PDA

مشاهده نسخه کامل : درخواست نرم افزار برای تبدیل pdfفارسی به word

arven_andomil
01-11-08, 17:24
سلام
یه برنامه میخوام که بتونم فایلهای pdf فارسی رو به word تبدیل کنم. با برنامه هایی که هست و خودم دارم نمیشه این کارو کرد . متنها درهم و برهم میشن.
اگه کسی برنامه ای داره ممنون میشم بهم بده:love:

green_waves
03-11-08, 21:49
بندرت پیش می آید که بطور کامل بشه تبدیل کرد

arven_andomil
04-11-08, 14:14
یعنی هیچ برنامه ای نیست؟؟:1. (27):

™Ali
04-11-08, 17:52
یعنی هیچ برنامه ای نیست؟؟
پروین جان تقریبا هیچ برنامه ای برای تبدبل Persian PDF با فرمت Doc وجود نداره.
خودم قبلا برنامه زیاد دیدم با عنوان تبدیل PDF فارسی به Doc ولی هیچ کدوم کار نمی کنند و
فقط عکس ها رو می تونن تبدیل کنن. (اگر PDF به صورت Encrypt باشه دیگه باید قیدشو بزنی حتی
اگه PDF لاتین باشه. )
فلسفه به وجود آمدن Portable Document Format هم همین بوده است. (با Encrypt کردن اطلاعات هیچ وقت
امکان Copy/Paste وجود نداره)
با سپاس :love:

sAsAn.K
04-11-08, 19:04
دوست عزیز این کاری که شما از این برنامه انتظار دارید کاریه که الان سالهاست هنوز نتونستن به طور کامل و درست انجامش بدن ، بی خیال شید بهتره !

green_waves
05-11-08, 11:21
یک راه می تونم پیشنهاد بکنم اول خروجی عکس بگیری بعد با یک OCR به text تبدیل کنید

چند صفحه هست ؟

arven_andomil
06-11-08, 16:59
یک راه می تونم پیشنهاد بکنم اول خروجی عکس بگیری بعد با یک OCR به text تبدیل کنید

چند صفحه هست ؟

حدود 25 صفحه.
ocr چی هست؟؟

™Ali
06-11-08, 18:38
حدود 25 صفحه.
ocr چی هست؟؟

این روش رو امتحان کردم خوب جواب نمیده.
تو اینم روش با یه برنامه مثل readiris صفحه رو به برنامه می دی و برنامه به صورت اتوماتیک برات
به Text تبدیل می کنه.
برنامه readiris حدود 400 مگ میشه و بیشتر برای لاتین کاربرد داره :great:

green_waves
06-11-08, 21:03
ورژن ME اون تا حدی قابل قبول هستش

™Ali
06-11-08, 23:45
ورژن ME اون تا حدی قابل قبول هستش
من خودم ورژن Me اون رو دارم متاسفانه هر فونتی رو نمی شناسه ولی خوب عمل می کنه.
مثلا دست خط منو که اسکن کردم نمی تونه به text تبدیل کنه !!
===========
یه راهی دیگه هست و اونم دربعضی موارد جواب می ده (2-3 باز خودم این کار رو کردم.)
با نرم افزار Adobe Acrobat 8 Professional فایل PDF مورد نظر رو باز کن. (با Acrobat Reader اشتباه نگیرید)
بعد این مسیر رو برو:
File<Export<Word Ducument و فایلی که پسوند Doc داره تحویلیت میده.
اگر PDF ی که داری Encrypt نشده باشد و لاتین باشد 100% به صورت فایل Word و صحیح ذخیره میشه.
اگر PDF که داری فارسی باشد (مثل مال شما) بستگی به فونتش داره و احتمال درست Save شدنش 50% است.
==========
توجه: بهترین مبدل PDF به هر فورمتی خود نرم افزار Adobe Acrobat 8 Professional هست که حدودا 700 مگ حجم داره!

Olesius
07-11-08, 01:15
توجه: بهترین مبدل PDF به هر فورمتی خود نرم افزار Adobe Acrobat 8 Professional هست که حدودا 700 مگ حجم داره!

Adobe Acrobat 8 Professional
Readiris pro 11 corporate edition

واقعا عالی هستن readiris همون طور که گفتین یه خورده با فارسی مشکل داره ولی در حال حاضر تنها نرم افزار ocr هست که فارس و عربی رو ساپورت میکنه...

احتمال اینم که Adobe acrobat pro جواب بده بیشتره...

بهرحال تا زمانی که تو تحریم هستیم واسه ما ایرانی ها برنامه نمی سازن باید خودمون بسازیم (و می تونیم مثله خیلی کارای دیگه که تونستیم)...:great:

:11()::11()::11()::11():

behzad00
17-11-08, 01:29
کاربران گرامی توجه کنید برای تبدیل PDFفارسی به فایل متنی قابل ویرایش(DOC) . اگر فونت PDFاز فونتهای خوده ویندوزه با همون نرم افزار ADOBE ACROBAT می تونید براحتی تبدیل کنید در غیر اینصورت می توانید از دو نرم افزار READIRIS PRO 11 ME و یا نرم افزار واژه شناس استفاده نمائید .

arven_andomil
17-11-08, 12:06
با چه جوری میشه این کار رو کرد؟ADOBE ACROBAT

Olesius
17-11-08, 14:52
کاربران گرامی توجه کنید برای تبدیل PDFفارسی به فایل متنی قابل ویرایش(DOC) . اگر فونت PDFاز فونتهای خوده ویندوزه با همون نرم افزار ADOBE ACROBAT می تونید براحتی تبدیل کنید در غیر اینصورت می توانید از دو نرم افزار READIRIS PRO 11 ME و یا نرم افزار واژه شناس استفاده نمائید .

دوست عزیز اگه منظورتون adobe reader هست که باید بگم این برنامه خروجی جزء pdf نداره... شاید منظور شما کپی تمام مطالب از pdf به فایل doc بود که این مورد فکر نمی کنم عملی باشه به خاطر حفظ حقوق فایل های pdf و جلو گیری از کپی غیر قانونی...(یا به دلایل دیگه عملی نیست...)

با چه جوری میشه این کار رو کرد؟ADOBE ACROBAT

اما arven_andomil عزیز...
من خودم Adobe Acrobat 9 Pro با حجم 900 مگ رو امتحان کردم... این برنامه در پنجره save as اجازه تغییر فرمت فایل رو می ده و طیف وسیعی رو شامل می شه... که بین اونها doc هم دیده میشه...

ولی در تبدیل فایل ها اون طور که باید درست عمل کنه کار نمی کنه... گاهی اوقات فرمت فارسی رو تشخیص میده ولی گاهی اوقات نه...

من نمونه فایلی که تبدیل کردم رو می ذارم... البته چون فونت بیشتر کلمات یاقوت بوده و تشخیص نداده می بینی که اکثر جاها مشکل دارن ولی فونت کلماتی رو که تشخیص داده می بینی که درست انجام داده...

بهر حال مونده به شانست که فونت رو بشناسه یا نه...:1. (27):

سعی می کنم اون یکی برنامه readiris رو هم پیدا کنمو امتحان کنم...:love:

موفق باشی..

Labyrinth
17-11-08, 19:33
نمیشه عکس بگیرید ؟ :1. (38):