومن . این یعنی P/P . داستان اینه .

دیگه فقط یه چیز میگم.
سعی کن کمتر خرج کنی ولی بهترین رو داشته باشی . دنبال برند هم خیلی نباش . نه اینکه نباشی .
چون مسلما کیفیت asus رو توی شرکت های در پیت ( منظورم گیگا بایت هست :lol: ) نمیشه دید .
ولی گاهی اوقات با خرج کمتر کردن می تونی از کارایی بالاتر قطعاتت لذت ببری .
فعلا

حرف حساب جواب نداره...:great:
هرچی که good_punisher (Only the registered members can see the link) عزیز گفتن حقیقت داره... می گن تجربه بالاتر از علمه همینه...!!

فقط good_punisher (Only the registered members can see the link) عزیز من واسه نقل قول نکات مهم حرفاتو انتخاب کردم (هرچند همش مهم بود) تا این دوستی که سعی داره سیستم جدید بگیره راحت تر به جواب سوال هاش برسه...

اگه احیانا امانت رو در انتقال حرفات رعایت نکردم یا فکر کردی که منظورتو تحریف کردم پیام بدی این پست رو حذف می کنم ...
بهر حال قصدم فقط تصدیق حرفای بجای شما دوست عزیز بود...:11():

یا حق...:11()::11():

hossein6886
09-11-08, 07:45
اینا فقط نظرات شخصیه :
cpu : شما باید چهار هسته ای بخری الان اینتل 7 تا چهار هسته ای 45nm داره که فرقهایی با هم دارن

processor number cache clock speed front side bus -fsb
Q9650 12MB l2 3GHz 1333 Mhz
Q9550 12 2.83 1333
Q9450 12 2.66 1333
Q9400 6 2.66 1333
Q9300 6 2.50 1333
Q9100 12 2.26 1066
Q8200 4 2.33 1333

شما با این اطلاعات کدوم رو می پسندید
البته معیار قیمت تو ایران هم مهم هست؟

hossein6886
09-11-08, 07:57
من صبر نکردم :whistle:
خوب من سه تای اولی رو می پسندم که فقط تو ضریب پردازنده 8-8.5-9 با هم فرق دارن که اگه میخوای برای اور رکورد بزنی اولی رو بخر ولی هر سه تا الان رو 333 هستن که اگه تا ... اور کنی خودت حساب کن دیگه.
تاکید میکنم که هر سه قابلیت اور خیلی خوبی باید داشته باشن.

الان بهترین اتخاب 9450 هست که اختلاف قیمت زیادی با 9550 داره

نتیجه : Q9450

PCminister
09-11-08, 08:24
اینا فقط نظرات شخصیه :
cpu : شما باید چهار هسته ای بخری الان اینتل 7 تا چهار هسته ای 45nm داره که فرقهایی با هم دارن

processor number cache clock speed front side bus -fsb
Q9650 12MB l2 3GHz 1333 Mhz
Q9550 12 2.83 1333
Q9450 12 2.66 1333
Q9400 6 2.66 1333
Q9300 6 2.50 1333
Q9100 12 2.26 1066
Q8200 4 2.33 1333

شما با این اطلاعات کدوم رو می پسندید
البته معیار قیمت تو ایران هم مهم هست؟

سلام دوست بسیار عزیز و دوست داشتنی. به PCN خیلی خیلی خوش اومدین. از اینکه در کنار ما هستین بسیار خوشحالیم امیدوارم بتونیم از هم خیلی چیزا یاد بگیریم:1. (38):

خب حالا یه سوال:

این Q9100 را من بین پردازنده های 4 هسته ای از اینتل (Only the registered members can see the link) نتونستم پیدا کنم! در موردش توضیح میدین؟

باتشکر

Hamid65
09-11-08, 11:00
من صبر نکردم :whistle:
الان بهترین اتخاب 9450 هست که اختلاف قیمت زیادی با 9550 داره

نتیجه : Q9450

اگر قيمت 9450 با 9550 اختلاف زيادي داره مطمئنن 9450 انتخاب بهتريه.

همه ي حرفارو دوستان زدن ولي من نظرم در مورد رم اينه كه به جاي اينكه 1333 انتخاب كني كه قيمتاش بالتره 1066 انتخاب كن با حجم بالاتر(قيمت هاي 1066 ها خيلي پايين اومده).من عموم عكاسي داره هميشه تو فتوشاپ با مشكل رم مواجه.چون برنامه هاي عكس يا فيلم فايل ها رو طبق coding كه شده باز ميكنن و جاي زيادي تو رم اشغال ميكنن.هر چقدر دست برنامه رو تو رم باز بزاري كارت راحتتره. نظر من هر ماركي كه انتخاب ميكني 1066 8gig.:cool:

shin08
09-11-08, 11:45
نتیجه فعلی:

Main Board
asus rampage formula X48 chip DDR II support 287,000 Toman
P5Q Premium 307,000 Toman
P5Q Deluxe 205,000 Toman
ASUS - Maximus II Formula 275,000 Toman

پیشنهاد های دیگه در سایر انجمن ها

GIGABYTE - EP45-DQ6 360,000 Toman
ASUS - Striker II Extreme 455,000 Toman
GIGABYTE - X48T-DQ6 395,000 Toman
ASUS - Maximus Extreme 310,000 Toman
Asus Rampage Extreme
DFI LP UT X48-T2R

CPU:
intel Q 6600 200,000 Toman
or
Q 9400 à 2پیشنهاد 288,000 Toman
Intel Q9550 2پیشنهاد410,000 Toman
Intel Q9450 325,000

RAM
2* 2 GB corsair dominator 1066 MHz + fan
DDR3 - 1333 G.Skille
Gskill DDR2 800Mhz 4Gig
CRUCIAL

VGA
sapphire hd 4870 1GB
9800 GT or 4850
9600 1GB

POWER
green 780 or 785 w

HDD
WD 2 * 500GB (raid
WD VelociRaptor 300GB 10000RPM

خب اینا جمع بندی پیشنهاد دوستان بود که تا این لحظه لطف کردن و نظرات و پشنهاداتشون رو ارائه دادند
اما باز می خوام در مورد نکات زیر بازم نظرات شما رو بدونم

Mainboard
در مورد این قطعه بهتر نیست مدلی رو انتخاب کنم که از چیپست های جدید اینتل مثل ایکس 38 و 45 پشتیبانی کنه و رم های DDR3رو هم همچنین؟

من نظرم اینه که یه مادربرد هرچند جدید و گرون قیمت بخرم که تمامی مشخصه ها و قابلیت های
SLI /CROSSFIRE– PURE VIDEO – RAID – DDR3 – INTEL X45
داشته باشه و پشتیبانی کنه حالا در عوض مثلا رم رو که الان خریدDDR3بقول دوستمون بصرفه نیست و تناسبی بین قیمت و کارایی نداره DDR2 انتخاب کنم و در آینده برحسب نیاز به قدرت بیشتر تبدیلش کنم به DDR3

به اعتقاد من مادربرد اساسی ترین و مهمترین قسمت سیستم در طول زمان مصرف هستش و اگه بخوایم در آینده بخوبی مادربرد کارایی و توانمندی خوبی رو داشته باشه و حفظ کنه نیاز به یه مادربرد بروز و پرقدرت داریم!

همونطور که عرض کردم میشه سایر قطعات رو با هزینه کم عوض کرد و بسرعت ارتقا داد ولیکن مادربرد رو نه! و مادربرد ضعیف در آینده ممکنه برای کارای پیشرفته تر و بروز تر دردسرساز باشه! و من از این قسمت قضیه نگرانی دارم!
این نظر منه و مایلم نظر شما رو هم بطور واضخ صریح و روشن بدونم؟ تا بتونم بهترین انتخاب رو با این بودجه 2 میلیونی داشته باشم.

RAM
یه سوال دارم:
بنظر شما من برای کارهایی که می خوام انجام بدم چه مقدار حافظه با چه سرعتی مناسب هست؟
یعنی می خوام در
*1. کارهای گرافیکی بصورت حرفه ای مثل فتوشاپ استفاده کنم
*2. میکس - ویرایش و تبدیل و مونتاژ فیلم بصورت نیمه حرفه ای یعنی به عنوان مثال می خوام یه کار ساده از نوارهای VHS قدیمی یه FORMAT دیجیتالی در قالب دی وی دی و..... ویرایش شده رو

بسازم و دوست سیستم جدیدی که تهیه می کنم در مقابل این کارها کم نیاره و اذیتم نکنه

POWER
GREEN-785 W
برای این سیستم با این قدرت مناسب هست و یا باید بالاتر باشه؟

CASE
ASUS – GREEN
از بین اینا بهترین مدل هاش از هر لحاظ و مهمتر ظاهر زیبا و تهویه عالی کدومشون هست؟
نظرتون در مورد ASUS – VENTO 7700 چیست؟
سپاسگزارم

hossein6886
09-11-08, 17:22
سلام دوست بسیار عزیز و دوست داشتنی. به PCN خیلی خیلی خوش اومدین. از اینکه در کنار ما هستین بسیار خوشحالیم امیدوارم بتونیم از هم خیلی چیزا یاد بگیریم:1. (38):

خب حالا یه سوال:

این Q9100 را من بین پردازنده های 4 هسته ای از اینتل (Only the registered members can see the link) نتونستم پیدا کنم! در موردش توضیح میدین؟

باتشکر

با عرض پوزش از PCminister عزیز که می خواست از Q9100 بدونه من اونا رو از سایت اینتل 20 روز پیش گرفتم که برا دوستانی که میخوان برن ببینن میدم لینکش رو نه برا شما که شما استادین ...

لینک برای پردازنده های چهار هسته ای اینتل :

Only the registered members can see the link

hossein6886
09-11-08, 17:52
RAM
یه سوال دارم:
بنظر شما من برای کارهایی که می خوام انجام بدم چه مقدار حافظه با چه سرعتی مناسب هست؟
یعنی می خوام در
*1. کارهای گرافیکی بصورت حرفه ای مثل فتوشاپ استفاده کنم
*2. میکس - ویرایش و تبدیل و مونتاژ فیلم بصورت نیمه حرفه ای یعنی به عنوان مثال می خوام یه کار ساده از نوارهای VHS قدیمی یه FORMAT دیجیتالی در قالب دی وی دی و..... ویرایش شده رو

بسازم و دوست سیستم جدیدی که تهیه می کنم در مقابل این کارها کم نیاره و اذیتم نکنه

در مورد رم شما باید 4 گیگ رو حتما بخری و به نظر من و با توجه به قیمت ها و کار شما ddr3 1333 از هر برندی که پیدا کردید قیمتشون رو بنویسید چون من واقعا قیمت دقیق رو نمیدونم

من تو ویندوز xp برای تبدیل یه فایل ویدیویی (فیلم) نرم افزاری که کار میکردم error میداد به خاطر رم 2 گیگ ...نتیجه: نرم افزار رو عوض کردم...
این بود تمام چیزی که میتونستم بگم در مورد رم

در آخر با توجه به قیمت بالای 1333 ها آره فکر کنم همونی که Hamid65 پیشنهاد داد انتخاب نهایی باشه
(Only the registered members can see the link)

Dark Devil
09-11-08, 18:00
یک نکته ای رو بگم در مورد Q9450 که این محصول در فروم های خارجی خیلی ایراد بهش گرفتن و از طرف اینتل هم دیسکانتینیو شده (فکر کنم تو فروم اکستریم سیستم بود که دور میزدم دیدم)
برای سوال های دوست عزیزمون Shin08 هم این موارد رو حتما دقت کنید:
سری ROG از ایسوس به کار شما نمیاد شما اول به امکاناتی که لازم دارید فکر کنید نظر من اینه که شما چه احتیاجی به (مثلا) LCD Poster دارین؟! یا خیلی از امکانات که در سری ROG حذف و فدای قابلیت های اورکلاک میشن
P5Q Premium با ساپورت DDR3 و CrossFire و .... انتخاب خیلی خوبیه برای شما
پردازنده هم فکر کنم رو Q9550 اتفاق نظر وجود داشته باشه
رم DDR3 و DDR2 هم الان پک دو گیگی DDR3 1333 حدود 120 تومن هست (لازم به ذکر که من رم DDR2-1200 رو 150 نومن خریدم!!) پس خرید رم DDR3 زیاد هم نامانوس نیست
گرافیک هم 4850 گزینه خوبیه قدرت خوبی هم داره
پاور هم 785 کافی و مناسب هست

در مورد مقار رم هم کار شما طوریه که پهنای باند رم یکی از فاکتور های مثبت به حساب میاد و 4 گیگ رم برای کار شما کافیه اما رم طوریه که هرچی بیشتر بهتر!

PCminister
09-11-08, 21:36
با عرض پوزش از PCminister عزیز که می خواست از Q9100 بدونه من اونا رو از سایت اینتل 20 روز پیش گرفتم که برا دوستانی که میخوان برن ببینن میدم لینکش رو نه برا شما که شما استادین ...

لینک برای پردازنده های چهار هسته ای اینتل :

نه دوست عزیز نیازی به این تعارفات نیست! اینجا در کنار هم هستیم که یاد بگیریم.

اینطور که پیداست پردازنده خوبی باید باشه. اما برای کار این دوستمون مناسب نیست و فکر میکنم همون Q9550 برای ایشون مناسبتر باشه.

در مورد قیمتش اطلاعی ندارید؟

باتشکر

hossein6886
09-11-08, 22:39
نه دوست عزیز نیازی به این تعارفات نیست! اینجا در کنار هم هستیم که یاد بگیریم.

اینطور که پیداست پردازنده خوبی باید باشه. اما برای کار این دوستمون مناسب نیست و فکر میکنم همون Q9550 برای ایشون مناسبتر باشه.

باتشکر
سلام
من اصلا تو ایران نشنیدم چون که همون طوری که خودتون میدونین "محصولی ارزان در این دسته" و "ارزونی یک محصول تازه وارد" هرچند با امکانات کمتر که برای کاهش قیمت و فروش با قیمت کمتر وارد بازار میشه معنی ندارن....:wink:

shin08
10-11-08, 08:53
در مورد رم شما باید 4 گیگ رو حتما بخری و به نظر من و با توجه به قیمت ها و کار شما ddr3 1333 از هر برندی که پیدا کردید قیمتشون رو بنویسید چون من واقعا قیمت دقیق رو نمیدونم

در آخر با توجه به قیمت بالای 1333 ها آره فکر کنم همونی که Hamid65 پیشنهاد داد انتخاب نهایی باشه
(Only the registered members can see the link)

CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB)
قیمت: بین 320 تا 350 هزار تومن

بنظر شما اگه بخوام DDR3 بخرم قیمت سیستمم 2 میلیون رو رد نمی کنه؟

shin08
10-11-08, 08:59

باتشکر

Intel Core 2 Quad Q9550 - 2.83GHz - 45 nm
قیمت: 410 هزار تومن

این یعنی 2 برابر قیمت Intel Core 2 Duo E8500 - 3.16GHz - 45 nm که 210 هزار تومنه!!!

حالا با این تفاوت خیلی زیاد قیمت کارایی هم به همین قدر دو برابر Core 2 Duo هست؟!

shin08
10-11-08, 09:10
دوستان خواهش می کنم یه پیشنهاد قطعی هم در مورد مادربرد بدین و هم در مورد سی پی یو و رم!

بلاخره کدومش در حال حاضر مناسب کار من هست؟! و تمام نیازهامو بطور کامل و بدون هیچ ضعفی برطرف می کنه؟

آیا بین دو رم با حافظه های مثلا 4 گیگ DDR3 باشه و دیگری 8 گیگ DDR2 کدومش برتری خوبی داره و تو کار من خوب جواب میده؟!
آخه قیمت DDR3 خیلی زیاده!

نمی خوام با انتخاب نادرست هزینه بدی بکنم!!! پس لطفا همه دوستان و استادان من که تجربه زیادی تو این کار دارن به من کمک کنند

خیلی گیج شدم بخدا

لطفا منو راهنمایی کنید

با تشکر

WORYA_SH
10-11-08, 10:54
اینم پیشنهاد من :

cpu : AMD Phenom X4 9950 Black 210
main : MSI - K9A2 Platinum 215
ram : OCZ - Dual Channel 2GB - 1066-(2x1GB) *2 140

در مورد کارت گرافیک انتخابهای زیادی می تونی داشته باشی سعی کن یه کارت کپچر خوب هم ور داری با توجه به کاری که گفتی بعدا بهش نیاز پیدا می کنی.

در مورد مین : Only the registered members can see the link

بنچ سی پی یو : Only the registered members can see the link

PCminister
10-11-08, 11:54
این یعنی 2 برابر قیمت Intel Core 2 Duo E8500 - 3.16GHz - 45 nm که 210 هزار تومنه!!!

حالا با این تفاوت خیلی زیاد قیمت کارایی هم به همین قدر دو برابر Core 2 Duo هست؟!

فعلا پردازنده های 2 هسته ای برتری نسبی در برنامه هایی که شما کار میکنید دارند اما در آینده قطعا اینطور نخواهد بود.

ضمن اینکه با بودجه ای که شما در نظر دارید یک سیستم چهار هسته ای مناسبتر هست و میتونه تا مدت بیشتری براتون کارایی مناسب داشته باشه.

یه سوال:

شما قصد اورکلاک سیستم خودتون را هم دارید؟

باتشکر

shin08
10-11-08, 11:57
لطفا نظرتون رو در مورد سایتی که لینکش رو گذاشتم بدید.

در این صفحه سه پردازنده با مشخصات زیر رو مقایسه کردم:

Core 2 Quad Q9650 Quad Core Processor
Core 2 Q9550 Quad Core Processor
Core 2 Quad Q9450 Processor
Core 2 Duo E8600 Dual Core Processor

بنظر می یاد E8600 در نرم افزارهای طراحی چند بعدی بهتر عمل می کنه....
و در Premiere Pro CS3 HDTV هم امتیاز خیلی زیادی نسبت به چهار هسته ای ها کسب کرده!!!!!!!!!

لطف کنید نظرات ارزشمندتون رو در این مورد هم بگید.....

با تشکر

ViViD
10-11-08, 12:09
خرید 2 هسته ای مدت زیادی دوام نمیاره
پردازنده 4 هسته ای بیشتر از اون مسلماً برات کار میکنه البته اگر توانایی به روز کردن سیستم خودتون رو دارید میتونید الان 2 هسته ای بخرید و وقتی پردازنده های Nahalem و بردهای X58 (که پردازنده اش فقط فکر کنم 800 یورو یا دلار نمیدونم دقیق قیمت داره الان) وارد شدند اون مدل روبخرید وگرنه 4 هسته ای های فعلی بازار تا مدتها جوابگو خواهند بود

shin08
10-11-08, 12:22
در پاسخ به PCminister عزیز باید عرض کنم

نه به هیچ وجه یعنی تا 4-5 سال آینده اصلا روی این قضیه فکر نمی کنم و در کل حتی یه ذره هم مهارت اورکلاک رو ندارم.

نمی دونم شاید اگه در آینده دور مجبور شدم اینکار رو انجام بدم شاید............

اما دوستان

در حال حاضر با توجه به نوع کارایی که از سیستمم انتظار دارم دوست دارم بهترین عملکرد و بازدهی رو داشته باشه و اصلا منو در هیچ موردی اذیت نکنه.

در ضمن من چون هیچ شناختی نسبت به قطعات و لوازم مرتبط با AMD رو ندارم در نتیجه تمایلی برای رفتن به طرف AMD رو ندارم از زمانی که کامپیوتر خریدم همش با اینتل و مادربردهای گیگابایت سروکار داشتم ولی حالا AMD رو کنار گذاشتم و بقیه رو نه بر اساس تعصب بلکه بر اساس بهترین کارایی می خوام انتخاب کنم برای همین خیلی رو این انتخاب سیستمم حساسیت بخرج می دم و زمان زیادی هم حاضرم روی اینکار بذارم تا مطلوب ترین رو با این بودجه 2 میلیونی بدست بیارم.

در مورد مادر برد هم لطفا کمک اساسی به من بکنید چون تو این مورد بخصوص خیلی گیج شدم آخرش نمی دونم کدومش رو بخرم!
برام ساپورت کردن DDR3 - SLI/CROSSFIRE - پشتیبانی از طیف وسیع پردازنده های دو هسته ای و چهار هسته ای و دارای امکانات خیلی کامل و مجهز بسیار مهمه!

من دفعه قبل مادربردی انتخاب کردم از سری گیگابایت که اون موقع اون مدل از گیگابات جدیدترین نبود و خب در اون زمان نمی دونم چی شد انتخابی کردم و الان دیگه قابلیت ارتقا رو به بهترین نحو نداره! البته به لحاظ کارکرد با مادربرد گیگابات مشکلی به هیچ عنوان تا حالا نداشتم!!!

برای همینه خیلی روی مادربرد حساسم نمی خوام در آینده برام دردسرساز بشه و دستم رو ببنده! شاید خواستم در آینده با یه پردازنده خیلی پیشرفته تر مثلا از سری Extreme استفاده کنم اونوقت باید مادربرد جواب بده یا نه!!!

از دوستان خواهش می کنم منو راهنمایی کنند و تا می تونند منو از نظراتشون بهره مند کنند.

سپاسگزارم

ALIRE7A
10-11-08, 12:50
با سلام
پیشنهاد من اینهاست اگر بیشتر از 2 شد پای خودتون ..

البته باید یک یه مقدار صبر کنید تا قطعات ایران بیاد ....

Graphics Card Sapphire Radeon HD 4870 X2
Processor Intel Core i7 920
Motherboard Asus P6T Deluxe
Memory G.Skill 6GB Triple Channel Memory Kit - PC3-12800

با تشکر

WORYA_SH
10-11-08, 12:54
در پاسخ به PCminister عزیز باید عرض کنم

نه به هیچ وجه یعنی تا 4-5 سال آینده اصلا روی این قضیه فکر نمی کنم و در کل حتی یه ذره هم مهارت اورکلاک رو ندارم.

نمی دونم شاید اگه در آینده دور مجبور شدم اینکار رو انجام بدم شاید............

اما دوستان

در حال حاضر با توجه به نوع کارایی که از سیستمم انتظار دارم دوست دارم بهترین عملکرد و بازدهی رو داشته باشه و اصلا منو در هیچ موردی اذیت نکنه.

در ضمن من چون هیچ شناختی نسبت به قطعات و لوازم مرتبط با AMD رو ندارم در نتیجه تمایلی برای رفتن به طرف AMD رو ندارم از زمانی که کامپیوتر خریدم همش با اینتل و مادربردهای گیگابایت سروکار داشتم ولی حالا AMD رو کنار گذاشتم و بقیه رو نه بر اساس تعصب بلکه بر اساس بهترین کارایی می خوام انتخاب کنم برای همین خیلی رو این انتخاب سیستمم حساسیت بخرج می دم و زمان زیادی هم حاضرم روی اینکار بذارم تا مطلوب ترین رو با این بودجه 2 میلیونی بدست بیارم.

در مورد مادر برد هم لطفا کمک اساسی به من بکنید چون تو این مورد بخصوص خیلی گیج شدم آخرش نمی دونم کدومش رو بخرم!
برام ساپورت کردن DDR3 - SLI/CROSSFIRE - پشتیبانی از طیف وسیع پردازنده های دو هسته ای و چهار هسته ای و دارای امکانات خیلی کامل و مجهز بسیار مهمه!

من دفعه قبل مادربردی انتخاب کردم از سری گیگابایت که اون موقع اون مدل از گیگابات جدیدترین نبود و خب در اون زمان نمی دونم چی شد انتخابی کردم و الان دیگه قابلیت ارتقا رو به بهترین نحو نداره! البته به لحاظ کارکرد با مادربرد گیگابات مشکلی به هیچ عنوان تا حالا نداشتم!!!

برای همینه خیلی روی مادربرد حساسم نمی خوام در آینده برام دردسرساز بشه و دستم رو ببنده! شاید خواستم در آینده با یه پردازنده خیلی پیشرفته تر مثلا از سری Extreme استفاده کنم اونوقت باید مادربرد جواب بده یا نه!!!

از دوستان خواهش می کنم منو راهنمایی کنند و تا می تونند منو از نظراتشون بهره مند کنند.

سپاسگزارم

دوست عزیز با توجه به اشنا نبودن شما به اورکلاک و استفاده مدام به دلیلی کاری که گفتین سیستمی که بهتون پیشنهاد کردم بهترین گزینست سعی کنید یه کپچر خوب و کارت گرافیک مناسب بابقیه پولتون بگیرید.

دوستان توجه کنید که ایشان می خوان کار مونتاژ فیلم انجام بدن و حداقل یه بودجه 700 الی 1 میلیون تومانی را برای یه کپچر مناسب باید بزارند. و برای اینکار یه مین خیلی خوب و قوی احتیاج دارند درسته که سیستمهای پیشنهادی اینتل پرفرمنس بالاتری دارند اما یه سی پی یو خوب اینتل و یه مین که جوابگوی کار کپچر باشه هزینه بالایی میبره که دیگه با این پول نمی تونند کپچر مناسب بگیرند .

به این لینک که مربوط به بنچ Premiere هستش توجه کن می بینی که با توجه به قیمت سی پی یو های amd تو کار مونتاژ با سی پی یو بهتر عمل کردن حالا اگه کپچر هم مناسب باشه نتیجه بهتری میشه گرفت .

دوست عزیز سعی کن پاور مناسبی هم تهیه کنی

موف باشی.

hossein6886
10-11-08, 20:07
لطفا نظرتون رو در مورد سایتی که لینکش رو گذاشتم بدید.

در این صفحه سه پردازنده با مشخصات زیر رو مقایسه کردم:

Core 2 Quad Q9650 Quad Core Processor
Core 2 Q9550 Quad Core Processor
Core 2 Quad Q9450 Processor
Core 2 Duo E8600 Dual Core Processor

بنظر می یاد E8600 در نرم افزارهای طراحی چند بعدی بهتر عمل می کنه....
و در Premiere Pro CS3 HDTV هم امتیاز خیلی زیادی نسبت به چهار هسته ای ها کسب کرده!!!!!!!!!

لطف کنید نظرات ارزشمندتون رو در این مورد هم بگید.....

با تشکر

اینی که شما گفتی دقیقا به این معنی است که این برنامه (فقط همین برنامه (در مورد بقیه هم باید دید)) برای دو هسته ای ها "بهینه سازی شده است و اینکه شما فقط به خاطر این برنامه دوهسته ای بگیرید مطمئنا در آینده ای نزدیک برنامه های تخصصی برای چهار هسته ای ها بهینه سازی خواهند شد اون وقت بنچمارکها رو ببین...
8 گیگ 1066
بعدشم اکثر مادر بورد های جدید یا شاید هم همش extreme رو ساپورت میکنن نگران نباش ...

کارت گرافیک هم به نظر من ati فقط به درد بازی میخوره ...:wink:

shin08
10-11-08, 20:55
دوست عزیز با توجه به اشنا نبودن شما به اورکلاک و استفاده مدام به دلیلی کاری که گفتین سیستمی که بهتون پیشنهاد کردم بهترین گزینست سعی کنید یه کپچر خوب و کارت گرافیک مناسب بابقیه پولتون بگیرید.

دوستان توجه کنید که ایشان می خوان کار مونتاژ فیلم انجام بدن و حداقل یه بودجه 700 الی 1 میلیون تومانی را برای یه کپچر مناسب باید بزارند. و برای اینکار یه مین خیلی خوب و قوی احتیاج دارند درسته که سیستمهای پیشنهادی اینتل پرفرمنس بالاتری دارند اما یه سی پی یو خوب اینتل و یه مین که جوابگوی کار کپچر باشه هزینه بالایی میبره که دیگه با این پول نمی تونند کپچر مناسب بگیرند .

به این لینک که مربوط به بنچ Premiere هستش توجه کن می بینی که با توجه به قیمت سی پی یو های amd تو کار مونتاژ با سی پی یو بهتر عمل کردن حالا اگه کپچر هم مناسب باشه نتیجه بهتری میشه گرفت .

دوست عزیز سعی کن پاور مناسبی هم تهیه کنی

موف باشی.

اینی که شما گفتی دقیقا به این معنی است که این برنامه (فقط همین برنامه (در مورد بقیه هم باید دید)) برای دو هسته ای ها "بهینه سازی شده است و اینکه شما فقط به خاطر این برنامه دوهسته ای بگیرید مطمئنا در آینده ای نزدیک برنامه های تخصصی برای چهار هسته ای ها بهینه سازی خواهند شد اون وقت بنچمارکها رو ببین...
8 گیگ 1066
بعدشم اکثر مادر بورد های جدید یا شاید هم همش extreme رو ساپورت میکنن نگران نباش ...

کارت گرافیک هم به نظر من ati فقط به درد بازی میخوره ...:wink:

کاملا با نظرات شما موافقم AMD رو حرفه ای های کارهای ویدئویی صد در صد پیشنهاد می دن چون هم کارایی خیلی بهتری دارن و هم قیمت های مناسب تر
این نظر شما رو تقریبا اغلب استادان کارهای ویدئویی تائید می کنند

ولی یه نکته ای هست که باید عرض و اونم کار اصلی من هست:
دوست عزیز کار اصلی من همونطور که عرض کردم بیشتر گرافیکی هست یعنی کار با نرم افزارهای طراحی گرافیک در سطح کاملا حرفه ای با طیف وسیعی از این نوع نرم افزارها!

در واقع کار اصلی و هدف من که بیش از 60 درصد رو در برمی گیره نرم افزارهای گرافیکی هست و کمتر از 40 درصد بر می گرده به نرم افزارهای ویدئویی.

علاوه بر این من با طیف وسیعی از نرم افزارهای 3d غیر حرفه ای هم سروکار دارم و با انواع نرم افزارهای کاربردی هم کارهای وسیعی رو انجام می دم که در نتیجه:

*** هدف اصلی من از تهیه سیستم جدید دستیابی بسیار راحت و بدون نگرانی حداقل تا 3 سال آینده به این کارها در کمترین زمان ممکن و بهترین کارایی هست.***

من تو کار ویدئو به صورت حرفه ای نمی خوام فعالیت کنم فقط در حدی که مثلا بتونم چند تا آلبوم رو به فیلم تبدیل کنم و یا چند تا نوارهای vhs خانگی رو به دیجیتال و یا اینکه فیلم های کوتاه تبلیغاتی درست کنم!
همین!

اما پاور مناسب:
بنظر شما من اگه 800 وات بگیرم حالا بدون توجه به میزان توان مصرفی قطعات (اگه کمتر شد) جواب سیستم رو میده؟
یه مدل رو لطف کنید برام معرفی کنید

سوال دیگه:
نتیجه ای که DDR3 4gig میده یا 8 گیگ DDR2 برابر هست و یا خیلی کمتر یا بیشتره؟!

ببینید الان DDR3 تازه اومده برای همین خیلی گرون هست ولی DDR2 به قیمت نسبتا ایده الش رسیده!
من نظرم اینه اگه با 8 گیگ DDR2 واقعا بشه قدرتی خیلی بیش تر از DDR3 4gig رو بدست آورد اونوقت برم و این هزینه رو برای 8 گیگ DDR2 بکنم و در آینده تبدیل کنم به DDR3 8gig !

و اگه اینطور نیست همون به پیشنهاد اکثریت دوستان که DDR3 4gig هست عمل کنم

ضمن اینکه لطفا یه مدل اساسی و قدرتمند مادربرد برای این نوع سیستم معرفی کنید

حاضرم برای مناسبترین مادربرد هر چقدر هزینه لازم داشته باشه بدم. چون از این حیث یه بار ضربه بدی خوردم و دستم بسته شد!

لطفا همچنان منو از راهنمایی های خیلی خوبتون بهره مند کنید.

سپاس

Dark Devil
10-11-08, 21:44
در آینده اگر بخواهید رم DDR2 را به DDR3 تبدیل کنید باید مادربورد رو عوض کنید
P5Q Premium هم انتخاب من هست
تا تصمیم شما چی باشه...

WORYA_SH
11-11-08, 00:05
خوب حالا قضیه کاملا عوض شد بهتر بود همون اول توضیح می دادی. در اینصورت نگرش شما برای خرید 2 میلیون تومانی سیستم اشتباس چون هر کاری بکنید 3 یا 4 سال دیگه نمی تونید یه سیستم بروز داشته باشید پیشنهاد می کنم با 1 میلیون یه سیستم خوب ببندید 4 سال دیگم به 1 میلیون دیگش یه سیستم به روز داشته باشید این قضییه ddr2 و ddr3 هم خیلی مهم نیست که انقدر ........

پیشنهاد سیستم :

cpu : Intel Core 2 Quad Q6600 - 2.4GHz 190
main : ASUS - P5QC 155
ram : CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1333-(2x2GB) 200

بخاطر علاقتون به ddr3 رم مورد نظر را پیشنهاد کردم وگرنه در حال حاظر خرید رم ddr2 مثل پست قبلی را پیشنهاد می کنم.

good_punisher
11-11-08, 01:29
سلام
آقا یه سوالی هم برای بنده پیش اومده .
مگه P5Q premium میتونه رم های DDR III رو ساپورت کنه ؟
من که توی سایت asus هر چی نگاه می کنم میبینم که میتونه تا فرکانس 1200 برای رم های DDR II جا داشته باشه . اینم لینکش :

و اما . جناب shin08 عزیز .
اولا من تا حالا amd استفاده نکردم . پس نمیتونم نظری بدم که خوبه یا بد .
ولی در باره اینتل ها می تونم بگم که اگه می خوای از بین cpu های اینتل انتخاب کنی به هیچ عنوان الان سراغ dual core و core 2 due نرو . دقیقا به همون دلیلی که خیلی ها گفتن . این که ممکنه الان بنچ مارک ها نشون بده که core 2 due از core 2 quad قوی تر بوده . ولی یه چند وقت دیگه دوباره به همون سایت های معروف برو و نگاه کن ببین core 2 due چجوری جلوی core 2 quad لنگ میندازه .
ضمنا . بین quad ها به نظر بنده برو سراغ اونی که با توجه به قیمتش فرکانس core بالاتری هم داره . خیلی هم به کش دقت نکن . سعی کن در درجه اول فرکانس رو مد نظر قرار بدی .
مثلا من اگه بخوام دوباره سیستم ببندم برای خودم حاضرم به خاطر این که فرکانس core در Q9650 روی 3.0GHz استیبل شده پول بدم پاش ( فکر بد نکنید . از این پولا خبری نیست . ) ولی حاضر نیستم به خاطر 6 مگ کش بیشتر توی Q9450 نسبت به Q 9400 ، پول بیشتر خرج کنم .
به نظر میاد cpu از همه به صرفه تر Q 9400 باشه و بعد از اون Q9550 .
از cpu بگزریم .

دعوای اصلی سر مادر برد و رم هست .

شما الان 2 تا گزینه رو مورد بررسی قرار میدید .
1-خرید 8 گیگ رم DDR II با فرکانس 1066MHz . که منجر به خرید مین بردی با ساپورت DDR II میشه
2- خرید 4 گیگ رم DDR III با فرکانس 1333MHz و تقریبا همون قیمت بالا . که منجر به خرید مادر برد با ساپورت DDR III میشه .

و اما . من بین فرکانس های موجود برای رم در بین مادر برد های مختلف بیشترینی که دیدم مال striker II extreme بود . ( لازمه که بگم با صحبت dark devil عزیز راجع به انصراف از خرید R.O.G موافقم .) فرکانسی که این مین ساپورت میکنه800 و 1066 و 1333 در حالت عادی بود و در حالت اور کلاک هم میتونه 1600 و 1800 و 2000 رو هم ساپورت کنه . مسئله اینجاست که مادر بردی ندیدم که رم با فرکانس بیشتر از 1333 رو ساپورت کنه . البته الان همچین چیزی رو ندیدم .
پاراگراف بالا میگه که شما اگه بخوای DDR III بخری مجبوری مادر بردی بخری که شاید بعدا فرکانس بیتشر از 1333 رو به خوبی نشناسه . ( اگه دارم راجع به ساپورت کردن فرکانس اشتباه می گم خواهشا دوستان اصلاح بفرمایند .)
از طرفی . شما مطلب خوبی رو گفتی . خرید 8 گیگ رم DDR II با حد اکثر فرکانس ممکنه که به قیمتش هم بیارزه .
این کار از یه نظر خوبه و نظر دیگه خوب نیست . خوبه چون شما حجم 2 برابری از حافظه رو در اختیار خواهی داشت . و با فرکانسی مثل 1066 فکر نکنم کسی بتونه بگه چیز بدیه . و خوب نیست چون شما مجبور میشی مادربردی بخری که DDR II رو ساپورت کنه . که جلوی ارتقای سیستمت رو در چند سال آینده میگیره .
قابل توجهتون که من هم بعد از خرید سیستمم متوجه شدم که اگه مادر برد رو با ساپورت DDR III انتخاب میکردم هم فرکانس بالاتری داشتم و هم بعدا می تونستم ارتقا بدم . ولی به این فکر افتادم که رم های خودم رو ( corsair 2 * 2 GB DHX 800 CL = 4 ) به زودی بفروشم و رم های dominator یعنی : corsair 2 * 2 GB 1066MHz CL=5 رو بخرم . قیمتش هم هست 165 تومن . البته جدید ترین قیمتمه . با این وصف هر موقع هم احساس کردم که رم هام کمه ( شتر در خواب بیند پنبه دانه ) یه سری دیگه dominator می خرم و میزارم کنارش که بزنه کل برنامه ها رو به هم بپیچونه .
خلاصه اینجاست که ... در صوت انتخاب هر کدوم از گزینه های مورد نظرت باید از یکی دل بکنی و به دیگری دل خوش کنی .( دل نبند که گرفتار میشی پسر )
کجا بودیم ؟ آهان . وضعیت رم و مادر برد رو خودت باید اول مشخص کنید که چی ازش می خوای . بعد بگو تا دوستان دیگه که از مول های مختلف با کارایی های مختلف آشنایی دارن بهت معرفی کنن ( متاسفانه دایره اطلاعات بنده خیلی کمه . برای همین هم شرمنده روی گلت شدم که نمیتونم راهنمایی و انتقال تجربه کنم )

راستی . یه چیز باحال هم از کسی پرسیدم و کف بر شدم . بزار اول این رو بگم که ویندوز مثل xp که 32 هست حد اکثر میتونه 3.2 گیگ از رم های شما رو بشناسه ( بیچاره من که فقط 2و5 گیگش رو میشناسه ) . این رو گفتم که بگم اگه رم هاتون از 3.2 بیشتر باشه ( فعلا کاری به DDR II یا DDR III بودنش ندارم و فرکانس هم مطرح نیست . فقط حجم رم ) ما بقی رم که از 3.2 بیشتر هست رو در ویندوز به طور مستقیم استفاده نخواهد کرد .( احتمالا بد توضیح دادم . ببخشید ) و اما کاری که با این اضافه رم میشه کرد اینه که اون رو به هارد تبدیل کیند . این کار باعث میشه که شما یه هارد داشته باشی که سرعتش چند برابر سرعت هارد دیسک هست . ( اینجاست که یه نقش افرینی بزرگ از فرکانس رم رو خواهید دید .) حتی فکر کنم این هاردی که شما در رم به وجود آوردی سرعتش از vilocyraptor هم بیشتر هست . ( یعنی احتمالا خیلی بیشتر هست .) باید بگم که تاثیر این فضای تبدیل شده به هارد در عمل رندر خیلی بیشتر از سرعت هارد و حتی بیشتر از raid هست .
احتمالا با تفاسیر بالا : یک - هیچ به نفع 8 گیگ رم DDR II . ( البته تا وقتی که نتونید از فرکانس های بالاتر رم DDR III بهره ببرید )

بقیه در پست بعدی ....

good_punisher
11-11-08, 02:39
اوه .
عجب چیزی پیدا کردم .
تمام تفکراتم رو زد خورد کرد .
ببینم . P5Q C هم میتونه DDR 2 1066MHz رو ساپورت کنه و هم DDR 3 1333MHz رو ؟
آره ظاهرا . این طوری که من می فهمم نوشته رم های DDR2 فقط روی یک جفت از اسلات ها قابل استفاده اند .
لینک رو ببینید:
خوب .
این پست دوم رو زدم که توش سعی کنم حرف هام رو جمع بندی کنم .
سعی می نم توی چند بسته براتون سیستم معرفی کنم و با توجه به نظر دوستان یکی رو انتخاب و بعد هم اصلاح کنید .

سیستمی با رم DDR 3
M/B :P5Q 3 or P5Q3 deluxe/WiFi - AP@ n or str دو تا مین با ساپورت کاملا DDR 3 معرفی کردم و سومی هم یعنی اون هایی که من نتونستم پیدا کنم .
CPU : intel Q 9400 or Q 9550
Ram : corsair 2 * 2 GB 1333MHz DDR III
...

سیستم دومی . اول با DDR 2 میبندی و بعد که DDR 3 قیمتش افت کرد میری رم های DDR 2 رو میفروشی و DDR 3 می خری :
M/B: P5Q c or str . هم از DDR 2 ساپروت می کنه و هم DDR 3 . ولی جدای از هم .
CPU : intel Q9400 or Q 9550
Ram : corsair 2 * 2 GB DDR II 1066 or 800 MHz then corsair 2 * 2 GB DDR III 1333 or 1600MHz
...

سیستم سومی هم که کلا بر اساس DDR II هست :
M/B : مدل هاش خیلی زیاده . با چیپست های مختلف و برند های مختلف و ...
cpu : بازم همون
Ram :corsair 2 * 2 * 2 GB( = 8 GB ) DDR II 1066 MHz = 2 * dominator

به نظر سیستم دمی یا اونایی که مشابه این هستن خیلی بهتر باشن . ( حسودیم شد .)
خوبیش اینه که اگه دومی رو انتخاب کنی بعدا می تونی تا 8 گیگ DDR 3 استفاده کنی . یعنی اون داستان تبدیل رم به هارد که گفتم رو انجام بدی می تونی آپولو هوا کنی و هدایت کنی و بر گردونی به زمین . اونقدر سریع میشه که قافل گیر میشی . یهو دیدی دستگاه زودتر از تو داره کار ها رو انجام میده . یعنی قبل از دستور دادن .

خوب . من هم دیگه واقعا پیرم در اومد . خسته بود و خسته تر شدم . کاشکی وقتی می خواستم سیستمم رو بخرم به اینترنت دسترسی داشتم و می تونستم این طوری تحقیق کنم .

امید وارم تونسته باشم کمکت کنم .
فعلا

good_punisher
11-11-08, 02:46
راستی یادم رفت بگم
اول از همه وضعیت این قطعات اصلی رو مشخص کن بعد باهم سر بقیه قطعاتت بحث می کنیم . حتی گرافیک رو هم بزار بعد از مشخص شدن وضعیت مادربرد و رم و CPU .
موفق باشی .

Olesius
11-11-08, 02:48
و اما . من بین فرکانس های موجود برای رم در بین مادر برد های مختلف بیشترینی که دیدم مال striker II extreme بود . ( لازمه که بگم با صحبت dark devil عزیز راجع به انصراف از خرید R.O.G موافقم .) فرکانسی که این مین ساپورت میکنه800 و 1066 و 1333 در حالت عادی بود و در حالت اور کلاک هم میتونه 1600 و 1800 و 2000 رو هم ساپورت کنه . مسئله اینجاست که مادر بردی ندیدم که رم با فرکانس بیشتر از 1333 رو ساپورت کنه . البته الان همچین چیزی رو ندیدم .
پاراگراف بالا میگه که شما اگه بخوای DDR III بخری مجبوری مادر بردی بخری که شاید بعدا فرکانس بیتشر از 1333 رو به خوبی نشناسه . ( اگه دارم راجع به ساپورت کردن فرکانس اشتباه می گم خواهشا دوستان اصلاح بفرمایند .)

راستی . یه چیز باحال هم از کسی پرسیدم و کف بر شدم . بزار اول این رو بگم که ویندوز مثل xp که 32 هست حد اکثر میتونه 3.2 گیگ از رم های شما رو بشناسه ( بیچاره من که فقط 2و5 گیگش رو میشناسه ) . این رو گفتم که بگم اگه رم هاتون از 3.2 بیشتر باشه ( فعلا کاری به DDR II یا DDR III بودنش ندارم و فرکانس هم مطرح نیست . فقط حجم رم ) ما بقی رم که از 3.2 بیشتر هست رو در ویندوز به طور مستقیم استفاده نخواهد کرد .( احتمالا بد توضیح دادم . ببخشید ) و اما کاری که با این اضافه رم میشه کرد اینه که اون رو به هارد تبدیل کیند . این کار باعث میشه که شما یه هارد داشته باشی که سرعتش چند برابر سرعت هارد دیسک هست . ( اینجاست که یه نقش افرینی بزرگ از فرکانس رم رو خواهید دید .) حتی فکر کنم این هاردی که شما در رم به وجود آوردی سرعتش از vilocyraptor هم بیشتر هست . ( یعنی احتمالا خیلی بیشتر هست .) باید بگم که تاثیر این فضای تبدیل شده به هارد در عمل رندر خیلی بیشتر از سرعت هارد و حتی بیشتر از raid هست .

سلام دوست عزیز...

اجازه می خوام تا راجع به حرفایی که زدی 2تا نکته کوچیک رو یادآوری کنم البته جسارت منو باید ببخشی...

در مورد ساپورت مین های موجود از DDR3 حق با شماست عادی تا 1333 ساپورت می کنن به خاطر اینکه چیپ های تولید شده (در این مورد خاص 790i رو می شه مثال زد) با ساپورت DDR3 تا فرکانس 1333 ساخته شدند...
ولی غول های سخت افزاری با کارهای مهندسی که روی چیپ ها انجام دادن تونستن فرکانس طبیعی (Native) قابل پشتیبانی رو افزایش بدن و تا 2000 برسونن...!!

Comprising of a C73 Northbridge and MCP55 Southbridge, the 790i SLI Ultra provides full support for DDR3

یعنی اینکه تمام فرکانس های DDR3 رو پوشش می ده!
به بیانی ساده تر سیستم توانایی شناسایی تمام فرکانس ها از 1333 تا 2000 رو داره ولی چنان چه در مورد خاصی شناسایی نکرد از بایوس سیستم می شه فرکانس دقیق حافظه ها رو انتخاب کرد...

همون طور که حافظه های DDR3 تولیدی شرکت های سازنده از 1333 شروع و تا 2000-1800 ادامه پیدا می کنه...

نکته دوم راجع به سیستم عامل های 32 و 64 بیتی...
حرفی که شما زدین رو تصدیق می کنم xp x86 حداکثر 4 گیگ مموری رو می تونه شناسایی کنه یعنی 3.7-3.5 گیگ از Ram که بستگی به حافظه کارت گرافیک داره... یا اگه گرافیک 1g دارین حداکثر 3گیگ ram رو می تونه شناسایی کنه...
که برای استفاده از تمام 4گیگ مموری (و بیشتر از 4 گیگ...) عموما سیستم عامل 64 بیتی پیشنهاد میشه...!!

اما دوست عزیز می شه راجع به تبدیل فضای استفاده نشده ی رم به هارد یک مقدار توضیح بدین...؟؟؟
من راجع به استفاده ی کارت گرافیک از حافظه ی سیستم چیزایی شنیدم... یا حتی به عنوان کش سیستم...!!

ولی از تبدیل مموری به هارد اطلاع کاملی ندارم اگه توضیح بدی ممنون می شم...
خصوصا Raid...

یا حق...:11()::11():

(دوست عزیز بازم می گم قصد جسارت ندارم شاید دانش من ناقصه...):cool:

shin08
11-11-08, 13:44
خب از دوستانی که محبت می کنند و با نظرات و تجربیات ارزشمندشون منو راهنمایی و کمک می کنند صمیمانه تشکر میکنم.
اما تصمیم قطعی بنده که در حال حاضر گرفتم :

CPU
به ترتیب تعداد نظرات و پیشنهادات رسیده:
1. Intel Core 2 Quad Q9450
2. Intel Core 2 Quad Q9550
3. Intel Core 2 Quad Q9400

توضیح و بیان علت این تصمیم:
با پیشنهادات رسیده از انجمن ها و فروم های مختلف در جامعه مجازی ( اینترنت) و از منابع مختلف دیگه که بیش 80 درصد رای به انتخاب سی پی سو یو های چهار هسته ای Core 2 Quad دادن موافقت
کرده و نظرات اکثریت رو قبول و از خرید Intel Core 2 Duo صرف نظر می کنم!

RAM
DDR3 4 or 8 GB
برند OCZ - CORSAIR
با توجه به رسیدن روزهای پایانی عمر رم های DDR2 و از دور خارج شدن آنها و از طرفی سرعت و کیفیت بالای DDR3در کارهای سنگین و حرفه ای نسبت به نوع قدیمی آن و همچنین پیشنهادهای رسیده که
اغلب DDR3 رو مناسب دانستند و همچنین تائیدیه های گوناگون مبنی بر عمر بالای DDR3 و....... تصمیم گرفتم از خرید رم های DDR2 صرف نظر کرده و بر روی رم های DDR3 برای خرید
حساب ویژه باز کنم!

MAINBOARD
در حال حاضر و با توجه به نظر کارشناسان و تجربیات خودم در استفاده از برند ها
تصمیم قطعی گرفتم مادربرد رو از بین دو برند ASUS و یا GIGABYTE انتخاب کنم
اما در انتخاب مناسب ترین مدل هنوز تصمیمی نگرفتم و
بیشترین پیشنهادهای رسیده هم تا به امروز به شکل زیر هست که بصورت لیست باز تهیه کردم:
ASUS
ASUS P5Q Premium
ASUS P5Q Deluxe
ASUS - Maximus II Formula
ASUS - Maximus Extreme
ASUS - Striker II Extreme
ASUS - P5QC

GIGABYTE
GIGABYTE - EP45-DQ6
GIGABYTE - X48T-DQ6
خب واضح هست که با توجه به انتخاب قطعی که در مورد رم گرفتم و DDR3 رو هدف گرفتم اگه از لیست بالا مادربردهایی که از این نوع رم پشتیبانی نمی کنند حذف کنم نتیجه موقت بصورت زیر در می یاد:

ASUS
ASUS - Maximus Extreme
ASUS - Striker II Extreme - قدرت و امکانات بسیار زیاد و فوق العاده -قیمت 450 هزار تومن
ASUS - P5QC

GIGABAYTE
GIGABYTE - X48T-DQ6 - قدرت و امکانات بسیار زیاد و فوق العاده - قیمت 390 هزار تومن

اما در مورد گیگابایت با توجه به تجربیات خودم:
در ابتدا باید عرض کنم من هیچ تعصبی نسبت به هیچ برندی ندارم و این دو انتخاب رو که در مورد برند ای سوز و گیگابات کردم فقط و فقط بر طبق نظرات کارشناسان و شما دوستان و کاربران باتجربه و عزیز بود!!!
با توجه به نوع کاراهام در حال حاضر برام کارایی و طول عمر بالا از اهمیت بسیار زیاد و بنیادی برخوردار هست تا مسئله تعصب و علاقه به یه برند خاص!!!
ضمن اینکه قابلیت اورکلاک شدن مدنظرم نیست!!!
.
.
.
اما در مورد گیگابایت و تجربه ای که به واقع با این برند داشتم به صورت زیر هست:
من 5 سال پیش یه سیستم 4 به کمک یک مهندس سخت افزار که ارتباطی با هیچ شرکت سخت افزاری نداشت سیستمی رو بستم که البته در اون زمان مسلما اطلاعات ضعیفی نسبت به قطعات کامپیوتر داشتم این انتخاب رو
کردم و مادربردی از برند گیگابات انتخاب و نصب شد و از اون زمان تا به امروز بیشترین فشار کاری رو روی این سیستم آوردم و تا بحال هیچ مورد بدی از کارکرد این مادربرد هرگز ندیدم و تنها موردی که در اون زمان
به این مادربرد به عنوان ضعف اشاره می شد عدم سازگاری این مادربرد با بعضی سخت افزارها بود که عملا در مورد من در یک مورد اون هم مودم این وضعیت پیش اومد که با عوض کردم مودم قدیمی و 2 سال کارکرده با
یه مودم نو این مسئله هم حل شد و تا به امروز بدون کوچکترین مشکلی داره کار میکنه و عیبی هم پیدا نکرده! (بجز مسئله عمومی ارتقاء مادربرد ها)
این نکته رو هم عرض کنم از اون زمان تاکنون من زیاد در جریان اخبار و وضعیت برند ها قرار نگرفتم و بیشتر با نوت بوک ها سرو کار داشتم تا قطعات سیستم های خانگی!
.
.
.

با این توضیحاتی که عرض کردم می شه نتیجه گرفت که تجربه من در رابطه با برند گیگابایت مثبت بوده!
.
.
اما در رابطه با برند ASUS من اخیرا همزمان با برند GIGABYTE در جریان وضعیت این برند قرار گرفتم و تقاضا - فروش و محبوبیت بسیار زیاد این برند در ایران و طبق آماری که شنیدم در جهان رو بررسی کرده و دیدم و به
برتری ASUS در قیاس با
GIGABYTE بر حسب آمار و تعریف های گوناگون پی بردم اما در هیچ جایی هم از معایب مادربردهای گیگابایت بصورت علمی و منطقی با ارائه مدرک و منابع معتبری ندیدم جز قیمت بالای این محصول که برای این برند از دید
کاربران عیب محسوب میشه!
.
.
.
اما من از اونجایی که در این اواخر در این انتخاب های خیلی وسیع سردرگم شدم تصمیم گرفتم خودم بعد از سالها برند GIGABAYTE رو خیلی بررسی همه جانبه بکنم که به این نتایج رسیدم:
برند GIGABYTE
کیفیت محصول:
1. تجربه خودم و اینکه از نزدیک و بصورت واقعی به کیفیت بالای قطعات پی بردم و در این مورد وضعیت چند مدل رو هم بررسی کردم
2. دریافت جوایز بسیار گوناگون و مختلف در قسمتهای مختلف مادربرد در طی سالهای گذشته! از جمله دریافت جوایزی در رابطه با مصرف بهینه انرژی و تولید کارایی بالا با سازگاری کامل از نظر زیست محیطی
.
.
.

گارانتی محصول:
گروه آواژنگ
برای بررسی در مورد آوازنگ
من یه گزارش تصویری اختصاصی و کامل از جزئیات سرویس دهی و تعمیر و همچنین سابقه و ساختار این سازمان دریافت کردم که همگی گویای پشتیبانی مطمئن و طولانی مدت از محصول بودند
اما در مورد ASUS من شرکتی که همچین گارانتی مطئنی ارائه بده و با سابقه هم باشه ندیدم!!! ضمن اینکه بنظر من گارانتی برای همه قطعات اصل مهمی محسوب میشه حتی اگه بنظر بعضی ها گارانتی برای
محصول باکیفیت معنی نداشته باشه باز هم مهمه چون کارایی هیچ مادربردی تضمینی نیست!!!!!
خب این همه گفتم تا به این مطلب برسم که از دوستان خواهش می کنم نقاط ضعف حقیقی و مهم برند GIGABYTE رو بر اساس مدارک و منابع معتبر برام توضیح بدهند؟
.
.

ضمن اینکه حالا که رم DDR3 رو انتخاب کردم در خواست می کنم مادربردهای سازگار و بهترین در این رده رو معرفی کنید؟
.
.
*** من همچنان در زمینه انتخاب مدل مادربرد از بین این دو برند تردید دارم و به کمک شما عزیزان نیاز دارم! ***

VGA
در این رابطه می خوام نظر شما رو در مورد مدل های زیر بدونم:
GIGABYTE - GeForce 9600GT - 1GB
GIGABYTE - GeForce 9500GT - 512 MB
و مدلهایی که شما می پسندید رو هم به من معرفی کنید

سپاسگزارم

hossein6886
11-11-08, 14:33
خب از دوستانی که محبت می کنند و با نظرات و تجربیات ارزشمندشون منو راهنمایی و کمک می کنند صمیمانه تشکر میکنم.
اما تصمیم قطعی بنده که در حال حاضر گرفتم :

CPU
به ترتیب تعداد نظرات و پیشنهادات رسیده:
1. Intel Core 2 Quad Q9450
2. Intel Core 2 Quad Q9550
3. Intel Core 2 Quad Q9400

با پیشنهادات رسیده از انجمن ها و فروم های مختلف در جامعه مجازی ( اینترنت) و از منابع مختلف دیگه که بیش 80 درصد رای به انتخاب سی پی سو یو های چهار هسته ای Core 2 Quad دادن موافقت
کرده و نظرات اکثریت رو قبول و از خرید Intel Core 2 Duo صرف نظر می کنم!

RAM
DDR3 4 or 8 GB
برند OCZ - CORSAIR
با توجه به رسیدن روزهای پایانی عمر رم های DDR2 و از دور خارج شدن آنها و از طرفی سرعت و کیفیت بالای DDR3در کارهای سنگین و حرفه ای نسبت به نوع قدیمی آن و همچنین پیشنهادهای رسیده که
اغلب DDR3 رو مناسب دانستند و همچنین تائیدیه های گوناگون مبنی بر عمر بالای DDR3 و....... تصمیم گرفتم از خرید رم های DDR2 صرف نظر کرده و بر روی رم های DDR3 برای خرید
حساب ویژه باز کنم!

MAINBOARD
در حال حاضر و با توجه به نظر کارشناسان و تجربیات خودم در استفاده از برند ها
تصمیم قطعی گرفتم مادربرد رو از بین دو برند ASUS و یا GIGABYTE انتخاب کنم
اما در انتخاب مناسب ترین مدل هنوز تصمیمی نگرفتم و
بیشترین پیشنهادهای رسیده هم تا به امروز به شکل زیر هست که بصورت لیست باز تهیه کردم:
ASUS
ASUS P5Q Premium
ASUS P5Q Deluxe
ASUS - Maximus II Formula
ASUS - Maximus Extreme
ASUS - Striker II Extreme
ASUS - P5QC

GIGABYTE
GIGABYTE - EP45-DQ6
GIGABYTE - X48T-DQ6
خب واضح هست که با توجه به انتخاب قطعی که در مورد رم گرفتم و DDR3 رو هدف گرفتم اگه از لیست بالا مادربردهایی که از این نوع رم پشتیبانی نمی کنند حذف کنم نتیجه موقت بصورت زیر در می یاد:

ASUS
ASUS - Maximus Extreme
ASUS - Striker II Extreme - قدرت و امکانات بسیار زیاد و فوق العاده -قیمت 450 هزار تومن
ASUS - P5QC

GIGABAYTE
GIGABYTE - X48T-DQ6 - قدرت و امکانات بسیار زیاد و فوق العاده - قیمت 390 هزار تومن

ضمن اینکه حالا که رم DDR3 رو انتخاب کردم در خواست می کنم مادربردهای سازگار و بهترین در این رده رو معرفی کنید؟
.
.
*** من همچنان در زمینه انتخاب مدل مادربرد از بین این دو برند تردید دارم و به کمک شما عزیزان نیاز دارم! ***

VGA
در این رابطه می خوام نظر شما رو در مورد مدل های زیر بدونم:
GIGABYTE - GeForce 9600GT - 1GB
GIGABYTE - GeForce 9500GT - 512 MB
و مدلهایی که شما می پسندید رو هم به من معرفی کنید

سپاسگزارم

از پایین به بالا:
xfx برای کارتهای خود 3 درجه بندی ارئه کرده که عبارتند از:
enthusiast.1
2.performance
3.mainstream

9500 gt درجه 3 و 9600gt درجه 2 رو دارن یعنی به کارت نمیخورن
پیشنهاد: 9800gtx توجه کن که gt نه و اگه نشد 8800gts 512 که اگه خیلی عامیانه بگیم یک یکن...

mb:
Maximus Extreme (Only the registered members can see the link)
Dual-channel DDR3 1800(O.C.)/1600(O.C.)/1333/1066
با توجه به قیمت ها

ram:
من اصلا توجه نداشتم که ما ddr3 1066 هم داریم فعلا 4gb(2*2gb رو بخر تا بعد که اضافه کنی تا 8gb

تا بعد..

Dark Devil
11-11-08, 14:39
آقا یه سوالی هم برای بنده پیش اومده .
مگه P5Q premium میتونه رم های DDR III رو ساپورت کنه ؟
من که توی سایت asus هر چی نگاه می کنم میبینم که میتونه تا فرکانس 1200 برای رم های DDR II جا داشته باشه . اینم لینکش :
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

محمد جان دستت درد نکنه مارو از گمراهی در آوردی
دوستان از همه معذرت می خوام من اصلا حواسم نبود فکر کردم مثلا بقیه سری ها Premium ها DDR3 هستند اینا باز هم عذر میخوام
:give_rose:

hossein6886
11-11-08, 15:07
فقط در مورد power هم فک کنم 600 وات خوبه و زیاد هم هست:
نظر نهایی (فقط نظر منه):

Cpu:Q9550
Mb:Maximus Extreme
Vga:9800gtx
Ram:4Gb_2*2Gb DDR3 1066
Power:Cooler Master 600W

در مورد کارت گرافیکی :

ELSA
EVGA
XFX
MSI

از بین سه تای اول یکیشو بگیر...

در مورد رم :

CRUCIAL
OCZ

اگه پول کم آوردی رم برندهای دیگه ای مثل PATRIOT بگیر...

در مورد هارد با دور بالا هم اطلاعی در مورد بازار ندارم فقط حجم کم بردار اولش بعد میتونی تا 4 تا _تا اونجایی که من دیدم_هارد رو به هم وصل کنی و استفاده کنی ....

در مورد POWER :
به نظر من:

OCZ
COOLER MASTER
GREEN

هر سه تا خوبن

و آخرین پیشنهاد در مورد مانیتور :_فقط سامسونگ_

2232GW or 2232BW

البته نمیدونم که t220 هست یا نه....
موفق باشی خداحافظ اگه باز سوالی داشتی در خدمتیم با سواد ناقصمون...:great:

(Only the registered members can see the link k%22%3E%3Cimg%20src=%22Only the registered members can see the link 0At%20site%22%20/%3E%3C/a%3E)

hossein6886
11-11-08, 15:18
اگر که قیمتها خیلی زیاد شد به این ترتیب بیا پایین...
اول رمها رو Patriot کن
دوم سی پی یو رو بیار پایین...
سوم از power که فک نکنم power خیلی اختلاف قیمت باشه...

good_punisher
12-11-08, 01:49
سلام
آقا یادم نیست کدوم یکی از دوستان در باره تبدیل رم به هارد پرسیده بود .
من خودم بلد نیستم . از یه نفر می پرسم و میزارم اینجا . تا وقتی که خودم بتونم بزارم اگه یه نفر سعی کنه این کار رو انجام بده خیلی بهتره . ممکنه یه چند روزی طول بکشه .
در باره رید هم گفته بودن .
raid تا جایی که من اطلاع دارم به 3 تا فرم قابل اجراست .
یکی تبدیل یکی از دو هارد به محل ایجاد بک آپ از اطلاعات دیگری . یعنی یه جورایی میشه بایگانی .
یکی این که اطلاعات به صورت نصف نصف روی هارد ها تقسیم بشه . تا جایی که یادم هست در این حالت اگه شما 2 تا 500 گیگ داشته باشی بازم عملا همون 500 رو داری . یعنی حافظه 2 برابر نشده . ولی سرعت خیلی بالا رفته .
این یکی حالت رو هم الان یادم نیست.
و اما . بنده احتمالا در نوشتن توضیحات بالا اشتباه کرده باشم . چون فقط راجع به raid شنیده ام . نه خودم انجام دادم نه دیدم که چجوریه . اگه اشتباهه دوستان لطف کنن و اصلاحش کنن .
و اما شایان جان . اختیار داری . قصد جسارت نداشتیم .
یه چیز دیگه .
اگه گرافیکت رو می خوای از چیپست های انویدیا خریداری کنی برو سراغ XFX . بعد از XFX ترجیح شخصی بنده روی asus هست . ولی احتمالا asus رتبه 2 رو نداشته باشه . در کل هم هر کسی رو که دیدم یه چیزی از سخت افزار بارش بوده ( منهای خودم که فقط بر حسب تجربه این رو میگم ) از انتخاب XFX برای گرافیک های انویدیا ناراضی نبوده که هیچ گفته بهترین انتخاب همین XFX هست . بگزریم از این که جدیدا بنده یکمی با انویدیا لج افتادم و شاید به زودی گرافیکم رو عوض کنم و برم سراغ ati اون هم 4870 . ( الان XFX GeForce 8800 GT xxx AlphaDog edition دارم )
خوب . بازم زیادی حرف زدم . خوشحالم که حد اقل از بلاتکیلیفی سر رم بیرون اومدی . ان شاء الله شما با این تحقیقت یه چیزی بتونی بگیری که عین ما بعدا حسرت نخوری .
فعلا

Hamid65
12-11-08, 02:15
Vga:9800gtx

(Only the registered members can see the link k%22%3E%3Cimg%20src=%22Only the registered members can see the link 0At%20site%22%20/%3E%3C/a%3E)

گرافيك فقط 4850 . 130 تومن صرفه جويي با قدرت بالاتر:great:

shin08
12-11-08, 10:20
اگه گرافیکت رو می خوای از چیپست های انویدیا خریداری کنی برو سراغ XFX . بعد از XFX ترجیح شخصی بنده روی asus هست . ولی احتمالا asus رتبه 2 رو نداشته باشه . در کل هم هر کسی رو که دیدم یه چیزی از سخت افزار بارش بوده ( منهای خودم که فقط بر حسب تجربه این رو میگم ) از انتخاب XFX برای گرافیک های انویدیا ناراضی نبوده که هیچ گفته بهترین انتخاب همین XFX هست . بگزریم از این که جدیدا بنده یکمی با انویدیا لج افتادم و شاید به زودی گرافیکم رو عوض کنم و برم سراغ ati اون هم 4870 . ( الان XFX GeForce 8800 GT xxx AlphaDog edition دارم )
خوب . بازم زیادی حرف زدم . خوشحالم که حد اقل از بلاتکیلیفی سر رم بیرون اومدی . ان شاء الله شما با این تحقیقت یه چیزی بتونی بگیری که عین ما بعدا حسرت نخوری .
فعلا

خب دوست عزیز حسرت خوردن که درد همیشگی اهالی دنیای تکنولوژی هست!

هرچقدر هم در این مورد هزینه کنیم و دنبال بهترین ها بریم زمان زیادی طول نمی کشه که آه حسرت می یاد سراغمون!:cry:

به قول یه دوست که می گفت حسرت مزه تکنولوژی هست باید چشید:1. (38):

گرافيك فقط 4850 . 130 تومن صرفه جويي با قدرت بالاتر:great:

اما در مورد کارت گرافیک لطفا خیلی اساسی بهم بگین بلاخره من این کارت رو چجورش رو انتخاب کنم که اگه رفتم و باهاش روی طرح های سنگین و چندین لایه گرافیکی کار کردم آخ نگه و منو بدبخت نکنه!!!

یعنی یه کارتی باشه که از پس هر کار گرافیکی سنگین حرفه ای بربیاد!
این یکی برام مهمه لطفا همه شرکت کنند!

در ضمن بین سی پی یوهای Q9450 و Q9550 چقدر فرق در کارایی و سرعت داره که اینقدر یعنی حدود 80 هزار تومن تفاوت قیمت دارند!
اگه خیلی فرق می کنه و واقعا برتری محسوسی بین 9450 و 9550 هست برم رو 9550 هزینه کنم!

در مورد مادربرد از دوستان دیگه هم خواهش می کنم بهترین با حافظه DDR3 رو پیشنهاد بدن! من هنوز هم نتونستم تصمیم قطعی رو بگیرم.

سپاس

Hamid65
12-11-08, 11:51
اما در مورد کارت گرافیک لطفا خیلی اساسی بهم بگین بلاخره من این کارت رو چجورش رو انتخاب کنم که اگه رفتم و باهاش روی طرح های سنگین و چندین لایه گرافیکی کار کردم آخ نگه و منو بدبخت نکنه!!!

در ضمن بین سی پی یوهای Q9450 و Q9550 چقدر فرق در کارایی و سرعت داره که اینقدر یعنی حدود 80 هزار تومن تفاوت قیمت دارند!
اگه خیلی فرق می کنه و واقعا برتری محسوسی بین 9450 و 9550 هست برم رو 9550 هزینه کنم!

در مورد گرافيك من اينو ميگم: 4870>4850>9800gtx
كه قيمت 4870 حدود 300 قيمت 4850 حدود 200 و قيمت 9800gtx حدود 330-340
(البته در مورد قيمت 4870 و 9800gtx خيلي مطمئن نيستم)

در مورد cpu هم به نظر من 9450 بيشتر به قيمتش ميرزه.اختلاف كاراييشون 80 تومن نيست.:give_rose:

Musketeer™ Pro
12-11-08, 11:55
اگه شما کار گرافیک حرفه ای سنگین میخوای بکنی حتما برو سراغ کارت هایی که برا این کار ساخته شدن. مثل Quadro های انویدیا. البته خیلی گرون هم هستن :wink:

Olesius
12-11-08, 14:01
در مورد گرافيك من اينو ميگم: 4870>4850>9800gtx
كه قيمت 4870 حدود 300 قيمت 4850 حدود 200 و قيمت 9800gtx حدود 330-340
(البته در مورد قيمت 4870 و 9800gtx خيلي مطمئن نيستم)

اگه شما کار گرافیک حرفه ای سنگین میخوای بکنی حتما برو سراغ کارت هایی که برا این کار ساخته شدن. مثل Quadro های انویدیا. البته خیلی گرون هم هستن :wink:

سپاس

با سلام...

دوست عزیز برای کارهای گرافیکی سنگین و تخصصی کارت های Quadro پیشنهاد می شن که عموما قیمتی بین 3000-700 دلار دارند و البته فکر نمی کنم در ایران پیدا شه...

پس با این حساب باید از کارت های موجود با قدرت محاسبه و پردازش بالا استفاده کنید...

4850 برای بازی کارت مناسبی به حساب میاد ولی فکر می کنید توان 4-3 ساعت رندر یا پردازش سنگین با100% لود بر بیاد؟؟؟ این کارت در بازی ها حتی به دمای 90 درجه هم می رسه... به علاوه فکر نمی کنم قدرت پردازشی به اندازه کارتهای انویدیا داشته باشه...!! سریع بودن کارت دلیل قدرت کارت نمی تونه باشه!!!
کارت 4870 باز بهتر از 4850 عمل می کنه... ولی بازم مشکل دما داره... این کارت هم دمای بالای 90 درجه رو در حالت لود تجربه می کنه...

پس بنا بر این فکر می کنم تنها کارت با قدرت پردازش بالا و دمای مناسب کاری حداکثر 75-70 که بتونه تحمل کارهای سنگین گرافیکی چند ساعته رو در دراز مدت داشته باشه (آخ نگه...!!!!) تو این رنج قیمت فقط 9800GTX هست...

با سپاس...:11():

hossein6886
12-11-08, 14:20
با سلام
شما اگه رو بنچمارکهای بازی ها نگاه کنید میبینیدکه اختلاف 4870 و 4850 رقم 30 درصد میباشد که خیلی زیاده دیگه نیست.....
و تو بازی 4870 رو میشه با 9800gtx توی بازی ها مقایسه کرد ...
4870 توی رزولوشن های بالا اصلا کم نمیاره توی بازی ها ولی 9800gtx در مقابل 4870 کم میاره...
نتیجه:
4870 و در کل کارتهای گرافیکی ATI فقط برای بازیها بهینه سازی شدن و در بقیه شک نکنید که NVIDIA خیلی جلوست....

Musketeer™ Pro
12-11-08, 15:28
کارتهای حرفه ای تو ایران هم پیدا میشن، هر چند خیلی گرونتر. ضمن اینکه بعضی فروشنده ها سفارش تکی هم قبول میکنن که خوب هزینه داره. ولی شما اگه کار گرافیکی سنگین میخواید بکنید، هر کارت گیمی هم بگیرید جواب نمیده بهتون. مگه اینکه اونقدرام کارتون سنگین نباشه

:11(): :11():

Labyrinth
12-11-08, 16:18
من سوالم اینه شما کارهای گرافیکی رو در چه سطحی میخواهید انجام بدید اگر فقط فتوشاپ و از این حرفهاست که من با کارت 7300GT خودم دارم همین کارها رو انجام میدم

یکی از دوستان بگه کار سنگین گرافیکی چیه و چگونه اتفاق میفته :yes: تا هم ما بدونیم هم دیگران :wink:

واقعا برام جای سوال داره این مورد که این دوستمون میخواد با کارت چکار کنه که کلمه کار سنگین گرافیکی رو به کار میبره :1. (38):

ViViD
12-11-08, 16:50
این قضیه خرید سیستم 2 میلیونی داستان تا الان 6 صفحه ای شده:wink:
آقا شما خودت مشخص کن برای هر قطعه چقدر میخوای هزینه کنی تا بقیه راهنماییت کنند مطمئن هم باش با این سیستم(اگر کاره تخصصی نکنی مثلاً تبدیل فیلم که کارت کپچر میخواد) بهترین قطعات رو میتونی بخری

من هم تقریباً همینقدر دارم هزینه میکنم و اینجوری بین قطعات پخش کردم:
CPU:300
Main:300
Ram:150
VGA:400
LCD:350
من 1.700 دارم که بقیه رو روی واترکولینگ و لوازم جانبی (موس Razor و ....) گذاشتم کنار احتمالاً یک مقداری هم میمونه تهش که ذخیره میکنم برای آینده :whistle:

shin08
12-11-08, 17:54
با سلام...

4850 برای بازی کارت مناسبی به حساب میاد ولی فکر می کنید توان 4-3 ساعت رندر یا پردازش سنگین با100% لود بر بیاد؟؟؟ این کارت در بازی ها حتی به دمای 90 درجه هم می رسه... به علاوه فکر نمی کنم قدرت پردازشی به اندازه کارتهای انویدیا داشته باشه...!! سریع بودن کارت دلیل قدرت کارت نمی تونه باشه!!!
کارت 4870 باز بهتر از 4850 عمل می کنه... ولی بازم مشکل دما داره... این کارت هم دمای بالای 90 درجه رو در حالت لود تجربه می کنه...

پس بنا بر این فکر می کنم تنها کارت با قدرت پردازش بالا و دمای مناسب کاری حداکثر 75-70 که بتونه تحمل کارهای سنگین گرافیکی چند ساعته رو در دراز مدت داشته باشه (آخ نگه...!!!!) تو این رنج قیمت فقط 9800GTX هست...

با سپاس...:11():

با سلام
شما اگه رو بنچمارکهای بازی ها نگاه کنید میبینیدکه اختلاف 4870 و 4850 رقم 30 درصد میباشد که خیلی زیاده دیگه نیست.....
و تو بازی 4870 رو میشه با 9800gtx توی بازی ها مقایسه کرد ...
4870 توی رزولوشن های بالا اصلا کم نمیاره توی بازی ها ولی 9800gtx در مقابل 4870 کم میاره...
نتیجه:
4870 و در کل کارتهای گرافیکی ATI فقط برای بازیها بهینه سازی شدن و در بقیه شک نکنید که NVIDIA خیلی جلوست....

من در مورد بالا رفتن دمای 4850 و 4870 در پردازش های سنگین خیلی شنیدم و در جاهای دیگه هم همین ایراد رو در مورد این دو مدل کارتهای ATI گفتند!!! با توجه به نظریاتی که تا حالا دیدم می شه گفت نظر شما در مورد ATI درسته برای پردازش های مداوم و طولانی مدت ممکنه کم بیاره!

NVIDIA رو من از همون اول که می خواستم سیستمی پیش فرض برای شروع انتخاب کنم هدف گرفتم و بعدا خیلی نظرات راجع به NVIDIA دریافت کردم که خب گیج شدم در نتیجه ATI رو هم بررسی کردم ولی حالا باز موندم که بلاخره مصلحت کدومش هست اونم برای کار من که بیشتر طراحی با انواع نرم افزارهای قدرتمند ADOBE در سطح وسیع حرفه ای و مداوم هست و همچنین کارهای ویدئوی ( با رندرهای متوسط برای تهیه و ویرایش فیلم های خانگی و تبلیغاتی در سطح نیمه حرفه ای) هست!

9800GTX رو که می گید از کدوم برند بهتره بخرم؟

کارتهای حرفه ای تو ایران هم پیدا میشن، هر چند خیلی گرونتر. ضمن اینکه بعضی فروشنده ها سفارش تکی هم قبول میکنن که خوب هزینه داره. ولی شما اگه کار گرافیکی سنگین میخواید بکنید، هر کارت گیمی هم بگیرید جواب نمیده بهتون. مگه اینکه اونقدرام کارتون سنگین نباشه

:11(): :11():

دوست عزیز من از همون اول هم عرض کردم که کارم چی هست در نتیجه خوب می دونم که نباید روی کارتهای فوق العاده ای که شما فرمودین حساب باز کنم و به سمتشون برم (که اگه نیاز داشتم براحتی می تونستم تهیه کنم ) و اینکه هنوز به پیشنهاد استادان حرفه طراحی و ویدئو در حال حاضر نیازی به استفاده از این کارتها ندارم!

من سوالم اینه شما کارهای گرافیکی رو در چه سطحی میخواهید انجام بدید اگر فقط فتوشاپ و از این حرفهاست که من با کارت 7300GT خودم دارم همین کارها رو انجام میدم

یکی از دوستان بگه کار سنگین گرافیکی چیه و چگونه اتفاق میفته :yes: تا هم ما بدونیم هم دیگران :wink:

واقعا برام جای سوال داره این مورد که این دوستمون میخواد با کارت چکار کنه که کلمه کار سنگین گرافیکی رو به کار میبره :1. (38):

7300GT جواب کار منو نمی ده دوست عزیز!

منظور از کار سنگین البته برای فردی به توانایی های من یعنی انجام کارهایی که نیاز به پردازش های مداوم و پیوسته با سطح رندرینگ متوسط به بالا دارند برای تولید کار مطلوب و نه عالی!!!

هدف اینه که اصلا دوست ندارم روزی رو ببینم (حداقل تا 4 - 5 سال آینده ) که در جریان طراحی و کارم بصورت ناگهانی سیستم به دلیل ضعف در قطعه ای تمام زحماتم رو به باد بده!!!

دلیل حساسیتم روی این خرید سیستم خانگی بیشتر تهیه یه سیستم با بودجه مناسب و پایداری و مقاوت بسیار بالا در انجام کارهای مورد نظرم هست در ضمن روی مادربرد هم خیلی حساسم چون می خوام در آینده سیستمم رو تقویتش کنم!!!!!!

shin08
12-11-08, 18:28
CPU: INTEL CORE 2 QUAD- Q9450

RAM: CORSAIR/OCZ DDR3 1333 4GB

این دو مورد بالا تصمیم قطعی منه!

اما بقیه:

MAIN: 400-420 TOMAN
اگه کمتر و بهتر باشه که عالی هست VGA:300-350 TOMAN
برای آرشیو می خوام HDD: 150 TOMAN +1TRBAYTE EXTERNAL DESKTOP 3.5
یه واتی می خوام که اما تو کار سیستم نیاره !!! POWER:100-150 TOMAN
هر کدوم زیباتر باشه و اندازه هم 19 اینج فقط! LCD:300-350 TOMAN
نظرم ASUS-VENTO 7700 هست حالا مهم نظر دوستان هست چون تو این قضیه اصلا مهارت ندارم CASE:150-200 TOMAN
MOUSE & KEYBOARD: 100 TOMAN
میگند بی سیم تو کارهای ظریف طراحی جواب نمی ده! نظر شما چیه؟
..............

دوستان این خبر رو بدم که بودجه من بیشتر شد و تصمیم گرفتم هر چی پول دارم رو این قضیه هزینه کنم برای همین اگه بره برسه به 2.5 میلیون وحشت نمی کنم! البته اگه بهترین ها انتخاب بشند 2.5 به سیستم بخوره و ارزشش رو داشته باشه!!!

خوب اینم از فرمولی که ViViD (Only the registered members can see the link) عزیز امر کردند!

حالا دوستان یک بار برای همیشه خیال منو از دست ساختن این سیستم که بقولی یه استودیوی خانگی ست راحت کنید تا بنده به یه سیستم ایده ال برای کارهای مورد نظرم دست پیدا کنم!

چقدر انتخاب یه نوت بوک راحت بود ای خدا!!!!!!

سپاس

:11()::11()::11()::11()::11()::11()::11()::11()::1 1()::11()::11()::11()::11()::11()::11()::11()::11( )::11()::11()::11()::11()::11():

hossein6886
12-11-08, 18:48
این قضیه خرید سیستم 2 میلیونی داستان تا الان 6 صفحه ای شده:wink:
آقا شما خودت مشخص کن برای هر قطعه چقدر میخوای هزینه کنی تا بقیه راهنماییت کنند مطمئن هم باش با این سیستم(اگر کاره تخصصی نکنی مثلاً تبدیل فیلم که کارت کپچر میخواد) بهترین قطعات رو میتونی بخری

من هم تقریباً همینقدر دارم هزینه میکنم و اینجوری بین قطعات پخش کردم:
CPU:300
Main:300
Ram:150
VGA:400
LCD:350
من 1.700 دارم که بقیه رو روی واترکولینگ و لوازم جانبی (موس Razor و ....) گذاشتم کنار احتمالاً یک مقداری هم میمونه تهش که ذخیره میکنم برای آینده :whistle:

واقعا که این طور شده آقا بالاخره شما کی تصمیم دارید که شروع به خرید کنید تموم کنید دیگه عزیز من فک کنم تمام اطلاعات مورد نیاز شما (شاید همشو الان میدونید(که حتما میدونید)) رو میدم که دیگه اینقدر کش نیاد...
مادر بوردها با ساپورت DDR3

MB:
P45
P5Q3
P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n

X38
P5E64 WS Professional
P5E3 Deluxe
P5E64 WS Professional
P5E3
P5E3 Deluxe/WiFi-AP@n
Maximus Extreme

X48
P5E64 WS Evolution
P5E3 Premium/WiFi-AP @n
Rampage Extreme

در آخر شما چقدر میخواین بدین هارد اینترنال ...
عزیز هارد با دور بالا گرون هست گرون.....300 به بالا در نظر بگیر.......
در آخر اگه اشتباه تایپی شده معذرت میخوام..:great:

ViViD
12-11-08, 20:18
واقعا که این طور شده آقا بالاخره شما کی تصمیم دارید که شروع به خرید کنید تموم کنید دیگه عزیز من فک کنم تمام اطلاعات مورد نیاز شما (شاید همشو الان میدونید(که حتما میدونید)) رو میدم که دیگه اینقدر کش نیاد...

MB:
P45
P5Q3
P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n

X38
P5E64 WS Professional
P5E3 Deluxe
P5E64 WS Professional
P5E3
P5E3 Deluxe/WiFi-AP@n
Maximus Extreme

X48
P5E64 WS Evolution
P5E3 Premium/WiFi-AP @n
Rampage Extreme

من نیازی به راهنمایی شما نداشتم:1. (27): من برای ایشون پیشنهاد دادم که اینطوری مشخص کنه بطور مثال روی هر قطعه چقدر هزینه میکنه....هر وقت هم خودم صلاح بدونم خرید رو شروع میکنم متشکرم از راهنمایی شما
من قبلاً انتخابهای خودم رو کردم با عرض پوزش البته

WORYA_SH
12-11-08, 20:23
برای انتخاب مین یه سری به اینجا بزن :

در مورد گرافیک هم :

بیشتر از این وسواس به خرج نده .

hossein6886
12-11-08, 21:14
من نیازی به راهنمایی شما نداشتم:1. (27): من برای ایشون پیشنهاد دادم که اینطوری مشخص کنه بطور مثال روی هر قطعه چقدر هزینه میکنه....هر وقت هم خودم صلاح بدونم خرید رو شروع میکنم متشکرم از راهنمایی شما
من قبلاً انتخابهای خودم رو کردم با عرض پوزش البته

ببخشید مثل اینکه اشتباه شده من فقط گفتم که طبق نظر شما این تاپیک یکم زیادی طولانی شد و نه در مورد شما که شاید یکم اشنباه گفتم این حرف رو و گرنه من جسارت نمیکنم....
من اصلا متوجه نشدم که شما هم قصد خرید این چنین سیستمی دارید ببخشید....
ببخشید....

shin08
12-11-08, 22:49
..................................................

shin08
12-11-08, 22:51

MB:
P45
P5Q3
P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n

X38
P5E64 WS Professional
P5E3 Deluxe
P5E64 WS Professional
P5E3
P5E3 Deluxe/WiFi-AP@n
Maximus Extreme

X48
P5E64 WS Evolution
P5E3 Premium/WiFi-AP @n
Rampage Extreme

هارد اینترنال به 500 گیگابایت با بافر 32 نیاز دارم و 1 ترابایت هم هارد اکسترنال 3.5 اینچی برای آرشیو و backup گرفتن نیاز دارم!
قیمتش هم گفتم ولی با این حال نظری روی قیمت ندارم فقط برند خوب باشه یعنی هم هارد اینترنال و هم هارد اکسترنال! و خوب جواب بده
نظرم روی maxtor هست (چون یه 60 رو روی سیستم قدیمی دارم که 5 ساله باهاش کار می کنم و بی نقص بوده و چندین هارد دیگه از این برند روی سیستم های دیگه از قدیم خریده و باهاشون کار کردم که خیلی جون سخت و مطمئن کار کردن ) ولی انگار تو این جدیدتر ها western digital بهتره اینطور نیست؟! نظرتون چیه؟

هارد دور بالا رو بعدا (بعد از عید) روی یه سیستم دیگه باید بخرم چون تو اون سیستم بیشتر مورد نیاز هست تا این سیستمی که الان دارم آماده میکنم!!! احتمالا بعد از عید 700 هزار تومن روی این هارد دور بالا هزینه کنم!

یه کپچر کارت خیلی خوب هم امروز گرفتم و جایگزین قطعاتی که داشتم کردم!
خلاصه دارم جوانب رو در نظر گرفتم و هزینه می کنم فقط مونده این سیستم که امیدوارم به کمک شما اینم بسته بشه و راه اندازیش کنم.

خب حالا از بین اون لیستی که دادید از x48 یه بهترین مدلش رو بهم معرفی کنید و تو لیست p45 هم به همین ترتیب!

shin08
12-11-08, 23:05
دوستان عزیز اگه طولانی شدن این تاپیک باعث ناراحتی شما شده می تونم از بقیه قطعات صرف نظر کنم و برم از سایتها و دوستان دیگه کمک بگیرم!

من تو همه کارام اینطوری حساسیت به خرج می دم و با حوصله و بررسی های زیاد انتخاب می کنم برای همینه که می گم اگه واقعا ادامه این تاپیک اذیتتون می کنه بگید تا این تاپیک رو در همین جا خلاصه کنم و بقیه قطعات رو از جاهای دیگه بپرسم!!!

تا همین جا هم لطف بزرگی کردید و از همه شما بخاطر نظرات و راهنمایی هاتون بسیار تشکر می کنم از این به بعد هم اگه رضایتی ندارید من ادامه نمی دم!

چون الان کیس و پاور مونده و کارت گرافیک هم همین طور منتها از بحث کارت گرافیک به دلایلی می یام بیرون و بهتره روی این قضیه کمی بیشتر وقت صرف کنم و مطالعه کنم!!! (به لحاظ حساسیتی که برام داره و پیشنهادهای بسیار زیاده که رسیده برام)

در هر حال من دوست ندارم هیچ کسی روی این موضوع ناراحت بشه!
اعلام کنید من هم می رم!

با تشکر

WORYA_SH
12-11-08, 23:14
دوست عزیز هیچ کس نه ناراحت شده نه میشه چون تو این تایپک ها سلیقه ای نظر داده میشه خیلی وقتا بعضی مسایل گنگ میشه و نتیجه مطلوب را نداره در مورد مین و گرافیک 2 تا لینکی که برات گذاشتم حتما بین اگه دنبال بهترین هستی همونجا پیدا می کنی . چون نمی خوام بحث تبلیغات بشه توضیح نمی دم خودت که انقدر دقیق هستی رو ش تحقیق کن.

موفق باشی.

ViViD
12-11-08, 23:17
بهترین X48 برند Asus میتونید Asus Rampage Extreme
بهترین P45 برند Asus میتونید Asus Maximus 2 Formula که این DDR2 هست

هارد یک زمانی خودم قصد خرید داشتم هارد Raptor وسترن دیجیتال 15000 دور 74 گیگ رو به قیمت 150 هزار تومان میدادند
گرافیک رو نظری ندارم اساتید نظر بدهند بهتره
پاور 700w OCZ همین حدود 150 هست
LCD با این قیمت میتونید 20 اینچ بگیری برند LG
بقیه هم نظر اساتید باز هم :great:

Olesius
13-11-08, 02:14
دوستان عزیز اگه طولانی شدن این تاپیک باعث ناراحتی شما شده می تونم از بقیه قطعات صرف نظر کنم و برم از سایتها و دوستان دیگه کمک بگیرم!

من تو همه کارام اینطوری حساسیت به خرج می دم و با حوصله و بررسی های زیاد انتخاب می کنم برای همینه که می گم اگه واقعا ادامه این تاپیک اذیتتون می کنه بگید تا این تاپیک رو در همین جا خلاصه کنم و بقیه قطعات رو از جاهای دیگه بپرسم!!!

تا همین جا هم لطف بزرگی کردید و از همه شما بخاطر نظرات و راهنمایی هاتون بسیار تشکر می کنم از این به بعد هم اگه رضایتی ندارید من ادامه نمی دم!

چون الان کیس و پاور مونده و کارت گرافیک هم همین طور منتها از بحث کارت گرافیک به دلایلی می یام بیرون و بهتره روی این قضیه کمی بیشتر وقت صرف کنم و مطالعه کنم!!! (به لحاظ حساسیتی که برام داره و پیشنهادهای بسیار زیاده که رسیده برام)

در هر حال من دوست ندارم هیچ کسی روی این موضوع ناراحت بشه!
اعلام کنید من هم می رم!

با تشکر

دوست عزیز این چه حرفیه...
همین که دوست جدیدی پیدا کردیم و اینکه اگه کاری ازمون ساخته بود واسش انجام بدیم اهمیت داره...:11():

فکر می کنم دلیل اینکه این تاپیک و بحث پیچیده شد این بود که گاهی اوقات سلایق مطرح می شد...؟!
در حالی که تجربه خود دوستان اهمیت بیشتری داره...
من قصد اهانت به دوستان رو ندارم و می دونم که همه قصد کمک به این دوست عزیز رو داشتن و از سر لطف و محبت بوده...
ولی بهتر نبود جنگ برندها و جزئیات می موند واسه آخر...؟؟؟ بعد اینکه نکات اصلی سیستم مشخص می شد؟؟؟
به قولی استخون بندی سیستم!!
2یا 4 هسته ای...؟؟ ddr2 یا ddr3...؟؟ چیپ p45 یا x48 یا 780i...؟؟ هارد 7200 rpm یا 10000 rpm...؟؟ و باقی قطعات...
این طوری فکر می کنم راحت تر می تونستیم این دوست عزیز رو راهنمایی کنیم...

اگه احیانا جسارتی کردم از همه ی دوستان معذرت می خوام...:give_rose:

اون چیزی که به ذهنم رسید رو گفتم تا کار این دوست عزیز راه بیفته...

بهر حال عذر می خوام...

Olesius
13-11-08, 02:31
...و این نکته که:

نسبت به پولی که خرج میکنی سعی کن بهترین کارایی رو داشته باشی...

شاید گرونتر عموما این معنی رو میده که سر تره!! ولی دقت کن که چه قدر سرتر و به چه قیمتی...؟؟؟
و سعی کن پولتو واسه قطعاتی که قیمت کاذب دارن (مثلا تازه وارد بازار ایران شدند) خرج نکنی...
تا یه حد معقول عیبی نداره ولی واسه 0.33 فرکانس بیشتر(مثلا 2.33 و 2.66) برای cpu یا 3-2 مگ کش بیشتر فکر نمی کنم 150-100 تومن پول بیشتر دادن کار درستی باشه...؟؟!! (این دیگه خیلی کاذب می شه!!!)

البته مثال های بالا رو ذهنی گفتم و هیچ مصداقی نداشت...!!

موفق باشی...:11():

==============
بی ربط ولی کوتاه:
یاد i-phone افتادم که 4 گیگ وقتی که به ایران اومد از 8 گیگ گرونتر فروخته شد...!!!
تا جایی که یادمه خودش 400 $ بود ولی بالا 1 میلیون فروخته می شد...
باعث تاسف نیست...؟؟؟:1. (27):

hossein6886
13-11-08, 08:53
با سلام مجدد و عرض پوزش...
حالا اگه من با این بودجه سیستم بخرم سی پی یو و رم هات رو تایید میکنم (کوچکتر از این حرفهاییم) یعنی من هم اونا رو برمیداشتم...
و اما:
کارت گرافیکی:
شما الان میتونید یه کارت گرافیکی Quadro بعد از این همه بحث داشته باشید....
سری fx سری حرفه ای های این نوع کارتهاو مدل FX1700

Mid-Range Products
Unprecedented Price / Performance for Professional 3D applications

Quadro FX 1700

Memory Size 512MB

Memory Interface 128-bit

Graphic Memory Bandwidth 12.8GB/sec

Graphics Bus PCI Express x16

قیمت جهانی : 700 دلار
قیمت جهانی fx3700 1600 که تو ایران هم تو همین حدوداست...
الان میتونید fx 1700 رو بگیرید و بعدا fx3700 و یا بالاتر
این رو از استادان هم بپرس حتما

اطلاعات تکمیلی :
این هم عکس مدلهای Quadro FX

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

هارد رو هم 10000 دور بگیر با حجم دور و بر 200(من هیچ اطلاعی در مورد ظرفیتشون ندارم) که بعد 2 تا 4 تاش کنی

موفق باشی در ضمن به نظر من مادر بورد های یه شرکت و با یه چیپست تفاوتهای آنچنانی با هم ندارند البته یک تفاوت غیر قابل چشم پوشی اغلب دارن....(خوب اینم نظریه دیگه):great:

shin08
13-11-08, 12:12
خب خوشحال شدم که این تاپیک هنوز جا برای موندن من داره!
.
.
.

از hossein6886 (Only the registered members can see the link) عزیز تشکر ویژه می کنم بخاطر ارائه این بنچمارک!
از WORYA_SH (Only the registered members can see the link) عزیز هم همچنین. و باید بگم از اون سایت هم بازدید کردم.
.
.
.

در مورد جمله: "نسبت به پولی که خرج میکنی سعی کن بهترین کارایی رو داشته باشی..."Olesius (Only the registered members can see the link) عزیز هم موافقم و هدفی جز این هم ندارم ولی در مورد بعضی قطعات از جمله مادربرد (به خاطر ارتقا و نقش اساسی اون) و رم بخاطر DDR3 بودنش چاره ای جز چشم پوشی از منطق "قیمت به کارایی" رو ندارم!
از بقیه دوستان هم تشکر می کنم و همچنان نیازمند راهنمایی های شما هستم
.
.
.
.

در مورد هارد پرسرعت
همونطور که عرض کردم فعلا نیازی بهش پیدا نمی کنم چون معمولا از اون هاردهایی که شما دوستان بهشون اشاره کردید برای رندرهای سنگین و کپچر فیلم هایی با مدت زمان طولانی و پرحجم و کلا حرفه ای استفاده می شه خب من همونطور که بازم بارها عرض کردم کار من تو حرفه ویدئو فعلا در سطح نیمه حرفه ای هست !!!
البته و برای این نوع هارد ها برنامه خرید با بودجه 700 هزارتومن بعد از عید دارم!
.
.
.
.
.
.

در مورد کارت گرافیک
هم بازم عرض کردم که از این بحث اومدم بیرون و دیگه نمی خوام زیاد بحث کنیم چون بیشتر گیج میشم و انتخاب نهایی برام سخت تر میشه تا همین الان هم 10 نوع مدل از چند برند پیشنهاد شده اونم با آرای زیاد که واقعا برام خیلی سخته که بخوام مناسب ترین و بهترین کارایی رو از بین اینا انتخاب کنم در نتیجه فعلا دارم فقط روی اون 10 تا مدل فکر می کنم تا بعدا تصمیم قطعی رو بگیرم!
.
.
.

.
.
.

در مورد نمایشگر هم
انتخاب برام خیلی ساده شده چون مدلهای معروف برام تا الان مشخص شدن در نتیجه بعد از تشکیل کل سیستم تصمیم آخر رو در مورد نمایشگر خواهم گرفت!
برای همین بحث نمایشگر رو هم می بندیم!
.
.
.
.
.
.
.
اما در حال حاضر فقط از شما عزیزان خواهش می کنم در مورد موارد زیر نظر قطعی و روشنتون رو بدید:

هارد دیسک اینترنال در سطح قیمت حداکثر 150 هزار تومن و با ظزفیت بالاتر 300 گیگ
بهترین برند و مدل چی هست؟
هارد دیسک اکسترنال دسکتاپ در سطح قیمت حداکثر 200 هزار تومن و با ظزفیت 1 ترابایت (1000 گیگابایت)
و نظرتون در مورد MAXTOR چیست؟ از نظر مقاومت و کیفیت در حال حاضر خوبه یا بد؟ چون من الان چند مدل قدیمی با دورها و ظرفیتهای مختلف دارم که بسیار مقاوم و پایدار کار کردند!!!! و در حال حاضر در مورد مدل های جدیدش نمی دونم؟ لطفا راهنمایی کنید. (بسیار مهم)
.

.
.
.
.

برای سیستمی با مشصات زیر:
CPU: intel core 2 quad Q9450 -2.66 ghz
RAM: OCZ DDR3 1333 4 GB
MAIN: مدلی در سطح EXTREME
VGA: مثلا مدلی در سطح 9800GTX
HDD: 500GB SATA2 32 BUFER
LCD:20 OR22

1. بهترین پاور ممکن برای این سیستم در دو حالت سطح کارت گرافیک 9800 و QUDRO رو معرفی کنید:
فعلا 785 از گرین پیشنهاد شده 600 و 700 هم همینطور (در این فروم)
لطفا همراه با مدل دقیق بگید؟
بودجه تا 150 تومن

.
.
.
.
.
.

2. بهترین مدل کیس برای این سیستم چه مدلی می تونه مناسب باشه؟
نظرتون در مورد ASUS-VENTO 7700 چیه؟ جواب این سیستم رو میده؟
.
.
.
.

3. مناسب ترین و بهترین مدل همراه با برند خوب کیبورد و ماوس برای انجام کارهای غیر از گیم و از جمله طراحی و ویدئو بنظر شما چی هست؟
بودجه برای هر دو تا 150 هزار تومن
.
.
..
.
.

4. اگه از لحاظ فنی چیزهای دیگه هم برای این سیستم مورد نیاز هست معرفی کنید
.
.
.
.

خب تنها اگه در مورد این 5 مورد نظر بدید و بتونم انتخاب کنم کار تمومه دوستان!

سپاسگزارم

hossein6886
13-11-08, 12:24
خوب

چندتایی که من میدونم:
هارد فقط سامسونگ و با دور معمولی کمتر از 500 نگیر (دور معمولی که میگیم 7200 دور و فقط در بعضی از کارها فرق رو احساس میکنی)
خوب بالاخره انتخاب من : samsung که این هارد 3.5 انچی مدلهای مختلفی داره که من نمیدونم دقیقا کدوم از همه بهتره ولی فقط سامسونگ....
مانیتور رو باز میگم 22 بردار....
پاور هم همه ی این رده قیمت به اندازه کافی عالین....

ببخشید دیگه فقط اینا رو میدونستم (شاید هم میدونستی)

shin08
14-11-08, 08:41
دیگه کسی نمی خواد به من کمک کنه؟!

Labyrinth
14-11-08, 09:31
اما در حال حاضر فقط از شما عزیزان خواهش می کنم در مورد موارد زیر نظر قطعی و روشنتون رو بدید :

هارد دیسک اینترنال در سطح قیمت حداکثر 150 هزار تومن و با ظزفیت بالاتر 300 گیگ

سامسنوگ ، وسترن هارد های خوبی دارند پیشنهاد میکنم 2 تا هارد سامسونگ 500 گیگ مدل F1 بگیرید ( دلیلش رو در آخر میگم )

هارد دیسک اکسترنال دسکتاپ در سطح قیمت حداکثر 200 هزار تومن و با ظزفیت 1 ترابایت (1000 گیگابایت)

هارد هایی مثل وسترن و مکستور در این مورد وجود دارند و از نظر کیفیت فرقی باهم ندارند ولی گمان نمیکنم قیمتشون زیر 250 باشه :yes:

و نظرتون در مورد MAXTOR چیست؟ از نظر مقاومت و کیفیت در حال حاضر خوبه یا بد؟ چون من الان چند مدل قدیمی با دورها و ظرفیتهای مختلف دارم که بسیار مقاوم و پایدار کار کردند!!!! و در حال حاضر در مورد مدل های جدیدش نمی دونم؟ لطفا راهنمایی کنید. (بسیار مهم)

ماکستور دو نوع هارد اکسرنال داره که در یکی از هارد های عادی ( با رابط ساتا ) هست که برای باکس خودش نصب مکیشه و تبدیل به USB و ... میشه اونها گمون نکنم بد باشه :yes: ولی اون یکی از هارد های سری لپتاپ استفاده میشه که بسیار حساس هستن

برای سیستمی با مشصات زیر:
CPU: Intel core 2 quad Q9450 -2.66 ghz
RAM: OCZ DDR3 1333 4 GB
MAIN: مدلی در سطح EXTREME
VGA: مثلا مدلی در سطح 9800GTX
HDD: 500GB SATA2 32 BUFER
LCD:20 OR22

1. بهترین پاور ممکن برای این سیستم در دو حالت سطح کارت گرافیک 9800 و QUDRO رو معرفی کنید:
فعلا 785 از گرین پیشنهاد شده 600 و 700 هم همینطور (در این فروم)
لطفا همراه با مدل دقیق بگید؟
بودجه تا 150 تومن

من هم میگم با این قیمت 785 بسیار عالی هست

2. بهترین مدل کیس برای این سیستم چه مدلی می تونه مناسب باشه؟
نظرتون در مورد ASUS-VENTO 7700 چیه؟ جواب این سیستم رو میده؟

من نظرم روی Cooler Master CM 690 (Only the registered members can see the link) هست

3. مناسب ترین و بهترین مدل همراه با برند خوب کیبورد و ماوس برای انجام کارهای غیر از گیم و از جمله طراحی و ویدئو بنظر شما چی هست؟

موس : من برای کارهای گرافیکی لاجیتک و رازور رو پیشنهاد میکنم ( از لاجیتک G5 بد نیست | مشاهده عکس (Only the registered members can see the link) )
کیبرد : این مورد رو هم اگر بخوام انتخاب کنم G15 از لاجیتک رو انتخاب میکنم ( مشاهده عکس (Only the registered members can see the link) )

4. اگه از لحاظ فنی چیزهای دیگه هم برای این سیستم مورد نیاز هست معرفی کنید

اگر یک کولر خوب هم برای پردازنده بگیرید به نظر بهتره

سپاسگزارم

موفق باشید

ViViD
14-11-08, 09:37
هارد اکسترنال ماکستور و وسترن 1 ترابایت قیمت 190 هزار تومان 3.5 اینچ MyBook

MmahdiB
27-01-09, 13:23
البته یه خیاله:whistle:
ایا نظری درباره این سیستم دارید؟
مثلا مشکل یا ناسازگاری.
مشخصات فني :340,000 تومان:party:
cpu
• شماره پردازنده : Q9550
• تعداد هسته (Core) : 4
• نوع پردازنده : Intel Core 2 Quad

مشخصات فني:298,000 تومان:gasp:
مادر
asus p5q3 deluxe

مشخصات فني:180,000تومان:yes:
رم

• ddr3
•4gig
مشخصات فني:690,000تومان:cry:
گرافیک
ATI 4850X2
memory 2048 mb
band 512
shader 1600
ddr5
:1. (27):

مشخصات فني:198,000تومان:great:
power
800 acbel
:1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10):تشکر.

ViViD
27-01-09, 15:18
البته یه خیاله:whistle:
ایا نظری درباره این سیستم دارید؟
مثلا مشکل یا ناسازگاری.
مشخصات فني :340,000 تومان:party:
cpu
• شماره پردازنده : Q9550
• تعداد هسته (Core) : 4
• نوع پردازنده : Intel Core 2 Quad

مشخصات فني:298,000 تومان:gasp:
مادر
asus p5q3 deluxe

مشخصات فني:180,000تومان:yes:
رم

• ddr3
•4gig
مشخصات فني:690,000تومان:cry:
گرافیک
ATI 4850X2
memory 2048 mb
band 512
shader 1600
ddr5
:1. (27):

مشخصات فني:198,000تومان:great:
power
800 acbel
:1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10)::1. (10):تشکر.
با این قیمت میتونید Core i7 از آقای حسینی یا دیگر دوستان که فروش دارند تهیه کنید همراه با گرافیک 4870X2 که خیلی از گرافیک که نوشتید بهتره پاور هم خوب به نظر میاد برای 4870X2 باید یک 6 پین و یک 8 پین برق داشته باشد این پک که مادربرد پردازنده و رم همراه دارد حدوداً 980 هزار تومان هست و گرافیک هم خودشون فکر میکنم 620 هزار تومان میدهند
موفق باشید

MmahdiB
27-01-09, 18:32
:yes:برتری corei7 بر 9550q چیست؟:cry: