PDA

مشاهده نسخه کامل : آیا شما هم به دیسکامگوگلیشن مبتلا هستید؟!

D J V A H I D
28-10-08, 16:29
سرتان را نخارانید و به بیماری‌هایی که در کتاب‌های پزشکی فهرست شده‌اند، فکر نکنید!
بگذارید، برایتان توضیح دهم:
دیسکامگوگلیشن discomgoogolation ، یعنی احساس تنش و اضطراب کردن هنگام عدم امکان دسترسی به اینترنت. این اصطلاح البته ساختگی است و حاصل ترکیب discombobulate و گوگل است، discombobulate به معنی به هم ریختن است.
تعداد مبتلایان به دیسکامگوگلیشن واقعا زیاد است. بر اساس نظرسنجی‌ای که در اولین هفته ماه جولای از ۲۱۰۰ شهروند انگلیسی انجام شده است، نیمی از کسانی که در این مورد از آنها سؤال شده بود، تا حدی علایم دیسکامگوگلیشن را داشتند و کمی بیشتر از یک چهارم آنها واقعا علایم آن را داشتند.
دکتر دیوید لوئیس، روانپزشکی است که دیسکامگوگلیشن را بر اساس معیارهایی همچون تعداد ضربان قلب و فعالیت موج‌های مغزی در هنگام محرومیت از اینترنت، تعریف کرده است. او می گوید که با اینترنت، فاصله ما از کهکشانی از اطلاعات، تنها به اندازه یک کلیک است و وقتی از آن فاصله می‌گیریم، دچار دیسکامگوگلیشن می‌شویم!

Only the registered members can see the link

سایر نتایج این تحقیق:
- بیشتر از ۷۵ درصد انگلیسی‌ها عقیده دارند که بدون اینترنت، نمی‌توانند زنده بمانند.
- ۴۷ درصد انگلیسی‌هایی که مورد نظرسنجی قرار گرفتند، تأثیر اینترنت را در زندگی‌شان، مهم‌تر از مذهب می‌دانستند.
- یک پنجم آنها هم ارزش بیشتری برای اینترنت نسبت به همسرشان قائل بودند.
- بیشتر از نصف افراد روزانه بین یک تا ۴ ساعت با اینترنت کار می‌کردند.
- ۱۹ درصد افراد در طول هفته وقت بیشتری به اینترنت، نسبت به افراد خانواده‌شان اختصاص می‌دادند.

من که بد جوری مبتلا شدم... شما چطور ؟ :1. (12)::1~@$S::1041:

منبع: Healthbolt (Only the registered members can see the link)

Amin Boy 20
28-10-08, 21:27
من فکر کنم که شاید به دیسکامگیملیشن مبتلا باشم!!:1. (27):

N@VID
29-10-08, 00:20
سلام :

من نويد ، يک مسافر ...
دیسکامگوگلیشن ،‌ آخر ما رو هم مبتلا کردي ؟ چرا ؟
تقصير دوستاي ناباب بود ...
تقصير يک انجمن خودرو بود که ما رو درگير کرد ...
حالا هم اين انجمن !!!

AMD>INTEL
29-10-08, 00:34
تو طول روز اينقدر استرس و اضطراب هست كه به اين نت ديگه نميرسه يعني پتانسيلش نيست