PDA

مشاهده نسخه کامل : در خواست دستورات ارتباط با سخت افزار در وی بی به همراه توضیح

Black-Black
22-10-08, 16:20
دستورات ارتباط با سخت افزار در وی بی به همراه توضیح

MoBiN.R
23-10-08, 10:00
دوست عزیز منظور شما از ارتباط با سخت افزار چیه ؟ یعنی چه کاری میخواهید انجام بدید ؟ .. برای کار با پرینتر ، توابع ، ماژول و کامپوننت های زیادی میتونید پیدا کنید ... اما برای کار با پرینتر میتونید از تابع Printer استفاده کنید .. منظور شما از کار با سی دی رام و کارت گرافیک متوجه نمیشم .. در وی بی کار خاصی نمیتونید باهاشون بکنید ...منظورتونو واضع تر بگید لطفا

MoBiN.R
26-10-08, 19:06
شما میتونید با استفاده از دستور Printer هرچی خواستینو به خروجی چاپ بفرستید .. برای باز و بسته کردن درب سی دی رام نیاز به ارتباط مستقیم با سخت افزار نیست .. در ضن پیشنهاد میکنم یکم کتاب های برنامه نویسی وی بی رو بیشتر مطالعه کنید .. با استفاده از کد های زیر میتونید این کارو انجام بدید :

تابع mciSendString وظیفه ی باز بسته کردن سی دی رام را بر عهده دارد.ابتدا باید تابع را در قسمت General فرم تعریف کنیم به این صورت:

Private Declare Function mciSendString Lib "winmm.dll" Alias "mciSendStringA" (ByVal lpstrCommand As String, ByVal lpstrReturnString As String, ByVal uReturnLength As Long, ByVal hwndCallback As Long) As Long
کد باز کردن درب سی دی رام:

&mciSendString "Set CDAudio Door Open Wait", 0&, 0&, 0
کد بستن درب سی دی رام:

&mciSendString "Set CDAudio Door Closed Wait", 0&, 0&, 0
این تابع با دستورات متنی کار می کند.اگر متن پیغام را تغییر دهید تابع کاری را انجام نخواهد داد

30yamak
05-01-11, 16:05
دوست عزیز
برای ارتباط با سخت افزار کامپونت هایی وجود دارند که می تونید از اونا استفاده کنید که معمولا تو شرکت هایی که سخت افزار رو می سازند وجود داره من خودم یه برنامه برای یک باسکول نوشتم که برای کامپونت مورد نظر با این شرکت تماس گرفتیم و سفارش دادیم . البته یه چیزی رو هم بگم که تو اینترنت هم پیدا میشن اما برای یه شرکت نرم افزاری بهتره که اورجینالش رو بگیری که خیالت راحت باشه موفق باشید.