PDA

مشاهده نسخه کامل : حافظه اورکلاک شده اعضای شهر سخت افزار

Shahryar
31-10-08, 22:48
سلام دوستان عزیز ... :11():

در این تاپیک عزیزان حافظه های اورکلاک شده خودشون را قرار میدند .

فایل مورد نیاز برای ارائه در تاپیک : لینک صفحه Valid شده یا اسکرین شات Valid شده و تب Memory در CPU-Z .

باتشکر :11():

Shahryar
31-10-08, 22:51
برای شروع تاپیک :

Patriot PC2-6400 LLk @ 1041Mhz - 4-4-5-15

Only the registered members can see the link

برای دیدن مشخصات ولید شده حافظه به اینجا (Only the registered members can see the link)برید .

باتشکر
شهریار :11():

ViViD
01-11-08, 14:43
برای پست دوم تاپیک:

DDR PC3200 @ 285Mhz 2.5-4-4-5

برای دیدن مشخصات ولید شده حافظه به اینجا (Only the registered members can see the link)برید .

N@VID
01-11-08, 23:25
سلام :
اين هم لينک وليد شده تمام سخت افزار ما :

اين هم نمايي از برنامه CPU.Z و CPU بنده :

Shahryar
02-11-08, 15:09
سلام :
اين هم لينک وليد شده تمام سخت افزار ما :

اين هم نمايي از برنامه CPU.Z و CPU بنده :

نوید جان لطفا شما هم همانند بقیه دوستان میزان اورکلاک رمتون را در پستتون اشاره کنید . :great:

N@VID
03-11-08, 00:16
نوید جان لطفا شما هم همانند بقیه دوستان میزان اورکلاک رمتون را در پستتون اشاره کنید . :great:

دست رو دلم نزار که خونه
مادريرد من توي اين مورد کل کار ما رو ضايع کرده
دو عدد رم دوال چنل با باس 667

منتظر باشيد بعد از عيد مادربرد و سي پي يو رو عوض مي کنم و اونجا مي خوام رکورد سايت رو بشکونم
البته نمي دونم الان رکورد سايت از آن کيست ؟

I M A N
07-11-08, 17:46
سلام به همه دوستان عزیز امیدوارم حالتون خوش باشه توی این سرما..:give_rose:

بلاخره کانتیر مسی ما هم آماده شد ولی متاسفانه نتوانستیم یخ خشک و نیترو فراهم کنیم فعلا.

می خوام یک سری تست با مادربورد P5Q , رم بالیستیکس که تست کردم و بعد از 48 ساعت به این

نتایج رسیدم را برای شما ارائه کنم البته توصیه می کنم مثل من این کار های وحشت ناک رو انجام ندید.

البته این تست ها تعدادی از آنها در شرایط پایداری نبوده و هدف من فقط رسیدن به فرکانس بالاتر بوده است.

خوب ابتدا من سراغ رم رفتم و با تایمینگ 3-3-3-3 شروع به OC کردم که در نهایت با ولتاژ 2.6 به فرکانس 870 رسیدم.

لینک 870MHz (3:5) @ 3-3-3-3 Validated (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

بعد از این سراغ تایمینگ 10-4-4-4 رفتم که در ولتاژ 2.62 به این فرکانس رسیدم.

البته در فرکانس 1160 یادم رفت عکس بگیرم :دی ولی لینک ولیدیت گرفتم.

لینکValidated 1160 MHz (1:2) @ 4-4-4-10 (Only the registered members can see the link)

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

این هم در تایمینگ 15-5-5-5 با ولتاژ حداکثر 2.72 که حداکثر به فرکانس 1400 مگاهرتز رسیدم که ثبت شده.

لینک 1400MHz (1:2) @ 5-5-5-15 Validated (Only the registered members can see the link)

این هم عکس های این تست از فرکانس 600 تا 690 به صورت عکس گذاشتم همین طور مقدار ولتاژ هم قابل مشاهده است.

1200 10-4-4-5

1240 18-5-5-5

1300 18-5-5-5

1320 18-5-5-5

1340 18-5-5-5

لینک Validated 1362 MHz (1:2) @ 5-5-5-12 (Only the registered members can see the link)

1380 5-5-5-18

1396.8 MHz (1:2) @ 5-5-5-15 (Only the registered members can see the link)

لینک 1400MHz (1:2) @ 5-5-5-15 Validated (Only the registered members can see the link)

بعد از این سراغ CPU رفتم که با توجه به مادربورد P5Q به FSB بالاتر از 470 نرسیدم با توجه به ولتاژ 2.0 آن و بررسی شرایط مختلف نتوانستم از این مقدار بالاتر بروم.

Intel Core 2 Duo E7200 4504.1 MHz 474.12 * 9.5 (Only the registered members can see the link)

I M A N
07-11-08, 17:51
البته دوستان موضوع دیگر یادم رفت در بایوس مادربورد P5Q نتوانستم COMMAND RATE را پیدا کنم تا رم را در حالت 1T قرار دهم شاید بتوانم با نرم افزار MEM SET ورژن جدید این حالت را تست کنم. یک موضوع دیگر این که چرا این CPU این قدر ولتاژ احتیاج دارد و در فرکانس کم 4500 مجبور به ولتاژ 2.0 شدم..

Mahdi_Moosavi
07-11-08, 19:07
البته دوستان موضوع دیگر یادم رفت در بایوس مادربورد P5Q نتوانستم COMMAND RATE را پیدا کنم تا رم را در حالت 1T قرار دهم شاید بتوانم با نرم افزار MEM SET ورژن جدید این حالت را تست کنم. یک موضوع دیگر این که چرا این CPU این قدر ولتاژ احتیاج دارد و در فرکانس کم 4500 مجبور به ولتاژ 2.0 شدم..

خیلی خیلی GOOD بابت Memory Overclocking !! :merci:

فقط یه سوال !! جون مهدی رم ها هنوز سالمن ؟!! :1. (27):

در مورد CPU احتمالا BATCH خوبی دستت نیفتاده ، چون Mehdi_MaX (Only the registered members can see the link) با نیروانا و همین ASUS P5Q تا همون 4500MHZ رفته بود ، با VCORE خیلی کمتر ! اینجا (Only the registered members can see the link) رو ببین .

راستی یه لینک از مدل دقیق این رم بده بینم ! چنده قیمتش ؟! :1. (38):

I M A N
07-11-08, 19:22
خیلی خیلی GOOD بابت Memory Overclocking !! :merci:

فقط یه سوال !! جون مهدی رم ها هنوز سالمن ؟!! :1. (27):

در مورد CPU احتمالا BATCH خوبی دستت نیفتاده ، چون Mehdi_MaX (Only the registered members can see the link) با نیروانا و همین ASUS P5Q تا همون 4500MHZ رفته بود ، با VCORE خیلی کمتر ! اینجا (Only the registered members can see the link) رو ببین .

راستی یه لینک از مدل دقیق این رم بده بینم ! چنده قیمتش ؟! :1. (38):

سلام داش مهدی عزیزم چاکرتم اره بابا الان روی 1066 4-4-4-10 کار می کند.:1. (38):

آره دیدم خیلی تعجب کردم با این ولتاژ به امید خدا دوباره تست می کنم دوباره دردسر بستن کانتیر و یخ..:1. (38):

قیمت نو این رم الان حدود 70 است من 60 خریدم از آقا اصغر پاک دل کاربر با نام ivan ..:give_rose:

این هم مشخصات این رم..لینک (Only the registered members can see the link)

Surpriser
07-11-08, 19:27
جانم؟؟؟؟:gasp:رمات سکته نکردن؟ به NB هم ولتاژ دادی نه؟

I M A N
07-11-08, 19:29
جانم؟؟؟؟:gasp:رمات سکته نکردن؟ به NB هم ولتاژ دادی نه؟
نه دوست من فقط رم...:give_rose: نه بابا سکته چیه هنوز جا داره :دی

Xtreme
07-11-08, 21:35
سلام ..

بسیار عالی ایمان جان .
رمتو با چی خنک کردی ؟

Shahryar
08-11-08, 23:02
واقعا فوق العاده بود ایمان جان ! یعنی آفرین ویژه داری ! :1. (10):

+ این رکورد ها را در HWBOT و XS هم ثبت کن رکورد های خیلی خوبیه .

ادامه بده عزیز خیلی عالی بود ...

قربانت
شهریار :1. (21):

Olesius
09-11-08, 01:25
سلام داش مهدی عزیزم چاکرتم اره بابا الان روی 1066 4-4-4-10 کار می کند.:1. (38):

آره دیدم خیلی تعجب کردم با این ولتاژ به امید خدا دوباره تست می کنم دوباره دردسر بستن کانتیر و یخ..:1. (38):

قیمت نو این رم الان حدود 70 است من 60 خریدم از آقا اصغر پاک دل کاربر با نام ivan ..:give_rose:

این هم مشخصات این رم..لینک (Only the registered members can see the link)

سلام آقا ایمان عزیز...

منم به نوبه ی خودم تبریک می گم این کار بزرگی که انجام دادین... :11()::11():
با آرزوی موفقیت بیشتر براتون... 2تا سوال کوچیک داشتم اگه لطف کنین و راهنمایی کنین ممنون میشم...!!

تو این فرکانسی که رم هاتون کار می کنن ولتاژ اضافی اعمال کردین؟؟
اگه نه... این رمها رو با تایمینگ 15-5-5-5 تا کجا میشه بالا برد بدون نیاز به تغییر ولتاژ...؟؟

و در آخر این مدلی که شما استفاده کردین و ورژن tracer کدوم کارایی بالاتری دارن...؟؟؟

با سپاس...:11():

I M A N
10-11-08, 18:05
سلام ..

بسیار عالی ایمان جان .
رمتو با چی خنک کردی ؟

سلام بر عزیزم ممنون لطف دارین این رم ها رو با 2 تا فن 8 سانتی متری خنک کردم.

واقعا فوق العاده بود ایمان جان ! یعنی آفرین ویژه داری ! :1. (10):

+ این رکورد ها را در HWBOT و XS هم ثبت کن رکورد های خیلی خوبیه .

ادامه بده عزیز خیلی عالی بود ...

قربانت
شهریار :1. (21):

سلام شهریار جان ما کوچیک همه هستیم :oops: کوه که نکندیم داداش.:1. (38):

اگر وقت بشه حتما سعی می کنم ثبت کنم اینها را.

به روی چشم سعی می کنم با مادربورد بعدی بهتر کنم این فرکانس رو.

سلام آقا ایمان عزیز...

منم به نوبه ی خودم تبریک می گم این کار بزرگی که انجام دادین... :11()::11():
با آرزوی موفقیت بیشتر براتون... 2تا سوال کوچیک داشتم اگه لطف کنین و راهنمایی کنین ممنون میشم...!!

تو این فرکانسی که رم هاتون کار می کنن ولتاژ اضافی اعمال کردین؟؟
اگه نه... این رمها رو با تایمینگ 15-5-5-5 تا کجا میشه بالا برد بدون نیاز به تغییر ولتاژ...؟؟

و در آخر این مدلی که شما استفاده کردین و ورژن tracer کدوم کارایی بالاتری دارن...؟؟؟

سلام دوست من ممنون لطف دارین.

خواهش می کنم ما در خدمتیم هر چند دیر به دیر سر می زنیم.

بله به دلیل فرکانس بالا به رمها ولتاژ 2.72 اعمال کردم.

البته اگر توی عکس ها هم دیده باشین مقدار ولتاژ را با برنامه AI NOS گذاشتم.:give_rose:

والا بدون ولتاژ تست نکردم ببینم چقدر بالا می روند انشالله در تست بعدی حتما تست می کنم و می گذارم.

مدل تراسر فکر کنم دارای LED است و خنک کننده آن از فلز مرغوب تری برای خنک کردن استفاده شده.

ولی از لحاظ کارای بنده تست نکردم.

یک سرچ بزنین ببینین آیا تفاوتی دارند با هم؟:merci:

Game
10-11-08, 20:41
اینم ماله منه هنوز زیاد روش کار نکردم ولی بدک نیست

Game
18-11-08, 18:13
چرا cpu من رو 2GHz نشون می ده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

N@VID
18-11-08, 21:54
سلام :

اين هم همون رم هاي کينگ ما با باس 667 که تونستم برسونمش به باس 867

ولي هر کاري انجام مي دم CPU رو از 4200 نمي تونم بالاتر ببرم !
منظورم پايداره و گرنه تا 4650 بردمش ولي زياد پايدار نبود !:party:
از ولتاژ دادن به CPU گرفته تا چيپ و FSB ...
ولي به پايداري نمي رسم . طبق آمار و رکورد ، اين CPU تا 5000 اور شده ...

Overclocker
18-11-08, 21:59
سلام :

اين هم همون رم هاي کينگ ما با باس 667که تونستم برسونمش به باس 867

ولي هر کاري انجام مي دم CPU رو از 4200 نمي تونم بالاتر ببرم !
منظورم پايداره و گرنه تا 4650 بردمش ولي زياد پايدار نبود !:party:
از ولتاژ دادن به CPU گرفته تا چيپ و FSB ...
ولي به پايداري نمي رسم . طبق آمار و رکورد ، اين CPU تا 5000 اور شده ...

این بر میگرده به مادربردت !

چرا cpu من رو 2GHz نشون می ده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این موضوع بارها پرسیده شده و جواب داده شده !

به دلیل صرفه جویی در مصرف انرژی هست که وقتی CPU بیکار هست این حالتی کار میکنه ( در مینیموم مالتی پلیر) که انرژی مصرفیش بیاد پایین و خنک تر هم بشه و...... .

Shahryar
02-12-08, 17:47
این هم نتیجه امروز در قسمت ولتاژ پایین :1. (38): :

Crucial Ballistix @ (Only the registered members can see the link)1260 5-5-5-15 with 2.47v (Only the registered members can see the link)

با ولتاژ های بالاتر میشه نتایج بهتری با این ماژول ها گرفت . :11():

I M A N
17-12-08, 13:32
این هم نتیجه امروز در قسمت ولتاژ پایین :1. (38): :

Crucial Ballistix @ (Only the registered members can see the link)1260 5-5-5-15 with 2.47v (Only the registered members can see the link)

با ولتاژ های بالاتر میشه نتایج بهتری با این ماژول ها گرفت . :11():

عالیه شهریار جان منتظر رکورد های بالاتر هستم. مبارکت باشه. :1. (21):

ViViD
02-01-09, 23:36
سلام عزیزان

CorsAir Dominator @ 1170 5-5-5-15 With 2.3v (Only the registered members can see the link)

ولتاژ رو بالا بردم تا 2.38 تایمینگ رم رو هم روی حالت دستی و اتوماتیک هر دو حالت گذاشتم اما روی همین مقدار هم پایداری نداشتم
هنوز هم میتونم بالاتر ولتاژ بدم ممکنه با افزایش ولتاژ بالاتر هم بتونم اعمال کنم؟

نرم افزاری برای اینکه از دمای رمهای سیستم آگاه بشویم هست؟؟؟

Shahryar
03-01-09, 10:27
سلام عزیزان

CorsAir Dominator @ 1170 5-5-5-15 With 2.3v (Only the registered members can see the link)

ولتاژ رو بالا بردم تا 2.38 تایمینگ رم رو هم روی حالت دستی و اتوماتیک هر دو حالت گذاشتم اما روی همین مقدار هم پایداری نداشتم
هنوز هم میتونم بالاتر ولتاژ بدم ممکنه با افزایش ولتاژ بالاتر هم بتونم اعمال کنم؟

نرم افزاری برای اینکه از دمای رمهای سیستم آگاه بشویم هست؟؟؟

تا اون جایی که بنده میدونم نرم افزاری برای چک کردن دمای رم نیست چون روی ماژول های رم سنسوری برای دما نیست ولی میتونید با استفاده از مالتی متر دماش را تقریبا به دست بیارید .

تا اونجایی من با رم های کرسیر Dominator کار کردم این رم ها با توجه به Heatsink های خوبی که دارند دماشون به نسبت پایین هست . شما تا 2.4 هم راحت ولتاژ بدید . احتمالا میتونید با تایمینگ 15-5-5-5 به فرکانس 1200 مگاهرتز برسید .

اگه برای رکورد میخوایند ولتاژ رم را 2.5 بدید ( بیشتر هم میتونید بدید ولی بستگی به رم و سیستم شما داره که دمای رم چه جوری باشه )

موفق باشید
شهریار :give_rose:

ViViD
03-01-09, 12:50
متشکرم استاد
من امروز یک پنل خریدم که روی پنل 2 تا سنسور داشت گذاشتمشون بین هیت سینکهای رم و روی رم هم 2 فن بزرگ مشغول به کار هستند همیشه دمای روی پنل البته میدونم دمای خود رم نیست اما 23 رو نشان میدهد وقتی به رم ولتاژ دادم روی رم هم دست زدم حتی گرمی هم احساس نکردم چه برسه به داغ بودن

این عکس از رمها و فنهای روی رم و البته سنسور که داخل هیت سینک رم رفته

و این هم از پنل که دما رو 24 نشون میده (البته اتاق که نیست کارگاه شبیه بیشتر:whistle: )

متشکرم

Shahryar
03-01-09, 13:52
وحید جان ولتاژ 2.75 را بده و برای رکورد تست بگیر .

ViViD
03-01-09, 14:05
وحید جان ولتاژ 2.75 را بده و برای رکورد تست بگیر .

چشم ولی قدم به قدم ولتاژ میدم که زیاد نسوزه:1. (38): راستی برای رکورد زدن همون لینک ولید کافیه که بگیرم یا باید نرم افزاری رو اجرا کنم؟

Shahryar
03-01-09, 14:11
چشم ولی قدم به قدم ولتاژ میدم که زیاد نسوزه:1. (38): راستی برای رکورد زدن همون لینک ولید کافیه که بگیرم یا باید نرم افزاری رو اجرا کنم؟

نه منظورم از رکورد ، رکورد لحظه ای هست چون با همچین ولتاژی کسی اورکلاک کاربردی نمیکنه :1. (38):

Mahdi_Moosavi
03-01-09, 18:31

با این دامینیتور ها زیاد زور نزن ! بنده خداها با 2.5V به بالا مشکل خانوادگی دارن ! :1. (38):

ViViD
03-01-09, 22:52
با این دامینیتور ها زیاد زور نزن ! بنده خداها با 2.5V به بالا مشکل خانوادگی دارن ! :1. (38):

آره حق با سید بود من تا 2.6 هم ولتاژ دادم اصلاً سیستم بالا نیامد!!!!!! حتی با فرکانس پایینتر از قبلی هم تست کردم با ولتاژ 2.6 بالا نیامد ایشالله که به زمین گرم بخوره این رمها :whistle: :1. (38):
شاید نمایشگاه مشهد که رفتم عوض کردمشون با Crucial یا برند بهتر و اورکلاک خورتری :great:

Dark Devil
11-01-09, 23:31
ضمن بیکاری هایی که امروز داشتیم یه حالی هم به رم هام دادم :

Kingstone HyperX D9GKX @ 1270 | 5-5-5-15 | 2.44vol

البته 1275 هم رفتم که ولیدش خرابه

Overclocker
11-01-09, 23:41
ضمن بیکاری هایی که امروز داشتیم یه حالی هم به رم هام دادم :

Kingstone HyperX D9GKX @ 1270 | 5-5-5-15 | 2.44vol

Only the registered members can see the linkالبته 1275 هم رفتم که ولیدش خرابه

شایان جان تایمینگ هارو بزار روی 6-6-6-18 و تست کن ببین تا چه فرکانسی میتونی بری ؟ :1. (26):

اگر امکانش هست تست Everest هم بگیر و در تاپیک مربوطه قرار بده .

مرسی

N@VID
12-01-09, 00:19
سلام :

من موفق شدم در یک حرکت انتحاری باس رم رو به 880 برسونم !
البته پایدار بود و تا 899 هم جواب داد ، ولی به 900 نرسید !
در ضمن 0.5 ولتاژ داده بودم !!! :1. (38):
خواستم ولیدش رو بزارم که گیر داده می گه ورژن نرم افزار پایین هست و باید آپ گریدش کنی !

نخواستم تایپیک بزنم و مجبور شدم این جا مطرح کنم !
راستی من می خوام رم CORSAIR - Dual Channel 2GB -1066-(2x1GB) - Dominator (Only the registered members can see the link)
بگیرم ... می خواست ببینم دوستان این رم رو داشته اند و آیا زیر اورکلاک جواب می ده ؟
Timing 5-5-5-15
Speed DDR2 1066 (PC2 8500
Capacity 2GB (2 x 1GB
Voltage 2.1V

(Only the registered members can see the link)

ViViD
12-01-09, 00:39
من داشتم و دارم ولی راضی نیستم در تاپیک مشاوره رم ببین دارم دنبال رم بهتر میگردم اور خوبی نمیشوند اما در حالت استاندارد هم خنک هستند و هم پرقدرت آرمان هم داشت 2 گیگ رو می فروخت فکر کنم 55 میداد باز هم انتخاب خودته اما من پیشنهاد میدم نگیری چون استفاده کردم توی امضاء هم هست

Olesius
18-01-09, 23:50
Crucial Ballistix Tracer PC8500 @ 1336

Olesius
19-01-09, 01:33
سلام به همه دوستان...
بی فونت فارسی هم زندگی خیلی سخته ها...!! یه XP می خواستم بزنم 1001 مشکل واسم پیش اومد...Only the registered members can see the link
بهر حال این موجودات دوست داشتنی امروز دستم رسید که تونستم تا حدودی کار کنم روشون...

Crucial Ballistix Tracer PC8500 @ 1336

2نکته جالب!! احتمالا باید به خاطر بوردم باشه...!!!
بدون حتی تغییر تایمینگ و ولتاژ این رمها با فرکانس 1200 بالا اومدن و پایدار...!! یعنی 1200 با 5.5.5.15 & 2.2v
نکته دوم و شاید مهم تر!! این رمها تا 1300 با 5.5.5.18 بالا اومدن با ولتاژ 2.45 ... :gasp:

متاسفانه چون نتورک نداشتم و درایورهای ویندوز نصب نبود ولید نشد بگیرم!
به نظر رمهای خوبی میان خصوصا که فکر می کنم پارت نامبر خوبی دستم رسیده...!!Only the registered members can see the link

اما نکات منفی:
بورد بنده فقط تا 2.55 قادره به رمها ولتاژ بده... هرچی باشه بالاخره P35 هست دیگه!!Only the registered members can see the link
و بازم از نکات منفی مربوط به حساس بودن این بورد به CL6 بود... واقعا عجیبه... با تایمینگ بازتر بوت نمی شد ولی با تایمینگ پایین مثل چی بگم! بوت می شد...!!

بازم فرصت کنم حتما تست می کنم...

با سپاس...Only the registered members can see the link

Olesius
19-01-09, 12:22
با سلام به دوستان عزیز...

اینم فرکانسی که نتونسته بودم ولید بگیرم...!!

Crucial Ballistix Tracer PC8500 @ 1300 5-5-5-18

Shahryar
19-01-09, 19:04
خیلی عالیه ، تبریک میگم :love:

البته من کوچیک شما را هنوز بلد نیستم ولی عزیز با یک مادربرد دیگه که دامنه ولتاژ بیشتری داشته باشه به نظرم تست کن با ولتاژ های بالا تر با یک فن دور بالا ! راستی با SetFSB تا چه قدر تونستی بری ؟ تایمینگت را 37-10-10-6 ست کن ببین چه نتایجی به دست میاری . :give_rose:

Olesius
19-01-09, 20:00
خیلی عالیه ، تبریک میگم :love:

البته من کوچیک شما را هنوز بلد نیستم ولی عزیز با یک مادربرد دیگه که دامنه ولتاژ بیشتری داشته باشه به نظرم تست کن با ولتاژ های بالا تر با یک فن دور بالا ! راستی با SetFSB تا چه قدر تونستی بری ؟ تایمینگت را 37-10-10-6 ست کن ببین چه نتایجی به دست میاری . :give_rose:
استاد شکست نفسی می کنید...؟؟ 1700 کجا 1300 کجا؟؟
تاپیک قبلی تبریک گفتم اینجا بازم می گم... :11()::11()::11():
واقعا باعث خوشحالیه... یک ایرانی بتونه چنین افتخاری کسب کنه...:1. (21):

علی هستم آقا شهریار عزیز...:give_rose:

راستش دیروز عصر رمها رسید دستم... 3بار Xp ریختم!! فونت فارسی مشکل داشتن! روتر رو نمی شناخت و... اذیت کردن رم ها هم جای خود...!!:1. (26):
ساعت 12 اینا فرصت کردم تست بگیرم! فقط برای آشنایی با رمها و دوست شدن باهاشون!!

از SETFSB استفاده نکردم! چون در دسترش نبود! همه شو بایوس Set کردم...!
کمبود ولتاژ از یک طرف! حساس بودن بورد به CL6 هم از طرف دیگه... خیلی سعی کردم 1400 رو بالا بیارم ولی نشد! تا 5.5.5.20 همه چی رو به راهه ولی از این تایمینگ که می زنی بالا همه چی می ریزه به هم!
تنها 1333 با CL6 بالا اومد...

بهرحال فردا رمهارو برگشت می زنم... اگه سالم برگردن سعی می کنم بیشتر روشون کار کنم...

فقط یه سوال کوچیک!!
تفاوت بورد گیگا با بورد خودتون DFI چه قدر بود؟؟
تست کرده بودین با بورد خودتون تا چه فرکانسی بالا می رین؟؟ با چه ولتاژی...؟؟

با این رکورد 1700 یقین حاصل شد واسم که نسل سوم گیگا حرفایی واسه گفتن داره! فقط می خواستم تفاوت فرکانس در 2بورد با یک نوع رم رو بدونم...

با سپاس و آرزوی تداوم این موفقیت ها برای شما و تیم SSA...:11():

Shahryar
19-01-09, 21:54
استاد شکست نفسی می کنید...؟؟ 1700 کجا 1300 کجا؟؟
تاپیک قبلی تبریک گفتم اینجا بازم می گم... :11()::11()::11():
واقعا باعث خوشحالیه... یک ایرانی بتونه چنین افتخاری کسب کنه...:1. (21):

علی هستم آقا شهریار عزیز...:give_rose:

راستش دیروز عصر رمها رسید دستم... 3بار Xp ریختم!! فونت فارسی مشکل داشتن! روتر رو نمی شناخت و... اذیت کردن رم ها هم جای خود...!!:1. (26):
ساعت 12 اینا فرصت کردم تست بگیرم! فقط برای آشنایی با رمها و دوست شدن باهاشون!!

از SETFSB استفاده نکردم! چون در دسترش نبود! همه شو بایوس Set کردم...!
کمبود ولتاژ از یک طرف! حساس بودن بورد به CL6 هم از طرف دیگه... خیلی سعی کردم 1400 رو بالا بیارم ولی نشد! تا 5.5.5.20 همه چی رو به راهه ولی از این تایمینگ که می زنی بالا همه چی می ریزه به هم!
تنها 1333 با CL6 بالا اومد...

بهرحال فردا رمهارو برگشت می زنم... اگه سالم برگردن سعی می کنم بیشتر روشون کار کنم...

فقط یه سوال کوچیک!!
تفاوت بورد گیگا با بورد خودتون DFI چه قدر بود؟؟
تست کرده بودین با بورد خودتون تا چه فرکانسی بالا می رین؟؟ با چه ولتاژی...؟؟

با این رکورد 1700 یقین حاصل شد واسم که نسل سوم گیگا حرفایی واسه گفتن داره! فقط می خواستم تفاوت فرکانس در 2بورد با یک نوع رم رو بدونم...

با سپاس و آرزوی تداوم این موفقیت ها برای شما و تیم SSA...:11():

مرسی علی جان :1. (21): علی جان اولا که من استاد که نیستم هیچ ، شاگردم زوری حساب میشم ! بعدم اینکه با فرکانس های 1600 به بالا سیستم در حد چند ثانیه پایدار بود . شما با 1333 و ولتاژ نهایت با 37-10-10-6 بوت کن و اگه تونستی بالاتر برو با SetFSb ببین چی میشه .

قربانت
شهریار :give_rose:

payam-M
23-01-09, 07:22
سلام
برای اینکه تو اورکلاک رم مبتدیم این سوال می پرسم

با توجه به اینکه بعضی از ما دربردها ساپورت رم انها بیشتر از 800 نیست وقتی رم که باس اون 800 با اورکلاک به

فرض به 950 میرسونیم ایا ساپورت رم مادربرد هم به همون نسبت بالا میره و به 950 میرسه

با تشکر

Mahdi_Moosavi
23-01-09, 11:09
در ظاهر بله . ولی معمولا بیشتر از 20 الی 25 درصد اورکلاک RAM در این جور مادربورد ها ، سیستم ناپایدار میشه ( حتی در صورتی که RAM پتانسیل لازم رو برای اورکلاک بیشتر رو داشته باشه ) . برای رفع این ناپایداری بهتره به NB چون نقش Memory Controller رو بازی میکنه ولتاژ بیشتری اعمال بشه . این مقدار ولتاژ بیشتر در هر مدل و هر چیپست متغییر هست و باید با تست و آزمون خطا به دست بیاد .

Game
05-02-09, 09:08
اینم رم من خیلی بد اور میشه ببینید خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟/
رم هام بالیستیکس 1066 هست

Shahryar
05-02-09, 15:59
اینم رم من خیلی بد اور میشه ببینید خوبه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟/
رم هام بالیستیکس 1066 هست

امیر علی جان چیپ این رم ها خیلی مناسب نیستند اما همون روز دقت کرده باشی تا 1250 هم زدیم با ولتاژ پایین :great:

AMD>INTEL
06-02-09, 01:28
دوستان اگر با اور رم مشكل دارن سعي كنن با تايمينگ ها كار كنند . شهريار جان هم اشاره كرد بهش

N@VID
06-02-09, 23:50
سلام :

من واقعا دهن این رم های کینگ رو آسفالت کردم !

الان بدون ولتاژ به NB ، بصورت پایدار به باس 2x445=890 رسیدم !
الان می خوام برم به NB هم ولتاژ بدم ببینم تا 1000 می رسه یا نه !!! :cry::cry::cry: «« این شکل رم هاست !
این هم یک شات از این عملیات ! :1. (38):

AMD>INTEL
07-02-09, 00:15
تايمينگها رو كمي شل كن . :great:

BiPooK
03-03-09, 16:41
این اورر اولمه لطفا در کجا مشکل داره راهنماییم کنید..
ممنون.با فن خودش.

Olesius
06-04-09, 14:13
با سلام...
تست Ocz Gold pc2-6400 cl5 در زمان تاخیرهای پایین تر... می شه گفت خیلی فراتر از انتظار ظاهر شد...!!!!
قابل ذکر است به خاطر حساسیت ماژول ها به ولتاژ بالا در تست های زیر ولتاژ بیش از 2.35 اعمال نشده است...:great:

3.3.3.9 720

4.4.4.12 940

1040 5.4.4.14

1070 5.5.4.16

Olesius
10-04-09, 20:31
با سلام...

این بار ماژول های کروشیال 1066 که پارت نامبرشون به 8FE5 ختم می شه رو یه تست کوچیک کردم...
می شه گفت که این ماژول ها اصلا برای اوورکلاک مناسب نیستند فقط برای استفاده عادی می تونن جوابگو باشن... Only the registered members can see the link

فرکانس پایدار 720 9-3-3-3 با ولتاژ 2.35

فرکانس 740 9-3-3-3 با ولتاژ 2.35 که تست superPi 1M پاس نشد ولی سیستم نسبتا پایدار بود!!

فرکانس 940 12-4-4-4 با ولتاژ 2.35

فرکانس 1130 18-5-5-5 با ولتاژ 2.35

و در نهایت فرکانس ناپایدار 1150 با زمان تاخیر 18-5-5-5 و ولتاژ 2.5

نکته قابل ذکر:
تست ولتاژهای بالا هم هیچ تاثیری در اوورکلاک این ماژول ها نداشت...!!
برای رسیدن به فرکانس 1200 Cl5 حتی ولتاژ 2.6-2.65 هم اعمال شد ولی نتیجه ای در بر نداشت...

با سپاس...

Shahryar
10-04-09, 22:02
خوبه عزیز :1. (21):

مشخصات دقیق تایمینگ ها را بگو و یک تست هم بزم با تایمینگ های بالاتر ببین Max Freq چه قدر میتونی بگیری ... :11():

Olesius
10-04-09, 22:36
خوبه عزیز :1. (21):

مشخصات دقیق تایمینگ ها را بگو و یک تست هم بزم با تایمینگ های بالاتر ببین Max Freq چه قدر میتونی بگیری ... :11():
تشکر آقا شهریار عزیز...

راستش بیشتر از روی بیکاری (تفریحات سالم!!) هست...:whistle:
این سری کروشیال که خیلی آشغال هستند (البته عذر می خوام!!:11():) با 6.6.6.18 و 2.6v به حول و حوش 1400 می رسند!! مثل تریسر 1066 خودم جواب نمی دن...:1. (28):
اگه جور شه قراره G.Skill 8500 HZ برسه دستم که چیپش GKX هست... ایشالا با اون Max Freq می زنم!!:wink:

مشخصات دقیق تایمینگ هم منظورتون تایمینگ های پیشرفته هست؟؟ این بورد P5k-e جز تایمینگ های اصلی گزینه دیگه ای نداره... با MemSET هم تغییری ایجاد نکردم...

با سپاس...:1. (21):

Moein
18-04-09, 00:35
این هم یک شات که کمتر از 30 مین روش کار کردم فرکانس رم ها 533 هست و (1600)

Shahryar
24-04-09, 11:45
مدتی بود که یکی از ماژول های گلگون DDR2 ام مشکل پیدا کرده بود و کار نمیکرد که دیشب عملیاتی روش انجام شد و امروز دوباره کار میکنه :1. (5): به همین مناسبت فرخنده دو تا تست که یکیش از قبل هست و یکی هم مال امروز با ولتاژ های پایین را میگذارم :

PC2-6400 Crucial Ballistix @ 1040 Mhz | 4-4-4-15 @ 2.5v
with DFI DK P45 T2RS-Plus

PC2-6400 Crucial Ballistix @ 1395 Mhz | 5-10-10-37 @ 2.5v
with Gigabyte EP45-UD3R

tRFC در تست های بالا برابر 72 و tRP برابر 10 بوده . :1. (23):

در آینده نزدیک با ولتاژ یکم بالاتر دوباره تست میکنم :great:

Moein
24-04-09, 11:58
مدتی بود که یکی از ماژول های گلگون DDR2 ام مشکل پیدا کرده بود و کار نمیکرد که دیشب عملیاتی روش انجام شد و امروز دوباره کار میکنه :1. (5): به همین مناسبت فرخنده دو تا تست که یکیش از قبل هست و یکی هم مال امروز با ولتاژ های پایین را میگذارم :

with Gigabyte EP45-UD3R

تا این رم ها رو نسوزونی دست بردار نیستی :دی

Shahryar
27-04-09, 20:45
بدون شروح :

PC2-6400 Crucial Ballistix @ 1200 Mhz - 4-4-4-15 @ 2.7v

CPU-Z Validation

Olesius
05-05-09, 10:34
با سلام...
اینم نتایج چند روز تست کردن...!!

DDR2 872 3-3-3-6

DDR2 1066 4-4-4-4

DDR2 1146 4-4-4-12

DDR2 1300 5-5-4-4

DDR2 1360 5-5-5-18

به قول شهریار عزیز tRFC در تمامی تست ها ثابت و برابر 42 بود...
بورد P35 من هم با فرکانس های بالای 1320 شدیدا ناسازگار بود و نشد یک تست Max Freq بگیرم...!! ایشالا... با بورد P45 گیگا در اولین فرصت تست می کنم...

پی نوشت: نهایت ولتاژ اعمال شده در تست ها 2.55v بوده...
با تشکر...:11():

Jagvar
05-05-09, 13:13
بدون شروح :

PC2-6400 Crucial Ballistix @ 1200 Mhz - 4-4-4-15 @ 2.7v

CPU-Z Validation

بابا شهریار جان چیکار کردین با این رم های بی زبون!!:lol:
عالیه :great:

Shahryar
05-05-09, 17:44
با سلام...
اینم نتایج چند روز تست کردن...!!

DDR2 872 3-3-3-6

DDR2 1066 4-4-4-4

DDR2 1146 4-4-4-12

DDR2 1300 5-5-4-4

DDR2 1360 5-5-5-18

به قول شهریار عزیز tRFC در تمامی تست ها ثابت و برابر 42 بود...
بورد P35 من هم با فرکانس های بالای 1320 شدیدا ناسازگار بود و نشد یک تست Max Freq بگیرم...!! ایشالا... با بورد P45 گیگا در اولین فرصت تست می کنم...

پی نوشت: نهایت ولتاژ اعمال شده در تست ها 2.55v بوده...
با تشکر...:11():

:1. (10): خیلی خوب هست علی جان ، حتما ادامه بدید .

فقط یک نکته ای که هست اینه که ماژول های GMH نیاز به ولتاژ بالاتری نسبت به Elpida و ... هستند . تست هاتون را ازین به بعد با 2.7v و یک فن روی ماژول ها بزنید که طبق تست های من هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه ( البته من تا حالا 3.1v را هم با Air دادم که البته نتیجه خراب شدن رم ها بود .:1. (38): )

الان به نظرم تنها مشکلی که هست کمبود ولتاژ رم هاست . منتظر تست های بعدیتون هستم . PL در تست های بالا چه قدر هست ؟ در کل تا با ولتاژ بالاتر تست نکنید نمیتونیم بفهمید که کجا نیاز به تغییرات تایمینگ دارید . :give_rose:

Moein
05-05-09, 18:42
OCZ 1066 DDR3 @1800 Cl 7.8.7.20

Olesius
06-05-09, 11:13
:1. (10): خیلی خوب هست علی جان ، حتما ادامه بدید .

فقط یک نکته ای که هست اینه که ماژول های GMH نیاز به ولتاژ بالاتری نسبت به Elpida و ... هستند . تست هاتون را ازین به بعد با 2.7v و یک فن روی ماژول ها بزنید که طبق تست های من هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه ( البته من تا حالا 3.1v را هم با Air دادم که البته نتیجه خراب شدن رم ها بود .:1. (38): )

الان به نظرم تنها مشکلی که هست کمبود ولتاژ رم هاست . منتظر تست های بعدیتون هستم . PL در تست های بالا چه قدر هست ؟ در کل تا با ولتاژ بالاتر تست نکنید نمیتونیم بفهمید که کجا نیاز به تغییرات تایمینگ دارید . :give_rose:
ممنون آقا شهریار عزیز...:11():

راستش این بورد که بیشتر از 2.55v نمی تونه به رمها ولتاژ بده...!! باید برم سراغ بورد گیگا...
الانشم با 2تا فن 8سانت رمهارو خنک می کنم...!!
PL هم در همه فرکانس ها 8 ست شده بود!! (با MemSET) جز فرکانس 1360 که 10 ست شده بود...

حالا سعی می کنم بازم در فرصت های آتی تست کنم...

N@VID
08-05-09, 22:25
سلام :
این هم آخرین رکورد من با این CPU :

این هم رم باس 667 که تا 890 رسیدن ...
که البته روی 896 سیستم ناپایدار شد و ...

RAM : 2048 MB DDR2 Dual Channel
RAM Speed : 445.1 MHz (1:2) @ 5-7-7-20
Slot 1 : 1024MB (PC2-5300)
Slot 1 Manufacturer : Kingston
Slot 2 : 1024MB (PC2-5300)
Slot 2 Manufacturer : Kingston

N@VID
10-05-09, 19:21
سلام :

مژده که به باس 900 رسیدم ! :1. (38):
تا 910 رفتم ... ولی 900 پایدار بود !
و من هم ولید 900 رو گرفتم ...

RAM Speed : 450 MHz (1:2) @ 5-7-7-20
Slot 1 : 1024MB (PC2-5300)
Slot 1 Manufacturer : Kingston
Slot 2 : 1024MB (PC2-5300)
Slot 2 Manufacturer : Kingston

این هم ولیدش :

Olesius
16-05-09, 11:29
با سلام...

اولین تست با بورد P45 گیگایت و Air cooling...!! ولتاژهای بالا با توجه به نبود کولینگ مناسب!! اعمال نشدند...

DDR2 1400 5-5-5-10

N@VID
17-05-09, 00:27
سلام :

امروز رم های باس 800 پاتریوت بدستم رسید و جا داره از دوست عزیزم آفا مهدی گل تشکر کنم ...

سری Extreme Performance

در اولین حرکت و با اعتماد به نفس بالا باس رم ها رو روی 1100 تنظیم کردم و سیستم با پایداری
100 درصد به کار خود ادامه داد !
تا 1150 هم رفتم و دست آخر روی 1160 با صفحه نفرت انگیز آبی مواجه شدم ! :1. (28):
این هم ولیدش :

RAM Speed : 550 MHz (1:2) @ 5-7-7-17
Slot 1 : 1024MB (PC2-6400)
Slot 1 Manufacturer : PDP Systems
Slot 2 : 1024MB (PC2-6400)
Slot 2 Manufacturer : PDP Systems

دست آخر به این نتیجه رسیدم که این رمی که من می بینم تا 1200 براحتی اور میشه !
فقط یکم داغه و باید یک فکری براش کنم ...
مین هم همین روز ها باید عوض کنم و برم سراغ یک الترا دوبرال 3 محصول گیگابایت ...

Olesius
17-05-09, 13:36
DDR2 1450 5-5-5-15

Shahryar
17-05-09, 17:40
آفرین علی جان ، رکوردت خیلی خیلی خوبه ، تبریک میگم :1. (10):

vDIMM در تست 1450 چه قدر هست ؟

Galaxy
17-05-09, 22:47
امروز رفتم پیش شهریار عزیز که درس بخونیم . درس که نخوندیم ولی :

لینک : Only the registered members can see the link

Olesius
18-05-09, 20:52
آفرین علی جان ، رکوردت خیلی خیلی خوبه ، تبریک میگم :1. (10):

vDIMM در تست 1450 چه قدر هست ؟

با سلام...
عذر می خوام از اینکه دیر جواب می دم...
(سیستم تست فونت فارسی نداشت و کلی دردسر دیگه...!!)

ممنون آقا شهریار عزیز...:1. (21):
کاری نکردم...!! هنوز فاصله زیادی دارم با رکورد Cl5...!! دقیق خاطرم نمونده ولی فکر می کنم حدود 1600 باید باشه...
حالا تلاش خودم رو می کنیم ببینیم به چه فرکانسی می تونم برسم...:wink:
ولتاژ رمها هم در فرکانس 1450 دقیق یادم نمونده ولی فکر می کنم حدود 2.8 بود...!!!

در حال حاضر هم دارم رو 1500 کار می کنم!! ولی با توجه به استفاده از Air cooling یک مقدار بعید به نظر می رسه هرچند که خیلی نزدیک شدم...!!
بهر حال برای اینکه دست خالی نیومده باشم...!! از توی ولیدهای گذشته یکی رو انتخاب کردم...

DDR2 1400 5-5-5-6

ViViD
20-05-09, 07:28
این هم تلاش شب آخر که رمها در دستان من بود :whistle:

DDR2 1000 4-4-4-13 @2.4V

Valid Link (Only the registered members can see the link)

Olesius
24-05-09, 20:15
با سلام خدمت دوستان عزیز...

با استفاده از Air cooling و ولتاژ 2.9 ولت... (هنوز جرات نکردم 3v رو با Air بدم...!!) :دی

Team Xtreem DDR2 1482 5-5-5-18

AMD>INTEL
24-05-09, 21:50
علي جان يواش يواش برو به سمت ddr3 . كمتر شركتي روي ddr2 مانور ميده

saeed_hosseiny
25-05-09, 11:21
علي جان يواش يواش برو به سمت ddr3 . كمتر شركتي روي ddr2 مانور ميده
درود
امید جان حق باشماست ولی متاسفانه مادربوردهای خوش قیمت بر مبنای DDR3 خیلی کمه توی بازار که دارای کیفیت مناسبی باشن . پس باید فعلا روی همین DDr2 مانور کرد تا ببنیم که تولید کننده های عزیز چی کار میکنن . :11():

masoomiyat
26-05-09, 00:52
2x1 corsair XMS3 DDR3 1333 cl9 و یه PNY DDR3 1333 با تایمینگ 9

Olesius
26-05-09, 18:52
با سلام...

Team Xtreem DDR2 1200 4-4-4-8

Extreme
26-05-09, 21:10
:1. (38):

OCZ Extreme 1333 - CL8 - 1.65V @ 1900 - 8.8.8.18 - 1.8V

AMD>INTEL
27-05-09, 00:00
با درود بر مهندس حسيني . مادربردهاي ddr3 هم كم نيست . ولي تمام شركتها دارن سوئيچ به ddr3 ميكنند . البته تو بازار ايران عموما عقب تر از كشورهاي ديگرست .

saeed_hosseiny
27-05-09, 10:00
با درود بر مهندس حسيني . مادربردهاي ddr3 هم كم نيست . ولي تمام شركتها دارن سوئيچ به ddr3 ميكنند . البته تو بازار ايران عموما عقب تر از كشورهاي ديگرست .
مخلصم امید جان
ببنید حق با شماست چون مادروبردهای مبتنی بر DDR3 چون قیمت پایینی ندارن یه مقدار زوده که همه روی DDr3 برن . من فکر میکنم که یه فکر اساسی راجبش میشه ولی اینجا حالا حالا ها DDR2 جولان میده عزیز.

Shahryar
30-06-09, 16:33
دوباره شروع کردم تحقیق روی تایمینگ های پیشرفته . نتایج تست اولیه بد نبود . از ترکیب ماژول ها استفاده شد :1. (38):

1216
CL4

ولتاژ رم ها = 2.8 ولت
vMCH = 1.45v
tRFC = 42
tRD = 12
Cooling type = Air Cooling

این فرکانس بوت شده هست و قطعاً میشه نتایج بهتری گرفت . :give_rose:

هدف = 1300 CL4 ترجیحاً با Air Cooling ...

AMD>INTEL
30-06-09, 21:11
شهریار جان رمت همونهست که باهاش رکورد زدی ؟

Shahryar
30-06-09, 22:05

خیر عزیز . اون ها Crucial بودند . :1. (21):

Moein
30-06-09, 23:17

شهریار جان دوباره تبریک می گم چون از همین الان پیش بینی یک رکورد جدید رو دارم :دی

ViViD
01-07-09, 07:00
سلام شهریار عزیز
یک سوال داشتم اون رم Noname مارک و برند نداره؟ :دی

Shahryar
01-07-09, 09:18
سلام شهریار عزیز
یک سوال داشتم اون رم Noname مارک و برند نداره؟ :دی

نه رمه CSX ولی گویا CPU-Z JEDEC ID کارخانه سازنده را نشناخته . :give_rose:

Shahryar
06-07-09, 13:12
1300Mhz CL4

(Only the registered members can see the link)Only the registered members can see the link

لینک ولید (Only the registered members can see the link)

Voltage = 2.92v
Cooling Type = Air Cooling
tRFC = 60
vMCH = 1.5v

این فرکانس هم بوت شده هست و معمولاً میشه بیشتر از این هم رفت .

هدف جدید : 1350 مگاهرتز @ AirCooling ترجیحاً ...

Moein
06-07-09, 22:07
Gskill perfect storm 1900 @ cl 7.8.7.18

Shahryar
30-07-09, 20:37
TeamXtreme 1066 @ 1312Mhz CL4

Validation لینک (Only the registered members can see the link)

مشخصات تست :
vDIMM : 2.97v
tRFC : 60
Cooling type : Air Cooling :1. (27):
vMCH:1.52v

ایشالله وقت بشه بیشتر تست بزنم . دما یکم اذیت میکنه :1. (38):

Game
31-07-09, 00:17
اینم رکورد جدید من تازه واردم ولی بد نیست

Corsair Dominator GT 2000 CL8.8.8.24 @ 1430 CL6.6.6.16

Game
31-07-09, 14:55
Corsair Dominator GT 2000 CL8.8.8.24 @ 1430 CL5.5.5.15

vandelin
14-08-09, 20:49
ماشالله اینجا همه چهار قمی اند !

------------------------

برای خودم جالب بود که ببینم وقتی یه رم با فرکانس بالاتر از مقدار پشتیبانی شده رو استفاده کنیم , بازدهی به چه صورت هست .

بورد مورد نظر حداکثر قابل پشتیبانی از رم 533 هست و رم مورد استفاده patriot PSD21G8002H (Only the registered members can see the link) هست .
البته مشکل بزرگ بسیار قدیمی وبدن بودر و عدم ارائه هرگونه تنظیمات و قابلیت هست . از جمله محدود بودن فرکانس مسیر (حداکثر تا 270 و بیش از این واقعا مشکل دما و ناپایداری هست ) و همچنین نداشتن تنظیمات کامل تایمینگ و غیره هست .

مشخصات دقیق رم با باس 800 روی تایمینگ 18-5-5-5 و ولتاژ 1.8 است .

به دلیل محدود بودن ضریب رم در بایوس (فقط 1:1 و 4:3) و همچنین عدم پایداری بورد بیش از 270 مگاهرتز به بیش از فرکانس رم 720 بسیار مشکل شد . تو این فرکانس ولتاژ رم 2.3 و پردازنده 1.512 و پل شمالی 1.7 بود (دیفالت به ترتیب 1.8 و 1.4 و 1.5 بود )

Hossein1989
03-09-09, 14:42
با سلام

sasoolee
21-09-09, 17:18
geil 2x512 + 1gb kingmax (all DDR2 800 cl5) @ 1000MHZ 24/7/365

PUMAOC
22-09-09, 02:07
TeamXtreme 1066 @ 1312Mhz CL4

Validation لینک (Only the registered members can see the link)

مشخصات تست :
vDIMM : 2.97v
tRFC : 60
Cooling type : Air Cooling :1. (27):
vMCH:1.52v

ایشالله وقت بشه بیشتر تست بزنم . دما یکم اذیت میکنه :1. (38):

:1. (2)::1. (2)::1. (2)::1. (2)::1. (2): کارت حرف نداره؟؟ :1. (10):دما اذیت می کنه یعنی دیگه بیشتر جلو رفت ؟؟:1. (28):
با چی خنکش کردی؟؟

sasoolee
22-09-09, 05:48
رکورد جدید ترم

geil 2x512 + 1gb kingmax (all DDR2 800 cl5) @ 1050MHZ 24/7/365

cpu : intel dual core E2180 2.0Ghz @ 3.5GHz

VGA: HIS radeon hd4830 @ 675Mhz - 2050 Mhz

Moein
10-12-09, 13:30
با سلام

CORSAIR DOMINATOR GT @ 2100 Cl 7.8.7.20

VaLiD (Only the registered members can see the link)

rajah
30-12-09, 11:03
سلام من عضو جدید سایت هستم راستش چند روزیه که تو نخ اور رفتم کارم هم بدک نیست e5200رو الان تا 4.06 با پایداری کامل با تستorthos پایدار کردم چون پاورم ضعیف هستش نمی خوام بیشتر برم اما با رمهام مشکل دارمcorsair dominator 1066 cl5هر کاری میکنم روی باس 1066 پایدارنمی مونه مثلا چند بارباش ویندوز رو اوردم بالا تست هم گرفتم مشکل نداشتند اما بعد از خاموش کردن دوباره بالا نمی یاد تو تنظیمات بایوس مادربردمep43-ds3l قسمتی به عنوان ولتاژ nb نیست میشه اساتید محترم یه راهنمایی بکنن که چکارکنم .اگه یه توضیح شهریار عزیز راجع به اینکه برای اور رم باید رو چه چیزهایی کار کنم بده متشکرم ازاینکه عضو این سایت هستم افتخار می کنم اینم سیستم منه

cpucooler:hyper 212 plus dual fan ram:corsir dominator 1066 4*1 power:silverston350 12v1=18a&12v2=16a main: ep 43-ds3 vga=evga 9500gt

PUMAOC
02-01-10, 15:39
سلام از سر بی کاری و گرونی و بی پولی:دی:Love-ssa~! (1)::Love-PCN~!:
این تست با ولتاژ 2.1 ست شده (با ولت متر چک کردم 2.19 نشون می داد !) برای حافظه صورت گرفته. البته یه تست 533 (1066) ناپایدار با همین ولتاژ گرفتم. (با همین رم فقط تک کاناله).
مشکلی که اینجا هست اینه که این مین p31-A7 بیشتر +0.3 ولت نمی تونه به ولتاژحافظه اضافه کنه کسی هست بدونه چه يوری ولت مدش کنم؟! یه بحثایی تو سایت شد اما هیچ وقت به قولاشون عمل نکردن... اگه به صورت ساده هم بگید می فهمم!:1. (35):مثلا چی نیاز داره؟ مقاومت متغیر کمی سیم و البته مهارت!!!

اینم ولید :
شات از mem set :

PUMAOC
12-03-10, 01:33
سلام :give_rose:

خوب انگار کار من تمومی نداره.... به خودم گفتم مگه رم های تو چی از G-skill کم دارن...:lol:

فرکانس 2008 با ولتاژ 1.9:gasp: البته CPU هم تا حدی اور کلاک شده بود :1. (27):.
این 31 آخرش مال تایمینگا کلا تغییر نمی کرد...:1. (26):

CL 9-9-10-31
1.9V

لینک ولید :

PUMAOC
10-04-10, 23:06
سلام:give_rose:

تو عید بیشتر رو p55 تمرکز کردم . واقعا این پلتفورم تو اور DDR3 آخرشه !!:party:

فرکانس 2434 با ولتاژ 1.98~2 ولت برای این فرکانس در تایمنگ 31-11-11-10 . ولتاژ پیش فرش این رم ها . 1.8 ولت در فرکانس 1600 و تایمینگ cl8 هست.

تست در حالت تک کاناله بود.

4100

لینک ولید :

PUMAOC
05-06-10, 01:46
سلام.:give_rose:

امروز حوس اور کردم!:party: نمی دونستم نتایج اورست رو باید تو کدوم تاپیک بزارم.:whistle: خلاصه بعد ور رفتن با تایمینگا
نتایج زیر بدست اومد.:love:

این آخرین پروفایل پایدارم بود :

تو این تستا به فرکانس 2000 با تایمینگای CL8-8-9-28-100-24-8-9-9-24-1T نزدیک شدم. تو wprime 32 هم پایدار بود.

مطمئن هستم حتی اسم این رم ها رو هم نشنیدید!! lol . اسمش : Walton chintech APOGEE GT Blazer Deluxe Edition:whistle:

vtt:normal
cpu :1.3volt
PLL:1.9volt
PCH:1.25volt
RAM:1.94volt
timing:9-9-9-28-100-24-8-9-9-24-1T

جالبه تایمینگ 28-9-8-8 کارایی کمتری نسبت تایمینگای قبلی داره!!!! برای خودم جالب بود. :whistle:

اینم چند تا تستی که قبل از اینا گرفته بودم!:great:

حالت نرمال :

تایمینگ : 28-9-8-9

اینم یه تست از بچه های همین سایت با رم 1800 cl8-8-8-24

ViViD
05-06-10, 11:55
KingSton No Model :D

KVR800D2N6/2Gig Dual Channel 1.8v
@ 1145Mhz CL6-6-6-24 2.05v

Tested For HWBOT OC Challenge June 2010

Moein
05-06-10, 14:54
این اسکور رکورد فرکانس رم ایران هست تا اونجایی که من خبر دارم
Old Test

Gskill PS 2000 Cl9 @ 2700 | Link (Only the registered members can see the link)

این فقط یک تست بود متاسفانه سی پی یو بیشتر از 230 نمی رفت برای BCLK و این تست یکی از تایمینگ ها هست فرکانس بالا تر با تایمینگ پایین تر زده شده :دی که تاثیر TRFC حساب شده رو نشون میده به زودی فرکانس های بالاتری که فرکانسش ثبت شده بعد از انالیز نتایجش در این تاپیک قرار می گیره

با تشکر

SSA MEMBER

معین صامتی

PUMAOC
05-06-10, 23:16
ه تاثیر TRFC حساب شده رو نشون میده به زودی فرکانس های بالاتری که فرکانسش ثبت شده بعد از انالیز نتایجش در این تاپیک قرار می گیره

سلام::give_rose:

معین جان می شه بیشتر توضیح بدید.

تاثیر این تایمینگ چه طوری هست؟!!!

Moein
05-06-10, 23:35
سلام::give_rose:

معین جان می شه بیشتر توضیح بدید.

تاثیر این تایمینگ چه طوری هست؟!!!

چطوری بگم توی این تست من TRFC رو 110 ست کردم و ماکس فرکانسی که تونستم با تایمینگ 11-11-11-31 برم همین فرکانس هست در صورتی که با TRFC 88 فرکانس بالا تر رو با تایمینگ 10-10-10-31 تونستم ثبت کنم!!!

PUMAOC
05-06-10, 23:38
چطوری بگم توی این تست من TRFC رو 110 ست کردم و ماکس فرکانسی که تونستم با تایمینگ 11-11-11-31 برم همین فرکانس هست در صورتی که با TRFC 88 فرکانس بالا تر رو با تایمینگ 10-10-10-31 تونستم ثبت کنم!!!

یعنی همیشه این تایمنگ هر چی کمتر بشه فرکانس بیشتری می شه ست کرد ؟!!:1. (27):

یا کلا می گی رم ها یه طوری هستن؟!

Moein
06-06-10, 00:39
نگاه کن اصول تایمینگ ها این هست که تو هر تایمینگی رو ست می کنی باعث پایداری سیستم بشه دلیل نمی شه هر چی یک تایمینگ زیاد یا کم باعث بشه استیبل بشه یا هم اینکه افزایش فرکانس پیدا بشه در اور کلاک تقریبا هیچ چیزی منطق نداره اما در صورتی که شما تایمینگی رو که ست می کنید با اطلاع و اگاهی باشه موجب میشه به هدفی که دارید نزدیک تر بشید البته این موضوع در اکثر مواقع درسته و شاید در بعضی از اوقات این موضوع درست نباشه

PUMAOC
06-06-10, 12:34
مرسی معین جان.:11():

اما من تو این موندم!:

تاثیر TRFC حساب شده

شهریار جان و اونایی که از حافظه خیلی چیزا می دونن لطف کنن رو کنن ! LOL .....:give_rose:

.D3VIL.
22-06-10, 18:40
Crucial Ballstix DDR2 Micron D9 GMH @ 1334MHZ @ 2.55V CL6-10-10-30 2T

Valid

:give_rose:

Extreme
22-06-10, 22:16
آفرین آرمان ولی این رم ها جای کار بیشتری دارن سعی کن بیشتر خنکشون کنی .

1500CL5 رو باید بری راحت :دی

دمت گرم .

PUMAOC
22-06-10, 23:27
خوب اینم آمادگی قبل کنکور هست دارم گرم می کنم ! :whistle: ( البته یه جور وداع هم بود با قطعاتم!:11():)

CL7-8-8-24 1T 1600 MHZ
نمی دونم چرا تایمنگا رو درست نشون نمی ده!

1640 <== CL8-8-8-24 1T

8x205 MHZ :D CPU 4.3GHZ

.D3VIL.
23-06-10, 02:11
آفرین آرمان ولی این رم ها جای کار بیشتری دارن سعی کن بیشتر خنکشون کنی .

1500CL5 رو باید بری راحت :دی

دمت گرم .
ممنونم نیما جان...
برای همین فرکانس با Cas Latancy 5.0 باید حدودا 1.65V بدم به رم ها.....ولی بیشتر هدف من از این تست ها Max DRam Frequency هست و متاسفانه مادربرد بیشتر از این حد کشش نداره... اینطور که به نظر میاد......چون مشکل و Limitation از رم نیست !
ایشالا فردا رو Advanced Timing ها کار میکنم ببینم میتونم به نتیجه برسم یا نه و اگر باز هم شد برای Hwbot Challenge که مربوط به اورکلاکینگ رم بر روی پلتفروم ها AMD هست تست میزنم و احتمالا هم به جایی برسم چون با نفر اول اختلاف زیادی ندارم...
البته این فرکانس که فعلا رسیدم با 2.49V هم میشه رسید بهش حتی با Timing بهتر....

در رابطه با خنک کردن رم هم روی این ولتاژ با توجه به فنی که قرار دادم روی رم ها اصلا مشکل دما و یا حتی گرمی Heatsink ها احساس نمیشه.........

(البته به کمک شهریار عزیز هم احتیاجه) :yes:

:give_rose: موفق باشید...

nasiban
23-06-10, 12:51

PUMAOC
23-06-10, 15:11
منم اینو دیشب دانلود کردم باش تست زدم.:love: واقعا مارک گرفتن توش سخته ! 1185 !!!!!!!!!!!!

PUMAOC
14-07-10, 13:43
سلام دوستان:give_rose:

بعد از این که لم maxxmem اومد دستم دیشب یه چند تا تست باش زدم.:love:

اون کارایی رو که شهریار جان کفته بود انجام دادم 1000 تا رفت رو مارک !:1. (27):

یه نکته ای این هست که این بنچ به tRDD اگر صحیح گفته باشم خیلی حساس هست و اگر بتونید کمش کنید عین هلو مارک می گیرید! من مقدار این تایمنگ رو رو 6 ست کردم!:wink: کمتر را نداشت حتی با 2.1 ولت!:1. (35):

تو فرکانس 1800 با تایمنگ 100-28-9-8-8 تونستم 1405.5 مارک بگیرم . البته تو هیمن فرکانس 1333 مارک گرفتم که با افزایش Bclock به 225 و فرکانس NB به 4056 پرید رو 14k....

چند تا سوال که می خواستم بپرسم این هست که :

آیا هسته ی فعال تاثیری تو بنچ داره؟ یا HT ؟

فرکانس OPI Link چه طور؟

xp بهتر هست یا 7 ??? تویک کردن ویندوز تاثیر زیادر داره؟ ( مثل همین 1333>>>>1400 )

یه مشکل هایی هم بود مثلا یه هو خود به خود تو همین فرکانس و تایمنگ سیستم کرش می کرد و ریست می شد!:1. (27):
خودم خیلی تعجب کردم. وقتی تست پایداری رو رد می کنه چه طوری هست که تو حالت ایدل ریست یم شه؟!:gasp:

مشکل بعدی مقدار کپی بود!مثلا خودم با فرکانس های بالاتر 20k رو هم دیدم! اما تو فرکانس 1800 به زور به 18k رسوندمش!
من اسکور ها ی HW رو برسی کردم خودم هم برعکس امتیازای من اونا کپی و زمان تاخیرای خیلی خوبی داشتن!
راهی هست که این مقدار رو زیاد کنم از sub timing ها؟

اینم یه نتیجه ی عجیب تو اورست ! :( نتایج 100% واقعیست:lol:)

پس زیاد به اورست و امتیازاش اعتمادی نیست!:1. (27):

.D3VIL.
14-07-10, 14:03
سلام..
سعید جان Latency خیلی بالا میده.....سعی کن اوضاع Timing هارو بهتر کنی....1800MHZ CL8-8-8-20 1T ....رم های شما 1600MHZ CL8-8-8-24 اینطور که داخل SPD معلومه....پس قطعا با 2.1V باید اون فرکانسی که گفتم رو بره...tRFC رو بیار پایین تر... ویندوز XP هم باشه بهتره....(جدید هم باشه)
Style ویندوز هم Classic کن موقع تست Explorer.exe هم ببند...

برای SUB Timing ها شهریار عزیز باید توضیح بده....:lol

Jagvar
14-07-10, 22:02
تا جایی که من فهمیدم اگر ویندوز X64 باشه امتیز بیشتری میده
والا من می گم این برنامه کلا قاطی داره من که ازش هیچی سر در نیاوردم!
من با فرکانس 2133 یه بار ران می کنم 1300 می ده وقتی از اول دوباره ران می کنم 1350 وقتی دوباره ران می کنم 1200 فکر کنم اگه ادامه بدم اعداد رندم خشکلی رو بدست بیارم

PUMAOC
14-07-10, 23:00
علی جان خیلی بستگی و فرکانس بالا نداره. به تایمینگا و آن کور و فرکانسش ربط داره که شما تایمنگو همیشه می دی 9 9-9-28 می گی پرفومنس داره.:lol:

یه تستای وحشتناکی با این رمم زدم از صبح تا حالا امشب می زارمشون .

PUMAOC
15-07-10, 04:00
سلام دوباره برگشتم با 15.2k :1. (5): چه طوره؟ با یه رم پوکیده !! lol و های ولتاژ

بعد از این که آرمان گفت ولتاژ رو زیاد کن تا 2.14 ولتاژ و زیاد کردم:1. (27): که این نتیجه به دست اومد! (max)

cl7-8-9-26-100 فرکانس 1800 و دست کاری و کم و زیاد کردن ساب تایمنگا!1471 مارک از این رم پوکیده بگیرم.:1. (27): خودم کف کرده بودم 1800cl7 اومده بود بالا!!!:gasp:

اما این آخرش نبود شروع کردم با ولتاژ های زیر کار کردن! با همین ولتاژها تایمنگای بسیار پایینی ( در حد این رم) تونستم ست کنم! واقعا مین DFI امکانات کاملی داشت! و بایوس پیچیده که من باش حال می کنم:yes: کف کردم..... تا یاد گرفتم:whistle:

هر کسی تو این ولتاژ ها مشکل داشت بگه خودم قضیه رو براش باز می کنم:great: پیچیدست اما لم داره می آد دست آدم.:give_rose:
این هم یک عکس از کل تست هایی که گرفتم از صبح که منجر بی طی کردن ره صد ساله در یک سوت شد!:wink:

ور در آخر تا اون جایی که جا داشت ساب تایمنگا رو تو بایوس کم کردم و تست گرفتم( حیف که سی پی یو تویکر با سیستم من مشکل داشت و تایمنگا رو ست نیم کرد وگر نه CL0 تو تایمنگا کم نبود!:lol:)

CL7-8-8-18-70-1t-14-4-4-4-15 در فرکانس 1800 و دو کاناله تست رو پاس کرد که 1526.3 مارک گرفتم

نرم افزار سی پی یو تویکر هم باز گزاشتم ( برای من جنبه ی مانیتورینگ داشت فقط) که یه کم محتواش بیشتر بشه ! نه فقط تست رو بزارم و برم! البته دوست داشتم تمام تست ها رو که گرفتم براتون آپ کنم که ببینید مثلا تو فرکانس 1800 و تایمنگای

CL7-8-8-16-68-1t-14-4-4-4-15 رم تو قسمت read امتیاز کمتری می گرفت! ! !

چند تا تست هم با اورست گرفتم جالب هست که دو تاشو اینجا می زارم:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

.D3VIL.
15-07-10, 23:31
سلام..
سعید جان امتاز عالی با این رم ها بدست اوردی و دیگه قضیه کاملا معلومه که رم ها محدودیت برات ایجاد میکنه و این رو از مقدار Latency میشه کاملا فهمید........اینجا رم با چیپ Elpida Hyper می طلبه ......

شما یک کاری کن از داخل CPU Tweaker مقدار SubTiming هارو یک ذره بیار پایین تر ....tRFC ......

ولتاژ دیگه نده...سعی کن رم هارو بفروشی رم ها بهتر بگیری...

ViViD
16-07-10, 00:25
800Mhz @ 5-5-5-18

800Mhz @ 4-4-4-12

vandelin
16-07-10, 00:41
800Mhz @ 5-5-5-18

800Mhz @ 4-4-4-12

سلام

وحید جان ، من هیچی از این عکسا متوجه نشدم ، چرا اینجوریه ؟ :d

PUMAOC
16-07-10, 00:46
سلام..
سعید جان امتاز عالی با این رم ها بدست اوردی و دیگه قضیه کاملا معلومه که رم ها محدودیت برات ایجاد میکنه و این رو از مقدار Latency میشه کاملا فهمید........اینجا رم با چیپ Elpida Hyper می طلبه ......

شما یک کاری کن از داخل CPU Tweaker مقدار SubTiming هارو یک ذره بیار پایین تر ....tRFC ......

ولتاژ دیگه نده...سعی کن رم هارو بفروشی رم ها بهتر بگیری...

سلام . مر30:give_rose:

آره گل گفتی رم با اون چیپ رو باید بخرم :LOL ... می خواستم برم برای نیترو اما دیدم واقعا نمی سرفه!

شنبه دارم می آم سمت شما آرمان جان LOL ان شا الله قراره برم رم هم بخرم!

متاسفانه اصلا نمی شه ساب تایمنگا رو تو ویندوز تغییر داد! اگر ست کنم aply کنم تغییر نمی کنه!:1. (27):

tRFC رو هم تو بایوس گزاشته بودم برای آخر یعنی اول بقیه رو کم کردم بعد رفتم سراقش ! از 100 اومد تا 68 !! دیگه بعد از اون از طرفی کم نمی شد از طرفی تو قسمت رید بنچ مارک امتیاز کم می شد!:1. (27):.

اما عجب پلتفرمی هست برای اور رم این 1156 ...:lol:

ViViD
16-07-10, 00:57
سلام

وحید جان ، من هیچی از این عکسا متوجه نشدم ، چرا اینجوریه ؟ :d

رم 1 گیگ CorsAir هست که بصورت دیفالت 800 مگاهرتز روی تامینگ 5-5-5-18 ست میشه اما اگر ولتاژ بدم روی 4-4-4-12 میتونم تست بگیرم این دو در یک فرکانس هستند با تفاوت تایمینگهای رم

خیلی تفاوت بین رو تایمینگ احساس نمیشه با توجه به مادربرد ضعیفی که دارم بهتر از این نمیشه

vandelin
16-07-10, 01:04
رم 1 گیگ CorsAir هست که بصورت دیفالت 800 مگاهرتز روی تامینگ 5-5-5-18 ست میشه اما اگر ولتاژ بدم روی 4-4-4-12 میتونم تست بگیرم این دو در یک فرکانس هستند با تفاوت تایمینگهای رم

خیلی تفاوت بین رو تایمینگ احساس نمیشه با توجه به مادربرد ضعیفی که دارم بهتر از این نمیشه

راستش این برام عجیبه که چرا با کاهش تایمینگ ، مقادیر تغییر آنچنانی پیدا نکردن و از طرفی هم اون تستی که رو 4 گرفتی به نظرم یه جورایی عجیبه .
تو هاردم دم دست چیزه خاصی پیدا نکردم ولی این تست رو با پترویت 800 5-5-5-18 گرفتم که با فرکانس پایینتر به مقادیر خیلی بهتری رسیده (مخصوصا تو خواندن نسبت به رم شما ). عجیبش همینجا بود که چرا با فرکانس بالاتر این امتیازا رو داده . (ممکنه به خاطر پلتفرم باشه ؟)

ViViD
16-07-10, 01:09
من یک مشکلی که دارم این هست که گرافیک آنبورد دارم و 1 گیگ رم هم بیشتر روی سیستم نیست گرافیک هم از میزان رم کم میکنه برای خودش احتمالاً به این خاطر هست

vandelin
16-07-10, 01:13
یک ماژول هست ؟
برای من دوال هست فکر کنم به همین خاطره . :)

ViViD
16-07-10, 01:18
بله عزیزم یک ماژول 1 گیگ دارم یکی خراب شده رفته گارانتی تا برگرده من پیر میشم احتمالاً :دی

serpens13
16-07-10, 18:48
2610
cl8-12-12-31@AIR

valid (Only the registered members can see the link)

cl7-11-11-31
همين فركانس رو داشتم ولي cpu-z قاطي كرده همه وليد هارو يكي ميكنه :wink:

serpens13
20-07-10, 23:47
2807MHZ@AIR
VALID (Only the registered members can see the link)
HWBOT (Only the registered members can see the link 03_mhz)
3RD WORLD RECORD
(Only the registered members can see the link 03_mhz) Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

.D3VIL.
02-08-10, 13:50
Crucial 800MHZ CL5 D9 GMH @ 1366MHZ CL5-5-5-20 @ 2.53V Single Channel

Valid Link

امروز داشتم با مادربرد کار میکردم و یک سری تست ساده گرفتم.یک نکته که متوجه شدم ابتدا من دقیقا با همین پروفایل و فقط با Timing 6-6-6-24 و دقیقا با همین DRam Voltage به فرکانس 1340MHZ رسیدم! وقتی Timing هارو به حالت 5-5-5-20 تغییر دام تا 1366MHZ رفت.بازم دارم روش کار مینم...البته با همین وضعیت 1300MHZ CL5-5-5-20 با ولتاژ 2.49V تست SuperPi پاس کردم و البته روی فرکانس های بالاتر تست نکردم ببینم وضعیت چطوره.. (بیشتر سعی بر اینه که با کمترین ولتاژ بهترین حالت بدست بیاد)

موفق باشید.

Labyrinth
08-08-10, 19:14
Crucial 800MHZ CL5 D9 GMH @ 1340MHZ CL5-5-5-15 Single Channel

لینک ولید (Only the registered members can see the link)/ (Only the registered members can see the link)Valid (Only the registered members can see the link)

بالاتر از این هم دارم ولی دارم روش کار میکنم به 675 به بالا برسم
دوستان عزیز لطف کنند این مورد (Only the registered members can see the link) رو گزارش بدهند

موفق باشید

Extreme
19-08-10, 00:07
Patriot Viper ll Sector 5 - 2514MHZ CL7 Triple @ AIR

Valid Link (Only the registered members can see the link)

PUMAOC
19-08-10, 00:22
به به نیما جان می بینم که داری رکورد شکنی می کنی با این رم های سوپر اسپورتت!:love:

2500 CL77777777777777777777 بابا ایول.

N0m@d
20-08-10, 16:02
GSkill Pi-Series:

XMP Profile

OC Profile

alborz_k
20-08-10, 22:58
این هم رم 1066mhz cl5 crucial ballistix tracer .
به صورت دو کاناله اورکردم و ولتاژ رم حدود 2.4 ولت بود..

این هم لینک ولید:

البته به اعداد بسیار بالتر هم می تونم برسم ، ولی فعلأ این رم ها رو نیاز دارم...:lol:

PUMAOC
21-08-10, 01:38
GSkill Pi-Series:

XMP Profile

OC Profile

اجب رمایی داری نوماد جان:1. (3): چه تایمنگی ... چه فرکانسی. کاش این رما دست من بود.!:lol:

می شه مدل دقیقشو بگی؟ چقدر ولت دادی بشون؟

Extreme
05-10-10, 18:04
سلام .

امروز یک تست کوچیک روی رم های CSX 1333 زدم که رم ها با ولتاژ 1.9 به فرکانس جالب 2800 مگاهرتز رسیدند :دی

لینک HWBOT (Only the registered members can see the link )

عکس از محیط تست

Mahdi_Moosavi
07-10-10, 14:27
نیما جان محدوده MCH Strap و VTT Voltage رو مشخص می کنی ؟

ممنون.

Extreme
07-10-10, 21:20
سلام مهدی جان من VTT رو برابر با 1.45 قرار دادم . و MCH هم 1.15 بود .

Labyrinth
15-02-11, 08:03
Kingmax Hercules - 2342MHZ CL9 Dual @ AIR

Valid (Only the registered members can see the link) | HWBot Link (Only the registered members can see the link 3_mhz)

از این قسمت به بعدش دیگه محدودیت پردازنده بود
و در واقع این فرکانس رو شاید توی تایمینگ 8 با ولتاژ بالاتر میشد به دست بیاری ولی خوب به همین بسنده کردیم

موفق باشید ، امیر

mushkin
28-01-12, 00:04
G.SKILL RIPJAWS X 1600MHZ CL 6-8-6 DEFAULT

6316

G.SKILL RIPJAWS X 2168mhz cl 7-11-7
6317

Moein
28-01-12, 22:32
G.SKILL RIPJAWS X 1600MHZ CL 6-8-6 DEFAULT

6316

G.SKILL RIPJAWS X 2168mhz cl 7-11-7
6317

دوست عزیز لطف کنید برای سهولت کار مشخصات سیستم رو اضافه کنید و پروفایل های خودتون رو بعد از اینکه اضافه کردید لطفا پست بنده رو ریپورت کنید تا حذف بشه

موفق باشید

PUMAOC
14-06-12, 01:39
این رم ها رو جدیدا خریداری کردم. وقتی پرفومنسشونو دیدم کفم برید!!!

تست فیزیکس 3DM11 رو همیشه 8800 میگرفتم با این رم ها :10072 گرفتم!

3 پک gskill ripjaws 2000C9

Jagvar
05-10-12, 13:07
رم های 2*2گیگ هست روی ویندوز 32

g.skill perfect storm 2133 cl9-9-9-24
2133 cl9
توی ویندوز 64 بیت هستش

2200 cl9
ویندوز 64 بین

اگر توجه کنید توی فرکانس 2133 سوپرپای با زمان بهتری پاس کرده اگر چه روی فرکانس 2200 کارایی هم افت کمی کرده!

اما اینجا رو ببیند توی یکی از سایت ها پیدا کردم!!!
فرکانس 2600 ولی پهنای باند واقعا ضعیفی داره! البته سی پی یو روی فرکانس 3.5 هست

این هم 4*2gb که روی 2200 و تایمینگ فضای زدم

این هم 4-2gb روی 2133 cl9 هستش

Aliover
08-10-12, 12:49
سلام خدمت دوستان به من هم کمک کنید رم رو اورش کنم.رم هام از نوع نانو گیمینگه مادربرد خوبی هم دارم میشه کمکم کنید؟رم هم از نوع زیر هست.
7494

M.H.Shabani
08-10-12, 22:29
سلاماین رم های نانو گیمینگ فوق العداه اند من روی یه سیستم دیگه با مین سابرتوس پی 67 و سی پی یو 2500 راحت گذاشتمشون رو 2200 با سی ال 10 و البته ولتاژ پایین 1.65 حیف که بایوس مادربرده اپدیت نبود وگرنه با 1.8 تا 2600 هم میرفت اما باید بگم کنترلر سری فنوم خیلی ضعیفه و بعید میدونم از این 1870 بتونین بالاتر برین من که تا 1800 هم نرسیدم اگه نظر منو میخواین سعی کنین فرکانس پل شمالی تو رو ببرین بالای 2400 که رو پهنای باند و زمان تاخیر حافظه خیلی تاثیر داره ممنون

farjam1990
10-10-12, 04:05
نتیجه کار روی یکی از ارزون ترین رمهای بازار
TeamGroup Elite DDR3 1333 cl 9-9-9-24

بالاترین فرکانسی که بهش رسیدم روی ایر
فرکانس 2340 مگاهرتز با زمان تاخیر 11 بود
و فرکانس 2200 مگاهرتز با تایمینگ
9-8-7-24
روی ایر
در فرکانس 2200 با تایمینگ 10-10-10-24
به راحتی همه تستها رو هم پاس میکرد که البته اسکرین شاتهاشو گم کردم :دی یعنی با خرید 2 تا از این رمها میتونید راحت روی 2133 و یا 2200 بذارید و 2کاناله باشون کار کنید:دی

این هم نتیجه کار با رمهای
KingSton HyperX LOvo 1800 cl9 1.35Volt
بالاترین فرکانس روی ایرشون فرکانس 2720 با زمان تاخیر 11

ولتاژ اعمال شده 1.72
البته من تایمینگشون رو مثل تایمینگ چیپهای هاینیکس بسته بودم چون فکر میکردم هاینیکس باشن اما بعد از تستها با بازکردن هیتسینک رمها متوجه شدم که Elpida BDBG هستن و اگه تایمینگ درست تری ست کرده بودم شاید امیدی برای بالاتر هم بود :دی

در فرکانس 2200 با تایمینگ 9 با ولتاژ 1.6 همه جور تستی پاس میکنن

در زمینه بالاتر بردن فرکانس رمها اگر نکته ای هست دوستان راهنماییم کنن

Aliover
26-10-12, 09:05
سلام.سلام. آره این رما فوق العاده ان من این رم ها رو دونه ای 32 تومن خریدمشون خیلی خوبن مفتن.ولی آخه آقا پل شمالی بیش از 2400 دیگه دماش وحشتناک می شه چیزی در حدود 64 درجه روی ایر کولینگ!!!!
فرکانس شمالی آره خوب خیلی تاثیر داره من تا 3000 هم روی این برد نازنینم بردمش بالا که دیگه دلم سوخت به بوردم.تو اون حالت سرعتش حدود 20 درصد بیشتر می شد تا با فرکانس 2300 الان.خلاصه ممنون از پاسختون.:yes:

Aliover
01-11-12, 02:30
آقا اینم اور من . رم ها از نوع Nano Gaming Kingmax 1600 org هستش
76057606760776087609:wink:
​یا حق.

Moein
01-11-12, 12:58
Gskill Pi SPE 2400 CL8.11.8.28 @ 2133 Cl6.9.6.24 - 1.65

Aliover
05-11-12, 15:01
آقا اینم از اورکلاک دوباره من شرمنده بیش از دیگه نمی تونم رم رو اورش کنم.
763576367637

Aliover
22-11-12, 01:19
سلام بر همه گی بعد از یه مدت دراز که مشغول درس و دانشگاه بودم یه کم با پی سی ور رفتم و رکورد قبلی خودم رو با هر زحمتی بود اصلاح کردم.
اینم اور دوباره من. با همون رم کینگ مکس.
عکس اول مربوط به حالت دیفالت هست. لازم به ذکرم که همه ی این تست ها رو ایر انجام شده.!!!:wink:
77007701770277037704
دوستان یه سوال ؟
کامنت ریت رم رو 1T باشه بهتره یا رو 2T؟

Aliover
28-11-12, 02:56
با سلام خدمت دوستان.با کمی تلاش بیشتر تونستم دوباره رکورد خودم رو بهبود ببخشم.و تاخیر رم رو تو فرکانس 1824 به 40.4 نانو ثانیه رسوندم که بنظرم بدک نیست.
7729
فکر کنم یاد اون جمله که میگه .... آره تو می تونی ادامه بده(که در آخر می تونم CPU & Ram رو بسوزونم) افتادم.:1. (38):
در ضمن از همه عذر می خوام که پست پشت سر هم ایجاد می کنم.چون گزینه ویرایش نداره.

برای این تست ولتاژ رم رو به عدد 1.56 رسوندم.و فرکانس نورس بیریج که تاثیر شگرفی در کاهش تاخیر داره رو بر روی عدد 2400 تنظیم کردم که در ضریب به عدد 2736 رسید.و ولتاژ نورس بیریج رو هم به عدد 1.250 رسوندم.ولتاژ CPU هم که روی .1.56 ست شد.

Over_Cracker
28-11-12, 03:08
سلام بر همه گی بعد از یه مدت دراز که مشغول درس و دانشگاه بودم یه کم با پی سی ور رفتم و رکورد قبلی خودم رو با هر زحمتی بود اصلاح کردم.
اینم اور دوباره من. با همون رم کینگ مکس.
عکس اول مربوط به حالت دیفالت هست. لازم به ذکرم که همه ی این تست ها رو ایر انجام شده.!!!:wink:
77007701770277037704
دوستان یه سوال ؟
کامنت ریت رم رو 1T باشه بهتره یا رو 2T؟

درود.

کامنت ریت روی 1T بهتره

Over_Cracker
28-11-12, 03:09
با سلام خدمت دوستان.با کمی تلاش بیشتر تونستم دوباره رکورد خودم رو بهبود ببخشم.و تاخیر رم رو تو فرکانس 1824 به 40.4 نانو ثانیه رسوندم که بنظرم بدک نیست.
7729
فکر کنم یاد اون جمله که میگه .... آره تو می تونی ادامه بده(که در آخر می تونم CPU & Ram رو بسوزونم) افتادم.:1. (38):
در ضمن از همه عذر می خوام که پست پشت سر هم ایجاد می کنم.چون گزینه ویرایش نداره.

برای این تست ولتاژ رم رو به عدد 1.56 رسوندم.و فرکانس نورس بیریج که تاثیر شگرفی در کاهش تاخیر داره رو بر روی عدد 2400 تنظیم کردم که در ضریب به عدد 2736 رسید.و ولتاژ نورس بیریج رو هم به عدد 1.250 رسوندم.ولتاژ CPU هم که روی .1.56 ست شد.

درود.
خیلی خوبه.

سعی کنید تست های پوینت دار بگیرید و در Hwbot ثبت کنید که انگیزتون هم افزایش پیدا کنه برای ادامه ی راه اورکلاک

Aliover
28-11-12, 03:47
راستش رو بخواین اون سایت یکم که نه خیلی پیچیدهست خودم تو فکرش بودم ولی بادیدن سایت پشیمان شدم.ولی حتما این کار رو می کنم.با سپاس از شما بابت نظر دادن برای اور این بنده آماتور آخه نسبت به اینتلی ها که روی تاخیر 40 به پایین بازی می کنن کمه.
راستی من از 9.9.6.22 نمی تونم کمترش کنم.باید به رم بیشتر ولتاژ بدم؟
در حد 1.65 خوبه؟:wink:

farjam1990
13-12-12, 03:36
این چند وقته فرصت کردم چند تا تست فرکانس و تایمینگ انجام بدم روی ایر با سیستم مبتنی بر AMD البته تازه قلق کارش دستم اومده :دی

ابتدا رم G.skill Pi 1600 7-8-7 1.5v
که ماکس فرکانسش روی ایر 2732 مگاهرتز شد

و تست تایمینگ روی 2133 که تایمینگش 24-6-9-6
که البته چند تا هم Fsb دادم قبل تست تا به 2172 برسه

و در این تایمینگ و فرکانس Super Pi 1M پاس میشد بدون افت کارایی و در Super pi32 هم تا لوپ 5 جلو رفت و کرش کرد! البته ولتاژ پایین بود(1.72) اما چون Super Pi32 روی amd خیلی خیلی طول میکشه فرصت نکردم دوباره انجام بدم :دی

و رم Corsair Dominator Gt1866 cl7

ماکس فرکانسش حدود 2500 کمی بیشتر (البته ولیدش رو گم کردم :دی)

و تست تایمینگ در فرکانس مشابه رم قبلی یعنی 2172 که به تایمینگ 24-7-8-7 رسید با ولتاژ 1.71 که 4 لوپ Super pi 32 تونست بره و 1میلیون هم کامل بدون خدشه در امتیاز

lorn
13-12-12, 15:22
این چند وقته فرصت کردم چند تا تست فرکانس و تایمینگ انجام بدم روی ایر با سیستم مبتنی بر AMD البته تازه قلق کارش دستم اومده :دی

ابتدا رم G.skill Pi 1600 7-8-7 1.5v
که ماکس فرکانسش روی ایر 2732 مگاهرتز شد

و تست تایمینگ روی 2133 که تایمینگش 24-6-9-6
که البته چند تا هم Fsb دادم قبل تست تا به 2172 برسه

و در این تایمینگ و فرکانس Super Pi 1M پاس میشد بدون افت کارایی و در Super pi32 هم تا لوپ 5 جلو رفت و کرش کرد! البته ولتاژ پایین بود(1.72) اما چون Super Pi32 روی amd خیلی خیلی طول میکشه فرصت نکردم دوباره انجام بدم :دی

و رم Corsair Dominator Gt1866 cl7

ماکس فرکانسش حدود 2500 کمی بیشتر (البته ولیدش رو گم کردم :دی)

و تست تایمینگ در فرکانس مشابه رم قبلی یعنی 2172 که به تایمینگ 24-7-8-7 رسید با ولتاژ 1.71 که 4 لوپ Super pi 32 تونست بره و 1میلیون هم کامل بدون خدشه در امتیاز

wow چه رم های low ولتاژی ایولا فرجام جان راستی یه سوال
چرا با ولتاژ های بالاتر ست نمی کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (پایدار نیستن رو ولتاژهای بالاتر ؟) با ولتاژ بالاتر حتمی تست پاس می کنی
و اینکه مکس فرکانسهایی که گرفتی رو می شه ولتاژی که دادی بگی
چون یسری سوالات دارم و چون می دونم تجربت تو اور رم بیشتر می خواستم ازت بپرسم

farjam1990
13-12-12, 20:59
ممنونم داداش
مشکل این PI ها با ولتاژ بالا اینه که یهو ترش میکنن وقتی ولتاژ بالا میدی(مخصوصا اگه نسبت ولتاژ به فرکانس خیلی زیاد بشه)
برای ماکس فرکانس کورسیر ها که حدود 2500 اینا بود حدود 1.75
و برای ماکس فرکانس G.skill Pi ها هم با ولتاژ 1.72 فرکانس دور رو بر 2660 بوت کردم اما توی ویندوز دیدم Super pi 1M مشکل ایجاد میشه در حین تست از AI suit ولتاژ رم رو بردم تا 1.75 و وقتی که رم استیبل شد چندتا هم FSB زدم
و در کل با اینکه تایمینگ دومیناتورها بهتر بوده نسبت به جی اسکیلها اما در ماکس فرکانس برعکس شد قضیه

lorn
13-12-12, 22:15
ممنونم داداش
مشکل این PI ها با ولتاژ بالا اینه که یهو ترش میکنن وقتی ولتاژ بالا میدی(مخصوصا اگه نسبت ولتاژ به فرکانس خیلی زیاد بشه)
برای ماکس فرکانس کورسیر ها که حدود 2500 اینا بود حدود 1.75
و برای ماکس فرکانس G.skill Pi ها هم با ولتاژ 1.72 فرکانس دور رو بر 2660 بوت کردم اما توی ویندوز دیدم Super pi 1M مشکل ایجاد میشه در حین تست از AI suit ولتاژ رم رو بردم تا 1.75 و وقتی که رم استیبل شد چندتا هم FSB زدم
و در کل با اینکه تایمینگ دومیناتورها بهتر بوده نسبت به جی اسکیلها اما در ماکس فرکانس برعکس شد قضیه
حالا بحث رم های pi ها جدا
ولی تا کجا باید ولتاژ داد واسه مکس فرکانس و..........
مثلا اینا که می برن زیر ln2 تا چند ولت می دن ؟و مکسیموم ولتی که رو ایر می شه داد چیه ؟ البته کولر رم هم خوب باشه مثل واتر یا تو این مایه ها یا مثل رمهای جدید apacer و یا adata
\راستی چرا نمی شه رکورد تست super pi و رو سینگل رو با دوال زد و کلا قضیه دوال با سنگل فرق می کنه چرا ؟

farjam1990
14-12-12, 00:24
برای ولتاژ روی ایر محدوده safe برای DDR3 تا 1.75 هستش البته طبق گفته بعضی از اورکلاکرهای اونوره آبی (البته منم تست کردم و تا الان هیچ رمیم ولت خور نشده :دی) بستگی به نوع رم هم داره
البته چند جا هم در بعضی سایتهای Review خارجی که فعالیت اصلیشون اورکلاک سنگین و اینها نیست و فقط بنچمارک معمولی میگیرن این چیزا دیدم که به بعضی رمهای دیفالت 1.65 با بی خیالی تمام 1.85 و 1.8 هم میدن( نه روی سندیبریج و آویبریج چون یهو دیدی کنترلر مموری ترکید :دی)
نکته ای هم که هست اینه که اونهایی که تا اون حد ولتاژ میدن براشون ادامه حیات اون رم اصلا مهم نیست چون به راحتی کمپانی ها قطعات رو در اختیارشون قرار میدن برای ریویو و پس گرفتن در کار نیست که بخوان مراقب قطعات باشن
اون رمهای ترایدنت که 3086 مگاهرتز زده بودم رو من فقط 1.76 ولتاژ دادم و با تایمینگه دیفالتشون اون فرکانس رو زدن و درک نمیکنم چرا در بعضی سایتها برای 2900 و 2800 به این بنده های خدا 1.8 و بیشتر دادن
برای اورکلاک رم و برای تشخیص اینکه کجا باید ولتاژ رو رو زیاد کنی و یا ولتاژ مموری کنترلر رو باید به ارورهای مادربورد دقت کنی(اونایی که دیباگر دارن) وقتی شما به رمت 1.75 بدی و یه فرکانس رو نزنه 2 نوع ارور میاد روی دیباگر که یکی برای خود رم هستش یکی هم برای مموری کنترلر
باید از دفترچه مادربوردت ببینی که کدوم ارور مربوط به چه بخشیه: اگه ارور در مورد مموری کنترلر باشه نباید ولتاژ به رمها بدی بلکه باید مموری کنترلر رو ولتاژ بدی(چون ممکنه ولتاژ رمها کافی باشه ) و وقتی هم که ارور در مورد رم گرفتی باید به خود رم ولتاژ بدی و اگر هم بوت شد و در مسیر ورود به ویندوز کرش کنه و یا در تستی گیر کنه و یا نتیجه تست خراب بشه باز هم میتونه هم از کنترلر باشه و هم از رم اونجا میای برای تست 2 صدم به هر کدوم اضافه میکنی و دوباره تست میکنی و اگر هم نشد یکم بیشتر و اگر باز هم نشد یعنی دیگه به آخر رمت نزدیک شدی

در مورد اون سوال آخر هم مطمئن نیستم اما چیزی که هست اینه که چند مورد هست در Supei pi
تاثیر فرکانس پردازنده خیلی خیلی بیشتره تا تایمینگ و فرکانس رمها اما خب برای داشتن نتیجه ای از هر لحاظ برتر و بهتر باید همه چیز برای بهترین نتیجه در بهترین حالت ممکنش باشه
پردازنده هایی که حداکثر کاراییشون رو روی Dual channel میدن بهتره که با dual channel تست گرفته بشه تا سینگل چون در این نوع پردازنده ها وقتی که رمها دوال باشن معمولا پهنای باند بیشتری رو میتونن در تست داشته باشه
نکته ی دیگه هم که هست اینه که در حالت سینگل رمها در یک فرکانس و ولتاژ خاص استیبل تر هستن تا حالت دوالشون چون فشار بیشتری به کنترلر مموری میاد برای همین یکم داستان دوال زدن یه ذره مشکل میشه در 32 میلیون نسبت به سینگل و معمولا برای 32 میلیون نسبت به 1 میلیون یا ولتاژ رو بیشتر میکنن تا تایمینگ رو شل تر

اگر اشتباهی هست دوستان اصلاح بفرمایند

پ.ن
در مورد ولتاژ رم زیر نیتروژن خیلی مطمئن نیستم اما به نظرم تا 1.9 جا داره (من باشم میدم این ولت رو اما پات مخصوص رم رو ندارم که تست کنم) منتها نه روی سندی و آیوی و اینها بلکه روی FM1 و Am3+

lorn
14-12-12, 20:21
تشکر ویژه می کنم از اینکه وقتت رو برای راهنمایی من گذاشتی
در مورد ولتاژ خور باهات موافقم بنظرم حرفه مفتیه البته اگر دست نگیرید من با یکم شیطنت و ربختن نیتروژن روی رم تا 2.5 الی 2.7 هم ولتاژ دادم ولی رم ها نه سوختن نه اصلا دچار مشکل شدن البته می گم به قصد سوزوندن ولتاژ دادم ولی متاسفانه یا خوش بختانه اصلا رم ها به چپشون هم نگرفتن اون ولتاژه بالا
و نظرت رو در مورد قویترین کنترلر رم می خواستم بدونم البته فکر می کنم پلتهای جدید Amd رو می گی درسته می تونی علتش رو بگی ؟

و نظرت راجبه تست های زیر چیه ؟
و سوال آخر می خواستم بدونم تو تستهای زیر تاثیر رم چیه ؟:wink:
مثلا می تونی بگی تو کدو دوال بودن بهتره تو کدوم تایمینگ و تو کدوم فرکانس
super pi
super pi 32
pi fast
pc mark 2004,2005
wprime 32,1024
ucbenche

1.74 V

1.9

(Only the registered members can see the link)یادم نمیاد

با 2 ولت 2020 و cl 6 فکر می کنم فقط بوت گرفتم تست نگرفتم حقیقت و تو پلتفرم amd البته سینگل
از تمامی دوستان دیگه هم تقاضا می کنم اگر راهنمایی می تونن انجام بدن دریغ نکنید

farjam1990
15-12-12, 11:47
تشکر ویژه می کنم از اینکه وقتت رو برای راهنمایی من گذاشتی
در مورد ولتاژ خور باهات موافقم بنظرم حرفه مفتیه البته اگر دست نگیرید من با یکم شیطنت و ربختن نیتروژن روی رم تا 2.5 الی 2.7 هم ولتاژ دادم ولی رم ها نه سوختن نه اصلا دچار مشکل شدن البته می گم به قصد سوزوندن ولتاژ دادم ولی متاسفانه یا خوش بختانه اصلا رم ها به چپشون هم نگرفتن اون ولتاژه بالا
و نظرت رو در مورد قویترین کنترلر رم می خواستم بدونم البته فکر می کنم پلتهای جدید Amd رو می گی درسته می تونی علتش رو بگی ؟

و نظرت راجبه تست های زیر چیه ؟
و سوال آخر می خواستم بدونم تو تستهای زیر تاثیر رم چیه ؟:wink:
مثلا می تونی بگی تو کدو دوال بودن بهتره تو کدوم تایمینگ و تو کدوم فرکانس
super pi
super pi 32
pi fast
pc mark 2004,2005
wprime 32,1024
ucbenche

1.74 V

1.9

با 2 ولت 2020 و cl 6 فکر می کنم فقط بوت گرفتم تست نگرفتم حقیقت و تو پلتفرم amd البته سینگل
از تمامی دوستان دیگه هم تقاضا می کنم اگر راهنمایی می تونن انجام بدن دریغ نکنید

قربونت داداش
والا قویترین کنترلر رم برای فرکانس زدن فعلا پلتفرم Fm1هستش و AM3+
دلیلش رو نمیدونم چون حتی خود مهندسای Amd هم فکر کنم نمیدونن چیکار کردن :دی

در تمام اون تستها که نام بردی چندکانال بودن رم مهمه و جر اینها تاثیر تک کاناله و دوکاناله بودن در تستهای مثل 3dmark11 و 3dmark vantage هم مشهوده بطوریکه 3770 در فرکانس دیفالت با رم تک کاناله در هر فرکانسی حدود 8500 میگیره اما در حالت دو کاناله و 2133 به راحتی 10000 میگیره

در مورد تستها هم فکر میکنم رمهات BBSE باید باشن تا جایی که به نظر میاد. همونطور که خودت گفتی باید نیتروژن بریزی سر و کولشون :دی چون BBSE ها تازه موتورشون از 1.75 به بالا روشن میشه! (البته مطمئن نیستم BBSE باشن یا نه :دی)

Aliover
27-12-12, 00:03
سلام بر همگی.
یه سوال از آقا فرجام داشتم.
حداکثر فرکانسی رمی رو که رو ایر برا پلت فرم AM3 می شه زد چه فرکانس هست؟
رم ها شامل دو ماژول 2GB از نوع نانو گیمینگ کینگ مکس هست.
هرکاری می کنم از 1760 به بلا پایدار نمی شه.تا فرکانس 1870 هم تجربه کردم ولی پایدار نبوده.
تا 1.8 ولت هم ولتاژ دادم ولی تاثیر آنچنانی نداشت.
در ضمن تایمینگ ها هم از 9-8-6-22 هم کمتر نمی شه. و روی 9-9-6-24 پایدار می شه.
دمای رم ها هم خوبه یعنی می شه گفت کاملا خنک هستن.:wink:

lorn
05-01-13, 14:45
سلام بر همگی.
یه سوال از آقا فرجام داشتم.
حداکثر فرکانسی رمی رو که رو ایر برا پلت فرم AM3 می شه زد چه فرکانس هست؟
رم ها شامل دو ماژول 2GB از نوع نانو گیمینگ کینگ مکس هست.
هرکاری می کنم از 1760 به بلا پایدار نمی شه.تا فرکانس 1870 هم تجربه کردم ولی پایدار نبوده.
تا 1.8 ولت هم ولتاژ دادم ولی تاثیر آنچنانی نداشت.
در ضمن تایمینگ ها هم از 9-8-6-22 هم کمتر نمی شه. و روی 9-9-6-24 پایدار می شه.
دمای رم ها هم خوبه یعنی می شه گفت کاملا خنک هستن.:wink:

دوسته من رمهای خوبی دارید ولی مشکل شما اینکه تایمینگ رو خیلی پایین ست کردین
رابطه ی فرکانس و تایمینک عکس هم هست هر چی تایمینگ پایین باشه بهتر و هر چی فرکانس بالا باشه بهتر
شما باید اینا رو رو یه تعادلی نگه دارید
ولی اگر فرکانس بالا می خواید تایمنگ ها رو بالا ببرید مشکلتون حل می شه رو 9-9-9 تا 2000 فکر می کنم مشکلی نداشته باشید
برای بالای 2000 تا 2200 هم 10-10-10 و یا 11-11-11 رو ست کنید از اینجا به بعد بستگی به مرغوبیت چیپتون داره
و برای فرکانس های بالاتر 13-13-11 رو ست کنید حواستون هم به ولتاژ باید باشه

Aliover
09-01-13, 23:34
ممنون از شما ولی آخه با تایمینگ 9-9-9-24 هم بیش از 1800 نمی شه پایدار کرد!
چون من دیدم تو همین سایت تستش کردین .
دیدم که تا فرکانس های بالای 2200 هم رفته ولی انگار با AMD سازگار نیست!
کلا از اورکلاک رم بیخیال شدم.
دارم رو CPU کار می کنم.
یه تست گرفتم مممممماه!
فذکانس CPU رو تا نزدیک 4700 مگاهرتز رو ایر اورکلاکش کردم.
باورتون نمیشه که بگم ولتازی که به CPU رو ایر دادم نزدیک 1.9 ولت بودش اونم روی سوکت چهار پین که به تغذیه CPU وصلش کردم!!
به زودی عکسش رو هم در تاپیک اورکلاک CPU قرار می دم.

Aliover
03-02-13, 00:08
با سلام خدمت دوستان.
آقا بلاخره مشکل ما از کجاست که رم بیش از 1760 پایدار نمی شه.
کسی نیست؟:1. (28):

Aliover
13-02-13, 14:00
سلام بر دوستان .آقا انگار کسی نیست که به ما جواب بده والا تایمینگ رو تا 11-11-11-30 هم بالا بردم ولتاژ هم تا 1.9 هم به رم دادم ولی از 1824 بالا نمی ره.آخه من یه جا دیدم که رم سیستمی که CPU اون Phenom II X 6 بود رو تا 2200 اورکلاکش کرده بودن!مشکل از کجاست؟

nima_hl
13-02-13, 19:04
سام بر دوستان .آقا انگار کسی نیست که به ما جواب بده والا تایمینگ رو تا 11-11-11-30 هم بالا بردم ولتاژ هم تا 1.9 هم به رم دادم ولی از 1824 بالا نمی ره.آخه من یه جا دیدم که رم سیستمی که CPU اون Phenom II X 6 بود رو تا 2200 اورکلاکش کرده بودن!مشکل از کجاست؟

سلام

شما هنوز دست از سر این پردازنده بر نداشتید ؟:lol:

عزیز قبلا هم گفتم قسمت کنترلر رم amd بخصوص در سریهای am3 خیلی قوی نیست

برای رد شدن از مرز حدود 1800 در این سری پردازنده باید ولتاژ بسیار زیادی به کنترلر رم پردازنده بدی که به ریسکش اصلا نمیارزه

در سری توبان به بعد مثل x6 که فرمودید یا پردازنده های بلدوزر کنترلر رم کمی بهتر شد .لی اونم خیلی عالی نیست

فعلا پهترین کنترلرهای رم درون پردازنده های fm1 قرار داده شده

Aliover
14-02-13, 10:45
با سلام خدمت آقا نیمای گل گلاب چه عجب دیدیمت!
باشه دست از سر اورکلاک رم برمی دارم ولی آخه ؟
آخه من تو یکی از این فروم ها دیدم که رم سری توبان رو تا 2200 اورکلاکش کرده بودن به خاطر همین گفتم که شاید من بلد نیستم که رم اور کنم.
انگار کنترلر این CPu ضعیفه.
باشه بازم ممنون از پیگیریت.:cry::cry:

nima_hl
14-02-13, 21:29
با سلام خدمت آقا نیمای گل گلاب چه عجب دیدیمت!
باشه دست از سر اورکلاک رم برمی دارم ولی آخه ؟
آخه من تو یکی از این فروم ها دیدم که رم سری توبان رو تا 2200 اورکلاکش کرده بودن به خاطر همین گفتم که شاید من بلد نیستم که رم اور کنم.
انگار کنترلر این CPu ضعیفه.
باشه بازم ممنون از پیگیریت.:cry::cry:

آنچه جوان در آینه بیند پیر در خشت خام بیند :na:

عزیز من چند ماه پیش تو یه تاپیک گفتم کنترلر رم این سری پردازنده تعطیله :wink:

به هر حال برای آورکلاک قطعات مناسب شرط اولیه است ، اگر دنبال آورکلاک رم هستید باد یا به سراغ اینتل بروید و یا سری amd fm1 ( البته هنوز fm2 دستم نرسیده تست کنم )

Aliover
15-02-13, 01:47
آنچه جوان در آینه بیند پیر در خشت خام بیند :na:

عزیز من چند ماه پیش تو یه تاپیک گفتم کنترلر رم این سری پردازنده تعطیله :wink:

به هر حال برای آورکلاک قطعات مناسب شرط اولیه است ، اگر دنبال آورکلاک رم هستید باد یا به سراغ اینتل بروید و یا سری amd fm1 ( البته هنوز fm2 دستم نرسیده تست کنم )
تو یه تاپیک که چه عرض کنم فکر کنم به خود من گفتین که تعطیله کرکره درش پایینه .
خوب من به کل بعد این ماجرا ها دچار افسردگی اورکلاک شدم.
این بار ریسک نمی کنم میرم سراغ اینتل.
تو اینتل دیگه .......

farjam1990
03-04-14, 20:35
سعی کردم تایمینگ پایین روی 2600 مگاهرتز با حداقل ولتاژ ممکن بوت کنم فعلا با این ولتاژ اوکی هستش و بعضی تستها هم پاس میشن راحت (البته روی این ولتاژ امکان پایین کشیدن TWCL وجود نداره)

2600 7-12-7

اسکرین:

PS
نکته ی قابل گفتنش هم اینه که تا جایی که من فهمیدم معمولا در پاورچیپها trcd زیر 12 نمیاد با ولتاژ, فقط دمای منفی نیاز داره و نه ولتاژ[البته در ماژولای "های بین" شده و یا خوش شانس بودن میشه پیدا کرد که 11 بزنه وسط رو بدون دمای منفی] و اینکه رمهای elpidaBBSE ها روی 2600 معمولا trcd بهتری میزنن روی ایر

I M A N
06-11-14, 21:25

with Gigabyte EP45-UD3R

شهریار جان هنوز هم کروشیال های تاریخ ساز رو داری ؟ نمیخوای پسشون بدی :Love-ssa~! (1):

Shahryar
06-11-14, 22:03
شهریار جان هنوز هم کروشیال های تاریخ ساز رو داری ؟ نمیخوای پسشون بدی :Love-ssa~! (1):

داشتن را که دارم ، این ها را هیچ وقت نمیفروشم اما دیگه بنده خدا ها پیر شدند . :Love-ssa~! (1):

I M A N
10-11-14, 17:58
دوستان سلام

عــــجب مین گندی هست این 785 واقعا رم رو نمیشه روی این بورد OC کرد .
تحت ویندوز با برنامه AMD OverDrive رم رو به 912 به صورت تست لحظه ای رسوندم

در حالت عادی با تنظیمات ستاپ بهتر از 860 بالا نمی آمد .

GEIL PC-10700 2048 @ DDR3-1824 CL11-11-11-29

رتبه در HWBOT خخخخ !!

lorn
04-12-14, 10:54
من و دوستای 2 گیگ ام همین جوری یهویی چند شب پیش
ولتاژ 2.56 تایمینگ 7-10-10-31

اینم ولیداش

CPU-Z Validator 4.0 (Only the registered members can see the link)

sasan_hn
04-12-14, 13:19

lorn
11-12-14, 18:25
در کلاس خودش رکورد خوبی هست مخصوصا با ep45t-ud3r