PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمايي براي خريد خمير سيليکون

N@VID
05-11-08, 01:04
سلام

من اين هايپر زد 600 رو که خريدم از خمير خود کولر مستر استفاده کردم و بجاش از اين خمير هاي نقره اي رنگ يا
به اصطلاحي اکليلي استفاده کرد ...
بعد از مدتي اومدم از خمير خود کولر مستر استفاده کنم که با کمال تعجب :1. (27): ديدم خميري که پلمپ بود و
خودم پلمپش رو باز کردم ، به اندازه ته خودکار خمير توش هست !!!
بگذريم . حالا دنبال يک خمير سيليکون عالي مي گردم که به پولش بي ارزه ...
دوستان اگر از خمير سيليکون خوبي استفاده کرده اند و جواب گرفته اند خواهشن نام و قيمتش رو
به بنده بگند ...

با تشکر فراوان :11():

PCminister
05-11-08, 07:13
Arctic Silver 5 (Only the registered members can see the link)پیشنهاد میشه. البته من ایران نتونستم پیداش کنم!

خمیرهای خود Cooler master اصلا کارایی خوبی ندارن.

باتشکر

Overclocker
05-11-08, 16:02
خمیر Zerotherm که قیمتی از 8000 الی 10000 داره و کارایی خیلی خوب .

میتونی از اینجا (Only the registered members can see the link) تهیه کنی .

good_punisher
06-11-08, 14:01
سلام عزیز .
من نمیدونم شما چه مدل خمیری تهیه کردی که میگی اکلیلی . ولی من خودم یه خمیر از پاساژ توکل خریدم که زیرو ترم رو میزاشت تو جیب پشتش . اون هم نقره زیادی داشت . حتی اسمش رو گاشته بود سیلور گریس . ژاپنی هم بود فکر کنم . قیمتش رو که بگم فکر کنم فردا مغازه اش رو خالی می کنید .
فقط 1000 تومن .
آدرس :
تهران - جمهوری - نرسیده به حافظ - پاساژ توکل - طبقه زیر هم کف - هیوا ( الکترونیک ) ( اسم مغازه هیوا هست ) .
ضمنا این مغازه تو کار برد های مختلف هم هست . ولی در کنارش مثلا قلم سیلیکون و نقره و خمیر هم میفروشه .
ضمن همه گفته های خودم و دوستان دیگه ( منهای یکی از اون بالایی ها ) قابل ذکره که فکر نکنم توی خمیر هایی که ما تهیه می کنیم اصلا اثری از نقره بشه پیدا کرد . به نظر بنده همون پودر آلومینیم که با نام اکلیل نقره فروخته میشه در اکثر این خمیر ها استفاده میشه و با نام خمیر نقره دار عرضه میشه . چون قیمت خمیری که با نقره ساخته بشه وقتی از کار خونه در میادبه ازای هر گرم باید 8 -10 تومن باشه نه وقتی هر کسی که به دستش رسیده یکی دو تومن روش خورده و الان که به دست میرسه بخواد 8 تا 10 تومن باشه . البته امید وارم که توهینی به دوستان دیگه نرکده باشم ( منظروم فقط دوستان بود )
از نظر کارایی هم مطمئن باش که خیلی از خمیر های موجود در بازار مثل زیروترم و ترمال تیک رو واقعا پشت سر میزاره .
به ازای 1.5 گرم 1000 تومن.
دیگه انتخاب با خودته .
البته . یه تیوب هایی هم از خود خمیر سیلیکون داشت که واقعا هیچ چیزی توش نبود بجز سیلیکون . یعنی فقط سیلیکون بود و روغن همراهش . هر تیوب 100 گرم فقط 6 تومن .
یه چیز دیگه رو هم بگم که فرق بین کارخونه های مختلف از نظر تولید خمیر سیلیکون فکر کنم فقط توی کیفیت مواد اولیه و همچنین کیفیت تولید باشه . ولی بازم وقتی داری خمیر با مارک های خیلی معروف می خری بدون پول کیفیت رو نمیدی چون خیلی بخواد توی قیمت تاثیر بزاره 1000 تومنه . بلکه داری پول اسم اون شرکت رو میدی .
فعلا

Surpriser
06-11-08, 20:14
سلام.یعنی خمیر خود کولر مستر کارایی نداره؟؟؟؟ اگه من خمیرمو عوض کنم و زروترم بگیرم حدود چند درجه اختلاف دما خواهم دید؟

Dark Devil
06-11-08, 21:40
سلام.یعنی خمیر خود کولر مستر کارایی نداره؟؟؟؟ اگه من خمیرمو عوض کنم و زروترم بگیرم حدود چند درجه اختلاف دما خواهم دید؟

خمیرها بخوان خیلی هنر کنند یک مدل آشغالش با یک مدل خیلی حسابیش 5 درجه اختلاف دما داره که در کار های عادی زیاد اهمیت نداره

Surpriser
06-11-08, 23:22
پس با این حساب ارزش خرید نداره مگر برای یکی که همه امکانات کولینگ فراهمه فقط مونده همین سیلیکون!

™Ali
07-11-08, 00:01
خمیرها بخوان خیلی هنر کنند یک مدل آشغالش با یک مدل خیلی حسابیش 5 درجه اختلاف دما داره که در کار های عادی زیاد اهمیت نداره
استاد در کدوم حالت (حالت Load یا حالت IDLE) این اختلاف وجود داره؟؟

پس با این حساب ارزش خرید نداره مگر برای یکی که همه امکانات کولینگ فراهمه فقط مونده همین سیلیکون!
گاهی اختلاف دمای 3 درجه کمتری که یک کولینگ داره باعث میشه 10-15 هزار از کولینگ های دیگه گرونتر بشه! (حالا از معروفیت خود کولینگ بگذریم)
همین Tuniq Tower120 به خاطر این که دماش در حالت Load از CM Hyper212 حدود 1 درجه کمتره (بر اساس review که سایت Bit-Tech گذاشته اینو می گم )ببین چقدر ازش تعریف می کنند.
یا نگاه کن اختلاف دمای Zerotherm Nirvana NV120 با CM Hyper212 فقط 3 درجه هست.
در کل من خودم CoolerMaster Hyper 212 رو دارم که از این خمیر های 1000 تومنی زدم بهش و نیازی هم به یه خمیر
8000 تومنی نمی بینم! (فکر نکنم رنگ نقره ای این خمیرهای سیلیکون به خاطر وجود Silver باشه!!)

AMD>INTEL
07-11-08, 00:13
خوب من تفاوت بین خمیر سیلیکون رو به چشم دیدم . آرتیک سیلور واقعا 10-15 درجه عملکرد بهتری دارد نسبت به خمیرهای حرارتی دیگه . خمیرهائی که توش از موادی مثل نقره و سرامیک یا آلمینیوم استفاده بشه خمیرهای بهتر و گرونتری هستند .

Surpriser
07-11-08, 00:24
سلام امید جان.مگه آرتیک سیلور 5 تو ایران پیدا میشه؟چنده؟

AMD>INTEL
07-11-08, 00:29
1/5 سال پیش یکی از دوستان برام از دبی آورده بود . اینجا نیست .

Olesius
07-11-08, 00:53

منم قبول دارم این موضوع رو...

نمی شه از خمیر سیلیکون انتظار معجزه داشت!! ولی بالاخره 6-5 درجه هم می تونه تا یه حدی مفید واقع بشه...؟!
حداقل این حسن رو خواهد داشت که به خاطر همین چند درجه کاهش دما دور فن cpu یه خورده پایین بیاد و باعث شه نویز سیستم کمتر شه... این طور فکر نمیکنین؟؟؟

پس لازم نیست حتما zalman9700!! داشته باشین تا واسه خمیرش 20-10 تومن پول بدین واسه همین فن استوک cpu هم 10-5 تومن خرج کردن پول دور ریختن نیست...:great:

N@VID
07-11-08, 01:28
سلام :

اشتباه من اين بود که بايد از ابتدا خمير سيليکون هاي موجود خودم رو خوب تشريح مي کردم !
بنده اين 3 مدل پايين رو دارم و دنبال مدل بهتري هستم ...
من بجز کولر مستر دو خمير ديگر رو 1000 تومان خريدم و از پاساژ توکل ...
دو ، سه ماه پيش رفته بودم دنبال چسب سيليکون که اين دو مدل زير رو هم خريدم ...

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

™Ali
07-11-08, 01:31
خوب من تفاوت بین خمیر سیلیکون رو به چشم دیدم . آرتیک سیلور واقعا 10-15 درجه عملکرد بهتری دارد نسبت به خمیرهای حرارتی دیگه . خمیرهائی که توش از موادی مثل نقره و سرامیک یا آلمینیوم استفاده بشه خمیرهای بهتر و گرونتری هستند .
به نظرم 10-15 درجه در حد مبالغه هست چون خیلی زیاده

پس لازم نیست حتما zalman9700!! داشته باشین تا واسه خمیرش 20-10 تومن پول بدین واسه همین فن استوک cpu هم 10-5 تومن خرج کردن پول دور ریختن نیست...:great:
کسی از Fan Stock کار سنگین نمی کشه پس بنابراین خرید خمیر سیلیکون گرونقیمت براش اصل معقولانه نیست.
خود Fan Stock حدودا 7 هزار بیشتر پولش نیست حالا ما خمیر سیلیکون 8 هزاری واسش بخریم :1. (27):

Surpriser
07-11-08, 01:33
1/5 سال پیش یکی از دوستان برام از دبی آورده بود . اینجا نیست .
قیمتش چه حدود بود؟اگه بچه ها با هم تعداد بخوان میاره؟

N@VID
07-11-08, 01:33
براي اورکلاک 1 درجه هم خوب 1 درجه است !

AMD>INTEL
07-11-08, 02:05
Only the registered members can see the link

AMD>INTEL
07-11-08, 02:09

Olesius
07-11-08, 02:48
کسی از Fan Stock کار سنگین نمی کشه پس بنابراین خرید خمیر سیلیکون گرونقیمت براش اصل معقولانه نیست.
خود Fan Stock حدودا 7 هزار بیشتر پولش نیست حالا ما خمیر سیلیکون 8 هزاری واسش بخریم :1. (27):

شاید حق داشته باشی دوست عزیز
ولی می تونی بگی چرا واسه ماشین 15-10 میلیونی 30-20 میلیون خرج سیستمو موتورش می کنن؟؟؟ بهتر نیست با همون 50-40 میلیون یه ماشین مدل بالا بگیرن...؟؟؟!!!!

بهر حال ممون از نظرت...!