PDA

مشاهده نسخه کامل : کمک فوری : خرید سیستم با بودجه 650 تومان

mushroomhead
01-11-08, 04:36
با سلام خدمت دوستان

خیلی خوشحال هستم که در جمع شما هستم . امیدوارم بتونم از راهنمایی هاتون استفاده کنم .

یکی از اقوام من ازم یه لیست میخواستن برای خرید سیستم و چون به من اعتماد دارن از من خواستن که اینکارو بکنم . منم به خاطر اینکه به این جمع خیلی اعتماد دارم از شما دوستان کمک خواستم .

استفاده کننده این سیستم زن و شوهر هستند و کار بازی و سنگین ندارند با این سیستم. بیشتر مصرف خانگی و رایت سی دی و این صحبت ها هست.
واسه همین صد در صد باید ظاهر زیبایی داشته باشه این سیستم . مانیتور 17 یا 19 اینچ ال سی دی گفتن باشه .
به نظر من 350 تومن صرف هزینه مانیتور و کیبورد و کیس باشه که مهمه .کافیه به نظرتون ؟نمیدونم کیس خوشگل و کیبرد خوشگل چند در میاد . 300 تومن هم بمونه واسه داخل سیستم .
حالا این سیستم داخلش هم مثلا نمیخواد آخرین سی پی یو در بازار باشه و اینکه جنساش از تب بازار افتاده باشن. به مادر بورد خوب باشه که بتونه در حدکارت گرافیک معمولی جواب بده دیگه کارت گرافیک هم نمیگیریم و به هزینه کمک میکنه . و آن طور که شنیدم اعضای یه سیستم باید با هم مچ باشند! که خیلی نفهمیدم یعنی چی .
مهمترین فاکتور اینکه این سیستم تا چند سال بمونه و جواب بده

اگه ممکنه جنس ها رو بگین جلوشم قیمتش هم بگین . مثلا همه کالاهایی که برای جمع کردن سیستم لازمه بگین . مثلا پاور و اینها . چون من خیلی وارد نیستم همانطور که متوجه شدین .

با تشکر

Computex
01-11-08, 17:22
با سلام خدمت شما دوست عزیز، بنده یک سیستم بر پایه AMD به شما پیشنهاد می کنم که علاوه بر اینکه به صرفه تر است دارای سرعت بیشتری در راه اندازی سیستم و یا گشت و گذار در اینترنت نصبت به اینتل در همان قیمت می باشد. همچنین این پردازنده می تواند ویستا را به نرمی اجرا کند.

پردازنده: Athlon X2 6000 3.0Ghz (با قیمت 115000)
رم: Apacer or kingston 2*(1gig (حدود 35000)
هارد دیسک: Maxtor or samsung 250 SATA ( با قیمت 43000)
DVD RW: Liteon 20X (با قیمت 29000)
مودم: Gigabyte (با قیمت 8000 تومان)
پاور: Green GP330W (حدود 26000)
کیس: من کیس هم گرین مدل Tolip را پیشنهاد می کنم که علاوه بر آن که یک کیس کاملا استاندارد هست، دارای شکل ظاهری شیک و متفاوتی هست. (با قیمت 40000)
مانیتور هم به شما Samsung T1900 رو پیشنهاد می کنم که دارای طرح کریستالی بسیار زیبایی می باشد و کنتراست تصویر آن 20000:1 و زمان پاسخ گویی تصویر آن 2ms هست (با قیمت 265000 تومان)
برای مادربورد هم مدل های مختلفی وجود داره که از شما می خوام به وب سایت شرکت های مختلف یه سری بزنی چون من با بورد های AMD آشنایی کاملی ندارم با این حال اگر به دنبال مدل های ارزان باشی می تونی از برندهایی مثل Biostar انتخاب کنی. به هر حال اینو میذارم به عهده خودت.
قیمت کل این سیستم حدود 570000 تومان تمام می شود که 80000 تومان هم می ماند برای اسپیکر و موس و کیبورد و ...
امیدوارم که تونسته باشم شما رو راهنمایی کنم. سوالی بود در خدمتم.

N@VID
01-11-08, 21:15
سلام :
با اجازه از اساتيد ...
من اين پيش فکتور رو براي کسي صادر کرده بودم و ديدم شايد بد نباشه اين جا هم مطرح کنم :

Motherboard : Gigabyte P31
CPU : Intel Dull Core E2180
Ram : Kingston 2G 667 Dull channel 2x1G
VGA : XFX GeForce 8400GS 256MB (Only the registered members can see the link)
H.D.D : Maxtor 250G Sata 2
DVD.RW : Asus Sata 20x
Power : Green GP330A 480w 24 Pin
Case : Logic
Modem : DLink Ease 56k
Monitor = ?
Speaker : TVM 500 2Band+1Sub
Keyboard + Mouse
سيستم بالا با مانيتور ال جي 125 هزار توماني CRT ، در حدود 550 هزار تومان در مي ياد که اگر
به اون يک مدل مانيتور LCD اضافه کنيم همون حدود 600 تا 650 هزار تومان در مي ياد ...
يک پيش فکتور 400 هزار توماني و يک پيش فاکتور 650 هزار توماني ديگر هم نوشتم که اگر
خواستيد براتون مي زارم ... البته اون 650 هزار توماني با مانيتور CRT هست .

mushroomhead
01-11-08, 23:31
با سلام خدمت شما دوست عزیز، بنده یک سیستم بر پایه AMD به شما پیشنهاد می کنم که علاوه بر اینکه به صرفه تر است دارای سرعت بیشتری در راه اندازی سیستم و یا گشت و گذار در اینترنت نصبت به اینتل در همان قیمت می باشد. همچنین این پردازنده می تواند ویستا را به نرمی اجرا کند.

پردازنده: Athlon X2 6000 3.0Ghz (با قیمت 115000)
رم: Apacer or kingston 2*(1gig (حدود 35000)
هارد دیسک: Maxtor or samsung 250 SATA ( با قیمت 43000)
DVD RW: Liteon 20X (با قیمت 29000)
مودم: Gigabyte (با قیمت 8000 تومان)
پاور: Green GP330W (حدود 26000)
کیس: من کیس هم گرین مدل Tolip را پیشنهاد می کنم که علاوه بر آن که یک کیس کاملا استاندارد هست، دارای شکل ظاهری شیک و متفاوتی هست. (با قیمت 40000)
مانیتور هم به شما Samsung T1900 رو پیشنهاد می کنم که دارای طرح کریستالی بسیار زیبایی می باشد و کنتراست تصویر آن 20000:1 و زمان پاسخ گویی تصویر آن 2ms هست (با قیمت 265000 تومان)
برای مادربورد هم مدل های مختلفی وجود داره که از شما می خوام به وب سایت شرکت های مختلف یه سری بزنی چون من با بورد های AMD آشنایی کاملی ندارم با این حال اگر به دنبال مدل های ارزان باشی می تونی از برندهایی مثل Biostar انتخاب کنی. به هر حال اینو میذارم به عهده خودت.
قیمت کل این سیستم حدود 570000 تومان تمام می شود که 80000 تومان هم می ماند برای اسپیکر و موس و کیبورد و ...
امیدوارم که تونسته باشم شما رو راهنمایی کنم. سوالی بود در خدمتم.

با سلام و تشکر از توجه شما

سیستم پیشنهادی شما رو بسیار پسندیدم به خاطر سخت گیری و سلیقه ای که تو ظاهر به خرج دادین .
570 تومان تا اینجا خرجمان شد. 40 تومن هم یه اسپیکر خوب و 40 هم یه کیبرد با یه موس . همین دیگه چیز دیگه نموند که ؟
فقط یه چیزی . شما هزینه ای که گفتین مثل این که مادربرد رو حساب نکردین . اون چنده ؟ اگه 50 تومان باشه باز میشه یه کارایی کرد 700 تومان سیستم جمع بشه. اگه ممکنه خودتون یه مادربرد بگین که با این سیستم مچ بشه . من اصلا سر در نمیارم .
اگه هزینه بیشتر شد از کجاش بزنیم که کمتر بشه ؟cpu ارزونتر سراغ دارین همین ای ام دی باشه؟

با تشکر فراوان از شما

N@VID
01-11-08, 23:51
CPU : Athlon X2 5000
قيمتش در حدود 70 هزار تومان هست . پرپرش رو گفتما ...
اين هم مين برد مناسب :
Asus M2N-XPlus
با قيمت حدود 80 هزار تومان . باز هم پرپرش رو گفتم ...
بعد راستي اين سيستم بالا کارت گرافيک نمي خواد ؟!
اين هم از کارت گرافيک :
XFX Geforce 8500 GT 512M
با قيمت حدود 65 هزار تومان .

mushroomhead
02-11-08, 00:03
سلام :
با اجازه از اساتيد ...
من اين پيش فکتور رو براي کسي صادر کرده بودم و ديدم شايد بد نباشه اين جا هم مطرح کنم :

Motherboard : Gigabyte P31
CPU : Intel Dull Core E2180
Ram : Kingston 2G 667 Dull channel 2x1G
VGA : XFX GeForce 8400GS 256MB (Only the registered members can see the link)
H.D.D : Maxtor 250G Sata 2
DVD.RW : Asus Sata 20x
Power : Green GP330A 480w 24 Pin
Case : Logic
Modem : DLink Ease 56k
Monitor = ?
Speaker : TVM 500 2Band+1Sub
Keyboard + Mouse
سيستم بالا با مانيتور ال جي 125 هزار توماني CRT ، در حدود 550 هزار تومان در مي ياد که اگر
به اون يک مدل مانيتور LCD اضافه کنيم همون حدود 600 تا 650 هزار تومان در مي ياد ...
يک پيش فکتور 400 هزار توماني و يک پيش فاکتور 650 هزار توماني ديگر هم نوشتم که اگر
خواستيد براتون مي زارم ... البته اون 650 هزار توماني با مانيتور CRT هست .

سلام آقا نوید دست گلت درد نکنه
متاسفانه نمیدونم چرا جلوی جنسها قیمتشون رو ننوشتین . اگه چیزی نشد من بدونم چه قد از کف سیستم رفته و چه قد باید اضافه کنم .

همانطور که گفتم برای زن و شوهر میخوام این سیستم رو و اونهام اورکلاک و این حرف ها رو بلت نیستن. و من شنیده بودم ا گه اورکلاک تو کار نباشه سیستم اینتل به صرفه نیست.
و کارت گرافیکی هم که گفتین 100 تومن اضافه میکنه به سیستم و گفتم تو کار بازی نیستن در این حد.
اگه بخوام مانیتور خوب بگیرم میشه همون 700 تومن .
به نظر خودم پیشنهاد جناب کامپیوتکس مناسب تر باشه . نظر شما چیه ؟

ببخشید بازم من جسارت کردم . شما باز واردترین . اگه چیزی هست بگین
با تشکر

N@VID
02-11-08, 00:28
سلام :
چوب کاري نکنيد ... داريم درس پس مي ديم .

درسته براي اور و حرفه اي ها اينل بهتره و براي مصرف عمومي و بصرفه تر همون AMD‌
به نظر من اون CPU رو بجاي 6000 يه 5000 بگير که فرقش مي شه = 45 هزار تومان که اون CPU 5000 هم براي
کار هايي که نوشتيد زياد هم هست .
براي گرافيک هم يک 8400 جيفورس بگيريد حدود 45 هزار تومان
موس هم 5 هزار تومان و کيبرد 15 هزار تومان
رم هم کينگ 1 گيگ حدود 17 تا 19 هزار تومان هست .
در ضمن سيتسمي که دوستمون معرفي کرد خوبه فقط يکم تغييرات لازم داره .

Moein
02-11-08, 00:51
رایان صبا یه سری بزن انحا سیستم های که گذاشته بد نیست با این قیمت می شه هزار نوع سیستم پیشنهاد داد اما بهتر اینه که مین رو ایسوس بندازی چون فامیلیه و بالای 5 سال می خواد کار بده بقیش خیلی مهم نیست اینجا رو یه سر بزن

سیستم بر پایه ای ام دی
Only the registered members can see the link
البته می تونید با توجه به بودجه یک کارت گرافیک 8600 gt 256 بش اضافه کنید
سیستم بر پایه اینتل
Only the registered members can see the link
من به شخصه سیستم بر پایه ای ام دی رو ترجیح میدم چون خیلی بهتر از اینتل می تونید جواب بگیرید البته شما می تونید کیبورد موس و اسپیکر و شکل ظاهری رو تغیذ دهید و به انتخاب خودتون باشه ضمننا من به این دلیل این پیشنهاد رو دادم چون این سیستم ها امتحان و مچ بودن رو پس داده و قطعات کاملا با یکدیگر مچ شدند

hossein6886
11-11-08, 23:07
با سلام
یه سوال داشتم با این بودجه که در نظر گرفتی چند تا گزینه وجود داره که تنها فاکتور هدف شما از خرید کامپیوتر هست که این سیستم تمام نیازهای شما را در حد مطلوب جواب نخواهد داد....
پس هدفتون رو از خرید این سیستم بگین مجموعه ی پیشنهادها خیلی کمتر و برای شما هم بهتر خواهد بود....

mmk265
12-11-08, 00:37
سلام من توی کامپیوتر ایران شاغلم اگه جمع بندی کردی و بخری بگو راهنماییت کنم البته با عرض پوزش از همه اساتید محترم