PDA

مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد dell xps m1530

shakira isabel
03-11-08, 12:51
با سلام و خسته نباشی دوستان من لپ تاپ dell xps m1530 رو برای خرید انتخاب کردم البته فعلا منتظرم رابط usb3 بیاد بعد لپ تاپ رو با اون رابط تهیه کنم دوستان بهترین گرافیکی که روی این لپ تاپ هست GeForce 8600gt هست با 256 مگ رم که بعضی از مدلها با استفاده از رم به رقم 1.5 گیگا بایت میرسه من دو تا سوال دارم اول اینکه بازی مثل Crysis Warhead که روی کاورش رو دیدم نوشته بود 7600 با 512 مگ رم گرافیک میخواد البته الان تو نت میبینم نوشته 256 میخواد حالا این مهم نیست!کلا منظور من اینکه اگه بازی با 512 مگ گرافیک بخواد این لپ تاپ میتونه این بازی رو اجرا کنه البته 512 مگشو مدلش پایین تر از 8600 باشه مثلا 8400 از رم استفاده کنه میتونه این بازی رو اجرا کنه؟ دومین سوالی که دارم اینکه این مدل لپ تاپ شنیدم خیلی گرم میشه جوری که از یکی از بچه ها که کارش تعمیر لپ تاپ هست میگفت چند تاشو برای تعمیر چیپ ست بردن پیشش فکر کنم سوخته بود به خاطر حرارت بالا ایا در مدلهای جدیدش که سپیوش به مدل 9500 با 2.6 گیگاهرتز رسیده این مشکل حل شده ببخشید زیاد شد ممنونم منتظر جوابم Only the registered members can see the link

shakira isabel
03-11-08, 12:56
راستی اینم مشخصات مدل جدید dell xps m1530 از زیگورات

Only the registered members can see the link

green_waves
03-11-08, 13:52
با سلام و خسته نباشی دوستان من لپ تاپ dell xps m1530 رو برای خرید انتخاب کردم البته فعلا منتظرم رابط usb3 بیاد بعد لپ تاپ رو با اون رابط تهیه کنم دوستان بهترین گرافیکی که روی این لپ تاپ هست GeForce 8600gt هست با 256 مگ رم که بعضی از مدلها با استفاده از رم به رقم 1.5 گیگا بایت میرسه من دو تا سوال دارم اول اینکه بازی مثل Crysis Warhead که روی کاورش رو دیدم نوشته بود 7600 با 512 مگ رم گرافیک میخواد البته الان تو نت میبینم نوشته 256 میخواد حالا این مهم نیست!کلا منظور من اینکه اگه بازی با 512 مگ گرافیک بخواد این لپ تاپ میتونه این بازی رو اجرا کنه البته 512 مگشو مدلش پایین تر از 8600 باشه مثلا 8400 از رم استفاده کنه میتونه این بازی رو اجرا کنه؟ دومین سوالی که دارم اینکه این مدل لپ تاپ شنیدم خیلی گرم میشه جوری که از یکی از بچه ها که کارش تعمیر لپ تاپ هست میگفت چند تاشو برای تعمیر چیپ ست بردن پیشش فکر کنم سوخته بود به خاطر حرارت بالا ایا در مدلهای جدیدش که سپیوش به مدل 9500 با 2.6 گیگاهرتز رسیده این مشکل حل شده ببخشید زیاد شد ممنونم منتظر جوابم Only the registered members can see the link

USB3 !

بی خیال هنوز خیلی زود هست که به فکرش باشید وقتی این تکنولوژی جابیفته و دیواسش بیاد باید لپ تاپتان را به سمت سطل آشغال هدایت کند
الان چندین سال هست که 1394 اومده هنوز کاربردی نشده تازه 1394 IP بیس هم هست

در مورد گرافیک لپ تاپ هم باید خدمت شما عرض کنم گرافیک لپ تاپ هر چقدر غول باشه باز هم در مقابل یک گرافیک معمولا دسکتاپ سوسکه
9800 هم روی لپ تاپ بزارن برای کاهش مصرف انرژی ناچارا بشدت ناکارامد می شوند

shakira isabel
03-11-08, 14:01
من که الان نگرفتم منظورتو الان جواب هیچ کدوم از سوالامو نگرفتمOnly the registered members can see the link
یعنی نمیتونه جواب بده اون بازی روOnly the registered members can see the link
برای چی تا اون موقع باید بیخیال لپتاپها شدOnly the registered members can see the link

green_waves
03-11-08, 21:37
در مورد گرافیک اگر کمی بررسی کنید متوجه می شوید که از چیپست GeForce Go 8600gt استقاده شده است نه GeForce 8600gt
تفاوت این دو مانند تفاوت Mobile CPU ها با CPU های معمولی هستش

یکی از دوستانم 5 بار لپتاپش را عوض کرد ولی به گرافیکی که دوست داشت دست نیافت اصولا در طراحی لپ تاپ ها این پارامترها زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد و گر نه دیگه لپ تاپ نبود

در مورد دما اگر شما راه های گردش هوا لپ تاپ را مسدود نکنید هیچ مشکلی پیش نمی آید
استفاده از فن های مخصوص لپ تاپ هم برای کسانی که بیشتر حساس هستند و مدت طولانی کار می کنند مناسب است
مطمئن باشید سازندگان بیشتر از شما این موضوع را مورد بررسی قرار می دهند

یعنی نمیتونه جواب بده اون بازی روOnly the registered members can see the link
برای چی تا اون موقع باید بیخیال لپتاپها شدOnly the registered members can see the link

متاسفانه درمورد بازی ها من اطلاع زیادی ندارم ولی در مورد نرم افزارهای گرافیکی می تونم به شما کمک کنم

برای اینکه تازه دو سه ماه دیگه USB 3 به مرحله اجرا می رسد مدتی نیز طول می کشد تا به صورت کارت روی desktop عرضه شود و پس از آن در laptop ها نیز دیده خواهد شد.
در این بین مطمئنا IEEE1394 یک ورژن قوی تر با همان رابط ارائه داده است بالاخره IEEE هستش دیگه
حداقل دو سال طول زمان مورد نیاز هست تا دستگاه هایی که با رابط USB 3 تولید شوند و به قیمت مناسبی برسد
در این زمان است که پردازنده laptop شما مشابه P2 همکنون خواهد شد.

الان مدت طولانی هست که E-SATA در PC ها دیده می شود ولی هنوز کابل های آنها نیست

shakira isabel
05-11-08, 09:51
نظرتون راجب به لپ تاپ های گیم دل چیه اونا هم بدرد بازی کردن نمیخورن کم میارن یا یدونه 8700gt روش میزارن یا با فناوری sli دو تا 8700gt میزارن یا اگه بخوای میتونی دو تا گرافیک 8800gtx روش برات بندازن :great:

البته اینم بگم با این پول میشه یه pc خدا جمع کرد:whistle:

green_waves
06-11-08, 21:06
اطلاعات من درباره گیم خیلی کم هستش

Olesius
07-11-08, 04:00
نظرتون راجب به لپ تاپ های گیم دل چیه اونا هم بدرد بازی کردن نمیخورن کم میارن یا یدونه 8700gt روش میزارن یا با فناوری sli دو تا 8700gt میزارن یا اگه بخوای میتونی دو تا گرافیک 8800gtx روش برات بندازن :great:

البته اینم بگم با این پول میشه یه pc خدا جمع کرد:whistle:

دوست عزیز من یه سوال می تونم بپرسم؟؟
تنها هدف تو از خرید لپ تاپ فقط اینه که بتونی Warhead بازی کنی؟؟؟:1. (27):
اگه اینطوره باید بیخیال بشی چون cpu & graphic card لپ تاپ از مصداق desktop یا همون pc به مراتب کارایی کمتری داره نمی تونی از گیم های سنگین لذت ببری...
حتی با SLI 8800 هم بجایی نمی رسی...

تا حالا فکر کردی 8800 واقعی رو با اون دمای کاری بالا رو چه جوری تو کیس مسطح لپ تاپ می خوان خنک کنن؟؟!!!... واسه همین برای لپ تاپ همیشه نمونه هایی کوچک و کم مصرف و البته محدود شده (که زیاد داغ نکنن!!) از تراشه گرافیکی یا حتی cpu انتخاب می شن...:yes:

آلان یه سیستم 2-1 میلیونی (pc) که تمام بازی هارو بدون هیچ مشکلی باز کنه تو تست 3D mark06 امتیاز 14000-13000 می تونه بگیره در حالی که لپ تاپ های 4000-3000 دلاری که 9600gt یا گرافیک SLI دارن به زور امتیازشون به 6000-5000 می رسه...!!

انتخاب با خودته اگه می خوای تا این حد واسه لپ تاپ هزینه کنی toshiba satellite X200 بگیر حول و حوش !!2.300
vga: 2*8600gt cpu: 2.5 6mb ram: 3g hard: 500g lcd: 17

ولی انتظار زیادی نداشته باش ازش...
1لپ تاپ مناسب + 1 پی سی قدرتمند می تونه انتخاب هوشمندانه تری باشه...:love:

موفق باشی...:11():

green_waves
07-11-08, 16:39
مهم تر از بحث حرارت بحث مصرف انرژی می باشد
اگر در لپ تاپ فقط بین 100 تا 250 وات برای گرافیک مصرف داشته باشیم که دیگه لپ تاپ نمی شد

Olesius
07-11-08, 17:52
مهم تر از بحث حرارت بحث مصرف انرژی می باشد
اگر در لپ تاپ فقط بین 100 تا 250 وات برای گرافیک مصرف داشته باشیم که دیگه لپ تاپ نمی شد

دقیقا...
تعریفی که از لپ تاپ عنوان میشه یه رایانه همراه واسه انجام دادن کارهای ضروری...:great:

shakira isabel
10-11-08, 18:08
بچه ها ممنونم با این حساب فعلا pc رو میخرم تا بعد:great: