PDA

مشاهده نسخه کامل : دو سوال در رابطه با اورکلاکینگ E8400

Computex
29-10-08, 16:03
با سلام، ببخشید من این تاپیک رو در صفحه قبل گذاشته بودم ولی بعد متوجه شدم که با ید در این قسمت موضوع رو مطرح می کردم.

بنده دو سوال داشتم:
اول اینکه اگه به دلایلی بخوام ضریب Multiplier پردازنده رو از طریق بایوس از عدد 9 به 6 کاهش بدهم آیا نیازی هم هست که ولتاژ رو پایین تر بیارم؟ اگر نیاز هست چه ولتاژی پیشنهاد میشه؟
دوم اینکه فرکانس مسیر رو از 333 حداکثر تاچه میزان می توان افزایش داد بدون اینکه بخواهیم ولتاژ اضافه تری به پردازنده بدهیم؟
ممنون میشم اگر بنده را راهنمایی کنید:1. (23):....

Overclocker
29-10-08, 16:09
هر دو سوال شما به مادربرد بستگی داره .

Computex
29-10-08, 16:20
با تشکر از شما: مادربورد بنده GA-EP35-DS3L
البته یکبار فرکانس رو از 3.0Ghz به 2.0Ghz کاهش دادم (خیلی کوتاه) که بعد این سوال به ذهنم اومد که نکنه ولتاژ زیاد از حد باشه و آسیبی به پردازنده بزنه.
همچنین در تنظیمات بایوس قسمت ولتاژ CPU بر روی نرمال هست که در این حالت اجازه تغییر را نمی دهد.(آیا این بدین معنی است که ولتاژ به صورت اتوماتیک تنظیم می شود؟)

Xtreme
29-10-08, 16:20
با سلام، ببخشید من این تاپیک رو در صفحه قبل گذاشته بودم ولی بعد متوجه شدم که با ید در این قسمت موضوع رو مطرح می کردم.

بنده دو سوال داشتم:
اول اینکه اگه به دلایلی بخوام ضریب Multiplier پردازنده رو از طریق بایوس از عدد 9 به 6 کاهش بدهم آیا نیازی هم هست که ولتاژ رو پایین تر بیارم؟ اگر نیاز هست چه ولتاژی پیشنهاد میشه؟
دوم اینکه فرکانس مسیر رو از 333 حداکثر تاچه میزان می توان افزایش داد بدون اینکه بخواهیم ولتاژ اضافه تری به پردازنده بدهیم؟
ممنون میشم اگر بنده را راهنمایی کنید:1. (23):....

سلام ..

1. خیر نیازی به کاهش ولتاژ نیست. ( البته یک رابطه مهم بین ولتاژ و فرکانس هست که بدلیل تخصصی بودن جاش اینجا نیست , اما در کل برای کار شما لازم نیست حتما ولتاژ را پایین بیارید. )
چه نیازی داری که فرکانس پردازنده را بیاری پایین ؟

2. افزایش فرکانس FSB به عوامل متعددی بستگی داره . ذات پردازنده ها متفاوته . ممکنه شما بتونید با یک پردازنده FSB را تا عدد x بیاری اما با یه پردازنده دیگه از همون مدل تا x+1 بری. در کل اینکه محدودیت فرکانس قبل از اعمال ولتاژ از رابطه خاصی بدست نمیاد و باید با سعی و خطا بهش برسی ..

موفق باشی

reza_v9999
01-01-09, 20:03
فرکانس e8400 رو بدون افزایش ولتاژ تا 400 میتونی زیاد کنی

CROSSHAIR
01-01-09, 20:08
فرکانس e8400 رو بدون افزایش ولتاژ تا 400 میتونی زیاد کنی

دوست عزیز به ولتاژ اتوماتیک بایوس برد بستگی داره
چنین چیزی از بردی به برد دیگه و از بایوسی به بایوس دیگه کاملا متفاوته